Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Kolejny konkurs - pomysły

Polecane posty

Wyszedlby z tego konkurs dla wieloletnich kolekcjonerow CDA a nie dla wszystkich.

A moze jakies krotkie opowiadanie zwiazane z redakcja? Nie koniecznie "dzien z zycia" ale cos scisle zwiazanego z redakcja/redaktorami CDA?

Coś jak felieton "Przygód eld z polską biurokracją odc.któryś tam" (':?:')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, tak jak to pisałem wyżej, wychodzi nam konkurs na najlepszy konkurs. :D

IMO wszelakie opowiadania o życiu redakcji to pomysł nietrafiony, w końcu nie znamy tak dobrze rozkładu dnia pracowników CDA, a pisanie głupot wyssanych z palca jest... głupie. Podobnie jak chwalenie się, kto jest większym kretynem.

Właściwie to nadal nie mamy idei, w jaki sposób by tu konkurować o Ghostowe gierki, więc apeluję o zakończenie dyskusji i wysłanie ich mnie. A co się będą marnować. ;)

down:

n/c :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł : "Opisz Smugglera" - byłby to konkurs w którym trzebaby było sporządzić coś w stylu charakterystki Smugglera według własnych odczuć , mogłaby być z jajem , fantasy etc. (nie taki Smuggler straszny jakim go malują ;D). Myślę, że zjawiłoby się w redakcji kilka ciekawych tekstów dotyczących Pana Es. Co wy na to? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może obmyślić jeden dzień z życia redaktora - SAMEGO SIEBIE czyli jesteś redaktorem (na niby ofkors :D ) jeden dzień (może być dłużej) a potem opisać swój dzień w redakcji, swoje odczucia, pragnienia, refleksje ? :D:D Może to głupie ale dla mnie to ciekawy pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się bardzo pomysł Janexa i gorąco go popieram mimo że nie należę do maniaków co to oddadzą wszystko żeby wiedzieć jak Smuggler wygląda - wg mnie jest to ciekawy pomysł, mam nadzieję, że Ghostowi też podejdzie :)

Mi przeszedł przez myśl taki pomysł - byłby to konkurs bardzo niszowy (nie spełnia warunku "jak najwięcej osób może wziąć w nim udział", ale może kogoś zainspiruje do wymyślenia czegoś lepszego... Mi chodzi natomiast o stworzeniu moda (ech, nie przejdzie) do jakiejkolwiek gry mającego ścisły związek z CDA - jest sporo gier z darmowymi toolsetami (Oblivion, NWN, NWN2). Przy czym nie musi być to symulacja życia w redakcji - pomysł na "fabułę" całkiem dowolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o absolutna dowolnosc. Jak ktos ma dobry pomysl na ciekawa recenzje to moze i recenzowac Tetrisa. Liczy sie tekst.

Jak ktoś uważa, że dobrze pisze to zawsze może podesłac teksty w nieustającym konkursie na współpracownika. :)

Po za tym konkurs na reckę to domena Qnika.

Oczekuję na inne pomysły konkursowe.

Opowieść o jednym dniu z życia redakcji może być ciekawym pomysłem, a jak będzie odpowiednio humorystyczna to może trafić na łamy kwietniowego CDA. Pomyślę nad tym i być może będzie to dodatkowy konkurs.

Ja też uważam, że pomysł jest niegłupi. Sporo czytelników, którzy wzielu udział w konkursie na recenzję wykazało się pomysłowością. Ja jestem za.

Mam jeszcze jeden pomysł : "Opisz Smugglera" - byłby to konkurs w którym trzebaby było sporządzić coś w stylu charakterystki Smugglera według własnych odczuć , mogłaby być z jajem , fantasy etc. (nie taki Smuggler straszny jakim go malują ;D). Myślę, że zjawiłoby się w redakcji kilka ciekawych tekstów dotyczących Pana Es. Co wy na to? Pozdrawiam

Drugi ciekawy pomysł. W formie pisarskiej, predendujący do miana sztuki. Bo sztuką jest opisanie czegoś, czego się nie widziało w taki sposób by zainteresować ludzi.

Ja ewentualnie proponuję konkurs na... Tu mnie zapewne Smuggler zbeszta/niezbeszta.... Odpowiedź na list od czytelnika. W numerze na luty się go ogłosi, na odpowiedni adres przyślą listy, czytelnicy chętni odpowiedzą i prześlą do oceny. Trochę czasochłonny, ale ciekawy pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A co powiecie na konkurs filmowej reklamówki CD-Action? Oczywiście nie z aspiracjami na puszczenie w telewizji, ale bardziej internetowo. Programy do składania filmików są darmowe, legalni użytkownicy Windowsa mają nawet Windows Movie Maker, wrzucanie filmików na YouTube czy też inny Metacafe jest banalne a cała operacja wymaga pomysłu, inwencji i z 2-3 godzin wolnego czasu. Co Ty na to Ghost?

Bzz bzz

Oraz kamery. I on ten szczegół rozbije się większość forumowiczów.

Nie mówiąc, że zrobienie filmiku i montaż to zdecydowanie więcej niż 2-3 godziny. Dla osoby nie obeznanej z technologią to dużo więcej (kodowanie, bitrate, ścieżki audio, napisy, itp.).

A kto powiedział, że trzeba kamery? Reklamówkę w dzisiejszych czasach można skręcić chociażby ze screenów/gameplay'ów i tego typu podobnych bzdur. Liczy się pomysł. Programy są też na tyle uproszczone, że nie powinny stanowić problemu, a wiedza o kodowaniu nie jest niezbędna. Zresztą w jednym z ostatnich CDA był nawet artykuł o skręcaniu własnych video. Jak widać na samym YouTube - tysiące ludzi robi tego typu amatorskie filmiki a sami przyznają, że zakres ich wiedzy w tym temacie wielki nie jest.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi natomiast o stworzeniu moda (ech, nie przejdzie) do jakiejkolwiek gry mającego ścisły związek z CDA

IMO pomysł całkiem ciekawy, ale raz, że bardzo czasochłonne jest zrobienie takiego moda, a dwa - niewielu forumowiczów ma o tym jakie takie pojęcie (jakie takie - wystarczające do stworzenia w miarę sensownej aplikacji, a nie modowego potwora). Dlatego też w takim konkursie wzięłoby udział niewielu FAowców, a poza tym poziom tych prac, przypuszczam, byłby raczej marny, bo niektórzy z pewnością podeszliby do tego z niewielką wiedzą o tworzeniu modów.

Spodobał mi się bardzo pomysł Janexa i gorąco go popieram mimo że nie należę do maniaków co to oddadzą wszystko żeby wiedzieć jak Smuggler wygląda

Ludzie, przecież wiadomo, że Smuggler to Zbigniew Bański. ;] A tak bardziej serio - po grzyba rysować karykaturę kogoś, kogo się nie widziało? To nie będzie nawet karykatura, tylko rysunek wyciągnięty z... nosa, albowiem nie ma się na czym opierać, a własna wyobraźnia to w takim przypadku chyba za mało.

Ja osobiście popieram pomysł Obiego, ponieważ zrobienie filmiku, nawet bez używania kamery, to właściwie nic trudnego. Sam wiem coś o tym, ostatnio nieco bawiłem się Windows Movie Makerem i do jego obsługi naprawdę nie potrzeba wielkich umiejętności. Wszystko właściwie robi się samo, my tylko wciskamy przyciski, wrzucamy obrazki, muzę i tak dalej.

Jeśli nie to, to już sam nie wiem. Standardowy konkurs na tekst poświęcony jakiejś tam tematyce zły nie jest, ale jakby już lekko oklepany, choć z braku laku można by go wykorzystać. Komiks z Molderem i Skali w naszej interpretacji? W sumie mógłby być, ale ostatnio była Klara...

Myślmy! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...