Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Tak nawiążę do tematu uspołecznienia i podobnych funkcji konsolki przy okazji lekko ożywiając dyskusję - w sumie jak już gadałem z paroma ludźmi to sam pomysł np. streamu albo zaglądania nie jest zły, ale byle dany gracz miał dowolność w decydowaniu czy chociażby ktoś może go podglądać ;) Nie należy przecież zakładać, że każdemu pasuje tzw. "wchodzenie fejsbuka na ekrany TV" i w ogóle uważam, że narzucanie pewnych opcji przez twórców swoim klientom jest po prostu nie na miejscu i źle wpływa na ich wizerunek albo IMO powinien jakoś wpływać ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Mnie bardziej niepokoi zabezpieczenia anty-użytkowe, mam swoją PS2 i gry zdobywam używane, kuzyn na swoją PS 3 też kupuje używane, bo po co przepłacać ? Jeśli jednak Sony uzna nas za piratów, zacznie wysyłać maile z pogróżkami, to życie stanie się cięższe.. Ale tak naprawdę, waszym zdaniem jak oni, czyli Sony, może podejść do tego tematu ? Aktywacja online ? STEAM od japończyków ? Albo wybuchające płyty BR, które rozpoznają tylko pierwszą konsolę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już czy gry z PS3 będą kontatybilne z PS4? Rozważam zakup PS3 lecz nie wiem czy warty skoro niedługo na rynku pojawi się PS4. Cieszę się że nowy pad prezentuje się dużo lepiej od poprzednika ale raczej na tronie nadal pozostanie pad od x360, który jest naprawdę wygodny no i to rozstawienie analogów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGLeaks, jako następne po magazynie EDGE, przedstawia informację, że następca X-360 będzie wymagał stałego dostępu do internetu. Co o tym myślicie?

Mnie osobiście ani to grzeje, ani ziębi. Obecnie i tak w momencie, jak włączam konsolę, to automatycznie loguję się na swój profil XLA. I mam połączenie z netem prawie cały czas. Właśnie - prawie. Bo co będzie, jak nie będzie można uzyskać połączenia z siecią? Wszak zdarzają się takie sytuacje. Czy to znaczy, że w ogóle w nic nie pogramy? Obawiam się, że tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz odkryłem temat, więc wyleję naraz wszystkie przemyślenia.

Prezentacja Sony faktycznie d. nie urywa, ale zawierała kilka mocnych punktów i parę rzeczy, których gracze chcieli od dawna. Zresztą, czy w przypadku takiej mocnej marki jak Playstation i tak nakręcanych przez prawie siedem(!) lat oczekiwań można naprawdę liczyć na to, że twórcy sprostają? Nie sądzę.

Brak prezentacji samej konsoli - marketingowo dziwny zabieg (można się sprzeczać, bo z drugiej strony teraz symbolem nowej konsoli jest odciśnięty w naszych umysłach wygląd pada, no i jest bomba na E3), ale na zdrowy chłopski rozum nie ma to znaczenia. Liczą się gry i usługi, samo pudełko opatrzy się po dwóch miesiącach stania pod telewizorem. Also: czy naprawdę kupiliście kiedyś konsolę dlatego, że miała ładną obudowę? wink_prosty.gif

To, co mnie lekko drażni, to właśnie uspołecznościowienie. Nikt mnie oczywiście do tego nie zmusza, ale na pewno UI będzie tak zrobione, że chcąc nie chcąc będę musiał oglądać te "walle" znajomych (a im więcej znajomych tym więcej spamu). Słowem: dajcie mi możliwość wyboru, jakim socjopatą chcę być smile_prosty.gif

Z Wielkiej Trójki propozycja Sony najbardziej mnie grzeje (a jeśli ND zapowie grę na PS4 to kupię ją w dniu premiery). Durango ma wysoko zawieszoną poprzeczkę, a Wii U nie zmieniło w żaden sposób mojego nastawienia do Nintendo (99% gier i sprzętu po Advance SP kwituję zwykłym 'meh').

VGLeaks, jako następne po magazynie EDGE, przedstawia informację, że następca X-360 będzie wymagał stałego dostępu do internetu.

Słabe posunięcie. Oczywiście w Japonii czy USA coś takiego to nie problem, ale w wielu krajach Europy, Azji czy Ameryki Pd. brak opcji grania offline może odstraszyć sporo osób (take that, pirates). Chociaż patrząc na płatny multiplayer i online passy ludzie przełkną naprawdę sporo.

Mnie bardziej niepokoi zabezpieczenia anty-użytkowe, mam swoją PS2 i gry zdobywam używane, kuzyn na swoją PS 3 też kupuje używane, bo po co przepłacać ? Jeśli jednak Sony uzna nas za piratów, zacznie wysyłać maile z pogróżkami, to życie stanie się cięższe.. Ale tak naprawdę, waszym zdaniem jak oni, czyli Sony, może podejść do tego tematu ?

Na PS3 wpisałem 1 (słownie: jeden) online pass. Jakoś nie sądzę, żeby nagle każda gra wymagała CD-Keya.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also: czy naprawdę kupiliście kiedyś konsolę dlatego, że miała ładną obudowę? wink_prosty.gif

Osobiście nie, ale mam koleżankę, która zakupiła PS3, bo jej się wydawała najładniejszą z konsol, jakie były wystawione w markecie na regale :]. Więc zdarzają się takie przypadki.

Btw., dobrze że nie widziała różowego PS2 :D.

To, co mnie lekko drażni, to właśnie uspołecznościowienie. Nikt mnie oczywiście do tego nie zmusza, ale na pewno UI będzie tak zrobione, że chcąc nie chcąc będę musiał oglądać te "walle" znajomych (a im więcej znajomych tym więcej spamu).

Mam nadzieję, że będzie to rozwiązane, jak na facebooku. Czyli w opcjach "prywatność" będzie można ustawić filtry odnośnie tego, co nie chcemy oglądać oraz co nie chcemy, by widzieli inni.

a Wii U nie zmieniło w żaden sposób mojego nastawienia do Nintendo (99% gier i sprzętu po Advance SP kwituję zwykłym 'meh').

W sumie racja. Ze wszystkich gier, o jakich do tej pory słyszałem na WiiU, to boli mnie tylko fakt, że Bayonetta 2 będzie exem dla Nintendo. Natomiast cała reszta, nawet jeśli robi jakieś tam wrażenie, to cóż, nie na tyle duże, by przeszło mi choć przez myśl, że fajnie byłoby mieć WiiU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia jak będzie wyglądała usługa PSN+ jeśli tak jak w PS 3 to będzie naprawdę ogromny plus smile_prosty.gif, szczególnie chodzi o darmowe gry co miesiąc w ramach abonamentu biggrin_prosty.gif. Przede wszystkim, jak będzie wyglądało GaiKai i czy będzie wliczony w abonament, pewnie na starcie z tym nie wyskoczą, ale z chęcią pograłbym w parę gier na PS 4 z trójki, bo swoją PS 3 i gry na nią mam zamiar raczej sprzedać. Ciekawe czy będzie trzeba płacić z każdy tytuł oddzielnie czy od razu dadzą dostęp do całej biblioteki.

Istotną kwestią też jest pobór prądu, temperatury i głośność jeśli będzie chociaż tak jak z PS 3 czyli pod obciążeniem 90 W to będzie fajnie smile_prosty.gif.

O ceną gier chyba nie ma się co martwić, chyba że ktoś kupuje jeszcze gry w Polsce tongue_prosty.gif.

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony zapowiedziało kilka nowych gier na PS3, Vitę i PS4. Z ciekawszych rzeczy: Blacklight: Retribution wyjdzie na PS4 i nadal będzie darmowe; Primal Carnage Genesis - ciekawie zapowiadający się singleplayerowy(!) shooter z dinozaurami (Trespasser, anyone?); Na deser Witness, smakowicie wyglądają gra logiczna, która będzie najprawdopodobniej czasowym exclusivem na PS4 (rozważane są wersje na PC i iOS). Wszystkiego razem jest teraz 14 tytułów, miejmy nadzieję, że po E3 towarzystwo bardziej się rozrusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało, że Witness w wersji na PS4 to tylko "konsolowy czasowy ex", a sama gra wyjdzie równocześnie na konsolę Sony, PC i iOS. Zresztą nie wiem, jakoś mnie ta gra średnio jara. Pretensjonalne gry logiczne mnie nie ruszają.

To, że Sony tak mocno skupiło się na indie jest świetną sprawą. Ograniczenie certyfikacji, wprowadzenie self-pub, wycofywanie się z opłat za patche od mniejszych twórców, udostępnianie dev-kitów za darmo, itp. Świetna sprawa. Biorąc pod uwagę, że PS4 to praktycznie PC i developing ma być łatwy, to teraz wszystko będzie mogło się na PS4 pojawiać. Cool. Mam szczerą nadzieję, że przyspieszy to rozwój sceny niezależnych twórców w Japonii.

Wszystkiego razem jest teraz 14 tytułów, miejmy nadzieję, że po E3 towarzystwo bardziej się rozrusza.

There's more.

Infamous: Second Son

Killzone: SF

Witness

Drive Club

Knack

Primal Carnage: Genesis

Blacklight

Assassin's Creed 4

Watch_Dogs

niezapowiedziane Final Fantasy

pewnie nieistniejące Deep Down

Battlefield 4

Diablo 3

Destiny

Wiedźmin 3

Sniper Elite 3

Whore of the Orient od Team Bondi

Project CARS

To tylko gry, o których wiadomo. Na pewno PS4 dostanie jakieś porty typu Planetside 2, Dust 514. Może parę gier w najbliższej przyszłości typu nowy Thief. Dojdą jakieś indie, parę niezapowiedzianych exów (coś robi Sony Santa Monica, drugi zespół Naughty Dog, drugi zespół Guerilla, itp.)

Dziwi mnie brak reakcji Microsoftu. Albo mają bombę, która rozsadzi wszechświat, albo chcą maksymalnie wyeksploatować 360, które z jakiegoś kompletnie abstrakcyjnego powodu dalej się sprzedaje.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem tylko te oficjalnie potwierdzone, Deep Down i Final, o dziwo, tam są; Za to nie ma BF4, AC4 i Whore of the Orient, chyba trochę za świeże, żeby było coś wiadomo.

Also: Star Wars 1313 zostało przesunięte na koniec tego roku, więc pewnie na PS4 też zostanie wydane (byłoby strzałem w stopę wydać to tylko na PS3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie brak reakcji Microsoftu. Albo mają bombę, która rozsadzi wszechświat, albo chcą maksymalnie wyeksploatować 360, które z jakiegoś kompletnie abstrakcyjnego powodu dalej się sprzedaje.

Jak dla mnie ich brak reakcji to także część naszykowanej pewnie wcześniej kampanii marketingowej :D IMO, teraz powróżę sobie z kuli jak pewien analityk, czekają teraz aż ucichnie cały szum dotyczący PS4 a na pewno będzie mniejszy niż zaraz po ogłoszeniu istnienia konsoli, żeby w tym momencie uderzyć z całą mocą - przedstawić startowy line up gier, specyfikację konsoli, może nawet pokazać nowego Xboxa w pełnej krasie (co byłoby pewną przewagą nad PS4), rzucić ceną. Czy będzie to bomba zależy tylko i wyłącznie od tego co wymyśliły mózgi z Microsoftu ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powróżmy razem biggrin_prosty.gif, nie sądzę by w nowym Xbox było coś mocniejszego niż w PS 4, na pewno wiemy że będą to produkty od AMD, bo Nvidia zrezygnowała z rynku konsol, w tym momencie AMD nie stać (nie mają takiego zaplecza) na to by zaopatrywała obydwie konsole w bardzo odrębne podzespoły, chyba że mają kogoś innego kto im dostarczy bebechy, ale o tym chyba by już huczało.

Z ceną też nie zaszaleją bo obydwie firmy nie chcą popełniać tych samych błędów, będą to groszowe różnice. Najważniejszą różnicą na starcie jak zwykle będą exy i na tym polu będzie się toczyła największa walka o klienta biggrin_prosty.gif.

Oby zmienili politykę traktowania klienta w szczególności polski oddział Microsoft ( bo chyba powinniśmy się skupić na własnym podwórku) tongue_prosty.gif, każdy orze jak może, ale ma czasami mam wrażenie że M$ przesadza.

@Sergi możesz podać info gdzie przeczytałeś o tym że Star Wars 1313 zostało przesunięte na koniec roku. Bo ja słyszałam że projekt na razie został zawieszony i nie wiedzą dokładnie kiedy pracę znowu ruszą < smutek >. A bardzo czekam na ten tytuł.

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby zmienili politykę traktowania klienta w szczególności polski oddział Microsoft

Ale po co? Płatne multi, płatne patche, okrojone usługi w niektórych krajach, a ludzie i tak kupują. Teraz, gdy Xbox jest taką marką, mogą sobie pozwolić na różne numery.

możesz podać info gdzie przeczytałeś o tym że Star Wars 1313 zostało przesunięte na koniec roku. Bo ja słyszałam że projekt na razie został zawieszony i nie wiedzą dokładnie kiedy pracę znowu ruszą

http://uk.ign.com/videos/2013/01/17/news-report-star-wars-1313-isnt-a-next-gen-title

acz później znalazłem to:

http://uk.ign.com/articles/2013/03/01/star-wars-1313-may-be-on-hold

Więc możliwe że czekają na więcej informacji (na dev-kity?) PS4 i/lub Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Płatne multi, płatne patche, okrojone usługi w niektórych krajach, a ludzie i tak kupują. Teraz, gdy Xbox jest taką marką, mogą sobie pozwolić na różne numery.

Jednorazowe kody przypisujące gry do konta lub online passy, których posiadacze używanych kopii nie będą mogli kupić oddzielnie to kolejny krok.

Meanwhile @ GDC (copypasta z neogaf)

  • Targeted to be the ?central device in the living room? - Oh boy... Here we go again...
  • ?Core gamers are our primary audience -

  • PS4 build around them, salable to the outsiders - Brzmi uczciwie. Skupianie się na niedzielnym rynku w obecnej sytuacji jest bezcelowe. Nikt nie wygra z graniem w przeglądarkach/na urządzeniach mobilnych
  • 5 core PS4 principles: Simple, Immediate, Social, Integrated, Personalized - W skrócie SISIP. Mało chwytne.
  • PS4 CPU: 64-bit x86 arch, low power consumption, low heat, 8 cores, 8 HW threads, 2MiB L2 cache per 4 core group, 32kib l1 I/D-cache - Cokolwiek to znaczy. Nie mam pojęcia. Laik jestem.
  • PlayStation Shader Language, very similar to HLSL, allows featured BEYOND Direct X 11 and OpenGL 4.0 - j.w.
  • ?GPU ? Tessellation ? adding geometric detail to smooth edges or create more organic shapes? - No wiem co to teselacja...
  • PS4 RAM ? 8GB 256 bit GDDR5 (GDDR5 is very high end graphics memory only found on PC graphics cards) - Brzmi nieźle...
  • Will come with ?very large hard drive in every console? - 500GB confirmed.
  • PS4 Dev Environment ? Windows 7 64-bit, tools are fully integrated into Visual Studio 2010 and 2012 - Łatwy developing. Sony robi to dobrze.
  • ?Debug your PS4 code as you would your PC code? - j.w.
  • PS4 Controller: Start/Select buttons are now ?Options.? New System button is ?Share.? - Meh.
  • Speaker, headset jack and ?extension port? on the PS4 controller - Meh.
  • PS4 controller buttons are going back to digital over analog because no one used it on PS3 - Chyba słusznie.
  • PS4 controller L2/R2 ? Curved design to get rid of the accidental netflix fast forwarding - Mnie nowe triggery cieszą z innego powodu. No ale nie jestem Amerykaninem, więc nie rozumiem tragedii jaką jest przypadkowe przewinięcie filmu przez źle położony pad. ;/
  • PS4 controller: 1920×900 resolution on the analog touchpad - Whatever it means.
  • PS4 controller colors are the Player Numbers: 1-Blue, 2-Red, 3-Green, 4-Pink (Like the buttons) - Meh
  • PS4 will charge controllers when it?s off. Unlike the PS3. - OH YES.
  • PS4 controller light bar can be used for muzzle flashes, health bars, etc - Woot.
  • ?The #PS4 Eye will enhance the PS4 user experience.? High sensitivity dual color cameras - inb4 Kinect
  • 1280×800, 12 bits/pixel, 60Hz - Cyferki lepsze niż obecny Kinect. Co to znaczy? Nie wiem.
  • Dedicated port for the #PS4 camera, exclusive SCE Connector. Means it won?t use a USB port on the console, but won?t plug into your PC. - Wolny slot na usb to chyba dobra wiadomość
  • Cam suggested uses: walkthrough vids, taunting in killcam, login, speech recognition, etc; possible PS4 Camera Magic ? Sees the controller, you guys move, splitscreen moves to be on the right side - What sorcery is this? W sumie było, np. takedown cams w Burnout Paradise.
  • The above is what devs could do (not mandatory) - Nieobowiązkowy "gimmick" to dobry "gimmick"
  • Video example shown of PS4 combining the camera and the controller. ?AR Menu?
  • Zoom into the controller, tilt to shake little dudes inside, push into our world like EyePet - /care
  • 2004: XMB, 2011: LiveArea, 2013: New #PS4 one based on the five principles from earlier
  • UI is meant to give you at a glance info without loading the game. See what new DLC is out and whatnot. What friends are saying. - Bardzo jestem ciekaw nowego interfejsu. Obecny mi działa na nerwy. Moja lista trofeów włącza się 30 sekund.
  • Have to enable people seeing your real name on the #PS4. Auto-enabled if you import from another social network. (Can be turned off) - Good.
  • PSN friend limit raised - Czemu podniesiony, a nie zniesiony? Dobrze jednak, że cokolwiek robią. Jak się bawiłem w trophy boosting to limit stu znajomych był skandalicznie niski.
  • PS4 Mock-up: Heavy Rain choice with the number of your friends that chose each option. - Społecznościowy bajer. Meh.
  • All the PS4 streaming and sharing: that?s on the hardware. Devs don?t have to do anything special to their game. - Super.
  • PS4 Remote Play: Screens are mirrored on PS4/Vita (Both on at same time). Hardware does it/not on devs. Start at any time; no special mode. - Wii U is finished.
  • Talking about the PlayStation App. Login, buy game, PS4 starts downloading at home, you get home and start playing the part that?s DWLD. - Ciekawe jak to zadziała. To będzie naprawdę potrzebne jeśli Sony zechce wrzucać wszystkie gry do PS Store. Już teraz exy ważą bardzo dużo. MGS 4 zajmuje cały bluray, God of War 3 to 35 GB, Uncharted 3 to 45 GB. To nawet na moim całkiem szybkim łączu trwałoby kilkanaście godzin. Z prędkościami pobierania z PS3 to nawet kilka dni. Ostatnio pobierałem Bioshocka 2 na PS3 z plusa. Zajęło mi to pół dnia. W dodatku instalacja trwała chyba godzinę. Koszmar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 CPU: 64-bit x86 arch, low power consumption, low heat, 8 cores, 8 HW threads, 2MiB L2 cache per 4 core group, 32kib l1 I/D-cache

Wzmocniony Cell przerobiony na pecetową modłę.

PlayStation Shader Language, very similar to HLSL, allows featured BEYOND Direct X 11 and OpenGL 4.0

Obsługuje standardy których jeszcze nie ma. Seems legit.

?GPU ? Tessellation ? adding geometric detail to smooth edges or create more organic shapes? - No wiem co to teselacja...

Nikt nie wie. Tesselacja to Yeti, które wciąż zachwala karty graficzne, ale nigdzie tego nie ma ;)

Speaker, headset jack and ?extension port? on the PS4 controller

Przy TV 4K zacznie brakować kabla od słuchawek, więc możliwe, że będziemy jeszcze dziękować za te gniazdka. Chyba że jestem jedynym użytkownikiem konsoli, który korzysta ze słuchawek.

Curved design to get rid of the accidental netflix fast forwarding

Widać w USA nie ma jeszcze opcji "odłóż pad jak oglądasz film".

PS4 controller: 1920×900 resolution on the analog touchpad - Whatever it means.

*Skorzystasz z tej czułości pod warunkiem że masz palce o powierzchni 1/10 milimetra.

Moja lista trofeów włącza się 30 sekund.

Trophy whore punishment :trollface: Ale fakt, obecnie XMB to paralityk.

Talking about the PlayStation App. Login, buy game, PS4 starts downloading at home, you get home and start playing the part that?s DWLD. - Ciekawe jak to zadziała. To będzie naprawdę potrzebne jeśli Sony zechce wrzucać wszystkie gry do PS Store.

Mam nadzieję że opracują własny, sensowny protokół, inny niż Wake on LAN.

Jaram się na myśl o tej mocy i bajerach, a z drugiej strony boję się, że developerzy po kilku pierwszych tytułach rzucą w kąt te zabawki i skupią się na czym innym. PS3 miało opcję robienia screenshotów z poziomu XMB, ale gier, które to obsługują jest tyle, co kot napłakał. Oby teraz faktycznie "hardware does it".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby zmienili politykę traktowania klienta w szczególności polski oddział Microsoft

Ale po co? Płatne multi, płatne patche, okrojone usługi w niektórych krajach, a ludzie i tak kupują. Teraz, gdy Xbox jest taką marką, mogą sobie pozwolić na różne numery.

Pazerny Microsoft... Nie dość, że trzeba płacić za multi to jeszcze za gry i konsolę ! Dobrze, że istnieje Sony - wybawca graczy, który daje konsole i gry za darmo, a w dodatku płaci za internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matis9988

Kompletnie nietrafiony sarkazm. Zaprzeczysz może temu, że trzeba płacić za konto gold umożliwiające grę w mutli albo temu, że niektóre usługi od Microsoftu wypadają blado przy tych od Sony? Tak, pije chociażby do PS+. Pod koniec tej generacji PS3 mocno odstawiło Xboxa.

Nie zapowiada się, aby przyszła generacja miała coś zmienić we wspomnianym podejściu. Ciągle jednak czekam na ruch Microsoftu i ich nowego Xboxa.

Curved design to get rid of the accidental netflix fast forwarding

Och, nie! Chyba nie skorzystamy na tej opcji, bo netflix pojawi się u nas dopiero przy okazji premiery PS5 wink_prosty.gif

Przy okazji jestem również ciekaw jak będzie wyglądało wparcie dla wszystkich funkcji społecznościowych, chmury i reszty bajerów. Wolałbym nie wiedzieć sytuacji, w której mamy wykastrowaną usługę, jak niegdyś z polskim Xbox live.

Jaram się na myśl o tej mocy i bajerach, a z drugiej strony boję się, że developerzy po kilku pierwszych tytułach rzucą w kąt te zabawki i skupią się na czym innym.

Sixaxis i sterowanie ruchem kontrolera - pamiętamy.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. -- Artius

@matis9988

Widzę że masz w sygnaturze gamercard, więc nie wiem, jak tłumaczyć Twoją niewiedzę na polu tego, za co trzeba płacić. Płacenie za multi (multi, nie Internet) to zwykła pazerność, dla której wytłumaczenia nie znajduję. Jeszcze gdyby te gry były na serwerach dedykowanych, to miałoby jakiś sens.

A Sony w podobnej usłudze (w której - niespodzianka - nie wymaga płacenia za funkcje już kupionych gier) daje gry za darmo, więc sarkazm zupełnie nietrafiony.

Edytowano przez Sergi
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy gold to takie skubanie graczy. Przecież wiadome jest, że kupując xboxa za grę w multi trzeba płacić, a jak komuś to przeszkadza to xboxa nie kupuje. Także nie wiem skąd takie oburzenie. Abstrachując to trochę jak z DLC do gier. Wielkie oburzenie, a ludzie przecież nie muszą kupować ,,wybrakowanych produktów", ale to tylko taki mały offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy gold to takie skubanie graczy.

stockholmsyndrome.gif

To jest skubanie i przekręt gorszy niż zabicie rynku gier używanych na PC. Zauważ, że nie płacisz za dedykowane serwery, tylko za coś co posiadacze innych platform mają za darmo, czyli p2p. Do tego korzystanie z przeglądarki, dema w dniu premiery, normalne Deal of the Week, itp. Nie dostajesz niczego co mogłoby uzasadnić abonament (lolcrosschat).

Pazerny Microsoft... Nie dość, że trzeba płacić za multi to jeszcze za gry i konsolę ! Dobrze, że istnieje Sony - wybawca graczy, który daje konsole i gry za darmo, a w dodatku płaci za internet.

Sorry, ale to jest nie do obrony. Płacąc abonament na X360 (nie żebym płacił) dostaję funkcje, które mam na PS3, Wii U i PC. Płacąc za PS+ dostaję 200-300 złotych w grach co miesiąc (na dwóch platformach!). Dyskusja jest pozbawiona sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachus, gadasz głupoty jak potłuczony. Przymus płacenia zam multi w XBL jest zwykłym wyciąganiem pieniążków od biednych graczy. Gdyby MS kazał sobie przy grze na nextboxie płacić za każdą godzinę przy nim spędzoną to też nie byłoby w tym nic złego? Co jeśli którykolwiek z nas preferowałby właśnie nową konsolę od MS zamiast PS4? Nie chcesz, nie kupuj, wszak nikt Cię do tego nie zmusza. Ale fakt ciupciania w rzyć bez wazeliny pozostaje faktem.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. -- Artius

Jak to za darmo? Płacisz abonament za możliwość pogrania w te gry przez 3 miesiące, czy na ile wykupiłeś, więc raczej nie za darmo.

Edytowano przez Artius
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matis9988 - Niektóre przez trzy miesiące, a inne na stałe. Już pomijam takie gry jak Walking Dead I, czy Uncharted 3 Multi, które dostaje się za darmo nawet bez PS+.

@Jachus - Czyli jak uprzedzę właściciela restauracji, że będę z niego ściągał haracz, to nie jest haracz? Jasne, mogę nie kupować Xboxa, tylko że to nic nie zmienia w kwestii zasadności takich opłat.

A tak w ogóle to offtop się zrobił srogi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...