Skocz do zawartości
szymon1944

Najbardziej klimatyczne gry

Polecane posty

Najbardziej klimatyczne gry? Może nie będę oryginalny, ale według mnie pierwsze trzy części Gothica - świetnie wykreowany świat, brutalny dla naszego avatara, gdzie nic nie przychodzi nam łatwo oraz... polonizacja ;) Dla mnie ona też miała duży udział w budowaniu tego nieprzyjaznego klimatu jaki panował w tych grach.

Kolejną strasznie klimatyczną serią był S.T.A.L.K.E.R. - coś niesamowitego, budzący grozę świat gdzie walczy sie o przetrwanie, świetne mutanty (pijawki i snorki!), anomalie plus pan Utta! Lektora dobrano idealnie do tej produkcji, jeśli ktoś w nie grał w żadnego Stalkera, to powinien jak najszybciej to nadrobić, gdyż teraz można bardzo tanio dorwać każdą z części.

BioSchock - tutaj klimat zbudowany jest dzięki fantastycznie wykreowanym światom - w pierwszych dwóch częściach Rapture a w trzeciej Columbia. Oba miasta są niezwykle interesujące, samy gry potrafią zaciekawić i poruszyć fabułą, dla mnie świetne gry (zwłaszcza jedynka jeśli chodzi o klimat).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej klimatyczne gry w jakie gralem? Troche tytulow udalo mi sie przejsc w ciagu ostatnich 20 lat i w sumie mam z czego wybierac. Niewiele sie zastanawiajac i wymieniajac w przypadkowej kolejnosci, beda to:

Dune 2 ? goracy piach pustynnej planety Arrakis, na ktorej toczyly sie walki, prawie sie wysypywal z ekranu mojego owczesnego 14-calowego monitora CRT. W dodatku ten kobiecy glos w intro i muzyka. Chociaz gralem w wiele RTS-ow, to wiekszosc z nich nie zapadla mi w pamiec tak bardzo jak wlasnie ten tytul.

GTA Vice City ? moja ulubiona czesc serii, glownie dzieki swietnym postaciom, dobrze oddanemu klimatowi kiczowato-plastikowych lat 80-tych, wspanialemu soundtrackowi i plazom Miami. :)

Deus Ex ? klasyka i mistrzostwo fabularne w gestej zupie cyberpunka.

Final Fantasy VII ? chociaz juz w momencie swojej premiery na PC byla przestarzala graficznie i dzwiekowo, to gra podbila moje serce opowiadana historia, ktora poznaje sie niczym fabule dobrej ksiazki, dobrze zaprojektowanymi postaciami, odwiedzanymi lokacjami, steampunkowym swiatem laczacym magie z technologia i wspaniala muzyka. Nie bez powodu fani serii od lat domagaja sie od tworcow zrobienia pelnoprawnego remake?u, z grafika odpowiadajaca dzisiejszym standardom.

TES III: Morrowind ? kolejna klimatyczna gra. Nawet odpowiednio podrasowany modami Skyrim nie przypadl mi do gustu tak bardzo jak niegdys zrobil to Morrowind. Otwarty swiat, zroznicowane rasy, ciekawe questy i fabula, zmieniajaca sie architektura w zaleznosci od zamieszkujacej dana okolice frakcji. Swego czasu Morrowind urzekal i wciagal graczy na dlugie tygodnie.

Medal of Honor: Allied Assault ? tu bedzie krotko: pierwszego wirtualnego ladowania na Omaha Beach w Normandii nie zapomina sie nigdy...

Call of Duty 4: Modern Warfare ? w dniu premiery gra lapala graczy za klejnoty i zapewniala czesty opad szczeki az do momentu pojawienia sie na ekranie napisow koncowych.

Spec Ops: The Line ? niby zwykly shooter TPP, jednak z na tyle powazna i ciezka fabula, wyborami moralnymi i miejscem akcji osadzonym w odcietym od swiata i zniszczonym Dubaju, ze nie moglo tego tytulu zabraknac na tej liscie.

Mass Effect (seria) ? co tu duzo mowic, kolejny shooter TPP, ale ze swietnymi postaciami, bogatym universum i calkiem zjadliwa historia.

UFO: Enemy Unknown ? klimat zaszczucia i walki z nieznanym, niepokojaca muzyka i misje, ktore choc stanowily wyzwanie, to ich pomyslne przejscie dawalo mnostwo satysfakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest takich tytułów ale wymienię te ,które najbardziej zalegają mi w pamięci :

Castlevania : Symphony of the Night - Jedna z pierwszych moich gier na PSX.Urzekła mnie ogólnym gotyckim klimatem ,wystrojem lokacji ,genialną muzyką którą do dziś słucham z oddzielnej płytki jak i całkiem urozmaiconym gameplayem jak na platformówkę 2D.Grając w tą grę ,odłączam się całkowicie od rzeczywistości.

Legacy of Kain : Soul Reaver - Kolejna opowiastka o zemście ale za to jaka! Mistrzowsko wykreowana postać Raziela ,ponura i przytłaczająca atmosfera ,muzyka też niezbyt nastawiająca optymistycznie no i naprawdę wymagające łamigłówki ,które trzeba było skombinować w wymiarze materialnym i astralnym.Produkcja której szybko się nie zapomina.

Alice Madness Returns - Po zobaczeniu lokacji w tej grze długo zbierałem szczękę z podłogi.Określę to mianem "artystyczna psychodela".Wszystkie światy czy raczej projekcje wyobraźni Alicji ,modele przeciwników ,udźwiękowienie tworzą niezwykle klimatyczną całość.Niesamowita produkcja.

WarCraft 3 - Od pierwszego filmiku jest wiadomo ,że od tej gry szybko się nie odejdzie.Fabuła ,miejscówki ,postacie ,mechanika gry ,styl graficzny ,humor dały klimatycznego RTS'a który ma zapewnione dożywotnie miejsce na moim dysku.

Tenchu : Stealth Assassins - Pierwsza skradanka w jaką grałem.Świetny klimat XVI wiecznej feudalnej Japonii w której za pomocą ninja Ayame lub Rikimaru musieliśmy "oczyścić" z ukrycia (lub nie) dane lokacje z przeciwników.Czekając na dachu/murku ,na drzewie czy w oknie na dogodną sytuację "zdjęcia" jakiegoś niemilca ,przygrywała monumentalna muzyka z charakterystycznymi instrumentami dla tego państwa.Wrażenie robiły też animacje "zarzynania" (dosłownie) przeciwników ,które można było wykonać tylko z ukrycia.Swego czasu robiło to solidne wrażenie i fajnie ukazywało fach ninja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gry wymienione przeze mnie będą kolejnymi powtórzeniami, ale to świadczy o tym, że faktycznie są niesamowicie klimatyczne.

Mafia, z uwagi na wspaniałe samochody i wiele innych rzeczy doskonale można poczuć klimat pracy dla mafii ;)

Gothic, może i jest stara, ma swoje lata i niedoskonałości ale jednak klimat trzyma się przez znaczną większość gry

Wiedźmin, z uwagi na dużo odniesień do mitologii słowiańskiej odczuwam też cały wiedźmiński klimat ;)

Limbo, wszystko w czerni, bieli i szarościach, oczywiście wspaniały soundtrack, dzięki któremu klimat gry jest jeszcze bardziej spotęgowany. Jeśli miałabym wybierać najbardziej klimatyczną produkcję to właśnie byłaby ta gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Prince of Persia z 2008 roku i mówcie co chcecie, może i rozgrywka monotonna ale relacje między bohaterami, wygląd świata (po wyleczeniu), plus soundtrack stwarzały taki klimat że klękajcie narody. Wszystkie te gry, które wymieniliście są mega klimatyczne, lecz żadna tej nie dorównuje, przynajmniej jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Dla mnie w tym temacie jest Mafia, którą niestety już powoli kończę. Ta gra wciągnęła mnie niesamowicie ukazując, pomimo swojego wieku, klimat dwudziestolecia międzywojennego w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że dwójka również mnie nie zawiedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie wymieni tytuły gier, które jaki mi się wydaje, jeszcze tu nie padły. Chodzi mi mianowicie o stareńkie The Longest Journey oraz jej kontynuację - Dreamfall. Nie są to może najlepsze gry, w jakie przyszło mi grać, ale na pewno jedne z najbardziej klimatycznych! Co do pierwszego z wymienionych tytułów - do dziś pamiętam, kiedy po raz pierwszy moja Aprill Ryan przeniosła się z industrialnego i szarego Stark do przepięknej, baśniowej i tętniącej kolorami Arkadii. To był niesamowity kontrast! Wciąż mam również w pamięci cytat: "każda dobra historia zaczyna się tam, gdzie się kończy". Ta gra była dla mnie jak piękna baśń, w której sam mogłem uczestniczyć! Dodam jako ciekawostkę, że Najdłuższa podróż to chyba jedyny przypadek, kiedy polonizacja gry podobał mi się bardziej, niż oryginalna wersja językowa!

Co do jej kontynuacji...Dreamfall, pod względem technicznym miał mnóstwo błędów, gra irytowała dosłownie na dziesiątki sposobów. Jednocześnie posiadała jednak fabułę, od której nie sposób było się oderwać! Klimat gry zmienił się. Zarówno Stark jak i Arkadia zrobiły się mroczniejsze, mniej gościnne, zimne. Dzięki temu stały się jednak bardziej tajemnicze i ciekawsze. Nie ma co się rozpisywać, jeśli ktoś nie widział jeszcze bliźniaczych światów, według mnie powinien zdecydowanie to nadrobić! :) Chociażby ze względu na rewelacyjną postać Kruka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro 2033 za te epickie kanały, Far Cry 2 za przepiękną Afrykę(oczywiście po modach), Dead Island i to bieganie po wyspie w poszukiwaniu zombiaków, Gothic za całokształt, Wiedźmin 2 za te wspaniałe lasy, GTA IV za Liberty City oraz Saint's Row 3 za idealne wpasowanie się w głównego bohatera :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natrafiłem na ten temat i jeżeli pozwolicie to wtrącę swoje trzy grosze lol.gif

Jeżeli o mnie chodzi to dla mnie najbardziej klimatycznymi grami są serie: Resident evil od 1 po 4 klimat nie do podrobienia aż ciary przechodzą. Prócz tego to:

Silent hill

Saga Baldur`s Gate

Saga Icewind Dale

Diablo 1,2

Max Payne 1

Saga Gothic

Morrowind

Skyrim

Bioshock

System Shock 2

ALiens vs Predator

Jagged Alliance 2

Saga Fallout

saga Newerwinter nights

Gorky 17

Sanitarium

Stalker

Deus Ex

Deus Ex Human revolution

codename outbreak

star wars knights of the old republic ( końcówka taka że szczena opada )

Seria GTA

Dark Omen

Wiedźmin

Fable

Vampire The Masquerade Redemption

Przepraszam że taka długa lista (Była by większa ale już nie pamiętam więcej lol.gif )

Edytowano przez Farramir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne Heroes został wymieniony tylko raz a klimat tej gry jest niepowtarzalny jednak najbardziej urzekła mnie część 3 jak większość ludzi , ten soundtrack ahh ,aż chce się zagrać dla mnie jedynym minusem jest to że gra nie jest rozwijana i znam każdą mape jak własny pokój sad_prosty.gif Drugą grą wartą uwagi jest Prince of Persia:Warrior Within była to najlepsza część z serii ah ten klimat,wyrażnie widać ,że książe dorósł i przestał myśleć jak rozpieszczony chłoptaś jego charakter wspaniale wpasowany jest z klimatem gry.Mafia,GoW,Far Cry to też świetne tytuły jednak dużo o nim wypowiedzieć się nie moge moje spotkanie z Kratosem trwało tylko podczas grania w GoW Duch Sparty.Jest jeszcze jedna seria ciekawa klimatycznie, może wiele osób będzie drwiło jednak Naruto Shipuuden Ultimate Ninja Storm ocieka klimatem walki z anime można poczuć całym sobą pamiętam jak ciarki po całym ciele krążyły mi przy walce Naruto vs Pain lub jak łzy cisneły się do oczy przy walce Jiraya vs Pain. ps zapomniałem wspomnieć o Ninja Gaiden świetna gra o nowoczesnym ninja ,który tnie hordy przeciwników,

fabuła była idealna w części 3 nie przeszkadzał nawet niezbyt bogaty w combosy tryb walki

Edytowano przez SinnerPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to :

GTA IV - mimo wielu błędów to mimo wszystko jedna z najlepszych gier w historii, rosyjski akcent do dzisiaj powala mnie z nóg.

Serious Sam - to jest w ogóle miazga, pamiętnie całe dnie spędzone przy tej fantastycznej grze z koleżanką, bardzo dawno :)

Mafia - druga część to nie jest już to samo co pierwsza odsłona, cudowne pokazane dawne miasto, wciągająca fabuła, naprawdę wielki plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD Modern Warfre 4 miało wspaniały klimat, chyba nawrt najlepszy w całej serii. Bardzo podobała mi się misja podczas, której w kamuflażu biegaliśmy ze snajperkami.

Dishonored miało muzykę, postacie oraz dialog, które miały specyficzne odziałowanie na gracza. Przez to wszystko gra ma swój niepowtarzalny steampunkow klimat.

Assassin's Creed II miało bardzo łsdnie pokazane miasta wraz z jego atrakcjami, które podziwiało się przez długie godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim - mało w to grałem, tylko u brata, jednakże nawet patrzę, jak gra, to normalnie rozpływam się w marzeniach, a tematyka wikingów tylko mnie pociąga.

RDR - moja gra życia, do dzis mi się nie nudzi, te prerie i klimat Dzikiego Zachodu... gra generacji.

Diablo II też miało swój klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the Colossus to żywa definicja klimatu w grach. Niby udało mi się wczuć w świat gier takich jak Wind Waker, RDR czy Morrowind, ale SOTC to zupełnie inna liga. Mało gier podchodzi pod ten poziom klimatu (z czego do głowy przychodzi mi tylko poprzednia gra tego studia, ICO), i nie chcę tu spoilerować czy się rozpisywać więc powiem tylko, że jest powód dlaczego ta gra uważana jest przez niemal wszystkich za prawdziwe dzieło sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAFIA - najlepszy i niepowtarzalny gangsterski klimat. Żadna inna gra z taką łatwością nie oddawała tak mrocznego świata mafii.

Star Wars: Knights of the Old Republic - genialny RPG którego jedną z najmocniejszych stron jest właśnie klimat. Dla fanów Star Wars unikalny, ale chyba każdy w niego by wsiąknął

Trylogia Uncharted - przemierzanie kolejnych krain, poszukiwania skarbów, dla mnie miało to swój wyjątkowy urok.

Mass Effect 2 - przemierzanie pogranicznych systemów było wspaniałą przygodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@axiantis

Święci to nie mafia tylko gang, głównie złożony z socjopatów szukających okazji gdzie mogliby kogoś rozwalić. Gra, jak i sama seria są bardzo fajne. Zwłaszcza "czwórka" bo urozmaicili ją super mocami

@Gerold

W Red Dead Redemption mi też podobał się klimat. I do tego te westrenowe rozrywki (noże i inne takie mini gierki). Bardzo fajną możliwością w RDR jest położenie delikwenta na torach i poczekanie na pociąg ;)

Do tego od siebie dodam Outlast, który uważam za jeden z najbardziej klimatycznych straszaków (za horror tego nie uznam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...