Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Ten statek zbieraczy był moim zdaniem trochę za mały, by ich wszystkich pomieścić. Możliwe, że po prostu normalnie operowała jedna jednostka, która prowadziła "handel", a pozostałe pozostawały w uśpieniu w ciemnej przestrzeni, oczekując na inwazję Żniwiarzy. Ci z ME 2, byli trochę jak Suweren, tzn. operowali już przed inwazją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kim się stali Turianie przemienieni przez Żniwiarzy. Podobnie zmienieni zostali Proteanie, którzy zostali według Żniwiarzy udoskonaleni.

Saren też przekonywał, że Suweren go udoskonala, że jest to Ewolucja ku lepszemu. Według Żniwiarek była, bo wspierali dzięki temu cykl, który zapewniał to co dowiadujemy się na końcu.

W ME 2 Człowiekowi Iluzji chodzi o powstrzymanie Zbieraczy, ale nie tylko.

Powiem tylko, że handel ze Zbieraczami przed tym co się dzieję w trylogii był powszechny. Dawali zamówienia na bliźnięta salariańskie, czy kilka osobników leworęcznych, a w zamian dawali wysoce zaawansowaną technologię, która dawała dużą przewagę technologiczną handlujących nad resztą, do póki do tego poziomu rozwoju nie dobiję, któraś z ras. Pomimo to Zbieracze, zawsze mieli technologie w momencie handlu lepszą od tej powszechnie dostępnej.

Pomyśl co mogą mieć, więc w swojej bazie smile_prosty.gif

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu nie tyle o powstrzymanie zbieraczy co o pozyskanie technologii dla ludzkości, ale jaki w takim razie jest sens powstrzymania ich w ME2 jak w trójce i tak powrócą?

Edytowano przez Ata15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ej Ej Ej, gdzieś ty wyczytał, że Zbieracze powracają w ME3 - fabularnie ich tam nie ma są jedynie w DLC Odwet dla Multiplayer'a - i są tam tylko i wyłącznie dla urozmaicenia zabawy

Zbieracze giną w ME2 - wysadzając bazę lub montując impuls zabijający Zbieraczy - aby oczyścić bazę dla Illusive Man'a :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie wiem z tego, to oni wracają tylko do trybu multi ale fabularnie od końcówki ME2 już ich nie ma czy to są tylko resztki(ME3), to czemu w kodeksie pisze o tych z palavenu?

Edytowano przez Ata15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może będę ignorantem - ale dla mnie tłumaczenie sobie dlaczego dana frakcja jest w multiplayerze jest CHORE - tak jak Motyw z Przebudzonym Zbieraczem - Ktoś naprawdę coś dobrego brał moim zdaniem :P

Dla mnie najważniejsze są informacje z Trylogii - ale nie informacje wypisane w War Assetach - bo tam jest więcej gdybania jak prawdy. Przeczytajcie sobie opis Petrovskiego - jeśli macie Omegę i "przypadkiem" zachowaliście go przy życiu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że po raz enty przeszedłem ze wszystkimi misjami pobocznymi, żeby zrobić idealny save do ME3, to też bym się nie zorientował icon_mrgreen.gif

Swoją drogą fajnie by było odnaleźć jakąś zagubioną misję, tak jak ostatnio stało się z FF. Ale w dobie internetowych poradników ... zresztą chyba sama gra podlicza ile mamy procent fabuły za sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że przymierzam się by w końcu zagrać w ME3, a zdarzyło mi się gdzieś czytać o projekcie Extended Cut (większa ilość i zróżnicowanie zakończeń) chciał bym wypróbować grę właśnie z tym rozszerzeniem. Orientuje się ktoś, czy zostało ono wydane w języku polskim i ewentualnie skąd można je pobrać?

Kwestia została już pewnie tu poruszona, ale przyznaję się bez bicia, że zwyczajnie nie mam ochoty przekopywać kilku(nastu/dziesięciu) stron postów ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przypisaniu ME 3 i jego instalacji, do Origin będziesz miał możliwość ściągnięcia kilka DLC za darmo w tym Extended Cut. Wersja DLC jest taka sama, jak gry, czyli angielski dubbing i polskie napisy. Po prostu wchodzisz w szczegóły gry i klikasz pobrać (musisz najpierw mieć zainstalowany Mass Effect 3 w folderze podłączonym do Origin.

Extended Cut można kupić za darmo do 12 kwietnia 2014 roku. Później nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów ME.

Właśnie ukończyłem ME 3 i mógłym rozpisać się o swoich wrażeniach z całej serii, ale co to kogo interesuje? :P

Chciałem tylko napisać o sytuacji, jakiej doświadczyłem. Grę w ME 1 zacząłem dzięki umieszczeniu jej w cda. Save z niej importowałem do ME2, gdzie moje wybory nie miały wielkiego znaczenia, jednak z Wrexem na Tuchance się spotkałem, podobnia jak z Ashley, więc mimo wszystko czułem, że wszystko jest OK. Jeszcze przed ukonczeniem poprzednich dwóch części okazało się, że w ps plus, którego mam (subskrybuję) dzadzą Mass Effect 3. Problem był taki, że w w 1 i 2 część grałem właśnie na PC. Szukałem czegoś w sieci i nawet okazało śię, że da się importować zapis z PC na Xboxa, ale na PS3 takiej możliwości nie ma. Jedyną szansą był umieszczony w grze kreator postaci, niestety tam wybierało się tylko 2 opcje (między Ashley i Kaidanem oraz czy szło się drogą renegata czy idealisty czy coś takiego)

Więc czy twórcy nie pomyśleli o takiej sytuacji? NIe mogli stworzyć np. 2 opcji kreowania bohatera, dla tych, którzy grali w poprzednie części i dla tych, którzy nie wiedzą o co kaman? Czy myślą, że jak tak to kupię jeszcze 1 i 2 część na PS3 albo 3 część na PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że problemem w tym wypadku jest to iż wersja na PS 3 ukazała się dość długo po wersji na PC i na X-BOX 360. Po za tym obecnie można znaleźć ME 3 w promocji za 25 złotych i to w wersji digital (czytaj z From Ashes). Dla PS 3 jest DLC Genesis i to miało pomóc graczom poznać całą historię przed ME 3.

@down rzeczywiście nie napisałem digital premium :) .

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym obecnie można znaleźć ME 3 w promocji za 25 złotych i to w wersji digital (czytaj z From Ashes).

Co ty gadasz. Za 25 zł jest z reguły wersja zwykła, za 27,50 zł jest wersja premium, tudzież coś takiego. Dodaje to, co mieli gracze zamawiający produkt przed premierą. Tylko, że to żaden interes, skoro upgrade można zrobić za 2,50 zł....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...