Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxyman42

Gorzka chwała. Polska i jej los 1918-1939, Richard M. Watt

Polecane posty

22072_1.jpg

Tytuł: Gorzka Chwała. Polska i jej los 1918-1939 (org. Bitter Glory: Poland and Its Fate, 1918-1939)

Autor: Richard M. Watt

Wydawnictwo: AMF Plus Group

Liczba stron: 488; 2 wkładki - 16 stron każda

Cena: 29,99 (zwykła oprawa), 39,99 (twarda oprawa)*

A co gdyby przeczytać historię swojego kraju oczami obcokrajowca ? Ta książka daje tobie Czytelniku taką możliwość. Moja pierwsza myśl na temat tej książki była następująca: "pewnie same kłamstwa, bo napisał ją Amerykanin". Była to błędna myśl. Właśnie to, że pisał ją Amerykanin daje nam, Polakom, prawdziwy obraz II RP. Nie ma tu słodzenia ani samego wychwalania sukcesów Polski przedwojennej. Są tu ukazane zarówno sukcesy jak i porażki. Fabuły chyba nie trzeba mówić. Jest to czysto historyczna książka. Pomimo tego faktu czyta ją się naprawdę szybko. Jedynym minusem są częste powtórzenia, ale prawdopodobnie są błędy z tłumaczenia. Polecam zarówno "zielonym" w temacie II RP, jak i zagorzałym historykom. Jako wielki hobbysta historii, okres II RP jest moim ulubionym i choć zdawało mi się, że wszystko wiem, myliłem się. Książka ukazuje różne mało znane fakty. Na plus dodatkowo zdjęcia wydrukowane na papierze kredowym.

* ceny pochodzą z Empiku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...