Jump to content
emqi

Origin - słaba prędkość pobierania

Recommended Posts

Jako, że od wczoraj jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem BFa 3 PE z 20 Gb danych do ściągnięcia, zwracam się z pytaniem, czy wam też Origin pobiera tak wolno ? Podczas gdy Steam wyciska mi średnio 450 KB/s Origin ściągał na początku jakieś 120 KB/s, a tetaz normalnie odleciał w kosmos z transferem rzędu 60 KB/s. Czy jest gdzieś w opcjach jakieś ograniczenie ? Czy nie tylko u mnie tak jest ? I czy można to jakoś przyśpieszyć ?

Jeśli tylko raz to się zdarzyło, to najwidoczniej jest to wina od Origin'a. Zobacz później, lub następnego dnia czy problem nie zniknie.

Dzięki, zobaczę jutro.

Edited by emqi

No cóż to już nawet trochę śmieszne,oprócz tego że prędkość zmalała o 2 KB/s Origin ciągle ściąga 16x wolniej niż Steam :/

Nie wiem teraz czy tak jest, ale chyba z tego co pamiętam, podczas instalacji program pytal, "jakiej prędkosci ma sie modem" czy tam Ruter etc.

@up tak miał Steam i tak powinno być w Originie - ale nic takiego podczas instalacji nie widziałem :/

Teraz stał się cud i Origin ciągnie "aż" 112 KB/s

Wydaje, mi sie, ze Orgin tez tak mial, ale widac, bylem w błędzie. Hmm naprawde to upierdliwe jest... ja np sciagam po 1-2mb/s wiec nie wiem co moze byc problemem:(

Siły Pancerne ostatni z DLC właśnie zbliża się do końca ( zostało 60 mb do ściągnięcia, szacowany czas... pół godziny klnie.gif) i nie zamierzam już więcej użerać się z tym programem. Wieczorem ściągał "aż" 120 KB/s, ba nawet w nocy dwa DLC naraz po 110 KB/s ściągał, jednak już z rana prędkość na obu wynosiła po 32 KB/s, a nawet po zakończeniu pobierania jednego prędkość drugiego nie przyśpieszyła confused_prosty.gif Basta, koniec do marca już nic z Origina nie ściągam idę grać w BFa wallbash.gif

Edited by emqi

To dziwne bo ja mam odwrotnie, steam pobiera mi słabo a origin po 300, 400 kb :), co jest dziwnym zjawiskiem, może to zależy też od odległości do serwerów.

@Up w Steamie możesz sobie poustawiać serwery i typ łącza, a w Originie nie :(

Pobaw się ustawieniami może Tobie to pomoże ;)

Też tak mam. Zainstalowałem właśnie ME3 po raz drugi i chciałem pobrać DLC. Prędkość pobierania waha się między 112 a 12 KB/s. Na Steamie mam 700 KB/s - 1,5 MB/s. Może przejdzie. Jak będę miał dostęp znowu do tamtego kompa to sprawdzę, czy nie da się zmienić gdzieś lokalizacji serwerów (może ustawione jest na Indie lub Japonię?).

This's Orgin, you know, Origin :(

Masz problem z wolnym pobieraniem Battlefield lub innej gry z Origina? oto rozwiązanie

1. Wejdź do folderu, gdzie masz zainstalowany program Origin.

2. Stwórz nowy plik z nazwą ??EACore.ini?, UWAGA! sprawdź czy rozszerzenie pliku nie wygląda tak: ?.ini.txt?.

3. W pliku wpisz:

[connection]

EnvironmentName=production

[Feature]

CdnOverride=akamai

4. Zapisz zmiany

5. zrestartuj Origin i pobieraj z dużą prędkością ;)

• Upvote 1