Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Czy aby zdobyć tą dodatkową zbroje do ME3 trzeba demo Kingdoms of Amalur przejść, czy mieć tylko zainstalowane na (brr) originie? Nie wiem nawet czy mój PC pradziad pociągnie jeszcze tą gre

O to samo pytałem 2 strony temu.

Jeśli pobierzemy przez steama demko Kingdoms of Amalur to przejście tego demka przypisze nam do konta na steamie. A ostatnio EA wycofało swoją oferte ME3 ze steama zganiając na utrudnienia w kontakcie z społecznością i coś tam z DLC. Więc wychodzi, idąc moim tokiem rozumowania, że trzeba pobrać wersje z origina by potem ME3 przypisać do konta na originie aby finalnie otrzymać zbroje. Chyba że po przejściu demka otrzymuje się jakiś key or sth =x

Orientuje się ktoś w temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii Mass Effect akceptuje tylko pierwszą część.

Całkowicie skopali drugą część, a już nie będę wspominać o trzeciej, która będzie "prawdopodobnie" porażką. Tylko dla fanów serii i dla nikogo więcej.

Proponuję zaoszczędzić trochę grosza i włączyć Sapera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wprost uwielbiam osoby które wieszczą że gra która jeszcze nie miała premiery będzie kompletną klapą/gorszym tytułem niż poprzedniczki, swoje opinie wydając tylko na podstawie informacji/zwiastunów. Pierwsza zasada prawdziwego gracza powinna brzmieć " Zagraj a potem oceniaj, nigdy na odwrót". Ale być może czasy się zmieniają i teraz brzmi ona "Narzekaj ile wlezie". Albo po prostu zapominam że żyję w takim kraju.

Całkowicie skopali drugą część, a już nie będę wspominać o trzeciej, która będzie "prawdopodobnie" porażką.

Ups, nie udało Ci się, bo mimo wszystko wspomniałeś o trzeciej części.

Przy okazji, podłączam się do pytań wyżej, czy za przejście dema KoA:R dostaje się te specialne przedmioty w ME3? Pytam oczywiście o Steam, demo już przeszedłem, muszę przyznać że gra zapowiada się miodnie, nie ma aż tak wielkich wymagań jak się wydaje, przy okazji dostaje się też kilka przedmiotów do samego KoA, o ile się kupi grę na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serią ME jestem od samego początku, i tak jak wyczekiwałem ME2, tak też wyczekuje ME3. Trailerów staram się nie oglądać, screenów siłą rzeczy nie da się nie zobaczyć, są wszędzie (Trudno je jednak nazwać screenshotami, to są bullshoty). Nawet nie wiesz jak bardzo się z tobą zgadzam Rainrir, własne opinie, rzetelne, można będzie wyrobić dopiero po przejściu ME3 (ewentualnie w trakcie rozgrywki, jeśli nam śpieszno).

Nie mogę się doczekać zwieńczenia przygód Sheparda, jak i doświadczenia jak bardzo wybory w jedynce i dwójce wpłyną na wrażenia z trójki.

Od jakiegoś czasu nawet skasowałem stare savy i tworze zapisy "idealne".

Wzór do naśladowania, idealista Shepard i bezwzględna suka, renegat Shepard, z lustrzanymi decyzjami.

EDIT: Przy okazji, przyjaciel z angli (który jest iście fanatycznym fanem ME) mi powiedział,

że Mordinowi będzie podkładał głos kto inny, gdyż Michael Beattie nie miał przedłużonego kontraktu odnośnie podkładania głosu Solusowi.

Edytowano przez Banderchlast
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wprost uwielbiam osoby które wieszczą że gra która jeszcze nie miała premiery będzie kompletną klapą/gorszym tytułem niż poprzedniczki, swoje opinie wydając tylko na podstawie informacji/zwiastunów. Pierwsza zasada prawdziwego gracza powinna brzmieć " Zagraj a potem oceniaj, nigdy na odwrót". Ale być może czasy się zmieniają i teraz brzmi ona "Narzekaj ile wlezie". Albo po prostu zapominam że żyję w takim kraju.

Całkowicie skopali drugą część, a już nie będę wspominać o trzeciej, która będzie "prawdopodobnie" porażką.

Ups, nie udało Ci się, bo mimo wszystko wspomniałeś o trzeciej części.

Przy okazji, podłączam się do pytań wyżej, czy za przejście dema KoA:R dostaje się te specialne przedmioty w ME3? Pytam oczywiście o Steam, demo już przeszedłem, muszę przyznać że gra zapowiada się miodnie, nie ma aż tak wielkich wymagań jak się wydaje, przy okazji dostaje się też kilka przedmiotów do samego KoA, o ile się kupi grę na Steam.

Jak ja wprost uwielbiam takie osoby, które muszę się troszkę powymądrzać na jakiś temat ..

Otóż takich komentarzy spotkasz wiele i nie jest to żadne narzekanie, zwykła opinia.

Mogę być fanem jakiejś serii, np. The Elder Scrolls. Pierwszej części jakiejkolwiek gry nigdy tak nie oceniam, poczekamy, zobaczymy ..

Lecz .. przed premierą drugiej .. albo trzeciej części gry już wiem czego się można spodziewać ..

Skoro podobała mi się pierwsza część, to napiszę, że czekam z niecierpliwością na kolejną i wiem, że będę zadowolony.

Niestety Mass Effect nie zalicza się do moich ulubionych gier, zwłaszcza po tym jak zobaczyłem drugą część tej gry.

Dlatego piszę, że będzie to porażka i tyle w temacie .. i tak zwykle jest ..

Z pewnością są osoby, którym wszystkie części ME się podobały i z góry oceniają, że gra będzie ŚWIETNA !

Ja tak nie uważam i to moja opinia, czy ja się komuś za przeproszeniem wpier ***** w cudze opinie i wypisuje swoje mądrości ?

Gdybyś inaczej odpisał to nawet bym się nie odezwał bo to jest forum, a fora są od tego żeby dyskutować, ale jak to mówią NIE KOZACZ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Przy okazji, przyjaciel z angli (który jest iście fanatycznym fanem ME) mi powiedział, że Mordinowi będzie podkładał głos kto inny, gdyż Michael Beattie nie miał przedłużonego kontraktu odnośnie podkładania głosu Solusowi.

Tak, Mordin dostanie inny głos (zresztą ponoć słychać już to na gamepleyach, ja tam gram po Polsku w ME2 więc nie rozpoznaję zbytnio), plotki głoszą też, że Mirandę także zagra ktoś inny zamiast Iwony jednak na to drugie nie mamy potwierdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dość dziwne pytanie- czy ktoś z Was kiedykolwiek spotkał się z wymiarami Normandy SR2? Bo szukam od dłuższego czasu i znaleźć nie mogę.

Częściowo odpowiem na twoje pytanie. Oto porównanie długości obydwu okrętów:

normandysr1sr2sizechart.th.jpg.

SR2 Normandy ma długość 3 samolotów Airbus A380, jest dwa razy dłuższa niż boisko Narodowego Stadionu w Warszawie (nawet SSV Normandy nie byłaby w stanie na nim wylądować). Jednak w naszym świecie powstawały już jednostki większe: niemiecki pancernik z okresu II wojny światowej Bismarck - jego kadług mierzył 251 m długości, a więc o 40 m więcej niż w przypadku SR2.

Jeśli chcesz sobie to w pełni zwizualizować spójrz na Pałac Kultury i wyobraź sobie, że to stojąca w pionie Normandia - wysokość budynku do dachu to o 11 metrów więcej niż długość pierwszej Normandii, z masztem 14 m więcej niż SR2.

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wprost uwielbiam takie osoby, które muszę się troszkę powymądrzać na jakiś temat ..

Otóż takich komentarzy spotkasz wiele i nie jest to żadne narzekanie, zwykła opinia.

Mogę być fanem jakiejś serii, np. The Elder Scrolls. Pierwszej części jakiejkolwiek gry nigdy tak nie oceniam, poczekamy, zobaczymy ..

Lecz .. przed premierą drugiej .. albo trzeciej części gry już wiem czego się można spodziewać ..

Skoro podobała mi się pierwsza część, to napiszę, że czekam z niecierpliwością na kolejną i wiem, że będę zadowolony.

Niestety Mass Effect nie zalicza się do moich ulubionych gier, zwłaszcza po tym jak zobaczyłem drugą część tej gry.

Dlatego piszę, że będzie to porażka i tyle w temacie .. i tak zwykle jest ..

Z pewnością są osoby, którym wszystkie części ME się podobały i z góry oceniają, że gra będzie ŚWIETNA !

Ja tak nie uważam i to moja opinia, czy ja się komuś za przeproszeniem wpier ***** w cudze opinie i wypisuje swoje mądrości ?

Gdybyś inaczej odpisał to nawet bym się nie odezwał bo to jest forum, a fora są od tego żeby dyskutować, ale jak to mówią NIE KOZACZ.

Komentarzy spotkamy takich wiele, ale nie jest to wzór do naśladowania. Jak dużo ludzi słucha Rapu, to czy jest to powód do zaczęcia słuchania tego gatunku "Bo tak robi dużo ludzi, to ja też".

Jeżeli Twoim zdaniem wejście do tematu i napisanie

Całkowicie skopali drugą część, a już nie będę wspominać o trzeciej, która będzie "prawdopodobnie" porażką. Tylko dla fanów serii i dla nikogo więcej.

Proponuję zaoszczędzić trochę grosza i włączyć Sapera.

To sposób przedstawiania swojej opinii na tak dużym forum, to niestety mylisz się. Widzę, że jesteś kolejnym userem nieodróżniającym "ME2 To Shit" od "ME2 uważam za kiepskie/gorsze od ME1/totalną klapę bo: <Tutaj rozwijasz wypowiedź, bo inaczej wyjdzie, że tak sobie przyszedłeś robić zamieszanie na forum>". Nie jest ciężko zauważyć, że w tym temacie część aktywnie wypowiadających się to są fanowie serii i mogą spekulować, że ME3 również będzie świetne. Zresztą mamy do czynienia z wielką firmą jaką jest EA Games i ich studiem BioWare, znanym z jednych z najlepszych gier RPG. Musieli by się postarać, żeby skopać sprawę. Jednak przecież nikt nie ocenia, że ME3 będzie suuuppppeeeerrr. Możemy tak założyć, ocena przyjdzie po premierze.

"I tak zwykle jest"-ale dla Ciebie, więc oszczędź nam saperskich rad.

Wejście w temat i wyrażenie nadziei, że gra będzie dobra, a wejście w temat i obrzucenie niegotowej gry błotem to duża różnica...

I tak, do Twojej opinii można się przyczepić. Ja to już zrobiłem. Zresztą tak jak już pewnie sam zauważyłeś znajdujesz się na forum i obowiązuje tu nieco inny język niż na GG z kolegami z klasy, kiedy umawiacie się na piwo.

Zaiste podziwiam dzisiejszych ludzi. Najpierw wparowanie jasnowidzów do Call of Duty i przewidywanie, że MW3 skończy się fiaskiem, a teraz cuda w temacie o Mass Effect? Nie wiedziałem, że to dotknie również tego tematu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie był ten temat poruszany ale za dużo stron do przejrzenia..... Czy były już informacje o tym w jakim kierunku poszło ME3? Takim jak ME czy ME2? Jeszcze jedno... zostaną pochłaniacze ciepła? Bo strasznie mnie to denerwuje gdy zaraz po "jedynce" zacząłem "dwójkę"

Ps. Przypomniało mi się jeszcze jedno czy będzie można kontynuować "związek" z Ashley w ME3?

Edytowano przez janek24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruston

Krótko i na temat. Wiem, że każdy z nas ma swoją opinie i gust, ale wchodzenie do tego tematu żeby polecić fanom grać w sapera zamiast ME3 to trochę jak wpaść do wegetariańskiego baru i krzyczeć, że mięso jest świetne. Nikogo to nie obchodzi, a i paru ludzi wkurzysz... Hejt i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruston

Krótko i na temat. Wiem, że każdy z nas ma swoją opinie i gust, ale wchodzenie do tego tematu żeby polecić fanom grać w sapera zamiast ME3 to trochę jak wpaść do wegetariańskiego baru i krzyczeć, że mięso jest świetne. Nikogo to nie obchodzi, a i paru ludzi wkurzysz... Hejt i nic więcej.

Czy ja zwracam się wyłącznie do fanów ?

Czy w tym temacie udzielają się wyłącznie fani ?

Nie ; )

Gdybym chciał się wypowiadać krótko, szczerze i na temat to już dawno by mnie zbanowali. ; )

Nazywanie tego "hejtem" jest bez sensu .. przynajmniej jak bym się tak nie wypowiedział gdybym był na Twoim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia pozbawiona uzasadnienia, bądź opinia poparta bezsensowną niby-argumentacją - hype/hejt.

Opinia (pochlebna bądź krytyczna) za którą idzie sensowna, wewnętrznie spójna, logiczna argumentacja - interesujący post, być może zalążek dyskusji.

Twoje posty zaliczają się do kategorii pierwszej i, jak wszystkie tego typu, powstały nie wiadomo po co. Nie lubisz tych gier. Aha. I co z tego?

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą mamy do czynienia z wielką firmą jaką jest EA Games i ich studiem BioWare, znanym z jednych z najlepszych gier RPG. Musieli by się postarać, żeby skopać sprawę.

... Bioware pod komendą EA... teraz mi przypomniałeś czego wątpię w ten tytuł... musisz człowieka dołować? :laugh:

A tak serio orientuje się ktoś czy wkrótce będzie jeszcze jakiś pokaz na którym Bioware może zaprezentuje ME3? Gamepley z Marsa był bardzo słaby (bo w sumie niewiele pokazali a to co pokazali to mnie nie zachwyciło :P) a ja bym chciał obejrzeć coś więcej :D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Wybacz, nie zaglądałem do tego tematu ostatnio, bo jeszcze za dużo bym się dowiedział o nowej części. :P

Myśl pozytywnie... Dobra wiem, łatwo mi mówić bo ja o nowej odsłonie chwilowo nie myślę. (zacznę po premierze)

Może to jednak lepiej, że robią tylko angielską wersję? Jakoś ostatnio próbowałem wrócić do ME2 i z pewnego powodu nie mogłem wytrzymać... Po tej dłuuuugiej przerwie wszelkie minusy polskiego dubbingu zaczęły mi przeszkadzać... WHY!?

Post number 777. So... Where is my miracle?

Edytowano przez Argaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak lepiej, że robią tylko angielską wersję? Jakoś ostatnio próbowałem wrócić do ME2 i z pewnego powodu nie mogłem wytrzymać... Po tej dłuuuugiej przerwie wszelkie minusy polskiego dubbingu zaczęły mi przeszkadzać... WHY!?

Uwierz mi, że mam dokładnie ten sam problem z Angielską wersję więc dla mnie to niedobrze bo odbije się to na wygodzie grania. Więc raczej nie, nie dobrze, że robią tylko Angielską wersję (a dokładniej kinówkę) jednak patrząc na ostatnie wybryki EA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że od początku mojej przygody z ME do niedawna byłem w 100% za polską wersją, ale teraz... Ocenie po zakupie ME3.

Mimo, że pochłaniacze ciepła nie są jakoś świetnie wytłumaczone, to jednak wolę to, niż przegrzewającą się broń. Przegrzewanie się broni jakoś mi nie pasuję do strzelanki... Wiem "to nie jest zwykła strzelanka". Nie jest to dla mnie jakaś sprawa wagi... międzyplanetarnej, żebym potrzebował do zaakceptowania tego jakiegoś super-uzasadnienia. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z ME zaczęłam od dwójki i to były akurat czasy, do których wersjami kinowymi się nie przejmowałam - tylko polski dubbing, nawet nie zwracałam na to uwagi. Ale kiedy zagrałam w jedynkę (a potem dwójkę) z angielskim dubbingiem byłam pod takim wrażeniem, że od tamtej pory gram tylko w kinówki, i nie tylko w ME. Z resztą, zakochałam się w głosie Jennifer Hale - femShep. Do tego stopnia, że mimo napisów, które czyta się szybciej niż słucha mowy, wysłuchuję dialogów do końca. I jak teraz patrzę na porównania polskiej wersji femShep z angielską to wg. mnie polska wersja wypada tragicznie. Dlatego ja nie cierpię z powodu braku wyboru wersji językowej w trójce, chociaż jest to trochę nieprzyjemne ze strony EA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym temacie się dziś z nikim nie dogadam (a szkoda bo naprawdę można) ; )

Zostawiam was i waszego ME w ciszy i spokoju.

Och, ależ nam się luzak trafił na forum. Szkoda, że troll.

W temacie mogą udzielać się fani, a także ci, którym gra się nie spodobała (albo, w tym wypadku, którym nie spodobały się poprzednie odsłony serii), o ile argumentują swoje wypowiedzi. Wpadłeś tu tylko po to, by powiedzieć "Jedynka była OK, ale ME2 to już skopali, lepiej pograć w sapera", więc czego się spodziewałeś? Niestety (dla wielu, jak sądzę...) na tym forum staramy się walczyć z użytkownikami, którzy nie wnoszą do dyskusji nic konkretnego poza ogólnikami i nieuzasadnionymi nawet jednym zdaniem opiniami.

Kurczę, dopiero się dowiedziałem, że Mordina będzie grał ktoś inny... Trochę szkoda, bo jednak słychać lekką różnicę (na szczęście tylko lekką), ale z tego co wiem, profesorek nie będzie tym razem w naszej drużynie, także jakoś to przeboleję :P

Co do wersji językowych - zawsze powinna być opcja wyboru. Ja zawsze gram po angielsku, ale co z tego? Może należę do mniejszości, a reszta chciałaby zagrać w pełną polską wersję językową? EA naprawdę zadziwia - Crysis 2 dostaje pełny dubbing, a największe erpegi tylko napisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dopiero się dowiedziałem, że Mordina będzie grał ktoś inny... Trochę szkoda, bo jednak słychać lekką różnicę (na szczęście tylko lekką), ale z tego co wiem, profesorek nie będzie tym razem w naszej drużynie, także jakoś to przeboleję

jest jakiś filmik z próbką nowego głosu Mordina? Gdzieś obiło mi się o uszy, że być może Miranda też będzie miała nowy głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całe życie grałem w masseffekty w pełnej polskiej wersji więc dla mnie będzie to dopiero nowość.

Chociaż Polska Tali>Eng Tali i Polski Garrus>Eng Garrus, reszty nawet nie sprawdzałem.

Po beznadziejnym DA:2 bałem się troche o kondycje BioWare, troche się uspokoiłem po obublikowaniu 1 gamepleja ME3. A ostatnio mając styczność z the old republic jestem pełen nadziei i czekam aż położe swoje łapki na EK z męską wersją Shep'a (wciąż nie mam pojęcia po co ta kobieca edycja pudełka, to tak samo jakby na pudełku z legend of zelda zamiast Linka wstawić Zelde =x Wiecie niby dużo ludzi uważa że Shepard była kobietą ale to nie przeszkadza w promowaniu dobrego sci-fi przez postać męską, do tego bardzo dobrze zaprojektowanego).

I proszę, ludzie(dokładniej @Ruston), nie róbcie z ME3 drugiego Gothic'a3, przecież silnik i model rozgrywki zostaje z ME2 tylko content musi być spójny i epicki.

A do premiery bliżej niż dalej, o ile Garrus skończy kalibrować.

Go GO Go GO Garrus!

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą, zakochałam się w głosie Jennifer Hale - femShep.

A ja jej po prostu nie mogę, wiele razy próbowałem sie przekonać i po prostu szlag mnie trafia jak jej słucham w tej roli (chyba w ogóle tej aktorki nie trawię bo jak ją słyszę to postać ma dużego minusa), dla tego w ME3 raczej nie zagram FemShep a jak zagram to metodą klikania lub wyłączenia głośników, zresztą grając FemShep żadnego DLC nie wykonałem do ME2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całe życie grałem w masseffekty w pełnej polskiej wersji więc dla mnie będzie to dopiero nowość.

Chociaż Polska Tali>Eng Tali i Polski Garrus>Eng Garrus, reszty nawet nie sprawdzałem.

polski dubbing trzyma poziom, ale jednak w angielskiej wersji ta para bohaterów ma lepsze głosy (szczególnie Tali ze swoim lekko wschodioeuropejskim akcentem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rainrir ile Ci zajęło przejście dema Kingdoms of Amalur?

Niestety mogę grać tylko z doskoku a nie widzę możliwości zapisu i nie chcę kilka razy robić tego samego. Po jaskiniach i zielonej łączce jest coś jeszcze?

Ja nie grałem jeszcze w jedynkę (tylko kilkanaście minut), ale jeśli chodzi o dwójkę to dubbing mi się bardzo podobał. W dlc (w końcu kupiłem) razem z polskimi napisam (jeszcze raz dzięki chłopaki [i dziewczyny] za dobrą pracę!) grało się w miarę dobrze ale przy szybkiej akcji nie wszystko przeczytałem. Wolę dubbing i szkoda, że EA mnie olało :P

edit: znalazłem, że po jaskini ma się jeszcze 45 minut grania. Czy samo pogranie wystarczy na zbroję ME3, czy trzeba coś osiągnąć w demie?

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...