Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Zaś co by offtopu nie było: Która klasa z ME 2 ma zdolność do ogarnięcia broni ciężkiej? I czy są takie misje jak w stylu Noverii? Bo szczerze mówiąc, te z Noverii misje są dość nużące.

Wszystkie klasy mogą strzelać z broni ciężkiej.

Na Noverii? Chodzi ci raczej o początek tej misji gdzie musimy dostać się na szczyt?

To nie, Mass Effect 2 to strzelanina w której jak natrafisz na takie misje, to raczej tylko na dodatkowej i w dodatku trwają one krócej.

Ja tam mam nadzieję, że w ME3 pojawi się więcej takich misji jak Noveria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś język w ME2 zmienić?

Trzeba trochę pokombinować w plikach, tutaj instrukcja :)

Wchodzisz do katalogu data, w folderze z grą. Najczęściej jest to:

X:\Program Files\Mass Effect 2\data

(gdzie X to litera dysku, na którym zainstalowałeś grę)

Znajdź plik sku.ini i następnie zmień jego zawartość na:

[sKU]

SKU=

VOLanguage=INT

TextLanguage=INT

Jeżeli interesuje cię kinówka to musisz się więcej namęczyć, tutaj instrukcja:

http://crpg.insi.pl/mass-effect-2/zmiana-w...angielska/2154a

A wiadomo coś o umiejętnościach w 3 ? Bo ostatnio trochę przegapiłem

Ktos zapodał Angielską wersję ale tutaj jest Polska (tak na wszelki wypadek gdybyś wolał taką wersję): UWAGA MOŻLIWE MINI SPOILERY

http://masseffect.eu/mass-effect-3/moce.html

Mi się podoba Szturmowiec (już wiem, że na misję będę brał najczęściej Liarę i Vegę lub

EDI

bo mocami mnie dopełniają), cieszy mnie to bo akurat tą klasą gram od początku ME.

Fajny też jest biotyk i szpieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości, że będę grać Szturmowcem. Gram nim od pierwszej części i nie zamierzam zmieniać mojej Shepard profesji.

Ale mam pewne wątpliwości co do jakiejkolwiek przydatności tej zdolności, co to odrzucała przeciwników wokół Sheparda, zużywając całą tarczę. Może się mylę, ale jak o tym pomyślę, to wydaje mi się, że w praktyce raczej wystawi to gracza na ostrzał, niż mu jakkolwiek pomorze. Ale miejmy nadzieję, że się mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzech

Też akurat jeśli chodzi o Novę

to mam mieszane uczucia, z opisu fajnie się to prezentuje ale jeżeli zużywa tarcze to już powinna być naprawdę potężna moc. Pamiętaj jednak, że możesz ulepszyć tę moc tak by była jakaś szansa, że ich nie zużyje ale to też granie w ciula. Jedynym ratunkiem zdaje się zrobić 2 rzeczy

1. Ulepszyć Szarżę tak by po ataku dodawała tarcze (buu w ME2 każdy atak szarżą dodawał tarcze, to nie fair, że tutaj muszę to wybrać i zrezygnować z innego ulepszenia) i zawsze po Novie szarżować.

2. Dodatkową umiejętnością dla Sheparda musi być jakaś bariera czy coś w tym stylu, uruchamiasz Novę a później barierę i masz pełne tarcze

Jak dla mnie to ten system rozwoju mocy jest fajny ale nie bez wad

nowe filmiki na stronie głownej ME 3 (jeśli ktoś nie wie), sam wygląd strony też się zmienił (według mnie na brzydszy).

Powiem jedno, BIOWARE co wyście zrobili z ekranem drużyny, jak dla mnie tamten z bety był o niebo lepszy i taki schludniejszy...

No ale czekam do demka by to zobaczyć, jak zobaczyłem na stronie głównej "Pobierz demo" to już z uciechą klikałem a tu tylko taki chwyt :D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem wszystkie nowe materiały na stronie masseffect.com

Coś strasznie dużo przeciwników do których nie powinno się do żadnym pozorem zbliżać. No i w końcu mogliśmy zobaczyć Kaia Lenga oraz Panią Shepard w większej okazałości.

A propos pani Shepard, jutro wychodzi nowy trailer w całości jej poświęcony.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sledzilem jakos materialow zwiazanych z ME3, bo mnie juz gry wydawane przez EA nie grzeja, ale przez ciekawosc sprawdzilem liste mocy. No i przez to liste czlonkow druzyny - porazka na calej linii... Zdecydowanie gry nie kupie, na chwile obecna jest tam tylko jedna lubiana przeze mnie postac. Jedna z dwoch 'secret' latwo sie domyslic/zobaczyc malutki spoiler kilka postow wyzej i mi ona powiewa, druga raczej tez mnie nie zachwyci na tyle, zeby gre kupic. Po co przedstawiali tylu ludzi w dwojce, skoro nikt nie wraca w grywalnej roli? Wracaja miernoty z jedynki, fajni ludzie z dwojki niegrywalni, zostaja tylko tacy sobie. Ehh, Bioware, znowu mnie rozczarowujesz...

Edytowano przez Jamz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaja miernoty z jedynki, fajni ludzie z dwojki niegrywalni, zostaja tylko tacy sobie.

Jakbyś śledził informacje to byś wiedział, że wszystkie postacie powrócą, niektóre jednak przyłączą się tylko na chwilę do teamu.

Ja się cieszę na powrót starych, sprawdzonych towarzyszy bo dla mnie postacie z jedynki przewyższają o kilka klas większość z dwójki.

Zdecydowanie gry nie kupie, na chwile obecna jest tam tylko jedna lubiana przeze mnie postac.

No widzisz to i tak masz szczęście, ja w dwójce żadnej nie miałem i jakoś musiałem sobie poradzić.

Po co przedstawiali tylu ludzi w dwojce, skoro nikt nie wraca w grywalnej roli?

Po to by byli oni w dwójce?

Zresztą dwóch z dwójki powraca (Tali i Garrus, choć wszak też byli w jedynce). Postacie z ME1 w dwójce zostali potraktowani bardzo źle więc pora by teraz oni mieli większą rolę a te z ME2 zeszli na dalszy plan.

Dla mnie team i tak jest o wiele lepszy i ciekawszy niż w dwójce, a dzięki temu, że jest ich mniej to rozmów jest więcej. No i po mocach widzę, że to rzeczywiście są specjaliści na których będę mógł raczej liczyć, że mnie dopełnią niż po prostu kilka zmienionych mocy na krzyż.

Jest ich mniej, ale każda wyjątkowa za co plus.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkmen- zgadzam się z twoją opinią odnośnie bohaterów z ME2, jest ich mnóstwo a i nikogo z nich nie lubię poza Garrusem (który był też w ME1 :P).

Właściwie źle to sformułowałem- jeśli chodzi o charaktery jest paru towarzyszy których naprawdę lubię (Tali, Thane, Mordin, Legion, Jack (nie pytajcie dlaczego ona :tongue: )), ale jeśli chodzi o klasy i użyteczność w walce to masakra, mimo że jestem w połowie Mass Effect 2 to ciągle nie mogę dobrać drużyny dobrej dla mojego żołnierza.

W jedynce było zaledwie 6 towarzyszy, i to wystarczyło do stworzenia dream teamu koszącego wrogów: Shepard soldier-Garrus-Liara (czasem wspieranego przez boskiego Wrexa i Tali).

W dwójce jest w cholerę towarzyszy, a praktycznie nie pasuje mi żaden skład drużyny :P Mój soldier najczęściej chodzi w składzie SH-Garrus-Jack lub SH-Garrus-Thane a i to nie sprawdza się w stu procentach... Za bardzo rozmyte są podziały klasowe i umiejętności moim zdaniem. W jedynce każdy członek drużyny miał konkretną rolę (Wrex berserker, Tali inżynier, Garrus snajper, Ashley rambo, Liara mag, Kaidan... okej, on był marny :D)- w dwójce mamy trzy wariacje snajperów (Garrus-Thane-Legion), dwie biotyczki (obie średnie), dwóch niemal identycznych berserkerów (Grunt i Zaeed), bezużytecznego i wnerwiającego Jacoba, panią Mirandę żołnierzobiotyczkę, Mordina który jakkolwiek ma fajny charakter to w walce jest tragiczny, Tali która ma bezużyteczne zdolności bojowe (co to jest do cholery ta sonda bojowa która ginie w pięć sekund?!), no i szlag mnie trafia ilekroć mam dobierać drużynę na misję :P Zawsze jest źle :P

Jaki polecacie dobór drużyny dla żołnierza- frontownika który pakuje się w środek każdej zadymy z Revenantem (a potem rozpaczliwie walczy o przetrwanie :P)?

Aha, ściślej rzecz biorac Legiona nie mam jeszcze w drużynie, wiem że będzie po misji we wraku Żniwiarza- czy pomiędzy tą misją a finalną eskapadą będzie jeszcze czas by latać po galaktyce? Bo chciałbym mieć go w drużynie (ponoć fajny) a nie chcę za szybko pchać wątku fabularnego do przodu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli chodzi o kompanów:

Zawsze w jedynce zabierałem ze sobą Garrusa i Tali - dobrze się sprawdzają w walce z syntetykami. Choć ich umiejętności na organicznych przeciwników nie powalają, z wyposażeniem Widma dają radę. Kaidan i Ashley to taki nieco za mały dobrany zespół. Kaidan jest troszkę biedny pod względem biotyki, zaś Ash nadaje się tylko do Rambowania. Wrex i Liara z kolei są biotykami co z kolei dyskwalifikuje ich w skuteczniejszej walce przeciwko syntetykom. Organicznych z kolei za wielu nie ma, którym by się rady nie dało. Nawet na Szaleńcu. Ale się cieszę, że powrócą w trójce. I Garrus mógłby przejść operację rekonstrukcji twarzy :)

Zaś ja mam nadzieję, że ujrzymy w końcu w akcji rodziców naszego protegowanego/nej. Bo póki co, tylko w jedynce się dosłownie na chwilkę pojawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrex i Liara z kolei są biotykami co z kolei dyskwalifikuje ich w skuteczniejszej walce przeciwko syntetykom.

Biotycy jedynie z wieżyczkami sobie dobrze rady nie dają (a te występowały w grze bardzo rzadko, głównie na księżycu) bo do walki z Gethami bardzo przydatne są ich moce. Ja zawsze brałem Wrexa i Liarę z sobą :P

@KomcioKowal

Też mam zawsze problem z tym kogo w ME2 wziąć na misję, w końcu zostaję z Mirandą (bo ma odkształcenie i Przeciążenie w dodatku może dawać bonusy całemu teamowi) i Samarą :P

Jaki polecacie dobór drużyny dla żołnierza- frontownika który pakuje się w środek każdej zadymy z Revenantem (a potem rozpaczliwie walczy o przetrwanie

Chyba poleciłbym Mirandę (zdolności biotyczne i techniczne w dodatku po ulepszeniu daje premię do zdrowia/obrażeń dla całego teamu) oraz Samarę, ale tak normalnie to gram szturmowcem i też pakuję się często w sam środek walki jednak mam problem z wyborem towarzyszy.

Aha, ściślej rzecz biorac Legiona nie mam jeszcze w drużynie, wiem że będzie po misji we wraku Żniwiarza- czy pomiędzy tą misją a finalną eskapadą będzie jeszcze czas by latać po galaktyce? Bo chciałbym mieć go w drużynie (ponoć fajny) a nie chcę za szybko pchać wątku fabularnego do przodu...

Radzę zwerbować go na samym końcu, jak go zwerbujesz to

chwilkę po galaktyce polatasz po czym Zbieracze cię napadną i będziesz mógł uderzyć na nich, jeśli tego nie zrobisz i polatasz po galaktyce ktoś z załogi (nie teamu) ci zginie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zbliżam się do momentu walki na nieaktywntm Żniwaiarzu. Chciałabym wziąć Legiona na lojalkę Tali, ale tak żeby nikt z załogi Normandii nie zginął. Czy da się to zrobić?

Myślę, że da radę. Nie rób lojalki Legiona, tylko Tali i zaraz po uprowadzeniu leć przez Omega 4 za Collectorami. Niestety nie wiem czy po misji samobójczej można wykonywać lojalki. Natomiast nielojalny Legion łatwo przeżyje, jeżeli nie będziesz wyznaczać go do jakichkolwiek zadań i zostawisz go z mocną obroną do trzymania linii (czyli z Gruntem, Zaeedem oraz Garrusem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych nowych filmikach na głównej stronie CDA? Gra jest o wiele dynamiczniejsza, a oprócz tego wygląda świetnie. Ci nowi wrogowie, fajnie zapowiadający się co-op. Bardzo spodobała mi się tak duża możliwość manewru w kwestii broni i pancerza. Będziemy mogli sobie wszystko modyfikować do własnych potrzeb, a nie tylko same gotowce. Już się nie mogę doczekać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazman, Dzięki za odpowiedź. Chociaż spróbuję zrobić zarówno lokalkę Legiona jak i Tali i zobaczę co z tego wyniknie.

Co do nowych filmików. Walka jest jeszcze bardziej intensywna, elementów RPG będzie chyba więcej niż w ME3 - czyli wszystko co najlepsze z ME1 i 2. Mam tylko nadzieję, że fabuła będzie trzymała poziom. Wczoraj oglądając te filmiki miałam wrażenie, że gra będzie świetna i po prostu chcę nieć ME3 w moich dłoniach :) I po raz kolejny dobrze prezentują się konsekwencje wyborów. Nie mam na co narzekać.

Przez pierwszą chwilę byłam w szoku, bo myślałam, że rzeczywiście były tam smoki, ale skojarzyłam te monstra z lojalki Grunta, które wypluwały przeciwników.

Nieźle nas może wykończyć banshee i te "gibkie" potworki. Wygląda na to, że jednak uruchomię ME3 na łatwym, bo walki będą wymagające :)

Dla mnie najważniejsze, że ME budzi silne emocje i jeśli nie będę zwracać na takie szczegóły jak rozwój postaci czy ilość walki a zgłębię się w fabułę bez pamięci będzie to dla mnie znaczyło, że gra jest niesamowita.

Także ME3 czekam!

Kiedy 8 marca odbiorę ME3 będę piechotą wracać tak żeby każdy widział, a 9 marca olewam szkołe, bo wiem że i tak nie mogłabym się skupić. Zrobię sobie zapasy jedzenia na biurku i będę robić przerwy na toaletę :)

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieję, że nie skopią fabuły. Po przeczytaniu wyciekniętego scenariusza nie jestem zbytnio optymistycznie nastawiony zakończeniem ME3 i martwi mnie brak konsekwencji wyborów z poprzednich części

(za wyjątkiem wyboru VS czy ocaleniu Wrexa i Rady)

.

Edytowano przez Szeryf1592
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych nowych filmikach na głównej stronie CDA? Gra jest o wiele dynamiczniejsza, a oprócz tego wygląda świetnie. Ci nowi wrogowie, fajnie zapowiadający się co-op. Bardzo spodobała mi się tak duża możliwość manewru w kwestii broni i pancerza. Będziemy mogli sobie wszystko modyfikować do własnych potrzeb, a nie tylko same gotowce. Już się nie mogę doczekać

Oj czy gra jest piękna to ciężko teraz ocenić, dopiero po demie będziemy mogli widzieć jak to wszystko naprawdę wygląda.

Mi też podoba to, że mamy szeroki wachlarz modyfikacji itd. Pancerza i broni ale minusem jest to, że brak tu postaci z teamu, sobie kolory możemy zmieniać a im nie?

No i już wspominałem o paskudnym wręcz ekranu statystyk, jak nie zmienia to będzie mnie to chyba gryzło przez większą część gry :/

A swoją drogą jak wam się on podoba?

EDIT: Są PLOTKI, że multi jednak nie do końca opcjonalne i, że graniem w singlu będzie można nabić tylko 50% gotowości Galaktycznej (tzn. Galaxy at war czy jak to się zwało) w dodatku każdego dnia (naszego czy gry? Tego nie wiem) będziemy tracić te punkciki co pamiętajcie, że przekłada się na zakończenie a misje N7 w końcu się skończą kiedyś więc jedynym sposobem na ich zapełnienie będzie nabijanie ich w multi lub FB czy innych pierdół.

Mam nadzieję, że to tylko plotki bo jeżeli nie to będę mocno wkurzony, że tak chamsko wymuszają granie w multi czy też dobijania tych punktów inaczej. Brakuje tylko opcji "Wyślij SMS do Bioware by dostać xxx punktów Galaxy At War". Mass Effecta 3 kupuję dla singla i chcę mieć możliwość jego ukończenia w 100% nic nie tracąc przechodząc tylko główną kampanię.

@szeryf

Mnie też martwi fakt, że wsadzić można sobie gdzieś to czego dokonywałem w poprzednich częściach, a najbardziej to

Raknii, baza Zbieraczy oraz wybór radnego

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetnym pomysłem jest wspólny pasek idealisty i renegata, których punkty się kumulują. Zamiast zastanawiać się czy wystarczy mi punktów aby w najlepszy sposób rozwiązać jakiś problem teraz będzie można naprawdę podejmować decyzje zgodnie z sumieniem.

Teraz z okazji FemShepFriday odpalam ME2 i czekam na nowy trailer :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkmen też o tym słyszałem. Multiplayer miał być tylko opcjonalny, a może mieć duży wpływ na zakończenie. W przyszłości mało kto będzie w to grał, to ciekawe jak wtedy osiągnie się najlepsze zakończenie!? Mam nadzieję, że to nie jest prawdą chociaż znając ostatnie działania Bioware wszystkiego się można po nich spodziewać.

Edytowano przez Szeryf1592
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeśli zamierzają na siłę wmusić w nas granie w multi to ich popularność "nieco" spadnie. Zakładam jednak że pojawi się jakaś osoba/grupa która być może zrobi jakiś patch czy programik zmieniający stan albo system tych punktów. Słowo daję, z dnia na dzień mam coraz to bardziej mieszane uczucia względem ME3. No nic, wracam do ME2, sejw wzywa.

Przy okazji, ktoś gdzieś tam wyżej pytał o możliwość zrobienia lojalki Tali a potem Legiona. Niech ktoś mnie poprawi, ale czy czasem nie mamy aż

dwóch lotów od zdobycia tego przekaźnika, czy jak tam się ten galaktyczny GPS nazywał?

Więc jeśli się nie mylę, starczyłoby na obydwie jolki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wspominałem o paskudnym wręcz ekranu statystyk, jak nie zmienia to będzie mnie to chyba gryzło przez większą część gry

Chodzi ci o okno rozwoju postaci? Wygląda zupełnie jak w dwójce tyle, że niebieskie. Po kliknięciu na skill pojawiają się te spore ikonki, które później się rozgałęziają. Raczej nie mam z tym problemu, wygląda bardzo intuicyjnie.

Co do plotek to byłby strzał w stopę. W życiu nie spodziewałbym się czegoś takiego, to nie jest taki pieprzony Ogame, żeby pilnować z zegarkiem w ręku czy się nie traci punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...