Jump to content
lunatyx

O grach na YouTube

Recommended Posts

Guest lisu125

No nie wiem czy "gimnazjalno-licealna" to jest dobre określenie. Bardziej mi się wydaje że to jednak gimnazjaliści oglądają więcej YouTuberów. Zresztą we wrześniu sam się przekonam czy w liceum dużo osób ogląda na YT ludzi pokroju Rocka, Roja czy Huśka. Jednak jakoś w to wątpię.

Edited by lisu125

Zadroszczę im. Chyba poproszę ich o podzielenie się ich wolnym czasem ze mną. Chciałbym zobaczyć jak ten cały Rock gra w Dark Souls. ;]

Edited by c0r

Dzisiaj Rock wypuścił na swój kanał kolejny odcinek z NewNews, w którym opowiada o AC IV Black Flag. Całość bardzo przyjemnie się ogląda, z pewnością nawet Ci którzy nie oglądają jego filmów byliby zadowoleni. To u niego jest chyba najlepsze.

Chciałbym zobaczyć jak ten cały Rock gra w Dark Souls. ;]

Gość, który ledwo ogarnia maksymalnie uproszczone gry z podpowiedziami na pół ekranu miałby grać w Soulsy? Lepiej nie. Pewnie byłby niezły festiwal emocji, wszelkich ''oł szitów", "faków" i innych sztucznie wypowiedzianych makaronizmów. Właśnie takie nadmierne aktorstwo i sztuczne emocje sprawiają, że moja dłoń instynktownie prowadzi myszkę w prawy górny róg i zamyka ten badziew jak najprędzej. Na filmy Roja reaguje podobnie, tyle, że myszka nawet się do nich nie zbliża.

Dzisiaj Rock wypuścił na swój kanał kolejny odcinek z NewNews, w którym opowiada o AC IV Black Flag. Całość bardzo przyjemnie się ogląda, z pewnością nawet Ci którzy nie oglądają jego filmów byliby zadowoleni.

To jest chyba mój drugi zarzut do tej całej jutuberni. Kilka minut filmiku na informacje do przyswojenia w co najwyżej dwie minuty. Ogólnie opinii jutuberów/let's playerów jako takich nie uznaje ze lepsze od opinii innych graczy. U nas ciągle panuje jakieś takie dziwne przekonanie, że ten kto robi filmy/jest na ekranie jest w jakimś stopniu autorytetem i jego opinia jest ważna.

Jedyne postacie growego youtube jakie akceptuje to TotalBiscuit, kilku użytkowników związanych ze społecznością Dark Souls i ewentualnie Wonziu lub Gonciarz, pod warunkiem, że jest tam coś sensownego. Oglądanie przez kilka godzin jak ktoś gra uważam za ostateczną stratę czasu i głupotę.

Edited by Abyss

Nie chce mi się nawet oglądać tego co Rocki wysmarzył o ac4 (czyżby materiał sponsorowany przez ubi?). Pamiętam że natknełem się na jego materiał o gta5. Parę minut powtarzania informacji które były znane od jakiegoś czasu + "mądrości" Rocka typu "wreszcie w serii gta pojawią się helikoptery(czy tam samoloty)".

Edited by lunatyx

Ano właśnie!

Nie lubię za bardzo oglądać Rocka, gdyż nie powie nic ciekawego, jak już mądrze kolega gdzieś na górze napisał. Zanudza tak, że...zasypiam. Zamiast jakiejś szybkości, reakcji, to tylko nuuda i nuuuda...Czasami jedynie obejrzę Battlefielda 3 Rock and Rojo. Nic więcej.

U nas ciągle panuje jakieś takie dziwne przekonanie, że ten kto robi filmy/jest na ekranie jest w jakimś stopniu autorytetem i jego opinia jest ważna.

Jedyne postacie growego youtube jakie akceptuje to TotalBiscuit, kilku użytkowników związanych ze społecznością Dark Souls i ewentualnie Wonziu lub Gonciarz, pod warunkiem, że jest tam coś sensownego. Oglądanie przez kilka godzin jak ktoś gra uważam za ostateczną stratę czasu i głupotę.

Inaczej... Ja uważam, że YouTuber może być autorytetem w kwestiach growych (chociaż słowo "autorytet" jakoś mi tu nie pasuje...), ale pod warunkiem, że ktoś wie, że ma podobne gusta. Oczywiście nie jest tak, że YouTuber XXX coś powie o zjawisku YYY i to już jest bardzo ważna opinia. Nie. To jest opinia ważna dla ludzi, którzy danego gościa szanują i lubią i się z nim jakoś utożsamiają.

Właśnie ja mam podobnie z TB, bo oglądam go praktycznie odkąd zaczął kręcić WoW-a i stwierdziłem dawno, że bardzo po drodze mi z jego opiniami. Opinie na dany temat innych ludzi oglądam na przykład z ciekawości (czasem można się pośmiać, kiedy ktoś mówi coś na dany temat, a okazuje się, że sam już wiem 3 razy więcej... ech...).

TB ma wiedzę ogromną, ale nie podoba mi się jego PC Elitism, który jak się okazuje jest trochę wybiórczy. Wydaje się, że rozkłada na czynniki pierwsze menu PCtowych opcji graficznych i szuka paseczków FoV, bo ma jakieś ogromne z tym problemy. Z kolei w przypadku Bioshock Infinite nie zwrócił uwagi na coś tak skandalicznego jak "Antialiasing: On/Off". Tak samo ostatnie rozważania na temat kiepskiej sprzedaży gier Square Enix, które zrzucił na malejący konsolowy rynek. Kompletnie pominął fakt, że Tomb Raider, Hitman czy Sleeping Dogs wyszły również na PC, który rzekomo rośnie szybciej niż kiedykolwiek. Tak jakby taka opinia nie trzymała się jego ogólnej linii jaką reprezentuje. Ma parę takich dosyć kontrowersyjnych poglądów. No i w każdej grze, w którą gra jest tak słaby, że moja samoocena rośnie. ;p

To co jest jednoznacznie super z jego udziałem to TGS Podcast. Co jakiś czas dzięki temu odkryję kogoś, kto robi świetną robotę. Ostatnio był tam Rurikain, którego pierwsze wrażenia na temat niektórych produkcji są zrealizowane na bardzo wysokim poziomie

Edited by lubro

O tak, TGS Podcast rządzi. To jedna z niewielu takich stałych ekip podcastowych, których zawsze słucham, chociaż często mają przerażające offtopy - ale to ich urok :P No i racja, można poznać nowych członków tej sieci - ja tak trafiłem na SideStrafe'a.

Ostatnio zauwazyłem u Rocka ze swoim zachowaniem przypomina mi tych wszystkich gospodarzy programów dla dzieci ( via teleranek, ziarno i inne w ten deseń) drażni mnie jego dykcja. Chyba zdał sobie sprawe z tego, ze jego widownią są gimnazjalisci.

Ogólnie bardzo lubie Roja. Jakoś jego podejście i styl w jaki komentuje mi odpowiada. I nie mówie tu tylko o głupim darciu ryja w Happy Wheels bo tam czasem przesadza. Reszta na prawde jest spoko.

Ostatnimi czasy strasznie drażni mnie Tivolt - Facet miał dobry start. Ale teraz widać ze już mu to takiej frajdy nie sprawia. Zamiast let's playów coraz więcej vlogów z unboxingami i chwaleniem się czego to sobie nie kupił :) Przynajmniej w mojej opini tak to wygląda.,Mam szacun do goscia ale fakt faktem ze obniżył ostatnimi czasy swoje loty.

O tak, TGS Podcast rządzi. To jedna z niewielu takich stałych ekip podcastowych, których zawsze słucham, chociaż często mają przerażające offtopy - ale to ich urok tongue_prosty.gif No i racja, można poznać nowych członków tej sieci - ja tak trafiłem na SideStrafe'a.

QFT. Zresztą linka do podcastu dawałem kilkanaście postów temu i zdecydowanie zgadzam się z przedstawionymi opiniami - goście wraz z TB robią świetną robotę i miło się ich słucha... tylko częściej AngryJoe mógłby się pojawiać, ostatni odcinek z nim uważam za najlepszy :D

Tak, hejty AJ są świetne... Ale jednak bardziej chaotyczne i niesprecyzowane, powiedziałbym, niż w recenzjach, co tylko pokazuje jak wiele pracy wkłada w swoje filmy (które są genialne).

@up - Tivolt... Tak popatrzyłem, między innymi tutaj, ludzie o nim pisali. Zajrzałem i wyłączyłem po niecałej minucie. Nigdy nie pojmę takiej idei filmów na YouTube: odpalam grę i komentuję wyłącznie to, co akurat się dzieje i rzucam ostrymi wulgaryzmami dosłownie co kilkanaście sekund. Takie bluzganie kojarzy mi się z grupą nastolatków w dresikach, którzy zaczynają właśnie zalegać osiedlowe ławeczki :P Rozumiem czasem rzucić przekleństwo, kiedy jest jakaś wyjątkowo frustrująca sytuacja, albo sporadycznie dla efektu humorystycznego (nieraz pasuje), ale nie tak non-stop. Ciekawi mnie wiek przeciętnego subskrybenta takich YouTuberów-bluzgaczy :P

Moje zdanie co do Rocka, Roja i Tivolta takie jak koledzy wyżej, panowie po prostu bardziej graja aktorsko niż w sama grę. Co do wartych uwagi to VaultTV, TreecrowTV i Yoji720. Ten ostatni skupia się na LP z konsol.

Co do istoty samego LP, sam oglądam żeby zobaczyć jak ktoś w inny sposób ukończył grę albo jeśli nie mam dostępu do konkretnej gry bo jest np. konsolowym exclusivem.

Guest lisu125

Dość późno to pokazuje, ale czy ktoś to w ogóle widział

, lub jeśli nie chce wam się oglądać to tutaj macie krótszy
? Nie wiem co to jest ta pyta.pl, bo nigdy o nich nie słyszałem. Ale wracając do filmiku, to śmieszą mnie nerwowe tiki Gonciarza oraz ogólne zachowanie np.: Roja, który bodajże w 16 minucie filmiku (ten z pierwszego linka) nie chcę podać mikrofonu. Dla mnie to cała akcja pyta.pl była trochę, no... taka sobie, ale przynajmniej pokazali jak łatwo rozbić ten malutki świat naszych polskich YouTuberów. Edited by lisu125

Ja chyba jestem za stary na zrozumienie fenomenu oglądania tego jak KTOŚ gra, do tego cały czas komentując czyli niszcząc oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Dlatego najbliższy jest mi projekt "Zagraj w to jeszcze raz", bo są tam stare gry w super jakości i bez komentowania! :D

http://www.youtube.com/user/ZagrajWtoJeszczeRaz

Ja chyba jestem za stary na zrozumienie fenomenu oglądania tego jak KTOŚ gra, do tego cały czas komentując czyli niszcząc oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Czyli nigdy nie byłeś u kolegi i nie patrzyłeś, jak on gra w jakąś grę? Pomijam już komentarz, ale szczerze mówiąc ja lubię patrzeć, jak ktoś inny gra. :P

SilentBob, dokąd sięgam pamięcią, u kolegi zawsze graliśmy "na spółę" a zwykle oglądałem kuzyna grającego na psone w pierwszego MoH'a i zgadzam się z Tobą, fajnie jest pooglądać jak ktoś gra w gry, tylko ważne, żeby komentarz był sensowny. Powiedzmy taki Rojo, Tivolt, czy Pewdiepie to bardziej komicy niż let's playerzy i tam raczej ogląda się gry dla śmiesznych (lub nieśmiesznych) reakcji grającego, a nie dla samej gry.

@RajderV3, tych youtuberów, których wymieniłeś, to właściwie nie oglądam i z pewnością jakoś bym przeżył, gdybym nawet tych nicków nie kojarzył. Ja oglądam tylko zagranicznych letsplayerów, którzy skupiają się na przejściu gry i dostarczeniu jak najlepszego materiału dla widza. Szkoda mi czasu na jakieś "polskie gwiazdy youtube'a". :P

Z krótkiego opisu let's playerów, których oglądasz, mógłbym z całego serca polecić Ci polskiego youtubera MrSetoKami (który zresztą w tym temacie nie raz się przewijał). Świetny gość, nie robi szopek w filmach, przyjemnie gada, jest odcięty od wszelkiego rodzaju "dram" czy "skandali", z których to nasza jutubowa scena słynie i co ważne pokazuje jak dokładnie przejść daną grę i zawsze wie co robi, ponieważ ograł ją wcześniej poza wizją. Teraz niestety zajmuje się dwoma let's playami z gier bardziej skierowanych dla dzieci, a to z powodu małej ilości czasu. Jeśli się zainteresujesz, to polecam Ci szczególnie wszystkie jego let's playe z Hitmana.

Czyli nigdy nie byłeś u kolegi i nie patrzyłeś, jak on gra w jakąś grę?

Prawdę powiedziawszy to ja byłem tą osobą, do której przychodziło się popatrzeć jak się gra. :D Sam tak do kogoś nie chodziłem, bo mnie to nudziło. ;)

Jak już zebrałem się w sobie żeby wyjść z domu "socjalizować się", to wolałem już iść z kumplem do knajpy na jakieś piwo. :D

Z YouTuberów to kojarzę głównie Krzyśka Gonciarza (Lordareon), bo kiedyś współprowadził kącik FPP Zone z Wojtkiem Tarczyńskim (bl0) na płycie CDA. Ale to już jest historia... ;) O reszcie YouTube'a mam dość mgliste pojęcie...

Ja lubię oglądać let's playe z jednej przyczyny, a jest nią humor. Jak dla mnie dobry let's play to taki, w którym sama gra już kompletnie się nie liczy, a całą uwagę przyciągają teksty i reakcje autora. Niestety nie mówię tu o polskich kanałach, bo jeszcze dobrego nie widziałem.

Inna sprawa, że jako gracz oglądam głównie let's playe z gier, które sam już ukończyłem.

Odnośnie gier na yt to zapraszam na mój kanał "Pawlakup" mam już dwa filmiki :D zachęcam do subskrypcji, komentowania i dawania łapek w górę jak się spodoba z chęcią obejrze inne kanały :D

Aha, spoko. Nie chciałbym wyjść na hejtera, ale

Ja let's playów nie oglądam lecz są wyjątki. CTSG oglądam tylko dlatego że tylko jego całe odcinki trawie i czasem Gimpera. Od Rocków i Rojów wieje komerchą lecz ten drugi prowadzi ciekawsze tematycznie filmy (charytatywne tarcze roja? czy jakoś tam, nauka rysowania, paintball - nie tylko darcie ryja ;)). Najbardziej rozśmiesza mnie ten cały Rock aż się dziwie że ludzie oglądają jego materiały (Materiały z BF3 niszczą - o pokampie w krzakach 10 min i palne coś nudnego w stylu "pójdę na dach", "wzieli mi kampe", "ŁAŁAŁĄ"), o wonziu i arhn.eu nie muszę wspominać jedne z niewielu sensownych kanałów na YouTube chociaż jakby się poszperało to znajdzie się wiele perełek np gamefov