Skocz do zawartości
szymon1944

Najbardziej klimatyczne gry

Polecane posty

Aktualnie gram w jrpga Shadow Hearts: Covenant i tak gra, jak zresztą cała seria ma świetny klimat. Akcja dzieje się w Europie i Japonii w 1915 roku, czyli I wojna światowa. Świat taki jak nasz, tylko istnieje magia i róznego typu potwory rodem z powieści Lovecrafta. Spotyka sie tam dużo postaci historycznych, jak cara rosji Mikołaja i jego córke Anasjazję (która potem robi za członka drużyny), Lawrenca z Arabii, Wielkiego Gamę a nawet trafił sie Szpilman z "Pianisty" jako przechodzień w Paryżu. Gra ma generalnie dość mroczny klimat, ale ma duzo momentów po których sie myśli że ta gra została zrobiona na jaja. Polecam całą serię.

Z innych rpgów z klimatem polecam serie Shin Megami Tensei, a szczególnie Lucifers Call, gdzie momentami klimat można kroić nożem. W koncu to świat po prawdziwym końcu świata, gdzie nie ma ludzi, tylko demony z każdej religii świata, sam nasz bohater został siła przemieniony w jednego. Jako bonus jest tam Dante z Devil May Cry co chce nasz zabić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wiedźmin, ale jedynie pierwsza część, która czerpała sporo ze słowiańskich widoków (pola pszenicy, bagna, jezioro, wieś - to wszystko zapiera dech w piersi). Takie lokacje jak Podgrodzie czy Brzeg tworzy razem z genialną muzyką wspaniały klimat. Druga część była już strasznie kolorowa i (dla mnie) dużo mniej klimatyczna, jakby nastawiona na amerykańskich dzieciaków.

-Bioshock 1 i 2 (niedawno skończyłem, a najnowsza czesc jeszcze przede mną) - nie da sie nie zakochać w tym świecie!! Gra niesamowicie wciąga, a przesłodkie kwestie małych siostrzyczek np. gdy wymawiają: "Daddy! You always save me from monsters!"" po prostu oczarowują. tongue_prosty.gif

- seria KOTOR

- seria Baldurs Gate

- Red Dead Redemption - wspaniały klimat dzikiego zachodu!!

- Gothic I i II - bezwzględny, brutalny świat koloni górniczej był niezwykle klimatyczny. Druga część nie ustępowała klimatem jedynce.

- seria Mafia - genialna pierwsza część i druga, która moim zdaniem wcale nie ustępuje jedynce jeśli chodzi o mafijny klimat. Scena kiedy w drugiej cześci pierwszy raz jedziemy samochodem (a w radio leci klimatyczna muzyka) i naszym oczom ukazuje się zaśnieżona panorama miasta w godzinach wczesno-wieczornych wryła mi się w pamięć niesamowicie!!

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Vampire: The Masquerade - Bloodlines, GTA Vice City, Fallout 2 i mocno zmodowany Fallout 3.

VTMB - gra niedopracowana i zabugowana jak cholera (żeby nie było wątpliwości, mimo wielu wad jest genialna), ale szwendanie się nocą po LA jako krwiopijca ma swój niezaprzeczalny urok. Do tego świetna muzyka. No i w paru miejscach naprawdę można się bać. Gdyby tylko Troika miała czas i fundusze na doszlifowanie swojego dzieła, gra na pewno trafiłaby do czołówki najlepszych gier w historii.

GTA Vice City - plaża, palmy, neony i muzyka z lat 80...zresztą, każdy chyba grał to wie, o czym mówię.

Fallout 2 - co tu dużo mówić, kwintesencja post-apo. Wielu przeszkadzały liczne nawiązania do popkultury, ale jak dla mnie tylko dodają uroku i klimatu tej grze.

Fallout 3+ (+ bo z modami) - powiedzmy sobie szczerze, klimatu Fallouta tu nie ma. Jest za to mrok - ciemne tunele, kanały, ruiny budowli, z których nie miał kto uprzątnąć szkieletów dawnych lokatorów, te sprawy. A gdy dodać to tego kilka modów, które ten mrok jeszcze bardziej zagęszczają, wtedy dostajemy kawał klimatycznej gry. Tylko najlepiej olać główny wątek, który trochę psuje wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Wiedźmin - Jedna z najlepszych gier, jakie grałem. Świetna i wciągająca fabuła i do tego Jaskier ;). Po przejściu Wiedźmina zastanawiałem się czy to jest najlepsza polska gra, ale po krótkim zastanowieniu stwierdziłem, że jednak Painkiller jest oczkiem w głowie :D. Oczywiście na premierę trójki pójdę z dużą przyjemnością.

Painkiller - Mam olbrzymi sentyment do tej gry. Kupowanie numerów z serii Dobrej Gry, oraz ta kosmiczna cena (19 złotych!!). Fabuła w tej grze się nie liczy, ale najważniejsza jest radość z rozwalania przeciwników. Świetnie bronie, doskonała grafika i fenomenalna muzyczka.

F.E.A.R - Okey kiedy włączyłem na Steama pierwszą część, to obawiałem się, że magia straszenia już dawno minęła. Owszem już triki nie działają tak jak dawniej, ale klimat został. Dużą zaletą tej pierwszej części były bardzo podobne lokacje. Te same budynki, te same pudełka i te same korytarze, ale to powodowało dreszczyk emocji ;) W pewnym momencie aż chciało się żeby ta Alma wyskoczyła :D. Warto zaznaczyć, że przeciwnicy mieli doskonałą sztuczną inteligencje.

Heroes 3 - Do gry mam także duży sentyment. Była kiedyś umowa między mną, a wujkiem (którego już niestety nie ma :( ) że jeżeli nauczę się jeździć na rowerze, to będę mógł do niego przychodzić i grać w Hirołsów :D. Oczywiście kiedy miałem kilka latek, to nic z tego kompletnie nie rozumiałem, ale potem doszło do mnie, że to była jedna z najlepszych gier jakie grałem, potem ta seria już tak dobra ([rzynajmniej dla mnie) nie była.

Simsy - No dobra... Powiem szczerze, że swego czasu siadałem na kompa razem z siostrą i graliśmy w różne szaleństwa pokroju: Simsów, Cezara czy Sim City, ale to właśnie Simsy były największym szaleństwem. Okey dzisiaj to jest tylko kaszanka (dobrze sprzedawana...) ale pierwsze części były doskonałe no i dla mnie to była zupełna nowość. Budowanie domków, podpalanie ludzi (:P ) można było się bawić w psychopatę ;).

Robin Hood - "ech znowu w życiu mi nie wyszło" :D Gdyby nie genialny dubbing, to wątpię żebym o tej grze pamiętał. Jedna z tych gier, która polonizacja miała ogromne znaczenie, OGROMNE

No i jeszcze oczywiście: Rayman, Commandosi, Carmageddon, Kangurek Kao czy Wormsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic - klimat uwięzienia i koloni karnej, dodatkowo klimatyczna muzyka i gniazdo pełzaczy w Starej kopalni z którego chciałem jak najszybciej uciekać.

Max Payne - mroczne ulice Nowego Jorku i jeden człowiek przeciwko światu żądny zemsty.

GTA Vice City - klimat lat 80, świetna muzyka, wszędzie wręcz kipi od kolorów i hawajska koszula głównego bohatera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Rockstarowi udało się w Vice City klimat Miami lat 80-tych oddać wzorowo. Koszula Tommiego jest rzeczywiście klimatyczna, ale nie ukrywajmy, że fioletowy garnitur też robi swoje smile_prosty.gif

Tak szczególnie gdy biegasz z piłą mechaniczną i gonisz tego kolesia podczas jednej z misji :)

Edytowano przez ciwisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Payne, oczywiście pierwsza część. Klimat można z tej gry wynosić wiaderkami...Składna i mroczna fabuła, żadnych głupich wątków, ciemne noce zimnego, mroźnego Nowego Jorku, porachunki, narkotyki, można wymieniać i wymieniać...

Zdecydowanie się zgadzam! Max Payne to była gra której klimat pamiętam w każdym momencie gdy sobie o niej przypomnę. To była jedna z pierwszych oryginalnych gier jakie kupili mi rodzice i od razu taki sztos! Aż chyba ją odkurzę i sobie pogram dzisiaj :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gry, w które dane było mi grać, charakteryzowały się brakiem klimatu tzn. "klimatu" w moim rozumieniu. :) Uwielbiam RPG i brakowało mi czegoś co czułem grając w Ice Wind Dale czy też BAldur's Gate. Ostatnio w moje łapsaka wpadał gra pt Blackguards, będąca jak się okazało bardzo wciagajacą produkcją, rozgrywaną w systemie turowym. Opowiedziana tu historia z pozoru wydaje się być bardzo błahą. Oto jako postać główna zostajemy niesłusznie oskarżeni o zabójstwo księżniczki. Wtrąceni do lochu i skazani na śmierć, uciekamy.. nie sami tu poznajemy dwóch pierwszych członków ekipy. Z czasem historia nabiera rumieńców, oferując niespodziewane zwroty akcji. Całości towarzyszy możliwość zróżnicowanego rozwoju postaci a także konieczność walk przy użyciu przemyślanych strategii. Polecam tą grę wszystkim fanom RPG i rozgrywek turowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli chodzi o gry z klimatem to moimi faworytami są te tytuły:

Wiedźmin (część pierwsza)

Max Payne (część pierwsza)

Mass Effect 1&2

Metro The Last Light

Shadow of The Collosus (konsola Ps2)

ICO (konsola Ps2)

Heavy Rain (konsola Ps3)

F.E.A.R (część pierwsza)

Dead Space (część pierwsza)

STALKER

Portal 2

Half-Life 2

Left 4 Dead 2

Fahrenheit

Painkiller

Sanitarium

Assassin's Creed 2

Diablo 2

Skyrim

Heroes 3

Silent Hill 2

Resident Evil 4

Na koniec tylko dodam, że dla każdego co innego się liczy. Wypisałem różne gatunki gier w których był klimat taki jaki oczekiwałem, niemal wyczuwalny. Zachowane muszą być pewne aspekty dla danego gatunku które to tworzą klimat, otoczkę gry. To może być postać z krwi i kości, to może być świetna muzyka w grze, to może być napięcie (strach?), emocje, ceny zapadające w pamięć itp.

Edytowano przez Slimeq24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę oryginalny. Moim faworytem w kategorii "klimat" jest seria Baldurs Gate (pierwsza część to ideał). Wszystko tutaj do jest dopracowane w najmniejszych szczegółach. Człowieka tak wciąga, że traci poczucie czasu. Zabawa na długie godziny. No i polska wersja językowa. Perełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciężko o gry z klimatem?

Dla mnie klimat leje się gęsto z:

Starsze:

Doom

Heretic

Quake 1, 2, 3

Diablo 1, 2

Resident Evil 1, Remake, 2

Silent Hill 1, 2

Homeworld

Starcraft 1

Half Life

Nowsze:

Resident Evil 4

Nowa seria Batmana jak dla mnie ma mega klimacik

Gears of War 1

Tomb Raider Anniversary

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...