Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Niech ktoś mi powie co za kretyn od tłumaczenia znalazł w demie jakiś ŚMIGŁOWIEC. Do grupy partackich i nędznych dystrybutorów dołącza EA Polska, która nie dość, że nie zrobiła dubbingu to jeszcze spieprzyła tłumaczenie. Ale, co tam cieszmy się, bo do Amalura w ogóle go nie zrobili. Partacze...

No w demie ponoć jest dużo kwiatków jeżeli chodzi o Polonizację, pewnie w pełnej wersji będzie jeszcze lepiej. Kurde nie rozumiem, nie zrobili dubbingu czyli więcej kasy powinno pójść na tłumaczenie kinowe a tu jest po prostu jak na razie gorzej niż w poprzednich odsłonach (a to DEMO, oby tylko ten fragment miał zawaloną polonizację ale w to wątpię), powiem nawet, że większość tych błędów to po prostu teksty które rozumie ktoś kto Angielskiego dobrze nie zna. EA kompletnie nas olewa, widać, że mają graczy gdzieś i robią na odwal się tę polonizację.

A co do coopa to też bym chciał aby takie misje jak w Chaos Theory występowały i w ME 3 ale niestety Bioware postawiło tylko na hordę, szkoda bo potenciał był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz zagrałem. Jest fanstastycznie! Tempo rozgrywki mi pasuje, nie ma zdziczałego biegania jak w innych shooterach po sieci. Pokombinować idzie fajnie tylko nie ma porozumienia między graczami - zdarzyło mi sie, że trzeba było wytrzymać w oznaczonym miejscu dostatecznie długo, a te trzy palanty biegały gdzieś po planszy, mnie narażając na zmasowany nawał. Skończyła się amunicja i padłem. Mam nadzieję, że to przez to , że dużo imbecyli gra w tej chwili, bo to pierwszy dzień. Ale zdarzają sie czasem teamy w których czuję się jak kula u nogi.

EDIT: "zmasowany nawał"... ale wiecie o co mi chodziło.

Edytowano przez MetmaN666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię polskiego dubbing jak zrobią taki syf jak z MASS EFFECt 2 to będą znowu mieć nauczkę , brak wyboru języka ang , bardzo mi się nie podoba ze polskie oddziały firm zagranicznych wpieprzają wszędzie byle jaką polonizacje jak oryginał 120% lepszy, co gorsza jak wycinają całkowicie ścieżkę dźwiękową oryginalną >> porażka >> miałem napisać do UBISOFT co za idiota wpadł na taki pomysł z Prince Of persia 2008 ale żeby cokolwiek napisać trzeba się zarejestrować, dobrze że w CDA 16 zł bo jakbym kupił za 60 zł albo tak jak MASS EFFECT 2 za 120zł to można się naprawdę zdenerwować :dry:

Ok rozumie ludzi którzy nie rozumieją ani słowa po angielsku polonizacja dla nich jak najbardziej , tak się składa ze ja rozumie bardzo dobrze i wolę oryginalną ścieżkę dźwiękową niż głosy polskich pseudo gwiazd ,a przy okazji nie oglądam telewizji bo to chłam i nie chce słuchać tych wielkich gwiazdorów jak gram, wyjątek to dubbing Gothiców, Baldurs Gate i lektor w STALKERZE.

Edytowano przez JOHN84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Komedia. Przeczyłem ten twój post i od razu mam lepszy humor :)

Mimo, że to aż śmierdzi trollingiem, to odniosę się do pierwszego akapitu: w ME3 są tylko fatalne (czyli standardowe polskie...) napisy.

A z tym kupiłem oryginał to wygląda jakbyś czuł potrzebę popisania się dlatego, że poza ME2 jedziesz na piratach;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno sie tak nie usmialem.Dzieki JOHN84.

Tak na serio to nie rozumiem do czego sie czepiasz jezeli chodzi o DLC.Nie chcesz nie kupujesz.W Mass Effect 2 brak DLC nie wplywalo jakos tragicznie na rozgrywke.A twoje czepianie sie wszystkich programow typu ORIGIN,STEAM itp.Nie chcesz nie uzywaj tylko miej swiadomosc ze w wiele gier nie pograsz.Zrozum nikt cie nie zmusza do kupowania DLC.Sam ich nie popieram ale taki jest rynek,i jezeli ludzie chca to kupowac ich swiete prawo i wybor.

A co do ME3.Gralo mi sie swietnie w demo.Poczekam na pelna wersje obczaje i dopiero sie wypowiem.Save z 1 i 2 czekaja:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry humor to podstawa

Oryginalnych pozycji to ja mam więcej niż nie jeden na tym forum ;p

A to ze mam Guybrusha w signature wcale nie znaczy o "pajractwie" tylko sentyment że kiedys robiono cos z pasją nie dla forsy tylko.

Trollem może jestem wisi mi to, pisze co mi się nie podoba.

choćby NERGAL w RISEN 2 , może jeszce Dodzie i majdana zatrudnia ;p??

A to ze mają prawo do kupna DLC oczywiscie, jak najbardziej dlatego z tego sie smieje ;p wydaja kase na majty ;D

Ja mam prawo wygłaszać swoje niezadowolenie Z POLSKIEJ SPARTOLONEJ WERSJI w której brak zmiany jezyka bo został wycięty, i bardzo sie ciesze ze mają byc tylko napisy PL w MASS 3

>> tylko napisy ?? dubbing polski w mass effect 2 nie pasował wielu osobom ?? zastanów sie nad tym

A co do steama itd. to jakbys siedział cały dzien żeby zoptymalizować sobie Win 7 to byś wiedział o czym mowie 50% bez użytecznych procesów wyłączyłem , znacznie mniej zasobów zabiera.

Jakby na linuxie wszystko działało co jest pod winde to dawno bym linuxa miał jako system główny

Edytowano przez JOHN84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post to daleko wykracza poza ME :) Ciekawi mnie kiedy to EA nie robiło gier dla kasy? Przecież na tym opiera się rynek- robię coś, bo chce na tym zarobić, ale nvm. Autor postu chwali się perfekcyjnym angielskim, chociaż podejrzewam, że jest on równie "perfekcyjny" co jego język polski... Do tego data dołączenia na FA, a także data urodzenia w połączeniu z numerkiem w nicku mają sugerować kogoś dorosłego, ale to tylko marny chwyt. Cóż, tacy gracze też są.

Koniec OT: Zainstalowałem po raz kolejny ME i akurat tu z Johnem84 się zgadzam- dubbing w ME nie przypadł mi szczególnie do gustu, dlatego gram w wersji kinowej. Mam stary zapis, w którym już jestem widmem, ale chyba zacznę od nowa, by lepiej wczuć się w ten klimat, a nie tak wracać do oderwanego od kontekstu miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zagrałem w demo (na razie tylko singla) i stwierdzam, że:

1. Mój 5-letni komputer to jednak jest złom. Musiałem wyłączyć wszelkie graficzne bajery i ustawić najniższą rozdzielczość, żeby dało się grać. A to trochę dziwne, bo dwójka na domyślnych ustawieniach nie robiła żadnych problemów.

2. Gra jest banalnie prosta. Nie wiem, czy w pełnej wersji nie zacznę od wyższego poziomu trudności, bo na domyślnym pokonanie Atlasa (tego mecha od Cerberusa, jakby ktoś nie grał) nie stanowiło absolutnie żadnego problemu. Nie pamiętam, żeby w trakcie tego dema przeciwnicy choć raz dobrali się do mojego paska życia, a jeśli nawet, to minimalnie.

3. Menu główne to menu z ME2 z lekko zmienioną kolorystyką (żółty na niebieski) i siecią Cerberusa przemianowaną na sieć Przymierza. Nie, żeby to miało jakieś znaczenie, ale mogliby się bardziej postarać.

4. Grałem żołnierzem, gdyż w pełną wersję właśnie tą klasą nie zagram, a nie chciałem sobie psuć zabawy z odkrywania ścieżek rozwoju poszczególnych mocy. Zaskoczyło mnie, że klasa praktycznie całkowicie oparta na uzbrojeniu posiada też przydatne skille (nie mówię tu o skoku adrenaliny, który był już w dwójce, a o bardzo fajnym na opancerzonych przeciwników Granacie Odłamkowym)

5. Jako, że w celu zminimalizowania spoilerów przeklikiwałem wszystkie dialogi, nie zwracałem uwagi na tłumaczenie. Ale w oczy rzuciło mi się słowo "opancerzenie" określające żółty paseczek przykrywający HP u niektórych przeciwników. Naprawdę nie można było nazwać tego "Pancerz"??

6. Animacje. Animacja przeskakiwania rozpadlin i zeskakiwania z wysokości to jakiś żart. Przy tej pierwszej Shepard skacze obunóż (tak, z rozbiegu, obunóż!), i wykonuje przy tym dziwny ruch rękoma, trochę jak w pierwszym Gothicu. Przy drugiej kompletnie nie czuć masy ciała Shepa, miałem wrażenia, jakby zjeżdżał z tej wysokości na linie, a nie zeskakiwał.

&. Swoją drogą, jednym z głównych powodów, dla których zagrałem w to demo była chęć odblokowania zbroi i sztyletów do Kingdoms of Amalur, jednak nie otrzymałem żadnego komunikatu o tym. Wie ktoś, co trzeba zrobić, żeby tego dokonać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JOHN

Zasadniczo nie patrzę przychylnym okiem na nic, co używa więcej niż jednej emotki na post, aczkolwiek w twoim wypadku na moment złamię tą regułę.

W Mass Effect 2 można ustawić polskie napisy i dubbing EN, wystarczy chwila kombinowania z plikiem tekstowym sku.ini oraz zmieniając nazwy plików .tlk.

Szczegółowy poradnik masz tutaj, natomiast na szybko:

Wartości (obie) w Data\sku.ini (otwierasz notepadem) zmieniasz z = POL na = INT

W BioGame\CookedPC znajdujesz pliki .tlk, konkretnie BioGame_POL.tlk i BioGame_INT.tlk. INT schowaj w bezpieczne miejsce jakieś, a POL przemianuj na BioGame_INT.tlk. Dzięki temu gra będzie wykrywać go jako plik domyślny napisów. Podobnie robisz w przypadku DLC.

Po szczegóły zapraszam na http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50089

A ja sam poważnie zastanawiam się, czy grę olać totalnie, czy kupić w EA Classic, bo z tego, co piszecie, wynika, że denna będzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post to daleko wykracza poza ME :) Ciekawi mnie kiedy to EA nie robiło gier dla kasy? Przecież na tym opiera się rynek- robię coś, bo chce na tym zarobić, ale nvm. Autor postu chwali się perfekcyjnym angielskim, chociaż podejrzewam, że jest on równie "perfekcyjny" co jego język polski... Do tego data dołączenia na FA, a także data urodzenia w połączeniu z numerkiem w nicku mają sugerować kogoś dorosłego, ale to tylko marny chwyt. Cóż, tacy gracze też są.

Koniec OT: Zainstalowałem po raz kolejny ME i akurat tu z Johnem84 się zgadzam- dubbing w ME nie przypadł mi szczególnie do gustu, dlatego gram w wersji kinowej. Mam stary zapis, w którym już jestem widmem, ale chyba zacznę od nowa, by lepiej wczuć się w ten klimat, a nie tak wracać do oderwanego od kontekstu miejsca.

EA? zawsze robiła dla kasy i wykańczali studia jak teraz , najgorsze że pochłonęła WESTWOOD , dzisiejsze Command & Conquer to nieporozumienie i jakbyś grał w pierwowzór to byś wiedział w czym jest różnica pomiędzy robieniem gier z pasją a dla pieniędzy, następnie seria Need For Speed ,pozamykane studia m.in:

Origin Systems in Austin, Texas founded in 1983, acquired in 1992, closed in 2004.

Bullfrog Productions in Surrey, England, founded in 1987, acquired in 1995, merged with EA UK and effectively closed in 2001.

Maxis in Walnut Creek, California, founded in 1987, acquired in June 1997, folded into Redwood Shores in 2004

Westwood Studios in Las Vegas, Nevada, founded in 1987, acquired from Virgin Interactive Entertainment in August 1998, merged into EA Los Angeles in 2003.

DICE Canada in London, Ontario, started in 1998, acquired DICE fully October 2, 2006; closed DICE Canada studio hours later.

Pandemic Studios in Los Angeles, California and Brisbane, Queensland, Australia, founded in 1998, acquired October 2007 from Elevation Partners, closed November 17, 2009.

Bright Light, in Guildford, Surrey, formerly EA UK, closed in 2011.

Inne spaprane ukradzione serie Fallout Bethesda firmie INTERPLAY

a co do wieku to wiedza rynku bym cie jeszcze zaskoczył. Pomimo mojej dysfunkcji językowej ;p

Edit: Thaarael wiem o tym od dawna bo nie mogłem siedzieć bezczynnie z dubbingiem polskim

Edytowano przez JOHN84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sam poważnie zastanawiam się, czy grę olać totalnie, czy kupić w EA Classic, bo z tego, co piszecie, wynika, że denna będzie..

No nie przesadzaj aż tak bardzo, denna to raczej ona nie będzie (choć w demko nie grałem). To czy warto będzie ją kupić czy też nie to będziemy mogli ocenić dopiero po przejściu pełnej wersji, podobno błędy z demka częściowo zostały wyeliminowane w pełnej bo demko nie było ofcijalnym buildem gry (np. pakowanie PD w umiejętności Pasywne podwyższało cooldown mocy zamiast obniżać) a resztę być może załatwią patchami. Ważne tylko by fabuła miała ręce i nogi a dialogi i postacie były ciekawe oraz fajne no i aby zakończenia nie zepsuli. Zobaczymy jak to będzie, pewnie pre-orderowcy się szybko wypowiedzą na ten temat tylo problem w tym, że do ich opinii zazwyczaj trzeba podejść chłodno bo w większości to są bezkrytyczni fani gry/firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj aż tak bardzo, denna to raczej ona nie będzie (choć w demko nie grałem). To czy warto będzie ją kupić czy też nie to będziemy mogli ocenić dopiero po przejściu pełnej wersji, podobno błędy z demka częściowo zostały wyeliminowane w pełnej bo demko nie było ofcijalnym buildem gry (np. pakowanie PD w umiejętności Pasywne podwyższało cooldown mocy zamiast obniżać) a resztę być może załatwią patchami. Ważne tylko by fabuła miała ręce i nogi a dialogi i postacie były ciekawe oraz fajne no i aby zakończenia nie zepsuli. Zobaczymy jak to będzie, pewnie pre-orderowcy się szybko wypowiedzą na ten temat tylo problem w tym, że do ich opinii zazwyczaj trzeba podejść chłodno bo w większości to są bezkrytyczni fani gry/firmy.

Ale samo demo już o czymś świadczy. Grafiki znacząco w stosunku do dema poprawić rady nie dadzą, czyli będzie najwyżej minimalnie lepsza niż w ME2. A ME2 jest już mimo wszystko dość brzydki (te animacje... np. nalewanie drinka w barze czy jego picie przez [!] osłonę hełmu...).

Fabularnie - coraz bardziej mi się wydaje, że BioWare po prostu fabułę spartaczyło. Idealna okazja, żeby stworzyć ciężki klimat, obraz niemal beznadziejnej walki z potężnym wrogiem i nikłe światełko nadziei (rodem z BSG), a tutaj nędzna opowiastka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gra jest banalnie prosta. Nie wiem, czy w pełnej wersji nie zacznę od wyższego poziomu trudności, bo na domyślnym pokonanie Atlasa (tego mecha od Cerberusa, jakby ktoś nie grał) nie stanowiło absolutnie żadnego problemu. Nie pamiętam, żeby w trakcie tego dema przeciwnicy choć raz dobrali się do mojego paska życia, a jeśli nawet, to minimalnie.

4. Grałem żołnierzem, gdyż w pełną wersję właśnie tą klasą nie zagram, a nie chciałem sobie psuć zabawy z odkrywania ścieżek rozwoju poszczególnych mocy. Zaskoczyło mnie, że klasa praktycznie całkowicie oparta na uzbrojeniu posiada też przydatne skille (nie mówię tu o skoku adrenaliny, który był już w dwójce, a o bardzo fajnym na opancerzonych przeciwników Granacie Odłamkowym)

6. Animacje. Animacja przeskakiwania rozpadlin i zeskakiwania z wysokości to jakiś żart. Przy tej pierwszej Shepard skacze obunóż (tak, z rozbiegu, obunóż!), i wykonuje przy tym dziwny ruch rękoma, trochę jak w pierwszym Gothicu. Przy drugiej kompletnie nie czuć masy ciała Shepa, miałem wrażenia, jakby zjeżdżał z tej wysokości na linie, a nie zeskakiwał.

&. Swoją drogą, jednym z głównych powodów, dla których zagrałem w to demo była chęć odblokowania zbroi i sztyletów do Kingdoms of Amalur, jednak nie otrzymałem żadnego komunikatu o tym. Wie ktoś, co trzeba zrobić, żeby tego dokonać??

2. poziom wyzej pasek zycia bedzie uciekal jak krew z nosa ;) sam zobaczysz jak wrogowie spamuja mocami na ciebie ;) ja gram na twardzielu i mi ten tryb odpowiada moim wymogom :) sprawdz

4. troche tragiczna klase wybrales, zero zabawy i w sumie taktyki, brniesz dalej młócąc kulami... dobra klasa dla poczatkujacego w me ;) jesli gra jest latwa zmien klase ;)

6. no animacje sa tragicznie bym powiedzial, ale tylko tych skokow i przejsc, reszta, jak zachowujace sie ciala pod gradem kul czy nawet feel trafiania przeciwnikow jest na wysokim poziomie :)

no i co z tym amalurem, znalazlem cos takeigo na necie

zaraz sprawdze czy mam ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą co do jakości dema. Czytałam również naprawdę wiele pozytywnych opinii, na pewno więcej niż negatywnych.

Cóż, póki ME będzie prezentował się poprawnie graficznie, świetnie muzycznie (przesłuchałam cały soundtrack dema i wg. mnie jest powrót do muzyki z ME1) i przede wszystkim fabularnie (co nie da się sprawdzić póki się nie zagra). I dodam to tego silne emocje, jakie powinna budzić to wtedy dla mnie nie ważne są animacje itp.

Czytałam sopro o rowoju postaci, broni, ogólnie o elementach RPG i prezentuje się to lepiej niż w ME1, a że gra jest szybsza i bardziej emocjonująca? Ja nie mam na co narzekać.

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny filmik "prosto z mostu " właśnie się tego obawiam ze to będzie kolejny gears of war jakich pełno klonów ;p

skok na kase fanboyów , ups Ashley wygląda całkiem całkiem a zabiłem ja w 1 części ehh ;D

"kuter rybacki z karabinem " :trollface:

Edytowano przez JOHN84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...