Jump to content
nocoty7

MSE vs Avast, a moze jeszcze coś innego?

Recommended Posts

Siemka! Szybkie pytanko. Który antywirus jest lepszy: MSE czy Avast? A może jeszcze coś innego? Byle nie obciążało za bardzo kompa(nie bardziej niż MSE :D). Wyczytałem, że według Av-Test MSE nie przeszedł testu, więc może to go wyklucza?

Ja mam Avasta od 2 lat i jestem zadowolony, ale najlepszy moim zdaniem jest Eset, czy jak się to tam nazywało. Ten to naprawdę umie bronić komputerek.

Edited by DeGreZet
  • Upvote 2

>Avast

>Dobry

Ok, ludzie już wiele razy pisano tutaj jakie AV'ki są dobre i Avast nie jest między nimi...

Aktualnie polecał bym Bitdefender Antyvirus Free + Malawarebytes Anty-Malaware dla uzupełnienia.

Ten pierwszy to jeszcze nowość, ale dzięki działaniu w chmurze ma instant aktualizacje i nie obciąża systemu, ma też bardzo dużą bazę "złych" stron internetowych które automatycznie blokuje.

No a M A-M wyjaśnia się samo przez się. Odpalasz raz na tydzień szybki skan i jesteś pewien praktycznie całkowitego bezpieczeństwa.

• Upvote 2

>Avast

>Dobry

Ok, ludzie już wiele razy pisano tutaj jakie AV'ki są dobre i Avast nie jest między nimi...

Nie napisałem, że Avast jest dobry, tylko, że mam go już od 2 lat i pasuje mi on, bo od tego czasu nie miałem żadnego wirusa na komputerze.

Edited by DeGreZet
  • Upvote 2

Co powiecie o tym Bitdefenderze Antyvirus Free? Bo comodo osobiscie nie lubie, a eset jest platny. Czy ten Bitdefender bardzo obciaza kompa?? Bo wiem, ze avast to strasznie luzny jest. A nie chcialbym, zeby mi komp zaczal mulic przez antywirusa.

• Upvote 1

MSE używam obecnie :) Ale, że za niedługo chcę walnąć formata, to stawiając system chcę od razu wszystko co dobre instalnąć ;d

Guest Riczko

Ja korzystam z Avasta którego bardzo polecam. smile_prosty.gif Jest też drugi dobry antyvirus AVG. Jak chcesz mogę ci podać keya na wersje internet security na pw.

Edited by Riczko
  • Upvote 2

Od ładnych paru lat używam Avasta. Próbowałem innych, zarówno bezpłatnych (jak AVG) jak i płatnych (m.in. Kaspersky, Nod32). Zdarzało się, że pozostałe antywirusy nie wykrywały tego, co od razu zauważył Avast ! I nie były to jakieś małe robaki, tylko różnego rodzaju konie trojańskie i inne badziewia, które znacznie wpływały na wydajność pracy komputera. Przez kilka lat (coś koło 6-7) używam Avasta i nie mam żadnych problemów. Często blokuje dostęp do stron po wykryciu na nich problemów, czasem przy pobieraniu plików automatyczne skanowanie wykrywa zagrożenie i od razu je usuwa. Przez to wiem, że działa cały czas i nie daje "złym mocom" dostać się do zawartości mojego kompa. Jest banalny w obsłudze, robi wszystko praktycznie sam, bez pomocy użytkownika komputera, a do tego ma mnóstwo funkcji poprawiających bezpieczeństwo. Dodatkowo już w bezpłatnej wersji jest na tyle dobry, że nie przepuści żadnego złośliwca.

Polecam go gorąco, bo nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze ostrzega wcześnie, by był czas na reakcję. Na chwilę obecną ufam tylko Avast'owi.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...