Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Ta styczniowa promocja jest już całkiem niezła. Dwie gry na literę "T", czyli Tomb Raider - Definitive Edition oraz Thief (mówimy oczywiście o wersjach na konsolę PlayStation 4) za niecałe 8 dych to już jest niezła oferta. I, tak - gry są po polsku. Sam sobie kupiłem zdrapkę na Allegro do PlayStaion Store i kupiłem trochę "indyczego śmiecia", w które pewnie i tak nigdy nie zagram :trollface:, choć Valiant Hearts będzie wyjątkiem, bo pomimo że obecnie jest tylko przypisane do biblioteki to MUSZĘ w to zagrać.

Jedyna gra "nie retailowa" na której mi zależy, aby załapała się na promocję to Tetris Ultimate. Bez promocji jest za 42 zł, ale ja nie lubię przepłacać i coś czuję, że w drugim rzucie gier styczniowej promocji, ten właśnie tytuł doczeka się obniżki. Czy PlayStation Europe mnie słyszy? Chyba nie...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gra "nie retailowa" na której mi zależy, aby załapała się na promocję to Tetris Ultimate

Nie jestem pewien czy 2-3 tygodniowa gra może doczekać się przeceny. No i dochodzi fakt, że Tetris Ultimate na PS4 jest zepsuty, bo PS4 jest za słabe Ubisoft jest tak niekompetentny, że potrafi zepsuć nawet Tetrisa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2014 za nami więc pora na małe podsumowanie.

- dokładne cyfry nie są dostępne, ale można założyć że PS4 rozeszło się w około 17- 18 milionach egzemplarzy, Xbox One przekroczył 10-11 milionów, a Wii U osiągnęło około 8-9 milionów sztuk. Vita osiągnęła około 9 10 milionów, a 3DS około 49 milionów. PS3 i X360 niemal łeb w łeb, po 84 miliiony zaś Wii zatrzymało się na 101 mil egz.

- Praktycznie przez cały rok PS4 sprzedawało się lepiej niż co najmniej 1 konkurencyjna next genowa konsola konkurencji, a były momenty, że wyprzedzało obie. Fenonem jest praktycznie całoroczna przewaga w USA.

- mamy 177 gier wydanych na PS4, i 137 na X1. Wii U ? Około 180 gier, niestety dane są zmiksowane, policzyłem samemu i mogłem coś przegapić. Liczby są raczej przekonujące.

- sprzedaż gier wygląda równie okazale - mamy 3 gry na PS4, które przebiły 4 miliony sprzedanych kopii, 3 które przekroczyły 3mln, 6 tytułów które znalazło ponad 2 mln nabywców, i 10 które przekroczyły 1 milion, i kolejne 3 o których śmiało można powiedzieć że dobiją do miliona ( Ground Zeroes jakim cudem !?!? ). To jest landslide victory, nieważne jak na na to spojrzeć. Co ważne - z wymienionych gier 5 to exy Sony rozumiane w klasycznej postaci.

- wyraźnie gorzej wypada X1 - 4 gry powyżej 2 milionów, i 10 powyżej 1 miliona oraz jedna która na 99% do miliona dobije. W wymienionym gronie mamy 5 exów i półexów.

- co ciekawe, wysoka sprzedaż niezbyt koreluje z wysokimi ocenami gier, co mnie osobiście cieszy. Mamy zaledwie 25 gier na PS4 i 21 na X1 ,, zielonych " na MC. Dziennikarze growi nie mają ostatnio nosa, a część z nich powinna raczej zmienić zawód.

- chociaż także developerzy powinni nieco podciągnąć warsztat - premiera AC Unity, Drivecluba na PS4 ( ciągle brak edycji PS+,) czy Kolekcji Gesslerowej na X1 zasługuje na 1/10. Niedokończonym grom mówimy nie.

No i mamy także co ciekawsze wydarzenia i całą otoczkę okołogrową.

Tutaj wymieniłbym całą resolution gate, parity gate jaka rozpalała głowy graczom na forach, klasyczne spory o wykupywanie ekskluzywności, dość spory spadek formy PS Plus i Golda ( choć zaczynają się poprawiać ), tradycyjne biadolenie na DLC i remastery, choć te są o klasę lepsze od HD rimejków z poprzedniej generacji,

no i najważniejszy chyba spór

- czy next geny i to, co sobą prezentują jest next genowe, czy Sony i MS znowy zrobiły graczy w konia, czy raczej należy powątpiewać w moc konsol. Oczywiście najwięcej kontrowersji dotyczy grafiki, bo chyba sami developerzy nie wiedzą co jeszcze wykombinować w kwestii gameplayu. Jeśli chodzi o grafikę, myślę że jesteśmy już bardzo blisko tego momentu, natomiast gameplay ? Kwestia gustu, ja sądzę, że wydawcy póki co bezpiecznie trzymają się pewnych form.

Osobiście

Z mojej strony - 12 gier na PS360 i 3 na PC to może nie jest szał ciał, ale obiecuję że się poprawię - wymówki to : przeprowadzka, zmiana pracy, także oszczędzanie na PS4. The Order, nie zawiedź mnie. Szczerze ? Jak na razie nie widzę innego powodu do kupna next gena.

A Ty ? Co najmilej/najgorzej wspominasz po 2014, jeśli chodzi o kwestie konsolowe ?

Edytowano przez MeSSer
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok ładnego startu (prawdziwego startu) nowych konsol i - paradoksalnie - rantu ludzi, którzy oczekiwali nowych kolorów i gier które pachną. Ale poza DriveClubem nie wyszło nic co wyrwałoby mnie z butów (co nie znaczy, że nie było dobrych gier na PS4), więc czekam na więcej exów i liczę że właśnie 2015 pokaże zęby. The Order, Uncharted 4, Rime, Abzu, The Witness (wiem, dziwny mam gust). Może do tego wersja slim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sami developerzy nie wiedzą co jeszcze wykombinować w kwestii gameplayu.

Nie jestem do końca pewien po co kombinować. "Nextgen gameplay" to fanaberia. Coś czego nie ma. W dodatku ci, którzy najgłośniej krzyczą wymagając rozgrywki nowej generacji nie wiedzą co to ma być. Każda generacja przynosi w zasadzie podobne rzeczy. Mechanizmów jest więcej, gry są większe, szybciej się ładują, itp. Do tego nie rozdzielałbym grafiki i rozgrywki. Przykładem jest Driveclub, gdzie pogoda rzeczywiście na wpływ na widoczność, a ta z kolei na to jak się w to gra.

Nie rozumiem też tej pogoni za nextgenowym gameplayem i obrania za cel X1 i PS4. PCty od 3 lat mają osiągi PS4-like i nie ma tam dosłownie nic wywracającego świat do góry nogami. Nintendo też jest raczej odtwórcze, bo nowe Mario Kart i Smash Bros. różnią się od starych Mario Kart i Smash Bros. liczbą graczy, lepszym online i głównie oprawą. Na PS4 i X1 trzeba jednak odkryć na nowo ogień. Doskonały gameplayowo Driveclub zostaje zjechany za to, że jest "uninspired", "bland" i "not fun". Najlepszy Little Big Planet kończy z najgorszymi ocenami z wszystkich gier z serii. Z kolei Forza Horizon 2, która jest wielokrotnie lepsza pod każdym względem niż przecietny poprzednik ma takie same oceny.

Jeśli chodzi o ten rok to jestem trochę zły, bo przez ukończenie studiów i zmianę miejsca pracy zrobiłem sobie kosmiczny backlog, którego przez nawał nowych tytułów nigdy nie nadrobię. Co prawda zagrałem w te najlepsze gry roku (Bayonetta 2, Danganronpa 1-2, Divinity OS, MK8), ale nie skonczyłem masy rzeczy, które czekają na mnie przecież na dysku i prawie całkowicie zrezygnowałem z odpalania trybów sieciowych. Ratują mnie Vita, 3DS i iPad. W nowym roku będę raczej celował w krótkie gry typu The Order (8-10h), a za wielkie, otwarte behemoty typu Dying Light czy Wiedźmin 3 nawet się pewnie nie zabiorę. Szkoda.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to zastanawia inna rzecz. Główny konstruktor konsoli Xbox One (i Xbox 360) odchodzi z Mcrosoftu. Praktycznue cała ekipa odpowiedzialna za Xbox One już nie pracuje u giganta branży. Pan Boyd coś tam pisał na Twitterze, że czas na zmiany i takie tam, ale coś jest na rzeczy, bo niby dlaczego taka decyzja na sam koniec grudnia...? Nadella robi cięcia, a Spencer jest tylko narzędziem w jego rękach.

http://www.ppe.pl/news-33039-projektant_xbox_one_i_tworca_xbox_live_odchodzi_z_microsoft.html .

Moim zdaniem już nigdy, przenigdy nie uświadczymy kolejnego komabajny multimedialnego, sygnowanego marką Xbox, gdzie gry byłyby dodatkiem.

A Spencer już pewnie od jakiegoś czasu pracuje ze swoimi ludźmi nad nastepcą obecnej konsoli. Na tyle silną, że tym razem to Sony będzie ich gonić :) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to zastanawia inna rzecz. Główny konstruktor konsoli Xbox One (i Xbox 360) odchodzi z Mcrosoftu. Praktycznue cała ekipa odpowiedzialna za Xbox One już nie pracuje u giganta branży.

Moim zdaniem już nigdy, przenigdy nie uświadczymy kolejnego komabajny multimedialnego, sygnowanego marką Xbox, gdzie gry byłyby dodatkiem.

A Spencer już pewnie od jakiegoś czasu pracuje ze swoimi ludźmi nad nastepcą obecnej konsoli. Na tyle silną, że tym razem to Sony będzie ich gonić smile_prosty.gif .

Odpowiedź jest prosta - 10 mln Xboxa i 18 PS4, i to MS musiał obniżyć cenę by zacząć pościg za PS4. To są ciężarówki pieniędzy.

Dywagacje nad przyszłą generacją konsol, czy zakładanie że Xbox będzie mocniejszy to jest czyste wishful thinking.

@lubro - a jestem pewien, że jednak będzie nam dane zagrać w coś, co będzie zupełnie świeże i odkrywcze. Oczywiście powstanie to poprzez umiejętne zdeformowanie starego kanonu.

Gry mają coraz więcej nowych elementów,albo wracają do łask te zapomniane ( np. scenariusz, szeroki - wąski obiektyw ), wpływ decyzji na fabułę, i gry które są nieco inne też mogą się sprzedać ( Alien Izolacja ). Sam bacznie obserwuję Life is Strange - wygląda na to, że autorzy celują w zbudowanie więzi między postaciami, szkoda że gra jest w odcinkach. To jest może malutki, ale moim zdaniem dobry krok w dobrą stronę.

Gdybym sam był developerem, celowałbym właśnie w to. Żeby gracz nie traktował NPC jak kupki pikseli, a głównego bohatera jak lufy karabinu.

Zresztą inspiracji można szukać nawet w starszych tytułach - jest cała masa dobrych, zapomnianych patentów, które mogą odpowiednio użyte zrobić piorunujące wrażenie.

@kamill0 - gratuluję zakupu PS3, niestety

nie ten temat :D

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś, co będzie zupełnie świeże i odkrywcze

No Man's Sky - premiera planowana jest na czerwiec 2015. Zapowiada sie duzy hit, mam nadzieje, ze jednak gra nie stanie sie nowa piaskownica dla dzieci (tak jak ma to miejsce w Minecraft...), ale przyciagnie myslacych graczy zdolnych do wspopracy z innymi. Jak dla mnie growe MVP indie 2015.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22959

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gier wydanych w 2014 grałem jedynie w Titanfall (oraz GTA V, ale to na PS3, więc 2013), jednak parę gier mnie zainteresowało. W tym roku chyba nadejdzie już czas na zakup Wii U bo biblioteka gier rośnie. Już ten rok był udany (MK8 i SSB3D przyniosły znaczne wzrosty sprzedaży), do tego dobre Hyrule Warriors i genialna Bayonetta 2 spowodowały, że można mówić o wygranej bitwie na exy w tym roku między konsolami. PS4 nie zaoferowało żadnego system-sellera (DriveClub, który mam wrażenie, że gotowy będzie za rok, TLOU Remastered i inFamous Second Son, który można zaliczyć do co najwyżej gier wartych ogrania jeśli ma się konsolę Sony to za mało aby mnie kupić), podobnie zresztą Xbox, chociaż tutaj sprawa wygląda lekko lepiej (świetna Forza Horizon 2, dobre Sunset Overdrive i Halo Master Chief Edition). 2015 zapowiada się lepiej niż 2014, ponieważ twórcy będą mieli większe doświadczenie z konsolami i wiele gier było zapowiedzianych podczas E3 2013 i 2014. Nadchodząca Zelda może okazać się kolejnym system-sellerem dla Wii U, do tego Yoshi U czyli świetna platformówka powodują, że dla fana gier Niny robi się to konsola obowiązkowa. PS4 może mieć też bardzo udany rok bo Bloodborne, The Order 1886, No Man's Sky i Uncharted 4 mogą spowodować, że w końcu na konsoli Sony będą exy, których pecetowcy będą mogli im zazdrościć. Xbox One takich możliwości na ten rok (przynajmniej na razie) chyba nie ma (jeśli nie mam racji to proszę o poprawienie mnie). Niby jest świetne Quantum Break, Halo 5, ale nic więcej nie ma chyba.

Edytowano przez TheGlocKPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, takie pytanie: czy ten sposób na darmowy PS+ jest legalny i można go używać bez obawy o bana lub inną karę?

Wydaje mi się, że gdyby było to poważne i nielegalne wykroczenie, to Sony dawno by się tym zajęło, poza tym nikogo nie okradamy, bo w końcu używamy jedynie darmowej oferty na PS Store. Edytowano przez AdiShepard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightmarus Z materiałów, które dotychczas pokazano No Man's Sky zapowiada się raczej nudnawo. Ale jest jeszcze sporo niewiadomych jeśli chodzi o ten tytuł, więc niewykluczone że to przebije Space Engineers i 0x10c. Chlip.

AdiShepard Na jednym koncie darmowe 14 dni można wklepać tylko raz, więc trzeba co dwa tygodnie nowe konto. Limit kont stworzonych na konsoli wynosi 16 (przynajmniej tyle wynosił jak ostatnio sprawdzałem). Ale konta można też zakładać przez stronę internetową, więc jeśli nie ma jakiegoś innego ograniczenia konsoli to da się w ten sposób farmić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergi, sam fakt mozliwosci poruszania sie po "niekonczacym" (cudzyslow ze wzgledu na brak pewnosci :]) sie swiecie to wielki plus. Warto przypomniec sobie, jak to wiele serii na Tubach poswieconych bylo przejsciu na koniec swiata w MC - a jednak po wklepaniu paru komend wkrotce gra crashowala sie - koniec swiata. Ze wzgledu na sam aspekt wspolpracy miedzy graczami moze byc wielka zaleta NMS. Czy jednak pojawily sie jakies informacje na temat multiplatformowosci multiplayer? Bardzo chetnie gralbym ze znajomymi PC'towcami samemu korzystajac z PS4.

Jesli o wyniki sprzedazowe chodzi, to zbytnio nie przejmuje mnir ta walko miedzy krolestwem niebieskich i zielonych - znam wielu graczy korzystajacych z XO, kojarze wiele swietnych tytulow, ktore juz ukazaly sie na wszystkich Xboksach. Nie rozumiem wiec jakichkolwiek sporow "ktora konsola jest lepsza" - wszystko zalezy od gustu gracza. Ucieszyl mnie jednak fakt nadgonienia sprzedazy Klocka - calkiem niezle sie ta rywalizacja rozwinela i mam nadzieje na rownie ekscytujacy rok 2015. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 nie zaoferowało żadnego system-sellera , podobnie zresztą Xbox,

PS4 może mieć też bardzo udany rok

Xbox One takich możliwości na ten rok chyba nie ma

To jest kwestia gustu, a może inaczej - oczekiwań,perspektywy. System sellery na Wii U to po prostu większe i ładniejsze exy Big N, bo np. Bayo2 pod względem sprzedaży to wtopa straszliwa. I to się nie zmieni chyba do końca generacji już.

Większe i ładniejsze gry na PS4/X1 to ciągłe narzekanie gdzie ten next gen, choć faktycznie w 2014 wystawiono raczej drugi garnitur zawodników, jeśli chodzi o exy, a kilka multiplatform okazało się niewypałem.

Ale jestem spokojny, jeśli chodzi o 2015. Wreszcie wyjdą gry bez past genowego rodowodu, pisane na spokojnie - i co najważniejsze, devi mają do dyspozycji coraz większa moc ( MS odblokował wczoraj jeden rdzeń CPU w X1 ). Kalendarz premier każdy zna i imo PS4 miażdzy X1, co gorsza dla tego drugiego - kończy się jutro obniżka ceny i Xbox traci tą 50$ przewagę, więc powinno być co najmniej ciekawie.

Co będzie z Wii U, to dobre pytanie. Zelda na pewno da radę, ale co dalej ?

Wymienienia kolekcji Halo, że to zaleta X1, i Drivecluba, że będzie gotowy za rok, to przegięcie pały w obie strony.

Czy jednak pojawily sie jakies informacje na temat multiplatformowosci multiplayer? Bardzo chetnie gralbym ze znajomymi PC'towcami samemu korzystajac z PS4.

Wersja na PC pojawi się chyba z jakąś obsuwą, więc nikt chyba sobie nie zawraca głowy takimi detalami na ten moment.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergi, sam fakt mozliwosci poruszania sie po "niekonczacym" (cudzyslow ze wzgledu na brak pewnosci :]) sie swiecie to wielki plus. Warto przypomniec sobie, jak to wiele serii na Tubach poswieconych bylo przejsciu na koniec swiata w MC - a jednak po wklepaniu paru komend wkrotce gra crashowala sie - koniec swiata. Ze wzgledu na sam aspekt wspolpracy miedzy graczami moze byc wielka zaleta NMS.

Tylko to wciąż nie jest odpowiedź na pytanie "co tam można robić". Startowanie i lądowanie z różnych planet nawet z wujkiem z Kanady może się szybko znudzić.

Czy jednak pojawily sie jakies informacje na temat multiplatformowosci multiplayer? Bardzo chetnie gralbym ze znajomymi PC'towcami samemu korzystajac z PS4.

Z tego co pamiętam to gier z crossplatformowym multiplayerem jest jak na lekarstwo, a te łączące komputery i konsole to porażka (np. Halo 2) więc nie liczyłbym na taką opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na sam aspekt wspolpracy miedzy graczami moze byc wielka zaleta NMS.

O ile się orientuję to NMS ma mocno ograniczać spotykanie innych graczy - spotkanie kogokolwiek ma być dość rzadkie, do tego praktycznie zerowa interakcja, nie można grac ze znajomymi bo nie ma możliwości wybrania sobie kompana, ba, niewiadomą ma być nawet tożsamośc tego kogoś, nie będzie żadnych nicków ani niczego w tym stylu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W_D to dobra gra, ale po prostu w porownaniu z trailerem z E3 to raczej powod do zawodu. Moze gdyby nie ten hype i reklamowanie jako "rewolucja w elektronicznej rozgrywce" to byloby dobrze. Ja polecam, jesli sie nie napalales...

Edytowano przez Nightmarus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Spencer już pewnie od jakiegoś czasu pracuje ze swoimi ludźmi nad nastepcą obecnej konsoli. Na tyle silną, że tym razem to Sony będzie ich gonić smile_prosty.gif

To nie przypadek, że konsole Sony mają zawsze dość wyszukany jak na konsolowe warunki sprzęt, a MS nadrabia softem. Po prostu Sony to firma robiąca sprzęt, a MS oprogramowanie. Zresztą gadka o następnej generacji jest bezcelowa. Sony może dostarczyć $99 box do streamowania, Nintendo szuka alternatywnych źródeł dochodu (QoL, zabawki, filmy?) i może olać duże konsole albo zrobić new WiiU, a MS integrując swoje usługi może po prostu zainwestować w granie na PC oferując usługę "Turn a PC into an Xbox Ultimate for $69/year". Wróżbiarstwo.

Oczywiście powstanie to poprzez umiejętne zdeformowanie starego kanonu.

Właśnie. Nawet rzeczy, które wydają się świeże są w rzeczywistości odtwórcze jak cholera. Zanim np. zagrałem w Sunset Overdrive myślałem, że to całkiem nowy i fajny koncept. Po zagraniu stwierdzam, że to Ratchet&Clank utrzymany w innym stylu i z memami zamiast normalnego humoru.

wpływ decyzji na fabułę

Dalej utopia. Gry Bioware i Telltale, które się tym reklamują mają decyzje, ale nie mają ŻADNYCH konsekwencji.

i gry które są nieco inne też mogą się sprzedać ( Alien Izolacja )

First Person Horror to teraz najbardziej oklepany gatunek.

DriveClub, który mam wrażenie, że gotowy będzie za rok

Przestały mnie dziwić bzdury wypisywane na temat tej gry, więc teraz zamiast pisać długie posty z argumentami napiszę tylko, żebyś się doedukował.

Ze wzgledu na sam aspekt wspolpracy miedzy graczami moze byc wielka zaleta NMS.

Multi w NMS nie ma być na zasadzie tego z Journey? Spotykamy innych graczy losowo, bez możliwości ustawiania sesji i bez komunikacji. Do tego ma to być ponoć tak duże, że spotkanie kogoś ma być średnio możliwe.

Jak to jest w końcu z tym Watch Dogs?

It's fun. Sequel będzie już naprawdę dobry. Na chwilę obecną WD nie ma chyba sensu, bo na nowych konsolach i zaraz na PC jest GTAV lepsze pod każdym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up wiem, że gra jest lepsza niż przy premierze, ale aut nadal jest mało, a chociażby o wersji dla plusowiczów jest nadal cicho. Gdybym miał PS4 wolałbym czekać chyba na Project C.A.R.S., a dopiero potem kupiłbym DriveClub. Chociaż trzeba przyznać, że system pogody jest świetny.

Edytowano przez TheGlocKPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli carcount rzędu 70 oznacza grę, która nie jest gotowa, to oprócz Shiftów nie było jeszcze skończonego NFS, a The Crew z 40tką to jakaś alpha.

PS+ ed. to też inna para kaloszy i nie ma nic wspólnego ze skończeniem gry. W obecnym stanie (po leaderboardsach koło 1,2kk graczy, którzy chociaż raz zagrali w DC z konsolą pod siecią) wszystko działa bardzo dobrze. To nie znaczy, że serwery mogą przyjąć bez wykrzaczenia kilka milionów graczy, którzy zechcą to pobrać, rejestrować się na serwerach i grać w sieci. DriveClub jest na to gotowy. Sony niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DriveClub, który mam wrażenie, że gotowy będzie za rok

Mi się wydaje że ludzie nadal jadą po tej grze na podstawie internetowych doniesień z premiery. Tydzień temu grałem u znajomego i co prawda nie wiem jak wyglądają opcje sieciowe, ale pod względem grafiki i gameplay'u to jedna z lepszych gier wyścigowych w jakie grałem w ostatnich latach.

Zresztą gadka o następnej generacji jest bezcelowa.

Mnie w ogóle dziwi trochę że ludzie już skreślają obecną generację i zastanawiają się nad tym co będzie dalej. IMO PS4 i X1 to całkiem dobry sprzęt do grania, jednak potrzebuje jeszcze trochę czasu żeby rozwinąć skrzydła. System sellery PS3 i X360 pojawiały się sporo po premierze konsoli (no nie oszukujmy się, X360 trochę się podciągnął przez Halo i Gearsy, ale naprawdę dobre gry na PS3 powstały długo po premierze konsoli), a końcówka generacji przyniosła takie rzeczy jak The Last of Us. Na razie nie widać takiego przeskoku pomiędzy generacjami jak np. przy PS2 i 3, sporo remasterów też nie pomaga, ale nie skreślałbym jeszcze tych konsol. Co nie zmienia faktu że sam nie zamierzam na razie żadnej kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 70? Czytałem, że liczba aut się zwiększyła, ale głównie opinie o tej grze podawały okolice 40, więc myślałem, że to zwiększenie to będą okolice 55 czy coś. Mój błąd, przyznaję.

@up tak gadają ludzie co grają w 4K na ultra z monitorami 144Hz, więc się nie dziw. :) Poprzednia generacja pokazała co można wycisnąć ze słabego sprzętu, natomiast DriveClub i Forza pokazały choć trochę potencjał obecnej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle dziwi trochę że ludzie już skreślają obecną generację i zastanawiają się nad tym co będzie dalej.

Dlatego skreślają, bo miało być 1080p / 60 FPS. Zawsze i wszędzie :trollface: . Z drugiej strony na czymś trzeba było zaoszczędzić, żeby cena urządzenia nie była zbyt wysoka. Są ludzie, którzy daliby i 3000 zł za konsolę nowej generacji, ale niestety są w mniejszości.

Także trzeba czekać na nowe technologie, niższe ceny podzespołów i sprzęt, na którym nie trzeba będzie już iść na żadne kompromisy, jeżeli chodzi o jakość wyświetlanej grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...