Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Założę się, że gdy wybierzemy save'a z martwym komandorem pokaże się informacja: ,,Shepard nie żyje. Popatrz sobie jak Żniwiarze niszczą życie w całej galaktyce" Bierzemy z lodówki co się da i oglądamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zwolennikiem teorii pogubienia się BioWare we własnych pomysłach, aczkolwiek jak się nad tym zastanowiłem ostatnio, to mi wyszło jednak coś innego. Przypomnijcie sobie misję na Horyzoncie (tam, gdzie się Tali rekrutuje) i problem jaki badała nasza towarzyszka in spe. Możliwe, że tu jest coś na rzeczy i Żniwiarze jednak mieli plan awaryjny.

Skoro Żniwiarze są tacy niby zaawansowani i "intjeligentni" to na pewno mają jakiś plan B. W końcu mieli całkiem sporo czasu na to żeby się przygotować. No chyba, że byli tak pewni siebie, że nie wpadli na to, że komuś uda się pokrzyżować ich plan zagłady. :P

Też mi się wydaje, że może to być coś związane z tym umieraniem słońca Haestromu.

Moim zdaniem to bezsensowny pomysł z tą śmiercią Sheparda. W grze to się nie sprawdza. Bioware narobił sobie tylko problemu, bo nie wiadomo jak to teraz rozwiązać. Albo klon, jakiś replikant czy coś, albo zupełnie nowy główny bohater.

Jeszcze jest możliwość taka, że po wczytaniu tego save'a pojawi się komunikat "twój Shepard nie żyje, stwórz sobie nowego". xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jak to "nie wiadomo jak rozwiązać"? To jest bardzo proste - jeśli Shepard zginął (a więc postać gracza nie żyje), to gracz nie ma co podchodzić do gry tą postacią, prawda? Ergo, jeśli gracz podchodzi do gry, to znaczy, że to jakaś zupełnie inna postać.

Czyli, w przypadku śmierci w ME2, ME3 zaczynamy z wyborami kanonicznymi, jak w przypadku braku importu w ME2. Tu się nie ma nad czym zastanawiać, IMO. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się tyle zastanawiać? Znowu zrobi nam się dyskusja na kilka stron. I to nie potrzebna. Dlaczego? Bo jakbyście czytali podpowiedzi do gry to byście wiedzieli, że czasami możemy zaobserwować niezwykłe zjawisko w postaci komunikatu o treści: "Po ukończeniu ME2 będziesz mógł zaimportować save'a do ME3... jeśli przeżyjesz". Wniosek: BioWare nie weźmie nawet pod uwagę przebiegu wydarzeń prowadzących do śmierci Sheparda, gdyż nie ma możliwości importu "sejwa" z "niezbyt szczęśliwym zakończeniem". A śmierć Shepa to tylko taka dodatkowa opcja, która nie będzie brana pod uwagę w trójcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żniwiarzy i

przekaźnik w cytadeli. Miało to na celu szybkie doprowadzenie żniwiarzy do celu (czyli element zaskoczenia) i jeśli dobrze pamiętam miało również pozbawić komunikacji, a co za tym idzie wprowadzić kompletny chaos. Jak wiemy żniwiarzy da się zniszczyć i nie mogą oni przypuścić frontalnego ataku przy którym na dodatek będą wolno lecieć, a wszystkie rasy będą miały czas, aby się przygotować i dowiedzieć z czym walczą. W ME2 stracili swój plan B jakim byli zbieracze i ich ludzki żniwiarz ostatecznie atakują frontalnie zmierzając do epickiej rozpierduchy. Tak więc wszystko ma sens i jest poukładane w miarę logicznie.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy Zwiastun niepotrzebnie "byłby zwiastunem ich doskonałości" i niepotrzebnie walczyłby z Shepardem. Chyba, że trzyma się zasady "Bronić i zabijać" jednak tą samą rasę xD

Chociaż nie da się zbudować

ludzkiego Żniwiarza bez... ludzi.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako postać Pan Iluzja mi się bardzo podoba i lubię jego środki dążenia do celu, chociaż na pewno nie można mu ufać w 100% bo sam we wszystkim być może ma jakiś ukryty cel, a może jednak nie, bo jego wszystkie działania prowadziły do tego o czym nam mówił czyli dominacji ludzkości, ale żeby dowiedzieć się wszystkiego musimy poczekać na ME3

@Darkmen Po prostu nie lubisz tej postaci bo dla wielu fanów stanowi konkurencje dla Liary i dlatego że to ją umieścili w ME2 jako członka drużyny :tongue:. Tali nie strzelała nam w plecy, ani nie wysłała na

statek pełen zbieraczy

nie ma powodu, aby jej nie ufać. Przynajmniej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmierci Sheparda to BioWare już dawno jasno wyraziło się w tej sprawie - po prostu nie zaimportujemy tego zapisu do ME 3. Inaczej sprawa ma się z towarzyszami, tutaj naprawdę zrobili sobie pod górkę. Wiele możliwych trupów to dodatkowa praca przy kolejnej części gry. Chyba że pójdą na łatwiznę i całkowicie się ich pozbędą tłumacząc jakąś historyjką, ewentualnie pewnie zrobią tak jak z

Wreksem i Kaidanem/Ashley, czyli sprowadzą do epizodycznej roli

co jest raczej najbardziej prawdopodobne.

Zastanawia mnie natomiast jak wytłumaczą szybkie przybycie Żniwiarzy do galaktyki. W scenach

pokazujących ich flotę w oddali widać Drogę Mleczną

, zatem odległość musi być gigantyczna. Więc lecąc "normalnie" akcja ME 3 będzie się chyba toczyć kilkaset/kilka tysięcy lat później. Jednak Żniwiarze muszą ją pokonać w max kilkadziesiąt lat jeśli chcą zastać Sheparda żywego :). Zatem musieli by mieć wypasione napędy i wtedy przekaźniki masy w galaktyce nie byłby im potrzebne. Aczkolwiek chyba że w celu oszczędzania energii.

A nawiązując do Zbieraczy to było w grze wspomniane że mają jakieś urządząka w mózgach, poza tym widzieliśmy jak Zwiastun oddawał kontrolę nad Generałem Zbieraczy więc byli w całkowitej władzy Żniwiarzy.

Edytowano przez Lukasxxz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki masy zostały zbudowane przez Żniwiarzy by życie w galaktyce rozwijało się po ich myśli. Skoro wymyślili coś takiego to na pewno opracowali też jakiś wypasiony napęd. A jeśli nie to mogą mieć miniaturowe wersje przekaźników. Coś w stylu Kanału

Edytowano przez Meeki633
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako postać Pan Iluzja mi się bardzo podoba i lubię jego środki dążenia do celu, chociaż na pewno nie można mu ufać w 100% bo sam we wszystkim być może ma jakiś ukryty cel, a może jednak nie, bo jego wszystkie działania prowadziły do tego o czym nam mówił czyli dominacji ludzkości, ale żeby dowiedzieć się wszystkiego musimy poczekać na ME3

@Darkmen Po prostu nie lubisz tej postaci bo dla wielu fanów stanowi konkurencje dla Liary i dlatego że to ją umieścili w ME2 jako członka drużyny :tongue:. Tali nie strzelała nam w plecy, ani nie wysłała na

statek pełen zbieraczy

nie ma powodu, aby jej nie ufać. Przynajmniej dla mnie.

No ona to se może co najmniej być konkurencją dla Darth Vadera a nie Liary.Nie chodzi mi o to,że jest w drużynie w ME2 bo zwerbowałem ją najpóźniej jak się tylko da,a nie lubię jej dla tego,że jest po prostu głupia,nudna podobna do Darth Vadera,"zachęca" Sheparda do zdrady ukochanej z ME1.Nie wiem jak można stawiać ją do konkurencji z Liarą,to całkowicie dwie inne postacie z innymi charakterami.W dodatku te jej głupie gadanie,nawet jak grałem na idealiście nie przekazałem jej tych dowodów (no raz przekazałem,mój błąd bo ta postać była moim głównym Shepardem,ale błąd naprawiłem),ona mi nie udzieliła prawie żadnej pomocy więc czego ja mam jej pomagać?Bo co dostanę? Jeden punkt do Idealisty i jej zostanie na statku? Nie podoba się biednej Tali to ja ją nie proszę by została,wręcz zachęcam by sobie poszła a ona dalej mnie męczy,jeszcze wielce obrażona bo dowodów jej nie dałem,niech sobie sama poszuka czegoś dla tej jej "pielgrzymki" a nie myśli,że samo jej to przyjdzie.Jest jeden powód czego by jej nie ufać,

chciała przekazać dowody handlarzowi cieni w zamian (niby) za schronienie

no i nie wiadomo co jest pod tą maską.Lepiej się jej pozbyć teraz niż później dostać kulę w plecy,ja na szczęście mam problem z głowy,ach koniec tego jej zrzędzenia,to był największy plus ME2 i mam spokój:smile: Jednej zakały w drużynie mniej na przyszłość.Nie ufam Tali,nie mam ani jednego powodu by jej ufać i tylko jednego żałuję,że nie mogłem jej zabić osobiście (tak jak np.Morinth) ale to szczegół,ważne,że udało mi się ją uśmiercić za pierwszym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki masy zostały zbudowane przez Żniwiarzy by życie w galaktyce rozwijało się po ich myśli. Skoro wymyślili coś takiego to na pewno opracowali też jakiś wypasiony napęd. A jeśli nie to mogą mieć miniaturowe wersje przekaźników. Coś w stylu Kanału

Hmm, to faktycznie by całkiem pasowało. O ile rzeczywiście przekaźniki zostały zbudowane przez Żniwiarzy, ale tego się chyba nie dowiemy nawet w ME 3.

@Darkmen

Pierwszy raz widzę taką nienawiść do wirtualnej postaci. Zauważ jednak że Tali dała Shepardowi dowody zdrady Sarena i dzięki temu został widmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam,nic wielkiego nie zrobiła.Ona dała dowody ja ją uratowałem (przy okazji dostając parę razy od niej w plecy sabotażem) więc jesteśmy kwita,niech sobie już idzie,ale nie musiała zostać i grać mi na nerwach (tylko w ME2,w jedynce nic do niej nie miałem).Ja sam pierwszy raz aż tak znienawidziłem postać wirtualną,Blackmora z Sufferinga też nie lubiłem ale go aż tak nie nienawidziłem ba Sarena nawet polubiłem za to co zrobił na końcu niech to nawet do Suwerena nic nie miałem oprócz tego,że musiałem go zabić ale Tali to dość wyjątkowy przypadek.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak dla mnie Tali jest najbardziej sympatyczną kobitką w ME. Jest inteligentna, miła, ma świetny głos, przynajmniej w wersji pl. Szkoda tylko, że w trakcie romansu nie pokazali jej twarzy :wink: . A to porównanie z Darth Vaderem? Daj spokój, czy ona ma astmę ;D ? Fakt noszenia kombinezonu nie czyni z niej Vadera, bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen: Tali odegrała tak samo ważną rolę w misji Sheparda jak Liara. Co by było gdyby nie dowody od niej? Klapa całkowita. Shepard mógłby jeszcze poszukać w jakiejś encyklopedii z planetami to może by mu się Ilos skojarzyło z wizją ;] a dowody się nie skojarzą.

@Lukasxxz: Przeszedłeś ME1? Jak tak to powinieneś wiedzieć, że

Żniwiarze zbudowali Cytadelę i Przekaźniki Masy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Żniwiarze są tacy niby zaawansowani i "intjeligentni" to na pewno mają jakiś plan B

No powracam na chwilę trochę wyrwany z kontekstu. To nic :P

Lellandra pewnie że maja plan B

lecą do nas i chcą nas rozpierd.....dzielić

:P

Takie plany B są zazwyczaj najlepsze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem przeszedłem ME1,

Proteanie powiązali Cytadelę i przekaźniki ze Żniwiarzami co akurat nie dziwi. Lecz może przekaźniki powstały przed Żniwiarzami? Mogły zostać zbudowane przez tą samą rasę co Żniwiarze, a Cytadela mogła zostać przebudowana/przeprogramowana. Lecz tego właśnie raczej się nie dowiemy, czyste spekulacje.

A co do Tali to popieram, jej rola była bardzo znacząca. Poza tym to ciekawa postać.

Ukrywaj spoilery!!! - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen: Tali odegrała tak samo ważną rolę w misji Sheparda jak Liara. Co by było gdyby nie dowody od niej? Klapa całkowita. Shepard mógłby jeszcze poszukać w jakiejś encyklopedii z planetami to może by mu się Ilos skojarzyło z wizją ;] a dowody się nie skojarzą.

@Lukasxxz: Przeszedłeś ME1? Jak tak to powinieneś wiedzieć, że

Żniwiarze zbudowali Cytadelę i Przekaźniki Masy

Wcale nie taka klapa,przekazanie dowodów może było ważne,ale na pewno nie pomogło to Shepardowi,jedynie przyśpieszyło przebieg misji i mu ją ułatwiło.No dobra dała mi dowody w zamian ja ją puszczam wolno i Hasta La Vista idź sobie,a nie siedź na Normandii zbierając o niej informacje i przekazać później zaawansowaną technikę Quarianom albo ją sprzedać (w końcu dowody chciała przehandlować).A Ilos to Shepard mógł by se w Encyklopediach szukać śmiało,prędzej świnie zaczęły by gadać niż on by coś skojarzył nie znając historii.A dowody można było by kupić od Shadow Brokera (gdyby mu je Tali sprzedała) więc problemu nie widzę.

A jak ją tylko zobaczyłem od razu Darth Vader przyszedł mi na myśl a zresztą DV nie astma wyróżnia tylko właśnie jego ubiór.A tu masz rację z tym "nie czyni z niej Darth Vadera"-ona jest jeszcze gorsza,wolałbym już w mojej drużynie DV niż ją.I dajcie spokój,bo nie dacie rady mnie przekonać co do Tali,będę ją nie lubię jej i kropka.Zresztą ona to już przeszłość :smile:

Pewker-jedno jest pewne-dla mnie ona na pewno nie jest miła,i raczej tak zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen: Nie mogę się z tobą zgodzić odnośnie dowodów. Gdyby Tali nam ich nie przekazała Rada wciąż broniłaby Sarena, a on swobodnie przygotowałby atak na Cytadelę. A jeśli chodzi o DV to Volusowie mają podobną astmę i hełmofony :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Jeżeli nie uratowało by się jej, wtedy miałby ją Saren, który prawie na pewno by ją zabił(lub zabrał na Suwerena=zindoktrynował) a dowody zniszczył. To pierwsze, drugie: Nawet jakby Saren jej nie złapał to i tak dowody nie trafiłyby do Handlarza Cieni, gdyż nie spotkałby się z nią osobiście. Jakkolwiek się wspomni o Liarze w ME2 lub Tali tracisz cały obiektywizm. Ja jakoś przyznałem, że Liara odegrała ważną rolę w misji Shepa, a Ty nie potrafisz tego samego?

W dodatku nie wiem jak można nie lubić Tali, chociaż Vadera bardzo bym chciał mieć w zespole ;] Albo Jango Fetta, żeby nie machał mieczykiem, bo ciężko mi sobie wyobrazić Vadera z Karabinem i używającym biotyki xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serdecznie dosyc plakania jaka to Talli jest zla i nie dobra i ze jej nie lubie.

Mam serdecznie dosc czytania po raz 9876 ze zle zrobiono dubbing pod Liare i dlaczego tak zrobiono.

Mam serdecznie dosc czytania po raz kolejny jaka to Liara jest wpaniala i super.

Teraz Darkmen pokaze ci cos co napisales o Talli a mogloby to byc o prawie kazdym obcym czlonku zalogi.

Najpierw to co ty napisales:

Talli idź sobie,a nie siedź na Normandii zbierając o niej informacje i przekazać później zaawansowaną technikę Quarianom albo ją sprzedać

Teraz to przerobimy w niewielki sposob:

Wrex idź sobie,a nie siedź na Normandii zbierając o niej informacje i przekazać później zaawansowaną technikę Kroganom albo ją sprzedać

Garrus idź sobie,a nie siedź na Normandii zbierając o niej informacje i przekazać później zaawansowaną technikę Turianom albo ją sprzedać

Liara idź sobie,a nie siedź na Normandii zbierając o niej informacje i przekazać później zaawansowaną technikę Assari albo ją sprzedać

Umowmy sie ze juz wszyscy wiemy ze nienawidzisz Talli i wrecz uwielbiasz Liare i niech tak zostanie.

Umowmy sie ze juz wszyscy wiemy ze dubbing byl zle zrobiony w ME 2 ze wzgledu na glos podkladany pod Liare.

Koniec tematu.Bardzo prosze bo nie pisze tuaj ostatnuio za czesto ze wzgledu na to ze zdominowales ten temat (nie chce mi sie liczyc juz ile razy czytalem ze Talli zla Liara kochana,dubbing zly)

Mam serdecznie dosc tego tematu i dostaje furii.

W kwestii wyjasnienia nie jest to atak na ciebie tylko na ciagle pisanie o tym samym.

Koniec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...