Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

To ja się chyba powstrzymam :) Za to 8 marca zrobię wielki pochód przez misto z EK ME3 w ręku, zacznę wszystko instalować, w trakcie pobierania dodatków zrobię sobie zapasy jedzenia na całą noc, tak żeby je mieć pod ręką i wsiąknę w fabułę :D

I tak ostatnio mam coś w rodzaju Mass Effectowego okresu Bożonarodzeniowego. Człowiek przyłapuje się wtedy na śpiewaniu pod nosem kolęd, ja mam coś takiego z piosenką "Commander Shepard". Nie wiem jak będę funkcjonować od jutra w szkole :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jutra ferie, tak więc na spokojnie przejdę sobie ME2, w demo "trójeczki" nie zagram, wolę przejść grę od razu w całości.

Mam jeszcze 400 punktów BioWare, jakie DLC polecacie? Właśnie ściągam Zaeeda i pakiet broni. Czy do każdego egzemplarza ME2 był dołączony kod do sieci Cerberusa? Pytam, bo nie wiem, czy wydałem 1200 punktów na to, co mogłem mieć za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jutra ferie, tak więc na spokojnie przejdę sobie ME2, w demo "trójeczki" nie zagram, wolę przejść grę od razu w całości.

Mam jeszcze 400 punktów BioWare, jakie DLC polecacie? Właśnie ściągam Zaeeda i pakiet broni. Czy do każdego egzemplarza ME2 był dołączony kod do sieci Cerberusa? Pytam, bo nie wiem, czy wydałem 1200 punktów na to, co mogłem mieć za darmo.

Kod do sieci Cerberusa jest dołączany do każdego egzemplarza ME2, dzięki temu za darmo jest kilka dodatkowych DLC (bodajże Zaeed, Arc Projector, Hammerhead). Jeśli nie miałeś tego kodu to znaczy, że musiałeś kupić używaną grę.

Za 400 punktów za bardzo nie zaszalejesz. Za to bym brał Pakiet Egidę (bardzo dobry pancerz i niezła snajperka) i ewentualnie za resztę punktów Pakiet Wyrównawczy lub Zestaw Ubrań (ale to już zależy od ciebie).

Edytowano przez Szeryf1592
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friston

Takie małe pytanko, pamiętasz może z demka do ile maksymalnie można ulepszyć promień rażenia Osobliwości? Tak samo jak w ME2 czyli tylko 3 metry czy można pokusić się o coś lepszego?

Mam jeszcze 400 punktów BioWare, jakie DLC polecacie? Właśnie ściągam Zaeeda i pakiet broni. Czy do każdego egzemplarza ME2 był dołączony kod do sieci Cerberusa? Pytam, bo nie wiem, czy wydałem 1200 punktów na to, co mogłem mieć za darmo.

DO każdego egzemplarza NOWEGO był dołączony kod na sieć Cerberusa, jeżeli kupiłeś nową grę z EA CLASSIC mogłeś (a raczej na pewno) nie mieć tego kodu, w takim wypadku polacam pisanie do pomocy technicznej EA POLSKA.

Jeżeli wydałeś te 1200 punktów a egzemplarz ME2 miałeś nowy to... właśnie przepierdzieliłeś pieniądze na coś co mogłeś mieć za darmo :P

Szeryf mnie ubiegł :P

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, egzemplarz nie jest używany. Gdy wpisałem swój kod z kartki dołączonej do gry, nie stało się nic, poza założeniem mi konta Cerberusa. I chyba ten kod nie był dołączony do każdego egzemplarza gry, bo jest on dostępny jako DLC.

Sam rówież myślałem o Egidzie, chyba to ją sobie zakupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełku z EA Classic jest kartka z kodem, DLC możesz ściągać przez Sieć Cerberusa (musisz odpalić grę, zalogować się i kliknąć "Dodatkowa zawartość do pobrania"), odpali ci się okno przeglądarki, jak dokończysz duperele z tworzeniem profilu, koło sklepu jest gdzieś opcja użycia klucza, tam masz darmowe dla ciebie DLC do pobrania do ME2 i DA

@EDIT

W sklepie, na samym dole, przy opcji wykupu klucza do Sieci Cerberusa masz opcję Redeem Code. Klikasz i masz

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba ten kod nie był dołączony do każdego egzemplarza gry, bo jest on dostępny jako DLC.

Do absolutnie każdego nowego egzemplarza, słyszałem tylko, że ci którzy kupili w EA CLASSIC (zresztą tu na forum radziliśmy kiedyś komuś by pisał do EA POLSKA w sprawie braku kodu w tej edycji gry). Jest on do kupienia jako DLC dla tych co kupili używkę.

W pudełku z EA Classic jest kartka z kodem

Nie w każdym, było mnóstwo problemów z tą edycją gry i wiele osób się skarżyło na brak kodu do sieci Cerberusa. Nie wiem czy w obecnych wydaniach coś zmienili czy nie.

Sam rówież myślałem o Egidzie, chyba to ją sobie zakupię.

EGIDA to najlepszy pancerz w grze, jak to kupisz to resztę pancerzy do kupienia olej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz z ME2 zetknąłem się w pewnym sklepie i postanowiłem kupić (kosztowało około 49zł, bo to było już trochę po premierze...) . Fajnie się grało, a tak się złożyło że mój kolega miał jedynkę i trochę u niego pograłem w jedynkę. Potem dali do CDA jedynkę i sobie wróciłem do grania w ME. Czekam na trójkę, ale muszę naprawić napęd na czas, żeby potem mój Mass Effekcik na półce nie leżał :P

(Mam też właśnie z EA Classic i kod do Cerberusa miałem, ale jakoś nie chciało mi się DLC ściągać ;p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gwiazda, wokół której orbituje stacja z TIMem na pokładziem. Prawdopodobnie jest ona na skraju swojego żywota, gdyż pod koniec gry zmienia ona swój stan, czyli prawdopodobnie przechodzi w stan bycia olbrzymem/nadolbrzymem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda jakaś chyba, aczkolwiek mam taką hipotezę, że Iluzja

był lekko indoktrynowany przez Żniwiarzy. Świadczyło by o tym:

-pierwsza cut-scenka, zaraz po dialogu Iluzji z Mirandą, w której mówi, że muszą pozyskać Sheparda, na Normandię wpadają Zbieracze. Przypadek?

-Iluzja zdaje się wiedzieć znacznie więcej o Zbieraczach i Żniwiarzach, niż chce powiedzieć... tylko skąd on tą wiedzę wziął?

-oczy "ulepszone". Niby o niczym nie świadczy, ale Sarena Suweren też ulepszył

-zależy mu na zachowaniu bazy Zbieraczy w całości (jeden z ostatnich dialogów, mówi do Sheparda, żeby wytruł Zbieraczy, a bazy nie ruszał, bo może się przydać)

Byłoby to nawet logiczne, zakładając że w wyniku postępującej degradacji wywołanej indoktrynacją Zbieracze przestali być przydatni, więc Żniwiarze postanowili się ich pozbyć i przy okazji poddać ludzi małemu testowi, czy nadadzą się na ich miejsce (a raczej czy nada się to, co pozostanie, bo cała reszta jako biomasa skończy jako nowy Żniwiarz). WI Protean w ME1 mówiła zresztą, że Żniwiarze działali przez swoich indoktrynowanych agentów; nie można wykluczyć że Proteanie nie byli jedyną rasą w galaktyce 50,000 lat przed Shepardem, a jednak tylko oni skończyli jako Zbieracze. Czyli Żniwiarze werbowali do swoich celów tylko te rasy, które stawiały im rzeczywisty opór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno DLC do ME2 (i tak przechodziłem od nowa, dla dobrego save'a). Shadow Broker to naprawdę kawał porządnego dodatku, Kasumi też. To właściwie moje pierwsze DLC do jakiejkolwiek gry (nie licząc Undead Nightmare do RDR), także... Jeżeli tak mają wyglądać wszystkie dodatki, to niech robią ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam (choć pewien nie jestem), to kolor gwiazdy po misji samobójczej zależał od popełnionego na koniec wyboru. Ja grałem renegatem i z tego, co pamiętam, to po misji samobójczej gwiazda była czerwona. Ale było to dawno, mogę się mylić.

Edytowano przez orzechXIX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko, pamiętasz może z demka do ile maksymalnie można ulepszyć promień rażenia Osobliwości? Tak samo jak w ME2 czyli tylko 3 metry czy można pokusić się o coś lepszego?

Sprawdziłem - podstawowa wersja ma 1,5m, są buffy 20% i potem 25%, czyli z samego skilla podnosi się do 2,25. Pewnie jeszcze jakaś umiejętność ogólna biotyków na to wpływa, ale obstawiam, że 3m to max.

Z ciekawostek - przy tworzeniu postaci wybieramy również, kto zginął. Mamy do wybory stratę Kaidana, Ashley, bądź... "Liczne", w których opisie mamy, że "liczba strat w trakcie misji zaczyna mieć wpływ na psychikę Sheparda". Ciekawe czy to tylko gadanie, czy faktycznie BioWare przygotowało też coś dla tych, którym postacie poumierały.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda jakaś chyba, aczkolwiek mam taką hipotezę, że Iluzja był lekko indoktrynowany przez Żniwiarzy. Świadczyło by o tym:

-pierwsza cut-scenka, zaraz po dialogu Iluzji z Mirandą, w której mówi, że muszą pozyskać Sheparda, na Normandię wpadają Zbieracze. Przypadek?

-oczy "ulepszone". Niby o niczym nie świadczy, ale Sarena Suweren też ulepszył

-zależy mu na zachowaniu bazy Zbieraczy w całości (jeden z ostatnich dialogów, mówi do Sheparda, żeby wytruł Zbieraczy, a bazy nie ruszał, bo może się przydać)

Byłoby to nawet logiczne, zakładając że w wyniku postępującej degradacji wywołanej indoktrynacją Zbieracze przestali być przydatni, więc Żniwiarze postanowili się ich pozbyć i przy okazji poddać ludzi małemu testowi, czy nadadzą się na ich miejsce (a raczej czy nada się to, co pozostanie, bo cała reszta jako biomasa skończy jako nowy Żniwiarz). WI Protean w ME1 mówiła zresztą, że Żniwiarze działali przez swoich indoktrynowanych agentów; nie można wykluczyć że Proteanie nie byli jedyną rasą w galaktyce 50,000 lat przed Shepardem, a jednak tylko oni skończyli jako Zbieracze. Czyli Żniwiarze werbowali do swoich celów tylko te rasy, które stawiały im rzeczywisty opór.

No to już masz małą dziurę w historii ME jeśli chodzi o pierwszy punkt, scenka

rozmowy Mirandy z Iluzją musi się odbywać po śmierci Sheparda bo sam Iluzja mówi do Mirandy, że "nie możemy go stracić".

A Zbieracze napadają na statek Sheparda tylko dla tego, że Żniwiarze chcą go zabić/pojmać. Wykupili informacje od Handlarza Cieni gdzie znajduje się Normandia i zaatakowali, stąd ta nienawiść Liary do Handlarza i chęć zemsty na nim.

-Oczka zyskał po kontakcie z jakimś artefaktem kosiar (?), było o tym w komiksie.

- Zależy mu na zachowaniu bazy Żbieraczy ponieważ badanie ich potęgi ma sens, Zbieracze dysponują zaawansowaną technologią a on dzięki niej mógłby podbić galaktykę a może i przejąć władzę nad Żniwiarzami.

Jak dla mnie to Iluzja ma taki plan:

Pomagać Żniwiarzom, udawać, że stoją po ich stronie by ci pozwolili im żyć ale jednocześnie ich badać. Prawdopodobnie znalazł słaby punkt Żniwiarzy i wie, że można przejąć nad nimi kontrolę. Łatwo się domyślić, że dzięki temu Cerberus zyskałby na sile i ludzkość mogła dominować w Galaktyce.

A gdyby Żniwiarze chcieli ludzi na "nowych" Zbieraczy to nie przerabiali by ich na papkę i budowali ludzkiego Żniwiarza, według mnie po prostu wybierają najsilniejszy Gatunek na nową kosiarę.

Istnieje też możliwość, że Żniwiarze są tylko maszynami "zbierającymi" plony, jakaś tajemnicza rasa żyje sobie gdzieś w czarnej przestrzeni i wysyła co jakiś czas Żniwiarzy po "plony" które wcześniej "wychodowali" (tzn. to oni sprawili, że narodzili się nowe rasy ale tylko dla tego by po jakimś czasie powrócić i zebrać rasy organiczne niczym rolnik zasadzone warzywa), może po prostu się żywią i co jakiś czas przylatują po zapasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie robię idealnego sejwa do ME3, w związku z tym mam pytanie co do misji samobójczej.

Jak podzielić drużynę, żeby nikt nie zginął (oczywiście lojalki zrobione)?

A co do samej gry to bardzo ciekawi mnie coop, od jedynki seria prosiła się o możliwość grania z kumplem. Multi rownież ciekawie się zapowiada, chociaż nie bedzie to pewnie tryb, któremu poświęce zbyt wiele czasu. Matura sama się nie zda :pokerface: .

Oglądałem trailery, które pojawiły się niedawno i zapowiada się naprawdę kapitalne zakończenie. Nie podobał mi się na początku pomysł totalnej rozpierduchy wywołanej przez Żniwiarzy, ale chyba BioWare mnie przekonało. Co prawda kwestia poszukiwania planów broni (ocb? Przecie na Żniwiarzy nie ma bata!) napawa mnie niesmakiem, bo wolałbym jakiś bardziej oryginalny pomysł, ale cóż, pogram, obaczę.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Na początek, do szybu poślij Tali - najlepiej się do tego nada. Jako przywódcę grupy - jednej a później drugiej daj Garrusa bądź Mirandę. Jacob też się nada. Do pola przeciw rojom najlepiej wziąć Samarę - w moim przypadku to pewniak. Raz wzięłam Mirandę, niestety nie przeżyła. A ocalałą grupę możesz wysłać na Normandię razem z Mordinem. Przeżyją.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja przydzielam tak i zawsze wszyscy żyją:

(wszystkie ulepszenia Normandi muszą być)

Legion do szybu, Tali do szybu lub Kasumi. Ja zawsze daję Legiona bo on potrafi schakować wszystko :P

Jacob, Miranda lub Garrus na dowódcę drugiego oddziału

później barierą niech zajmie się Samara lub Jack

drugi oddział niech poprowadzi Jacob, Miranda lub Garrus

eskortą pozostałych (Chakwas itd.) niech zajmie się Mordin lub Kasumi ew. Legion

przy drzwiach zostaw silną drużynę (niech zostanie tam Grunt, Zaeed, Jacob i reszta pokemonów silniejszych) a z sobą weź team słabszy jak np. (jeśli nie wysłałeś go) Mordin i Kasumi, Mordin i Miranda, Mordin i Legion, Legion i Miranda no i tak mieszaj.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...