Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

repta2

The Walking Dead - książki osadzone w uniwersum TWD

Polecane posty

defaultek.jpg

The Walking Dead: Narodziny Gubernatora to 1 książka w uniwersum "Żywych Trupów", książka opowiada o losach Gubernatora znanego z komiksu oraz serialu, w książce poznajemy jego losy od początku epidemii, poznajemy jego postać oraz przemianę jaka w nim następuje w ciągu trwania fabuły. Jako fan TWD mogę powiedzieć, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, osoby znające serial mogą dowiedzieć się czegoś nowego na temat Gubernatora bo w serialu jest to dość tajemnicza postać ale po przeczytaniu książki dość dużo rzeczy się wyjaśnia. Niedługo w Polsce ma się pojawić 2 tom zatytułowany "Droga do Woodbury", książka miała już swoją premierę w USA a w Polsce ma zostać wydana na przełomie marca i kwietnia (ponoć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że książka jest umiejscowiona w świecie z komiksu, nie z serialu. Pokazuje to wyraźnie scena

w której bohaterowie, kiedy wyjeżdżają z osiedla domków, zostawiają przed wjazdem na to osiedle znak "WSZYSCY NIE ŻYJĄ, NIE WCHODZIĆ". Bohaterowie komiksu trafiają na to samo osiedle w czasie zimy, kiedy ten znak jest zasypany śniegiem. Później śnieg topnieje i pojawia się napis, ale jest już za późno.

Książkę czyta się faktycznie bardzo szybko, jest to przyjemna lektura i na pewno trzyma w napięciu. Zakończenie ma otwarte, w sam raz, żeby zrobić kontynuację.

Aczkolwiek Robert Kirkman mówił, że będą w sumie 3 książki The Walking Dead, każda skupiająca się na innych bohaterach z komiksu. Takich bohaterach, którzy się w nim pojawili, ale mało o nich wiadomo, o tym, jak się znaleźli w miejscu, w którym spotykamy ich po raz pierwszy.

Informacją, że książka ma się ukazać w Polsce na przełomie marca i kwietnia bardzo mnie ucieszyłeś. :) Czekam niecierpliwie i na pewno kupię od razu po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Może i jest w świecie komiksu (niestety nie miałem styczności) ale Gubernator pojawił się także w serialu i osoby nie mające styczności z komiksem też mogą sobie pogłębić wiedzę o uniwersum trzymając się tylko książek i serialu.

A co do tego, że każda książka ma być o innych bohaterach komiksu, to jakoś mi się to gryzie bo patrząc po tytule 2 części - "Droga do Woodbury" raczej wskazuje na pokazanie dalszych losów gubernatora, na to jak zaprowadził porządki w tym miasteczku i doszedł do swojej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tytuł "Droga do Woodbury" może też sugerować, że ktoś będzie chciał się dostać do Woodbury. :)

W komiksie Rick znalazł w Woodbury pielęgniarkę i ona dołączyła do grupy Ricka. Więc książka może się skupiać na przykład właśnie na niej, chociaż ona chyba w komiksie opowiedziała, co się z nią działo przed przystąpieniem do wspólnoty Gubernatora. Nie pamiętam już... :)

Ale masz rację, tytuł drugiej książki bardziej wskazuje, że to mogą być dalsze perypetie Gubernatora. No nic, zobaczymy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu gry i obejrzeniu pierwszego sezonu serialu zdecydowałem się na zakup tej książki. Mam do Was jednak parę pytań:

- czy osoba niezbyt dobrze znająca uniwersum komiksu zdoła przeczytać tę książkę bez jakichkolwiek komplikacji? Czy duża wiedza o bohaterach komiksu jest tu ważna?

- ile stron ma ta książka? Albo inaczej: w ile ją przeczytaliście? Chciałbym, żeby starczyła mi na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c0r

Znajomość komiksu jest nie potrzebna, ja znam tylko serial i grę i książka bardzo mi się podobała, ja połknąłem ją w bodaj 2 dni ale ja jak się wciągnę to czytam bardzo szybko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOooo to ta, która w komiksie

odstrzeliła łeb Gubernatorowi...

Bardzo fajnie, niewiele było o niej w komiksie, więc jest duuuuże pole do popisu w książce.

Już nie mogę się doczekać polskiego wydania.

EDIT:

Już jest polski opis i tytuł drugiej powieści ze świata Żywych Trupów! Premiera - marzec. Jeszcze nie podali ceny, ale najważniejsze, że będzie. :)

http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/robert-kirkman/droga-do-woodbury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie już niedługo bo 6 Marca! Premiera kolejnej książki z Uniwersum The Walking Dead, Droga do Woodbury okładkę wszyscy już widzieli. Moim zdaniem jest świetna, sama fabuła zapowiada się naprawdę miodnie i już ostrze sobie ząbki smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą:

Trzecia i (chyba) ostatnia książka z Żywymi Trupami Roberta Kirkmana i Jaya Bonansingi nosić będzie tytuł The Fall of the Governor i w USA ukaże się w październiku 2013.

A "Drogę do Woodbury" właśnie zamówiłem, przyjdzie we wtorek. Nie mogę się doczekać. smile_prosty.gif

Przy okazji, jeśli można prosić moderatora, żeby zmienił tytuł tematu na taki, który bardziej pozwalałby pisać tutaj o wszystkich książkach z The Walking Dead.

Tytuł zmieniony. Jest dobry, czy macie inne propozycje? - Yoshi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość mam tylko nadzieję, że dadzą radę wydać u nas w dogodnym terminie. Przy okazji książki w Uniwersum The Walking Dead miały być o różnych postaciach, jest szansa, że następne książki będą o kimś innym? Może o braciach Merle i Daryl? Jeśli chodzi o Droga do Woodbury jestem w trakcie czytania, jutro powinienem skończyć więc wtedy napisze coś więcej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki są osadzone w świecie wykreowanym w komiksie. A w komiksie (jak dotąd) nie pojawił się ani Merle, ani Daryl.

Jeszcze nie wiem, na jakiej postaci skupi się "The Fall of the Governor", ale, zgodnie z tym, co czytałem dawno temu w wywiadzie z Kirkmanem (niestety było to przed ukazaniem się "Narodzin Gubernatora" w sprzedaży w USA, więc linka na pewno nie znajdę), w sumie ukazać się mają 3 książki, których zadaniem jest przedstawienie postaci znanych z kart komiksu, o których mało wiadomo. Pisałem już o tym. :)

Ale, patrząc po tytułach książek, wszystko toczy się wokół Gubernatora i Woodbury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie skończyć Drogę do Woodbury chociaż wrażenia na mnie nie zrobiła, to czytało mi się bardzo przyjemnie. Przy okazji SilentBob tak sobie myślę, jak te książki mają być o znanych postaciach. To skończą już na Gubernatorze? Przecież jest tyle możliwości i świetnych postaci napewno by coś dobrego wymyślili i napisali wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie Narodziny Gubernatora i zdecydowanie muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie niemiłosiernie. Czyta się ją świetnie, więc specjalnie robię przerwy, by zbyt szybko nie skończyć :). Autor pisze naprawdę ciekawie i aż szkoda, że powstanie jeszcze tylko jedna książka z serii (przynajmniej na tą chwilę). Drugiej części nie kupię zbyt prędko, bo jestem ograniczony funduszami, ale zrobię to jak tylko będę miał taką okazję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt tutaj nie pisał więc trzeba to zmienić. Każdy fan komiksu, serialu czy książek z uniwersum The Walking Dead czytał pewnie Trylogie Gubernatora. Ja jeszcze tylko nie czytałem Upadku Gubernatora, nadrobię to za jakiś czas. Za to czytałem gdzieś, że wydawnictwo szykuje następną serię i pierwszy tom ma nosić tytuł "Zejście". Poszperałem trochę w google i znalazłem takie coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...