Jump to content
RoZy

Mass Effect (seria)

Recommended Posts

Chodziło mi o to żeby to był mój save, dokładnie taki jaki chciałbym żeby był, dlatego miałem nadzieję na jakiś program podobny do tego od drugiej części, tak żeby tylko zmienić kilka liczb ( zostało mi w sumie misji sztuk 3, plus trochę eksploracji, ale widzę że jednak będę musiał uciec ze szkoły albo w ogóle do niej nie iść i te misje zrobić, trochę drastyczne ale hej, tutaj chodzi o dobro galaktyki ). Potem trzeba będzie się sprężać w ME2.

@UP

Bluza mi się podobała do czasu aż nie zobaczyłem że doszedł 5 strój, skórzana kurtka. Duck yeah! :)

superfajna ta strona z sejwami, ale wszystkie możliwe opcje to nie są, patrząc na to że w 90% jest uratowana ashley =,= całe szczęście że moje bezpiecznie czekają.

ps. 'DLC: [...] and did not install Pinnacle Station (because it's a waste of five bucks)' XDDDD

@Rainrir

Do jedynki niestety Gibbeda nie ma, więc albo jeszcze raz przechodzisz jedynkę albo sciągasz "gotowca " z podanej stronki gdyż innych opcji raczej nie ma.

Zainstalowałem ME aby dobić zapis do końca, wyskoczył błąd o nazwie "Zniszcz Niebo", więc zakładam że po prostu muszę zainstalować polską wersję, bo to błąd dotyczący Bring down the Sky ( zakładam że tego dotyczy ). Jeśli nie, to będę musiał ściągnąć jakiś zapis bliski ideałowi i kilka zmiennych poprzemieniać. A potem znów bawić się tydzień z edytorem mordy... Galaktyka. Do. Uratowania. Dam radę :) .

Jeśli save jest z wersji PL to nie będzie działać z wersją eng i na odwrót

Miałem to samo gdy instalowałem ME od Cd-action, wersja ENG, potem przeinstalowałem na wersję PL, i wyskoczył błąd z "Bring Down the sky " jest niekompatybilne.

A powiedzcie, czy prawdą jest, że gre można już ściągnąć z Origina i mieć juz na kompie?? Bo czytałem cosik takiego chyba nawet tutaj. Jedna osoba się wypowiadała. A pytam, bo ja jej napewno ściągnąć nie mogę.

A moj bank to BZ. Więc może zamawiał gre ktoś z tego banku??

Nie, ja jeszcze nie mogę, gdzieś pisali, że od 4-5 marca będzie można ściągnąć. Na razie po aktualizacji Origina moja edycja Deluxe się wyszarzyła (rozjaśniła), to nawet fajne bo nie razi w oczy.

Nawet jeżeli będzie można ściagnąć to pewnie będzie miała blokadę, tak jak BF 3 i będziesz mógł uruchomic dopiero w date premiery.

First of all - to nie jest Pomocna Dłoń. Macie z czymś problem to tam piszcie.

Po drugie i najważniejsze - prosiłbym o panowanie nad sobą. Coraz bliżej wydania, ale nie zapominajcie, że jest to temat o grze, więc to, czy już dostaliście grę czy jeszcze czekacie nie powinno się tutaj znaleźć. Dlatego prowadźcie dyskusję na temat i pilnujcie się, żebym nie musiał "pomagać" wam się opamiętać, bo w razie natłoku spamu - będę karał.

Dostałem maila z potwierdzeniem zamówienia od gramu odnośnie kolekcjonerki, co mnie trochę uspokoiło. Przyznam szczerze, że wciąż miałem pewne obawy, czy i dla mnie nie zabraknie edycji kolekcjonerskiej.

Co do Mass Effect MMO - ja w tym widzę spory potencjał (zasługa uniwersum). Możliwość wcielenia się w drella albo turianina? Bomba!

Ja w Mass Effect MMO widzę tylko jedną wielką kopalnie pieniędzy dla EA. Nie wspominam już o tym, że dopiero co ruszył SW: TOR, a już pojawiają się pogłoski dotyczące Mass Effect MMO. To po prostu idealna sytuacje żeby kompletnie mi popsuć opinie o tym uniwersum. Wątpię jednak aby w ciągu kilku następnych miesięcy, a może lat czekały nas jakieś doniesienia o tym projekcie.

@smyku

Nie chciałbym, bo w moim odczuciu MMO ograbia grę z całej immersji. Wszystko w co się wczuwałeś staje się tylko jedną wielką łupanką na rzecz magicznych gaci +10 do szczęścia, ponadto nie lubię też uspołeczniania każdego aspektu rozrywki np. autologi w grach single, no i banda durnych ludzi z którymi muszę się użerać żeby skończyć jakiegoś questa. Pewnie żeby było śmieszniej zrobią jeszcze jakieś mikropłatności, bo podobno model abonamentu odchodzi do lamusa, a jak mikropłatności to MMO kompletnie pozbawione balansu.

Ja się do MMO zraziłem, ale jeśli kogoś taki pomysł jara, to rzeczywiście może mu się spodobać.

Edited by Abyss

@up

A to nie chciałbyś żeby powstało MMO oparte na ME? I jeśli tak, to dlaczego. Przecież zamknięcie historii tego świata /już nie Shepa/ na trylogii to tylko marnotrawstwo historii i wszystkiego co związane z tym uniwersum. Mnie na przykład świat Star Warsów nie interesuje, pomimo wielu prób, nie zainteresował, to samo Star Trek. A ME owszem.

Tylko sam nie wiem, czy coś a la World of Warcraftt w świecie ME by mi pasowało, bo wtedy nie byłoby kreacji bohatera którym kierujemy, rozmów itd, z czego słynie właśnie ta gra.

Hmm według najnowszych info.

1. Ashley Williams; both MaleShep and FemShep. BioWare made her bi-sexual.

Jest już nieaktualne.

Ludzie przekopali pliki tekstowe i nie ma ani jednej lini dialogowej (romance ) dla Female Shepard odnośnie Ashley.

Ponoć w starszej wersji Alpha był cały wątek dla Ashley z Fem Shep ale..w nowej został wycięty.

Na forum Bioware już rage :D

Za to Kaiden jest "bi " jest to już potwierdzone.

Przecież zamknięcie historii tego świata /już nie Shepa/ na trylogii to tylko marnotrawstwo historii i wszystkiego co związane z tym uniwersum.

Kontynuacja historii w MMO jest jeszcze większym zmarnowaniem uniwersum, z którego dodatkowo wyjścia już nie ma (patrz: wspomniany przez ciebie World of Warcraft). W dodatku nie spodziewałbym się zbyt szybko nowego MMO od EA. The Old Republic kosztował 500 milionów dolarów i wbrew oczekiwaniom nie rozwija się tak szybko jak zakładano.

Bonus(?):

Gay Romances: The Game 3

Edited by lubro

Tak dla zainteresowanych - o ile ktoś jeszcze tego nie widział - to zapowiadane wideo z fragmentami misji na Palavenie. W sumie więcej w tym ględzenia Hudsona, ale zawsze coś:

http://www.cinemablend.com/games/Mass-Effe...sion-39991.html

Fabularnie wygląda na to, że

Rada Cytadeli jak zwykle się na nas wypnie tylną częścią ciała, ale w końcu zaoferują jakieś wsparcie o ile ocalimy jednego z radnych przebywającego na Palavenie w czasie ataku Żniwiarzy.

@lubro

co ja oglądam

epic-jackie-chan-template.png

@alteregox

meh, myślałem że dadzą porządny gameplay, a dostaliśmy trailer pokazujący to, co już wiemy...

Edited by Spike217

@co do tego romansu to bardziej pasuje to

Ja starałem się unikać wszystkich spojlerów, coby nie zepsuć sobie gry.Do tej pory chyba mi się to udało.Jedyne co oglądałem to gameplaye z misji i to dodatkowo takie urywki, które pokazują praktycznie tylko walkę i nic więcej, nie rozumiem więc niektórych osób, które siedzą na forum Bio i szukają każdego urywka fabuły, żeby tylko jak najbardziej ograbić się z zabawy.O rozmawianiu na temat ujawnionych zakończeń gry już chyba przemilczę.Rozumiem, że niektórzy natrafili na spoilery nawet w działach w których nie powinno ich być, ale ludzie! Ja nie przeglądałem działu ME3 na forum Bio i jakoś żyję.Jedyne co wiem o grze to to co widziałem w demie i kilka gameplayi i mi to wystarcza.Reszty dowiem się z recenzji i własnej gry.

Co jak dla mnie świadczy tylko o głupocie Bioware.

Wpierw pozwalają żeby spoliery ba nawet cały scenariusz i zakończenia krązyły luzno po forum, a potem się dziwią że ludzie dostają szału gdyż gra okazuje się być co najwyżej przeciętna, tego co obiecali nie ma lub zostało wycięte. ( I najprawdopodobniej pojawi się jako DLC )

Sami są sobie winni.

A widziałeś na co ci ludzie narzekają? Na ZAKOŃCZENIA które są po prostu głupie, wiedziałem, że Mac Walters zawali sprawę ale, że aż tak to nawet ja się nie spodziewałem :/

Nic dziwnego, że ludzie się wkurzają bo sam jestem mocno wkurzony. Mieli kultowe uniwersum, wybory moralne które mogły naprawdę prowadzić do różnych zakończeń ale wszystko olali :/

Ja sam już zrezygnowałem z kupienia tej gry i żałuję, że tyle kasy wydałem na ME2, na ME3 czekałem długo i jak widać nie było po co... i pomyśleć, że chciałem zamówić EK, teraz się cieszę, że zabrakło :/

"Hejtning " na forum(Bioware) przybrał już taką skalę że musieli zaktualizować regulamin

Heh, a co się będzie po premierze działo, a niech Bioware spalą na stosie, może w końcu ludzie przejrzą na oczy i ruszą coś w sprawie Mass Effecta 3, połączone siły narzekających fanów na pewno sprawiły by, że wydali by jakiegoś patcha a wszystkich by nie zbanowali :/

Edited by Darkmen

@Darkmen

Ja się w pełni z nimi solidaryzuje "Sami są sobie winni. " jest w odniesieniu do Bioware bo dało ciała na całej lini.

Sam zastanawiam się czy nie wysłać do EA maila z anulowaniem EK, bo codziennie widzę coraz więcej informacji które tylko dobitnie swiadczą o tym jak kiepska będzie to gra.

Już pomijam fatalne zakończenia, co mnie denerwuje to fałsz Bioware, dla przykładu niech będzie dziejsze odkrycie z Ashley, jeszcze wczoraj była ona potwierdzona jako Romance dla Male & Fem Shep.

Dzisiaj się okazuje że dla Fem Shep nie ma ani jednej lini dialogowej z wątku miłosnego dla Ashley, jeden z testerów który testował wczesniejszą wersję potwierdził że wątek dla Fem Shep był i to całkiem rozbudowany, a tutaj nagle Bioware wywala ten wątek i nawet o tym słowem nie wspomni, gracze muszą dowiadywać się o tym od ludzi którzy wyapakowują, przesłuchują dialogi z gry (tak są już nawet wszystkie możliwe dialogie dostępne do pobrania i odsłuchania na Bioware Social.)

Tak samo doniesienia o tym że "Good Ending " ma być dostęne w NG+, oczywiście jeden z graczy który już posiada grę (nie pamiętam dokładnie nicku ) przeszedł NG+ zdobył wymagane 5000pkt...i Good ending ani widu ani słychu.

A jeśli Bioware zacznie wypuszczać DLC w stylu :

Additiona Crew for Normadny 500 Points

Good Ending 800 Points

Alternative Romance Pack - 800 Pkt.

To nawet nie będe wiedział jak to skomentować.

Edited by HanPL

A jeśli Bioware zacznie wypuszczać DLC w stylu :

Additiona Crew for Normadny 500 Points

Good Ending 800 Points

Alternative Romance Pack - 800 Pkt.

To nawet nie będe wiedział jak to skomentować.

Wiesz, być może dorobią jakieś zakończenie w miarę normalne i wypuszczą to jako DLC. W sumie ciekawy jestem czy Talimaniacy, Garrusomaniacy, Mirandomaniacy, Liaromaniacy i reszta maniaków pozwolą na takie zakończenia... muszę przyznać, że jak pozwolą to potwierdzi się moja teoria, że są do niczego zaś jak nie i w końcu połączą swe siły by robić Bioware koło tyłka to sam się przyłączę i chyba zmienię zdanie o maniakach.

Nie ma co mówić, razem jest ich za dużo by Bioware wszystkich banowało i w końcu musieli by się poddać.

@Han

Nie prorokuj lepiej, bo zapewne takie DLC będą, w końcu trzeba kasę z kuponów poodcinać i odrobić straty spowodowane olaniem gry przez masy ze względu na jej mierność...

Zapewne cała para poszła w Jeszcze Jedno MMO pt. SWTOR i na ME3 po prostu nie miał kto robić, więc poszli po najprostszej linii oporu. Oj chwieje się EA, chwieje... Jeszcze parę takich wpadek i stracą pozycję na rynku.

Sam kupię ME3 najwcześniej za rok, kiedy już do tego EA Classic wejdzie, o ile w ogóle kupię.

BTW, sytuacja na BioWare Social przypomina mi forum Runes of Magic, gdzie wszelkie posty niezgodne z linią programową pt. "Frogster wcale nie olewa gry" były usuwane i nagradzane warnem. Utuczyć kasą, a potem takie numery odwalają...

Edited by Thaarael

A z tego co wyczytałem to Endinging/skrypt dobitnie świadczy o tym że EA chce wydać Mass Effect Mmo

Tylko ciekawe co zrobią jak nie ma

Przekaźników Masy

po ME3. No ale zawsze można wytłumaczyć to wydarzeniami w przyszłości/przeszłości :/

Zakończenia nie znam i znać na razie nie chcę, a grę i tak pewnie kupię dopiero w taniej serii (co dla mnie niczym dziwnym nie jest, ostatnią premierą jaką kupiłem był Wiedźmin 2, a przedtem też długo nic), ale przyznam szczerze, że jak patrzę na to, co odwala BioWare, jest Mi przykro. Przykro mi, że studio, które uważałem za jedno z najlepszych,, autorzy mojego ukochanego Jade Empire zaczynają tak bardzo olewać graczy. Płatne DLC, które ewidentnie zostały wycięte z gry, albo na które już w trakcie robienia gry zostawiono dziurę (bo jak inaczej wytłumaczyć istnienie na Normandii w dwójce pomieszczenia, które jest dla gracza niedostępne przed dokupieniem DLC z Kasumi?), zapowiadanie DLC jeszcze przed premierą gry, DLC zawierające jedynie nową broń i ubranka (co to, kurde, Simsy?). Wiem, że to brzmi naiwnie, ale kiedyś po grach BioWare widać było, że są robione z pasją, że są formą sztuki. Teraz to tylko produkty rzemieślnika. Cholernie zachłannego rzemieślnika, warto dodać.

Khe, khe, khe (dławi się ze śmiechu), że co, chce dać 40 zeta za to, żeby mu łaskawie część gry sprzedali? Zaiste, chędogi towar musiał mu handlarz sprzedać...

Bojkotować ich, olać ME3, przyłączyć się do "Czarnego marca" a nie jeszcze dać się doić za wykastrowany produkt...

No ale, w końcu Myśl rodzi Herezję, Herezja rodzi Karę. A ten myk z ME3 się prędzej czy później na EA zemści...

@Darkmen

Albo będą na FLV czy jak to się tam zwie popylać z klikukrotnym c...

Edited by Thaarael