Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wodzus

Niemożność wejścia na dysk...

Polecane posty

Otóż mam zabójczo głupi problem - nie mogę wejść na mój główny dysk, czyli dysk D. Gdy klikam dwa razy na jego ikonkę w "Mój komputer", pojawia się coś takiego:

System Windows nie może odnaleźć pliku "Sys.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik, kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Wyszukaj.

Wyszukiwanie faktycznie nic nie znajduje.

Poszukałem pliku w folderze kwarantanny Avira Antivir Personal Edition Classic - faktycznie, jest. Tyle, że zawiera Trojana TR/Agent.VB.CB

I nie zamierza się go pozbyć.

Ciekawostka: Jak sobie wejdę w jakiś folder na dysku D wpisując jego lokalizację, to spokojnie mogę wejść w samo D: poprzez przycisk "W górę". Nie mogę tylko poprzez ikonkę, bądź wpisanie samej lokalizacji "D:/"

Więc, czy można na przykład użyć pliku sys.exe od kogoś innego? Może ktoś mógłby mi przesłać takowy?

Bo reinstalka Windy mi się nie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda tak jakby się autoodtwarzanie włączało z plikiem sys.exe jako startowym (windows obsluguje autorun'a z dysków twardych). Sprawdź czy w katalogu głównym dysku d: nie masz pliku "autorun.inf" (wrzuć w opcjach folderów pokazywanie plików ukrytych i odznacz opcję ukrywania chronionych plików systemu operacyjnego - widziałem kiedyś trojanka, który tak ukrywał autoruna :) ).

Jak jest to go usuń (jak chcesz to możesz go otworzyć i zobaczyć czy jest jakiś wpis z sys.exe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

Kolejny problem.

Nie ma opcji "opcje folderów" w zakładce Narzędzia, a także w Panelu sterowania.

Gdy próbuję je otworzyć z menu pomocy, pojawia się komunikat:

Operacja została anulowana ze względu na ograniczenia nałożone na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu.

I tu jajco - Ja jestem zawsze zalogowany jako administrator, a zadnych ograniczeń sobie nie zakładałem.

Co teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz Windows XP (mam nadzieję, że w wersji Pro, bo nie mam teraz możliwości sprawdzić czy będzie to działać w Home).

Jeśli masz prawa admina, a tej opcji nie ma, to prawdopodobnie dostęp do opcji folderów został usunięty.

W menu uruchom wpisz: gpedit.msc (tu nie jestem pewien czy wersja Home ma edytor zasad grupy)

Rozwiń:

konfiguracja użytkownika -> szablony administracyjne -> składniki systemu windows -> eksplorator windows (kliknij na niego)

Powinieneś zobaczyć pozycję "usuwa element menu Opcje folderów z menu Narzędzia", kliknij dwukrotnie na niej i wybierz opcję "wyłączone".

ps

Samo z siebie to się z reguły nie włącza. Zrób sobie w razie czego jakiegoś skana sytemu antywirem plus sprawdź logi HijackThis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...