Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ryfterek

The Orange Box

Polecane posty

No takiego tematu jeszcze nie ma. :wink:

Proste. na pudełku mam napisane - czarno na pomarańczowym ( :lol: )

>napisy | polski

No napisy są może i po polsku ale dość skromna ich część :? Tyle że okienko autoruna. Bo gry już są instalowane przez steam i to leci po angielsku. (i tak dobrze, że nie po japońsku) A jak narazie Portal i HL 2 są po angielsku. W więcej jeszcze nie grałem. Ma ktoś wogóle ten pakiet? jeśli tak to czy tylko ja nie mam w tej grze pięknej polszczyzny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W The Orange Box polskie napisy mają tylko Portal i Half Life 2 Episode Two (tak mi sie wydaje) i wystarczy tylko włączyć w steamie język polski a poźniej w ustawieniach gry włączyć napisy. No i powinno grać.

Jak narazie Half-Life 2 i Episode One nie mają polskich napisów "wbudowanych" ale można je ściągnąć.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi napisami mam tak jak przedmówca, w Episode Two eleganckie polskie napisy :wink:

Za to mam inny problem: najciemniejsze tekstury są u mnie czarne jak smoła (np ziemia na samym początku), ktoś wie co jest przyczyną i co zrobić żeby było elegancko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą polską wersją są jakieś cyrki...

Half Life 2 mam jeszcze od Nicolas Games >>> ENG.

Episode One już od EA >>> ENG

Pakiet Orange Box ze Steam >>> PL

Jeśli jednak wczytam dowolną mapę z HL2 / Ep One do G-Moda 10 mam... polskie napisy. Wywaliłem wszystko, przeinstalowałem Steam, pobrałem gry i nadal jest to samo. W "oryginalnej" grze - angielskie napisy, w G-Modzie polskie. Da się jakoś zmusić "normalnego" HL2 i EpOne do użwania polskich podpisów? Bo skoro po wczytaniu w G-Modzie są...

PS. Aha - żeby nie było - tak, mam ustawiony język polski w ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja jak w Steam ustawiłem polski to w EP 2, Portal, Team Fortress 2 i dwóch poprzednich grach (czyli HL2 i HL2 EP 1) mam napisy po polsku więc widzę, że różnie to bywa. No cóż probujcie coś w Steam pokombinować to może się odblokują a jak nie no cóż zawsze można poszukać spolszczenia w necie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

256MB RAM => -heapsize 65536

512MB RAM => -heapsize 262144

1GB RAM => -heapsize 524288

2GB RAM => -heapsize 1048576

Czyli ile systemowej pamięci RAM, ma używać gra :P

A co do wersji PL... miałem tak dziwnie w Dark Messiahem, że 1 raz włączyłem grę, miałem PL, a za drugim razem już ENG, i nie dało się nic przestawić [w singlu, bo w multi zawsze mam PL]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja PL? Ja mam zawsze eng, bo mi tak pasuje, przynajmniej się nie zadręczam. ^_^

Jeśli już heapsize to raczej takie wartości:

512MB -heapsize 256000

640MB -heapsize 320000

768MB -heapsize 384000

1024MB (1GB) -heapsize 512000

2048MB (2GB) -heapsize 1024000

4096MB (4GB) -heapsize 2048000

Tak w ogóle, to nieźli z was jasnowidze, jak dla mnie to prędzej wina karty graficznej. W przypadku tych fragmentów możemy podziwiać sobie dość sporo bajerków graficznych, więc to imo, bardziej prawdopodobna opcja. Ale, żeby nie trzeba było tak teoretyzować, zawsze podaje się specyfikację sprzętową, inaczej i wróżka z licencją na zabijanie nie pomoże.

Btw, jeśli już sypiesz spojlerem, to rób to w białej ramce cytatu i pisz na biało, w ten sposób nikt nie zerknie, nawet przypadkowo, co tam naskrobałeś. Jeśli tylko ostrzeżesz, ale napiszesz tak samo, jak wszystko inne, często, chcąc nie chcąc, przeczyta się niby niewielki fragment, zdradzający więcej niż by się chciało wiedzieć.

-------

Edit. Post poniżej.

Nie było za to tak intensywnie wykorzystanego blure'a, dynamicznego oświetlenia i cieniowania, grafika mocno się poprawiła w porównaniu do ep1. Tak, czy inaczej, podanie specyfikacji sprzętu, systemu, na jakich ustawieniach odpalasz grę, itd. chyba by cię nie zabiło. Poza tym, looknij sobie do regulaminu tego działu, jeden z modków wyraźnie już prosił tam o podawanie możliwie jak największej liczby informacji. Strzelanie w ciemno na prawde nie jest zbyt pomocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem, dotyczy Half Life 2 wraz z Ep 1 i 2. Otóż mam system głośników 5.1 i w HL chodzi toto słabo, tzn strasznie ciche dźwięki w obu tylnych głośnikach. Dochodzi do tego, że podczas rozmów gdy tylko się odwrócę plecami do NPCa to prawie że w ogóle nie słyszę co on mówi. W innych grach dźwięk chodzi bez zarzutu. Co więcej, w HL2 (bo w Ep o ile dobrze pamiętam jest z tym ok) nie mam w ogóle muzyki. :? Piszę o tym dopiero przy okazji gry w Ep2, bo 5.1 mam dopiero od niedawna. :wink: . Ktoś ma jakiś pomysł? :?: :roll: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem. Otuż w ep2 podczas ucieczki przed mistycznym strażnikiem(początek gry kiedy trzeba zebrać ekstrakt dla Alyx) pojawia się mniejwięcej taki error : "Instrykcja z pod adresu ... odwołuje się do pamięci pod adresem ... Pamięć nie może być "read".

Niewiem co jest tego przyczyną szczególnie gdy inne gry z zestawy działają bez problemu. Reinstalacje gry nic nie pomogły. Jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny.

ECS K7S5A, 1GB RAM, SHAPPIRE RADEON 9550, AMD DURON 1200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy myślimy o tym samym momencie. Jest to chyba końcówka drugiego rozdziału, go którego dochodziłem około 40 minut więc myślałem, że jest to początek. Wracając do problemu to narawde nikt nic niewie? Chyba w takim razie tylko umnie wystąpił bo na innych forach też nic nie wiedzą w tej sprawie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pszeszedłszy grę Portal, postanowiłem spróbować sił na mapkach dostępnych w internecie. Wysoko notowany był pakiet "Stations", więc go pobrałem. Skopiowałem wszystko zgodnie z instrukcją, grać się da, mapki sie normalnie włączają, lecz z pewnymi brakami! Screen wyjaśni wszystko:

http://img254.imageshack.us/my.php?image=s...on0b0000ip8.jpg

Najwyraźniej czegoś brakuje, wie ktoś może w czym problem i jak to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tak na wszystkich mapach "stations" i nawet na kilku innych autorów. Wygląda to jakby mapy nie korzystały odpowiednio ze wszystkich tekstur, tylko dlaczego? Nikt więcej nie miał takiego problemu? To naprawdę odbiera przyjemnośc płynącą z gry ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z Portalem i Team Fortress 2...

W Portalu przeszedłem wszystkie pomieszczenia testowe i jestem w trakcie ucieczki. Jak do tej pory wszystko było ok, gra nie zawieszała się, działa dobrze na wysokich detalach. Ale gdy dotarłem do tego miejsca:

portalpz2.th.jpg

nie mogę przejść dalej. Gdy nakierowuję celownik na te cylindry po lewej, obraz praktycznie znika, mam tylko jakieś czarne kształty (:P) na ekranie, dźwięk się tnie... Ale gdy ruszę myszką z powrotem w prawo, wszystko jest ok. Tyle tylko, że żeby przejść dalej w grze, trzeba przedostać się w lewo, a to u mnie wywołuje dziwaczne problemy. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej (dźwiękowej z resztą też) i niestety, nic nie pomogło.

A Team Fortress ostatnio w ogóle nie mogę włączyć. Orange Box kupiłem we wtorek i wtedy nie było kłopotów, ale od wczoraj za każdym razem, gdy próbuję uruchomić TF2, Steam chwilę przygotowuje grę, po czym otrzymuję komunikat: "W tej chwili gra jest niedostępna. Spróbuj ponownie za jakiś czas.". Niefajnie, bo nie po to kupuję pakiet 5 gier, żeby potem się okazywało, że z jakiegoś powodu któraś z nich "nie jest dostępna' (ocb w ogóle? Co to znaczy, że nie jest dostępna? Mam ją zainstalowaną na dysku, to co tu może nie być dostępne?...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie może się połączyć z serwerem. Czasami tak jest poprostu nie masz je chyba w 100% ściągniętej. Trzeba sprobować później.

A co do błędu z Portalu to jest jedno wyjście ;) NOCLIP

Albo w ogóle jakiego masz kompa ? Bo może nie wyrabia ;D w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nie mieć ściągniętego TF2... Gra przecież chodziła bez problemu jeszcze dwa dni temu (zaraz po instalacji Steam z godzinę ściągał z resztą do niej uaktualnienia).

Właśnie, zapomniałem o kompie:

Athlon 64 3000+, 1 GB RAM, GeForce 7900GS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TF2.

Sprawdź w Steamie status gry. Czasami wogóle z listy gier znikają gry. (Mnie raz zniknęły wszystkie zainstalowane przezemnie gry [Portal,TF2,HL2], a na ich miejsce wskoczył HL2:e2. Niestety ze Steamem ostatio coś szwankuje (nie wyświetla avatarków w TF2).

Najprościej to rozwiązać wyłączając i włączając Steama, jeśli problem będzie ,,trwalszy" chyba trzeba przejść do reinstalacji.

PS. W grach na Steamie dużo może być niedostępne. Są one ściągane z netu, i część danych pobierają z netu cały czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal już hula. We właściwościach gry na Steamie wybrałem "Sprawdź integralność cache gry". Steam coś tam chwilę sprawdzał, mielił, w końcu zaczął na nowo ściągać uaktualnienie. Gdy skończył, włączyłem grę, wgrałem save'a i tym razem nie było już problemu.

To samo zrobiłem z TF2 i Steam obecnie pobiera update (z pewnością na nowo pobiera ten co ostatnio), idzie to powoli, więc dopiero za jakiś czas sprawdzę, czy gra się włączy.

EDIT:

Niestety, TF dalej nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubogi? Może dlatego, że pomniejszony - a gram w 1280x1024. I, jak się słusznie domyśliłeś, bez AA.

Z resztą to bez znaczenia, bo problem z Portalem rozwiązany. Jakby ktoś, kto miał podobny kłopot jak ja z TF2 tu zajrzał i znał odpowiedź, to oznajmiam, że sprawa wciąż aktualna. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...