Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Obejrzałem materiał z nowego demo w sieci i muszę powiedzieć, że gameplay wygląda bardzo obiecująco a muzyka jest wprost genialna. Dalej widać, że osoba nagrywająca filmik niezbyt dobrze zna mechaniki z poprzednich części (jak Warp Detonate) ale i tak ogarnia znacznie więcej niż ci, którzy grali w betę wyciekłą w grudniu. Chyba najgorzej oglądało się to, jak pani Shep w ogóle nie używała sprintu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

NO zdecydowanie szpieg bez snajpy wygląda... łyso :P

Ja bym tam z chęcią zobaczył Szturmowca w akcji :(

Swoją drogą szkoda, że ucięli to demko, mogli dać cały początek (rozmowa z Wrexem o HC itd.) jakoś tak w środku dialogu to głupio wygląda.

No dobra, pooglądałem 2 gamepleye i o to co mogę stwierdzić:

Grający cały czas zapominali o mocach oraz mocach towarzyszy...

Co mi się podoba:

Grafika jest w miarę fajna, na tyle by nie obrzydzać i na tyle by nie zżerać komputerów żywcem (czyt. olbrzymie wymagania). O modelach postaci się nie wypowiem bo niestety mało ich tu widzimy (możemy pooglądać je sobie na ekranie statystyk ale o tym później).

Miłe wrażenie zrobiła na mnie muzyka ale tylko na początku (chodzi mi o misję z Liarą i Garrusem), jest naprawdę super i myślę, że to będzie jeden z moich ulubionych kawałków z ME3 jednak w dalszej części jakoś wygasła, podczas walki z mechem jednak lepiej sprawdziła by się muzyczka z LOSB (czyli ta co była podłożona na E3) bo ta nowa jest jakoś tak mało "pompująca adrenalinę". Widać, że chłopcy od gamepleyu przyłożyli się do roboty i pod wzgledem walki ME3 raczej nie zawiedzie. Rozbudowywanie postaci też jest spoko ale jednak to zostawię sobie do oceny aż sam zagram. NO i na plus zaliczę jeszcze "dynamizm słowny" podczas walki, postacie coś tam do siebie mówią (acz nie jest to poziom Wojny o Cybertron jednak tu poczekam do oceny pełnej wersji ME3) dzięki czemu można bardziej w te strzelaniny uwierzyć i narasta dodatkowe "napięcie" (lubie takie akcje gdzie podczas strzelanin bohaterowie "wymieniają się" tekstami, sprawiają wrażenie bardziej epickich), jednak tutaj jest dodatkowy fakt, że poczułem dodatkowy smutek braku Polskiej wersji gry, no bo jakoś krzyknięcie po Angielsku nie robi na mnie takiego wrażenia :D

Ogólnie to fajnie to wygląd, dużo minósów nie naliczyłem jednak parę się znalazło:

Minusy:

Ten zafajdany ekran statystyk (ew. rozwoju postaci), no po prostu nie mogę go, wcześniej było wszystko fajnie i schludnie rozłożone a tutaj mamy bałagan. Postać patrzy się gdzieś w bok, jak ulepsza się moc to ikonki wypierniczają na cały ekran aby bo gracz przecież ślepota biedna i jeszcze pominie, w dodatku te modele postaci wyglądają tam mocno tak sobie, jakby trochę bajkowe i trochę mało szczegółowe (z ciekawości porobiłem parę screenów z tego demka i innych pokazów i już podczas rozgrywki jest lepiej), mieli coś doskonałego to zmienili. Mam tylko cichą nadzieję, że na wersji PC trochę to zmienią.

Nie podoba mi się też interfejs, pora na jakieś małe zmiany Bioware bo ten z ME2 dobry nie był. Jak znów przez przypadek wpadnę w sam środek walki i włączę ciężką broń zamiast jakiejś mocy to będzie parę soczystych przekleństw.

I to chyba tyle z minósów, jednak o ile jeszcze ten interfejs mogę przeboleć to ekran statystyk jest na razie moim głównym wrogiem w ME3 :P

PS: Patrząc tak po ekranie statystyk to ktoś tu mocno odmłodniał (i nie mam na myśli FemShep MJ), widać Bioware wróciło do wyglądu Liary przypominającego mocno ME1, nawet "znak szczególny" LOSB usunęli.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś ME2. Powiem tak, gra przerosła moje oczekiwania. Dużo osób ją krytykowało ( w sumie tylko Agatix powiedziała mi, że warto zagrać ). Na początku było mi ciężko przywyknąć do innego HUD-a i braku przegrzewania się broni, ale już jest ok. Miranda i Jackob to postacie, które od razu przypadły mi do gustu, nawet Garrus już tak mnie nie denerwuje! Graficznie gra stoi na bardzo wysokim poziomie. Dubbing jest jak dla mnie dużo lepiej dobrany, niż w części pierwszej. Optymalizacja też lepsza, zanim przeczytam poradę, gra już się załadowała. Wady? Są. Podczas rozmów ciężko wyczuć, jaką opcję dialogową wybrać, aby uzyskać punkty idealisty, bądź renegata. Denerwujące są sądy kosmiczne oraz odkrywanie ulepszeń, ale widać taka gra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem, że tam gdzieś do sądu można trafić o_0. Chyba chodziło ci o sondy, które na planety po surowce wysyłasz. To jest akurat fajne, o niebo lepsze niż w ME1 - wystarczy patrzeć na czujniki po prawej i odpalać przy możliwie jak największym odchyleniu.

Odkrywanie ulepszeń też jest nawet dobre, o ile chce ci się szukać po planetach i latać za surowcami.

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat fajne, o niebo lepsze niż w ME1 - wystarczy patrzeć na czujniki po prawej i odpalać przy możliwie jak największym odchyleniu.

Taaaak, o niebo lepsze. Szukaj tej Platyny po kilku układach, machając ręką jak opętany aż rozboli by się dowiedzieć, że w kilku układach które się odwiedziło nie ma poszukiwanego surowca ale za to straciło się czas i w dodatku kredyty za paliwo do Normandii.

Ostatnio przekonałem się do gier RPG i mam mały dylemat grać w pierwszą część ME czy nie?

Nie rozumietrochę takich pytań w dodatku skierowanych do tego tematu :)

Jeżeli zależy ci na wyborach oraz ciągłąści fabularnej to graj w wszystkie części, jak raczej obchodzi cię w ME3 tylko strzelanie to ME3 ci raczej wystarczy. Ja zacząłem od ME1 i jestem z tego powodu bardzo zadowolony bo ta gra wciąż pozostaje na szczycie listy moich ulubionych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael

Tak, sondy - mój błąd. I mi się takie szukanie niezbyt uśmiecha.

Wiecie może ile miejsca zajmuje postać Zaeeda, którą mam dostępną do ściągnięcia? Mam internet z limitem danych, więc mogę ściągnąć maksymalnie ~150 mb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, o niebo lepsze. Szukaj tej Platyny po kilku układach, machając ręką jak opętany aż rozboli by się dowiedzieć, że w kilku układach które się odwiedziło nie ma poszukiwanego surowca ale za to straciło się czas i w dodatku kredyty za paliwo do Normandii.

Nie możliwe, żeby w kilku układach nie było w ogóle platyny, toż to jest chyba najpowszednejszy surowiec w ME2... zawsze tego na kopy miałem, problem za to z pierwiastkiem zero i irydem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dlatego, że nie kupiłem wszystkich ulepszeń, ale po przekopaniu się przez całą mgławicę Omega i układy, w których były misje N7 (Znajdywane dzięki ME wiki, nie chciało mi się całej galaktyki przetrząsać) wszystkiego miałem na kopy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Zaeed dużo wnosi do fabuły ME2? I jakiej klasy jest to postać? Pobranie prawie 500 mb wiązałoby się dla mnie z trzema dniami bez neta, ale może jest warto... Aha! Jeśli wgram DLC, to będzie ono dostępne w mojej aktualnej grze, czy muszę zaczynać grę od nowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Zaeed dużo wnosi do fabuły ME2? I jakiej klasy jest to postać? Pobranie prawie 500 mb wiązałoby się dla mnie z trzema dniami bez neta, ale może jest warto... Aha! Jeśli wgram DLC, to będzie ono dostępne w mojej aktualnej grze, czy muszę zaczynać grę od nowa?

Zaeed

jest ludzkim najemnikiem, ma karabin szturmowy i snajperkę. Do fabuły na pewno wnosi swoją misję na lojalność i trochę żołnierskich tekstów na misjach (przynajmniej tak wygląda na etapie gry na którym teraz jestem, czyli sam początek, wcześniej grałem bez niego). I chyba powinien być dostępny w rozpoczętej już grze, powinna przyjść ci wiadomość od Człowieka-Iluzji, że Cerberus zawarł z nim kontrakt i czeka na ciebie na Omedze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem nowy trailer w roli głównej z panią Shepard i muszę przyznać, że wygląda to wszystko bardzo ładnie i efektownie. Ostatnio przekonałem się do gier RPG i mam mały dylemat grać w pierwszą część ME czy nie?

powiem ci ze wlasnie przechodze jedynke, i z grafika jest dobrze, gorzej jest bardziej z mechanika rozgrywki, ale to naprawia klimat ;) polecam :) a ja mam nadzieje ze ukoncze jedynke i skoncze dwojke aby miec save do 3jki :D bo stare sejwy poszly sie w....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ME2 z hi-res texture packiem prezentuje się niesamowicie.

No spójrzcie tylko na Garrusa!

(Przed odniesieniem obrażeń)

Tali ma za to bardziej widoczną twarz, a Jack wyraźne tatuaże.

Jakby ktoś był zainteresowany: http://social.bioware.com/forum/1/topic/128/index/5314761

Ma to jednak jedną wadę, mianowicie ME2 ze WSZYSTKIMI ultra teksturami uruchamia się od 10 do 15 minut.

(Ja osobiście zawszy wybieram tylko ultra tekstury Tali, Garrusa i Jack)

Edytowano przez Banderchlast
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, żeby w kilku układach nie było w ogóle platyny, toż to jest chyba najpowszednejszy surowiec w ME2... zawsze tego na kopy miałem, problem za to z pierwiastkiem zero i irydem...

No ja za to od cholery Irydu i Pierwiastka zero miałem (tego drugiego prawie w ogóle się nie używa zaś Iryd jest na każdej planecie) a platyna występuje strasznie rzadko, grając szturmowcem co chwile mi jej brakuje.

Jedynym ratunkiem jest baza w której mogę sobie wykupić info o planecie na której jest poszukiwana przezemnie platynka, no ale wtedy znika "fun" z LOSB (bo postać jest mało rozwinięta a co za tym idzie także Liara) no i LOSB jest dość drogim DLC, za paroma pierwszymi razami go nie miałem :/

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo na Xboksie po ograniu minigierki facebookowej dostępne jest już dzisiaj, i to nawet dla tych, którzy nie posiadają Xbox Live GOLD. Miło.

Także ściągnąłem, zagrałem, przeszedłem. Zasadniczo wierna kontynuacja Mass Effect 2, zmiany są, poprawiają gameplay (bardzo fajnie mi się buszowało z omniblade Infiltratorem - prawie jak Deus Ex :P ), ale nie wpływają znacząco na całokształt gry. Graficznie identyczne co ME2: technicznie standardowo użyty Unreal Engine 3, ale art-design jest fantastyczny i niektóre widoki zapierają dech w piersi. Demo jest skupione na akcji (formuła identyczna jak w demach ME2 i DA - samouczek + jedna misja ciągłej akcji), prawie że nie ma dialogów - ale widać, że pozbyto się opcji neutralnej (pewnie o tym wiadomo od dawna, tylko ja nie doczytałem...). Reżyseria dialogów chyba jeszcze lepsza niż w ME2. Udźwiękowienie znakomite, angielski voice-acting to jak zwykle w tej serii klasa sama w sobie. Muzyka też przednia, powracają znane i lubiane motywy (łezka się w oku zakręciła jak znowu zaczęło przygrywać "The Normandy Reborn"), a i mroczna, melancholijna muzyka Mansella fajnie się wpasowuje.

Same misje nie są jakieś oszałamiające tho'. W jakiejś części pewnie dlatego, że to właśnie z nich pochodzą prawie wszystkie elementy kampanii promocyjnej - fajna sprawa, to i tak by się znało przed premierą, a reszta gry będzie tajemnicą jeśli ktoś nie grzebie na siłę za spoilerami. Poza tym zostały pewnie tak dobrane, żeby pokazać gameplay, a w kontekście na bank się zrobią fajniejsze. A skoro demo pokazuje przede wszystkim gameplay, to jestem bardzo optymistycznie nastawiony. Bo ten uległ poprawie bezdyskusyjnie, nawet mimo iż w ME nie lubię grać na padzie (prawie 200h przyzwyczajenia do PC w ME1 i ME2 swoje robi), gra jako gra jest po prostu lepsza i nie mam wątpliwości że to będzie jedna z najlepszych strzelanin 2012 roku.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, Warto pobierać demo (w moim przypadku 14 lutego), czy lepiej poczekać na premierę pełnej wersji? Bo nie wiem czy opłaca się katować mój internet, który pobiera z prędkością 60 kb/s :(

Swoją drogą, jestem teraz z siebie dumna, że szerokim łukiem omijałam wszystkie prezentacje gier i jedyne co znam to gdzie się będą odbywać te misje (oczywiście tylko to co oficjalnie podawano), ale nie mam pojęcia jak wyglądają itp. Także dla mnie będą same nowości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko waży 1,7 GB, więc ściąganie może trochę potrwać... Jeśli jesteś zdecydowana na kupno ME3, to w sumie konieczności grania w demo nie ma. Ba, jeśli nie śledzisz materiałów z gry, to może nawet lepiej nie, bo wtedy początek może zrobić spore wrażenie.

No ale to wszystko zależy od tego, jak bardzo Ci zależy, że położyć próbce ME3 już teraz. Mnie na ten przykład ciężka kawaleria by nie zatrzymała w pobieraniu tego demka. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...