Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Specialized

[~3000zł] Laptop do zabawy (gry, filmy)

Polecane posty

Podepnę się.

Też szukam laptopa do 3tys złotych do zabawy (jakieś gierki, filmy). Wszędzie piszą właśnie o lenovo y580, że jest bezkonkurencyjny w swojej kategorii cenowej.

Pytanie odnośnie matrycy fullHD, czy przy wielkości 15.6 cala opłaca się brać laptop w rozdzielczości 1920x1080? Chodzi głównie o wydajność w porównaniu do HD 1366x768. Na allegro nie ma y580 17 calowych.

I pytanie też odnośnie procesora, opłaca się brać i7, czy nie ma potrzeby ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full HD przy 15.6 cali ma niezbyt wielki sens. Po pierwsze - wszystko będzie strasznie małe, po drugie - wymagania gier znacznie wzrosną.

Y580 występuje tylko w wersji 15.6 cali.

Co do i7 - jeżeli chcesz grać w najbardziej wymagające gry, to warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli fullHD sobie odpuścić :)

No mój obecny komputer nie pozwala mi na granie w najnowsze gry nawet na najniższych detalach, tak więc chętnie zagrałbym w crysisa 2 bądź bf 3. i7 bedzie więc trafnym wyborem, choć spotykałem się z opinią, że i tak laptop nie wykorzysta w potencjału procesora i lepiej wziąć i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 660M z Y580 to odpowiednik mniej więcej pecetowego HD 7750, więc karty stacjonarnej z najniższej półki cenowej. Na ultra w Full HD na tej karcie będzie około 20 FPS - http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.72057.0.html

Niemniej gość na filmiku ma wyłączony antyaliasing, który mocno obciąża kartę. Z drugiej strony, wyłączając wygładzanie krawędzi nie można mówić, że gra się na ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...