Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Ctrl + C , Ctrl + V :)

Ja jakoś nie jestem zagorzałym fanem gier od BioWare. W takiego Jade Empire grało się bardzo fajnie, ale świat w tej grze to taki zlepek korytarzyków, a ja o wiele bardziej cenię sobie otwarte tereny. Mass Effect na pewno będzie bardzo dobrą grą i mam nadzieję, że przyciągnie mnie innymi atutami, ale czy okaże się dla mnie killerem? Będzie ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copy and paste :)

No i patrzcie, jednak na PC wyjdzie, a Ty Borxx twardo wmawiałeś nam że nie Właściwie miałem kupić, ale Halo 3 jednak okazał się ciekawszy ze względu na tryb multi

Tak więc czekam raczej na wersję na kompa. Jakoś nie wyobrażam sobie gry w RPG przy telewizorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiowane i wypastowane:

Jojek, Mowilem ze "szanse sa mizerne" kiedy EA oglosilo ze ME zostanie Xboxowym exclusivem. To nie moja wina ze jak zwykle w tej branzy ktos musi robic z gęby tylek.

W kazdym razie dla pecetowcow to dobry news. Z konsolowego stolu spadl im smakowity kawalek mieska

Jeszcze sie nie nauczyles, ze exclusive'y czesto po jakims czasie przestaja byc exclusive'ami?

Tak jest tytlko w przypadku exclusiveów na X0.

PS2, PS3 i konsole Ninny maja bardzo szeroka biblioteke exclusiveów. Praktycznie wszystkie najwazniejsze produkcje pozostaja tam exclusive'ami. Wiadome ze na PC nie trzaska sie Finali, Gran turismo, Metroidow, Mariana, God of War, Zeldy, Jaków, Ratchetów etc.

przyklady mozna by mnozyc i mnozyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crazy: CDP zostało właśnie dystrybutorem PL Mass Effect. Niezła niespodzianka, nie powiem. Byłem pewien, że grę wyda u nas EA w cenie ok. 140 zł w zwykłym DVD boxie z instrukcją gratis.

Jak dla mnie świetna informacja! Mówcie co chcecie, ale ja tam nie lubię wydań od Elektroników. Premiera PL ma się odbyć w 2 połowie roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety CDP posiada również aktualne mistrzostwo świata wagi cięzkiej w przekładaniu termin premier (że tak im przypomnę ile czekaliśmy na UT 3 i Gears of War) - jak to wydadzą w terminie, to może zmienię o nich zadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA w cenie ok. 140 zł w zwykłym DVD boxie z instrukcją gratis.

I Wielką Edycją Kolekcjonerską, z dodanymi trailerami na DVD. ;)

Mówcie co chcecie, ale ja tam nie lubię wydań od Elektroników.

A jest ktoś, kto lubi? ;)

Niestety CDP posiada również aktualne mistrzostwo świata wagi cięzkiej w przekładaniu termin premier

W zamian za co dostajesz maksymalnie wypchane wydanie, które jest bliskie edycji kolekcjonerskiej, za ok. 100 zł. Jak dla mnie - mogę czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale ja tam nie lubię wydań od Elektroników.

A jest ktoś, kto lubi? ;)

JA, PIESKA NIEBIESKA, LUBIĘ! :evil:

I mniejsza o to, że oni zwykle nie spóźniają się z premierami swoich gier u nas. Wiecie, za co ich, do ciężkiej choroby kocham? Bo nawet jeżeli ich polonizacje pozostawiają nieco (albo i wiele) do życzenia, mogę po prostu zainstalować wersję angielską. Tak jest. EA daje w tych sprawach WYBÓR. Jak w paru nielicznych przypadkach Cenega (chwała im za to przy Oblivionie i BioShocku).

A CDP? Jakoś nie przypominam sobie ich gry, gdzie byłby wybór wersji językowej.

Przepraszam, ale po ostatnich plotkach o twardej (tzn. bez wyboru) polonizacji F3, te wiadomości o Mass Effect mnie po prostu dobijają. :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło ze strony CDP, jednak czy to jakieś wielkie udogodnienie? IMO nie. Tak w ogóle, to cena ME PC będzie w Polsce wynosić 129 zł. Myślę, że jak na cRPGa to przyzwoite pieniądze. Choć szczerze powiedziawszy nie zdziwiłbym się, gdyby CDP obniżyło cenę do 99 zł, tak jak w przypadku Jade. Oby!

btw, ktoś odważył się już na pre-order? :>

XanderMorhaimeCo do polityki wydawniczej, odpowiedziałem w odpowiednim temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wiadomości o Mass Effect mnie po prostu dobijają. :cry:

Pragnę zauważyć, że w Mass Effect PL będziesz miał do wyboru wersję kinową, bądź pełną polonizację. ;)

A ja pragnę zauważyć, że po tym burdelu z NWN2 w szczególności chcę mieć do wyboru wersję BEZ polonizacji. Żeby się nie okazało, że jakiś model postaci jest niekompletny, dźwięki są źle poprzypisywane i trzeba jakieś dziwne akrobacje wyczyniać, by zwykłego patcha zainstalować.

Mój znajomy ma nadzieję, że EA jednak przejmie dystrybucję i będzie sensownie. Mnie niestety na taki optymizm nie stać.

Pozostanie chyba przy następnym wyjeździe za granicę dorwać jakąś ludzką wersję w przeciwnym razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie genialna gierka:D

a wiadomość o wydaniu jej przez CDP to najlepsza rzecz od czasu "Mass Effect oficjalnie na PC". CDP zawsze robi genialne edycje nawet zwykłego wydania. Lokalizacja jest wysokich lotów. A to że przekładają premierę o 2-5 dni? czy to aż tak dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnę zauważyć, że po tym burdelu z NWN2 w szczególności chcę mieć do wyboru wersję BEZ polonizacji.

W takim razie zapraszam na Wyspy Brytyjskie, bądź do USA. Tam Mass Effect PC na pewno będzie po angielsku. ;) Inna sprawa, że nawet często dostępne są gry bez lokalizacji, w cenach "niezlokalizowanych" (a jak przeczytałem w ogólnym temacie o grach, jesteś w stanie wydać te kilka złotych więcej ;)). Wystarczy tylko poszukać.

No i NWN2 sam z siebie był pełen bugów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wszyscy powinni być zadowoleni:

W odpowiedzi na liczne zapytania graczy dotyczące szczegółów polskiego wydania Mass Effect, CD Projekt poinformował, iż zrobi wszystko, aby polska edycja gry znalazła się na półkach sklepowych najpóźniej w czerwcu. Jednocześnie CD Projekt ujawnił kilka dodatkowych informacji odnośnie wersji językowych i wydań gry:

"Dla CD Projektu wydanie Mass Effect na PC jest jednym z najważniejszych projektów w tym roku, i dołożymy wszelkich starań, aby gra została wydana jak najlepiej, oraz aby data polskiej premiery była jak najbardziej zbliżona do daty premiery światowej" - powiedział Michał Gembicki, z-ca dyrektora Marketingu CD Projekt - "Mass Effect ukaże się w trzech wersjach językowych: pełnej angielskiej, angielskiej z polskimi napisami i pełnej polskiej. Jako dodatkowy smaczek mogę zdradzić, iż w dubbing gry zostało zaangażowanych blisko 70 aktorów, a wśród nich znajdują się nazwiska osób z pierwszych stron gazet".

Gracze będą mieli do wyboru dwie edycje gry Mass Effect na PC. Edycja podstawowa będzie dostępna w cenie 129,90 zł, natomiast dla największych fanów CD Projekt przygotowuje ekskluzywną i limitowaną edycję kolekcjonerską.

Akcję gry Mass Effect osadzono w roku 2183. Gracz wciela się w postać komandora Sheparda i przemierza rozległą galaktykę na pokładzie "SSV Normandy". Zadaniem gracza jest powstrzymanie armii, na której czele stoi buntownik przeciwko panującemu porządkowi, legendarny były agent. Zgodnie z zapowiedziami Mass Effect to action RPG całkowicie nowego typu. BioWare stworzyło grę z bogatą fabułą, fascynującymi postaciami i świetnymi walkami. Gracz ma ogromną swobodę, a jedno jego zachowanie może wywołać konsekwencje znamienne dla całej galaktyki.

Twórcą Mass Effect jest BioWare, programiści znani z tak doskonałych produkcji RPG jak Jade Empire, Star Wars: Knights of the Old Republic, Neverwinter Nights i seria Baldur's Gate. Mass Effect na Xbox 360 ukazał się w listopadzie 2007 i został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez dziennikarzy branży gier komputerowych jak i samych graczy. Gra zdobyła ponad 70 nagród, w tym m.in. tytuł Gry Roku, Konsolowej Gry Roku oraz Gry RPG Roku. Mass Effect na Xbox to jedna z najwyżej ocenianych gier w historii, i należy się spodziewać, że wersja na PC będzie co najmniej równie dobra, jak jej pierwowzór.

gram.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze znajdę coś, by się przyczepić. :P Choćby fakt, że sam chętnie bym załapał kolekcjonerkę, a martwi mnie, że może być jak w paru poprzednich przypadkach - edycja bardzo limitowana, do tego stopnia, że wszystkie egzemplarze schodzą, zanim ja się nawet dowiem o ich dostępności...

Ot, tak sobie tylko narzekam. A poza tym to pozostaje czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mass Effect ukaże się w trzech wersjach językowych: pełnej angielskiej, angielskiej z polskimi napisami i pełnej polskiej.

No to nawet najbardziej zagorzali wrogowie polonizacji powinni się cieszyć. Decyzja CDP na wysokim poziomie (jeśli tak to można ująć ;))

Jako dodatkowy smaczek mogę zdradzić, iż w dubbing gry zostało zaangażowanych blisko 70 aktorów, a wśród nich znajdują się nazwiska osób z pierwszych stron gazet".

Hmm.... Miałem w planach grać w wersję kinową, lecz jeśli dubbing będzie na wysokim poziomie, to się może skuszę.

natomiast dla największych fanów CD Projekt przygotowuje ekskluzywną i limitowaną edycję kolekcjonerską.

Którą być może (jeśli serwery gram.pl nie padną ;)) sobie zamówię. Jak na razie nie mam żadnej edycji kolekcjonerskiej od CDP (za wyjątkiem ubogiego Fable).

W sumie to dobrze, że wydadzą Mass Effect w czerwcu. W maju krótkie przygody z Wiedźmaka i pozaliczanie semestru, a przez cały czerwiec Efekt Masy. :)

edycja bardzo limitowana, do tego stopnia, że wszystkie egzemplarze schodzą, zanim ja się nawet dowiem o ich dostępności...

Tego i ja się obawiam. Lecz nie sądzę, że na Mass Effect będzie taki szał, jak np. na naszego Wiedźmina. Ze dwa dni na zamówienie powinniśmy mieć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą być może (jeśli serwery gram.pl nie padną Wink) sobie zamówię
Padu serwerów raczej nie wróżę. Póki co zdarzyło się to tylko przy premierze pre orderów Wiedźmaka.
ak na razie nie mam żadnej edycji kolekcjonerskiej od CDP (za wyjątkiem ubogiego Fable).
Ja tam na kolekcjonerkę się prawie na pewno nie skuszę, zresztą nie wiem, czy w ogóle kupię ME. Co prawda w KOTORy nie grałem, ale jakoś nie jestem fanem klimatów 'Star Warsowych', a ME chyba jest w nich utrzymany. Raczej poczekam na reckę w CDA, tudzież Wasze pozytywne opinie i dopiero rozważę zakup.
W sumie to dobrze, że wydadzą Mass Effect w czerwcu. W maju krótkie przygody z Wiedźmaka i pozaliczanie semestru, a przez cały czerwiec Efekt Masy. :)
Ja tam w czerwcu planuję raczej pograć w AC i Turning Point (o ile do czerwca wyjdzie). Jeżeli skuszę się na ME, raczej będę go katował w lipcu. Chociaż patrząc na to z drugiej strony, czerwiec długi jest 8) chyba jednak zadecyduje o tym mój stan posiadania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze. Mass Effect będzie na PC macie tu info z 12 lutego http://www.bioware.com/bioware_info/press_...mass_effect_pc/

Mass Effect to TRYLOGIA. Czyli historia się dopiero rozkręca.

MINUSY:

- framerate!

LOL konsolówka i przycina? MS jak widzać zaczyna przygotowywać ludzi na kolejnego Xklocka :)

Tnie jak cholera. W zyciu nie ma tam stalych 30 fpsow ale wynika to ogolnego rozmachu i przepychu ktory upchano na jednej plycie DCD. Efekt jest jaki jest. Plyta burczy caly czas w napedzie a konsola ledwo dyszy dogrywajac kolejne fragmenty lub tekstury. Po czesci jest to tez wina U3 engine.

]nie licząc jakiegoś tam nędznego pseudo GTA VC na PSP

Ktore okazalo sie niewatpliwie najlepsza odslona serii z najciekawszymi misjami, najlepsza fabula i masa dodatkowych smaczkow.

Odnośnie framerate'a już się skończyły czasy, gdzie konsola = stały framerate. Wraz z wyjściem nextgenów przy większych rozróbach da się odczuć spadek (wszystko zależy od engine'a). Zresztą to nie tylko xklocka przypadłość (na PS3 również w PSXtreme narzekają, że w Orange Boxie w niektórych momentach fpsy schodzą do 15 klatek[ostro co?]). Przykładów jest z resztą znacznie więcej. Kolejna sprawa, która ma na to wpływ to teraz Microsoft tudzież Sony stoi nad swoimi firmami z pejczem i każe im wydawać grę jak najszybciej, co niestety w Mass Effectcie strasznie widać.

Rzuca się w oczy, że to gra niedopracowana (zresztą, by ją bez problemu zaliczyć wystarczy grać 22 godziny góra[tyle mi zajęło przejście za pierwszym podejściem, żołnierzem] oczywiście nie robiłem wszystkich questów). Np takiego baldura zaliczałem w tydzień jeśli nie parę (godzin nie liczyłem, ale ponad 70 spokojnie, a też każdego questa nie wypełniałem). Teraz przejdźmy dalej. Dlaczego sądzę, że Mass Effect jest niedopracowany?

Proste. KAŻDY Dungeon (budynek, stacja badawcza etc.)na różnych planetach, który nie jest ściśle powiązany z linią fabularną jest TAKI SAM (jedynie czasem jakieś drzwi są zablokowane, skrzynki inaczej poukładane i przeciwnicy pozmieniani) Po prostu się załamałem. Są 4 typy:

Stacja kosmiczna 4 pomieszczenia i 4 korytarze

Statek 3 pomieszczenia 5 korytarzy

Kopalnia (3 korytarze 4 pomieszczenia, lub w tych okolicach)

Budynek parter, piętro.

I jak wchodzisz np do Stacji kosmicznej to wiesz jak na 100% będzie ona wyglądała. Może wydawać się że to pierdółka, pryszcz, ale niestety bardzo to boli i rzuca się w oczy. Zadania poboczne też nie są w żaden sposób nadzwyczajne. Ubogie w scenki.

Powiem tak. Gdyby gra poczekała na wydanie jeszcze z pół roku, rok (Microsoft na to nie pozwolił i teraz jeszcze łapie kasę za downloadable content który uzupełnia grę...), mielibyśmy hit na miarę drugiego Baldura, a tak otrzymaliśmy dobry cRPG.

Jeśli nie będziesz za bardzo skupiał się na zadaniach pobocznych to będzie dla ciebie wyjątkowe przeżycie, bo nie ma co ukrywać. Fabuła w Mass Effectcie interesująco przedstawia obieg życia we wszechświecie i kopie tyłek (im dalej, tym bardziej cię wciąga).

Kumple też nie są tak gadatliwi jak np w Neverwinterze (na jeden, dwa levele gadka i naprawdę sporo mieli do powiedzenia). W Mass Effectie, stosunkowo mało sprechają.

Nie żałuję, że zagrałem. Naprawdę świetnie mi czas zeszedł, ale jednak boli mnie niesamowicie to, że tak bardzo jest to nierówny i niedopracowany tytuł.

Odnośnie grafiki. Jest bardzo dobra, jedyne do czego będziecie mieli większe pretensje to doczytywające sie tekstury.

Napisy do Mass Effect'a też powinny ulec poprawie, bo czasem z opcji jakie masz do wyboru nie masz pewności co do końca powie twoja postać(zdarza się nawet, że mówi w ogóle coś innego niż opcja by sugerowała...)

UWAGA MINISPOILER, NIE CZYTAĆ!

Będę starał się unikać spoilerowania jak się da.

O Borxx! Masz jeszcze Mass Effect'a? Pamiętasz ten moment (tuż po matce Rakkini [czy jak tam się zwały]) w którym schodzimy windą niżej i gadamy z takim kolesiem co nam daje kody do WI? Tam była największa żenada w tłumaczeniu. Pamiętasz jak to szło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o to, by wpadło w ucho (voice acting był bardzo dobry), ale żeby wpadło w oko. Bo napisy przecież do Xboxowej wersji były polskie i to miałem na myśli. Cóż jak nie pamiętasz to szkoda. Nie wiem jak to dokładnie leciało, mass effect też sprzedany, więc pewnie się już nie dowiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości podłączenia Xboxa na stałe do sieci, bo dom za duży. Kasy na duperel (300 zł) odbierający sygnał z routera też nie mam. Zresztą i tak to będzie zapewne i na wersji PC. Tylko, że za darmo. Nawet jak nie to jakoś przeżyję te 2 godzinki :). Pamiętaj również, że z reguły po jakimś pół roku, roku ceny dodatków z reguły schodzą do 0 (mapy do gearsów, halo) Więc wtedy pewnie akurat mi się zachce zagrać jeszcze raz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Recommended System Requirements for Mass Effect on the PC

Operating System:

Windows XP or Vista

Processor:

2.6+GHZ Intel or 2.4+GHZ AMD

Memory:

2 Gigabyte Ram

Video Card:

NVIDIA GeForce 7900 GTX or higher.

ATI X1800 XL series or higher

Hard Drive Space:

12 Gigabytes

Sound Card:

DirectX 9.0c compatible sound card and drivers ? 5.1 sound card recommended

Z całym szacunkiem, ale jakoś nie bardzo wierzę w te zalecane wymagania :P

A jeszcze mniej w minimalne (GF6800). Dziwne, dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...