Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 02/2013

Polecane posty

Witam nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj...

Powie mi ktos jakie gry były do dzisiaj w cd action ktore mozna dodac do swojej biblioteki na Steamie.

Chodzi Ci o gry, które wymagają Steama, a były w CD-ACTION? Mogę wymienić kilka, ale zapewne nie jest to pełna lista.

- Painkiller: Hell of Damnation.

- Supreme Commander (nie pamiętam, która część)

- Call of Juarez: The Cartel

- Black Mesa

- Just Cause 2

- Dawn of War 2, ale nie jestem pewien, czy ta część na 100 procent.

- Teraz, w tym CDA Anomaly.

- Kane & Lynch 2: Dog Days.

Możesz jeszcze poszukać, na pewno jakieś jeszcze są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkmetalus Racja, racja Steampunk 2077 zapowiada się wyśmienicie.

rozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gif Pomijając już to, że o grze nie wiemy praktycznie nic, więc trudno powiedzieć jak się zapowiada... Czy nikt nie potrafi już czytać postów ze zrozumieniem, seriously? rozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gifrozpacz.gif

Logika coś takiego narzuca bo czemu w innym razie wkur.waili by częśc czytelników wersją Steamowa?

Wiesz, jednych wkurzają wersje ze steama, inni się nimi radują :P

Jak gra na steam to i stary temat odświeżony być musi - parowcy vs. antyparowcy :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wiadomo -wiązane umowy marketingowe mają dobre warunki)

Mógłbyś jakoś rozwinąć tę teorię? Najlepiej w odniesieniu do Steama i CD-Action. Na ekonomii znam się średnio, ale chętnie liznę trochę dodatkowej wiedzy od eksperta wink_prosty.gif.

bardzo proszę- zapewne developer , który spłodził gre Anomaly wydał ją na Steamie. To zaowocowało podpisaniem konkretnej umowy,

CDA kupuje wersję od developera , ten taniej opchnie wersję powiązana ze Steamem niż gdyby miał konstruować nową wersję umowy (skrót myślowy), zresztą nawet nie wiadomo czy miałby taką możliwość prawną- z powodu obwarowań jakie podsiał dogadując sie z Valve,

Logika coś takiego narzuca bo czemu w innym razie wkur.waili by częśc czytelników wersją Steamowa?

50 zł się należy.

Ok, żeby nie ciągnąć tego w nieskończoność:

http://biznes.pwn.pl...wa-wiazana.html

Bez obrazy, ale jeśli nie masz na jakiś temat pojęcia - nie zabieraj w tej sprawie głosu, bo tylko się ośmieszasz..

nie obrażam się, to jednak ty nie zrozumiałeś najwidoczniej. Choć przyznam, że używając terminu "umowa wiązana" miałem na myśli potoczne znaczenie ale co ciekawe w linku, który wklejasz jasno stoi , że takie praktyki funkcjonuja mimo zakazu biggrin_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

czyli takie jakby ośmieszenie w ośmieszeniu , mistrzostwo samogwałtu- wydymałeś sam siebie biggrin_prosty.gif

bo oczywistym jest , że takie umowy występują, bardzo łatwo nagiąć obowiązujące przepisy na co przykład masz w linku - GSM w Polsce

A i do tego nie wszystko co w umowie jest na papierze- ot daje się jasno do zrozumienia , ze albo kupicie "taki pakiecik " (czyli te umowy wiązane ) albo się wypchajcie - to nie stoi w żadnym regulaminie ale takie mogą być warunki negocjacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się, to jednak ty nie zrozumiałeś najwidoczniej. Choć przyznam, że używając terminu "umowa wiązana" miałem na myśli potoczne znaczenie ale co ciekawe w linku, który wklejasz jasno stoi , że takie praktyki funkcjonuja mimo zakazu biggrin_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

czyli takie jakby ośmieszenie w ośmieszeniu , mistrzostwo samogwałtu- wydymałeś sam siebie biggrin_prosty.gif

Ale mnie nie chodzi o to, że są to praktyki zakazane.

Zapytałem cię dlaczego twoim zdaniem umowy wiązane "mają dobre warunki" (cyt.: Orsonek)? Odpisałeś między innymi, że dlatego, iż w ten sposób jest taniej, bo nie trzeba konstruować nowej umowy. To teraz przyjrzyj się definicji tego terminu: "praktyka monopolistyczna polegająca na uzależnieniu dokonania transakcji kupna sprzedaży od spełnienia dodatkowych warunków, z reguły nabycia innego dobra". Czyli przekładając to na omawianą sytuację: "albo dacie gre w wersji na Steam, albo w ogole jej nie sprzedamy" (cyt.: Smuggler).

Nadal twierdzisz, że "najwidoczniej opłaca się to zdecydowanie lepiej redakcji" (cyt.: Orsonek)? Czy już wystarczy tego ośmieszania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze w sprzedaży ten artykuł CD-Action z Anomaly: Warzone Earth PL (Steam) ?

na jednej z poprzednich stron jest wrzucony skan przez uprzejmego kolegę

str. 2, forumowicz qamil95

Mi bardziej chodzi o key do gry niż artykuł, ale przeczytam przy wolnym czasie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się, to jednak ty nie zrozumiałeś najwidoczniej. Choć przyznam, że używając terminu "umowa wiązana" miałem na myśli potoczne znaczenie ale co ciekawe w linku, który wklejasz jasno stoi , że takie praktyki funkcjonuja mimo zakazu biggrin_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

czyli takie jakby ośmieszenie w ośmieszeniu , mistrzostwo samogwałtu- wydymałeś sam siebie biggrin_prosty.gif

Ale mnie nie chodzi o to, że są to praktyki zakazane.

Zapytałem cię dlaczego twoim zdaniem umowy wiązane "mają dobre warunki" (cyt.: Orsonek)? Odpisałeś między innymi, że dlatego, iż w ten sposób jest taniej, bo nie trzeba konstruować nowej umowy. To teraz przyjrzyj się definicji tego terminu: "praktyka monopolistyczna polegająca na uzależnieniu dokonania transakcji kupna sprzedaży od spełnienia dodatkowych warunków, z reguły nabycia innego dobra". Czyli przekładając to na omawianą sytuację: "albo dacie gre w wersji na Steam, albo w ogole jej nie sprzedamy" (cyt.: Smuggler).

Nadal twierdzisz, że "najwidoczniej opłaca się to zdecydowanie lepiej redakcji" (cyt.: Orsonek)? Czy już wystarczy tego ośmieszania?

napisze ci najprościej jak mozna, jest cień szansy że zrozumiesz. Jednak ci muszę podkreślić byś się na jakimś fragmencie nie zawiesił , że ja NIE WIEM jak jest a to są tylko SPEKULACJE, chodzi o ideę / wyjaśnienie takiej strategii CDA.

Może stoją przed takim wyborem :

-wersja steam ale tańsza o 50 %

- wersja bez Steam ale droższa

Naprawdę jestem sobie w stanie wyobrazić "umowę wiązaną": ( już drugi raz ci powiem -to trochę skrót myślowy , nie jestem prawnikiem by ci powiedzieć np dlaczego sprzedaż telefonu od play z konsolą PS3 nie jest zabronioną praktyką monopolistyczną a jakieś tam oprogramowanie z pc z twojego linku przeciwnie, niech będzie więc POwiązaną ) , że 11 bit (dev ) podpisując umowę z Valve zawarł coś w kontrakcie takiego, ze zobowiązuje się promować platformę Steam w zamian za jakieś korzystniejsze warunki,

Teraz konkluzja: dobre warunki bo korzysta 11 bit i CDA. Cda bo kupuje taniej i to sporo , 11 bit bo wywiązuje się z umowy dzięki której wcześniej skorzystało.

Zauważ, ze Smugg pisze, ze mają do wyboru wersje na Steam albo żadną ale nie wyjaśnia co sie DOKŁADNIE pod tym kryje. Może być to, ze inna wersja jest dostępna ale droższa o tyle, że w praktyce właśnie wychodzi na to , że albo Steam albo nic. Jest kilka innych wariantów, ja nawet nie pytam go bo to są tajemnice firm, takich rzeczy sie nie zdradza przecież

Swoją drogą ciekawe: przyznajesz SAM (podkreślmy SAM) , że się nie znasz zupełnie na takich zagadnieniach wiec o czym ja z tobą dyskutuję? biggrin_prosty.gif Mimo wszystko mam nadzieję, ześ zrozumiał bo straciłem około 7 minut na ten post a mogłem sobie np pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze ci najprościej jak mozna, jest cień szansy że zrozumiesz. Jednak ci muszę podkreślić byś się na jakimś fragmencie nie zawiesił , że ja NIE WIEM jak jest a to są tylko SPEKULACJE, chodzi o ideę / wyjaśnienie takiej strategii CDA.

Napiszę ci najprościej jak można, jest cień szansy że zrozumiesz. Skoro spekulujesz, że umowa wiązana jest dla CD-Action korzystna, to najwyraźniej operujesz pojęciami, których znaczenia nie znasz. Umowa ta już z definicji nie jest korzystna (przede wszystkim dla strony kupującej, ale nie tylko) i to chciałem ci podkreślić. Ale ty oczywiście masz swoje spekulacje.

Naprawdę jestem sobie w stanie wyobrazić "umowę wiązaną": ( już drugi raz ci powiem -to trochę skrót myślowy

Zatem przestań operować skrótami myślowymi, których znaczenie najwyraźniej znasz tylko ty.

Może stoją przed takim wyborem :

-wersja steam ale tańsza o 50 %

- wersja bez Steam ale droższa

(...)

Zauważ, ze Smugg pisze, ze mają do wyboru wersje na Steam albo żadną ale nie wyjaśnia co sie DOKŁADNIE pod tym kryje.

No tak, bo słowo "żadna" ma w języku polskim 51 znaczeń i teraz weź się domyśl co poeta miał na myśli... Ty tak na serio czy mnie trolujesz?

Może być to, ze inna wersja jest dostępna ale droższa o tyle, że w praktyce właśnie wychodzi na to , że albo Steam albo nic. Jest kilka innych wariantów, ja nawet nie pytam go bo to są tajemnice firm, takich rzeczy sie nie zdradza przecież

Rozmawiamy o konkretnym przypadku w którym wydawca mówi: albo taka wersja, albo nie ma dealu. W tym KONKRETNYM przypadku, takie ograniczanie wyboru nie jest korzystne dla strony kupującej ("Wbrew pozorom dla nas to jest wiecej roboty, bo nadruk na plycie wydluza proces produkcji i kosztuje dodatkowa kase." cyt.: Smuggler). Piszę to na podstawie informacji, których dostarcza nam Smuggler, jak dokładnie jest w rzeczywistości wiedzą tylko osoby bezpośrednio zaangażowane w transakcję. Za to ty masz swoje spekulacje, niepoparte niczym. ok.gif

Swoją drogą ciekawe: przyznajesz SAM (podkreślmy SAM) , że się nie znasz zupełnie na takich zagadnieniach wiec o czym ja z tobą dyskutuję? biggrin_prosty.gif

Gdy ja odnoszę się do twoich wypowiedzi, to przytaczam dosłowne cytaty. w rewanżu dostaję taką nadinterpretację (takie ładne słowo na: łganie w żywe oczy) moich słów. Pozwól, że cię wyręczę:

Na ekonomii znam się średnio

To jest twoim zdaniem równoznaczne z: "że się nie znasz zupełnie na takich zagadnieniach"? Faktycznie, z kim ja dyskutuję... I tym pięknym akcentem zarządzam z mojej strony EOT. Postronnych (i moderację) przepraszam za ten jałowy, jak się zdaje, offtop.

EDIT:

@ uremytoy

Przeczytaj ostatnie zdanie mojego posta. Mam cię imiennie przeprosić i błagać o wybaczenie?

@ prezeSS

Lepiej dyskutować na podstawie 10% informacji niż snuć spekulacje wzięte z czystego powietrza :). Po za tym na markolfie ty też nie stronisz od takich dyskucji trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie (@Orsonek, @MannyCalavera) Mianowicie. Czy ten wątek jest o tym jakie umowy zawiera CD Action? Raczej wątpię. Więc proszę weźcie na luz i skończcie tą rozmowę. Ten artykuł jest o pełniakach w CDA.

Co do pierwszego pełniaka. Myślę, że nie warto skreślać tej gry nawet jeśli, nie są to czyjeś klimaty. Ja sam za bardzo nie lubię Tower Defence, a W Tower Offence nigdy nie grałem. Jednak oglądając gameplay na GOL z chęcią stwierdzam, że bym chciał zagrać w tą grę i dziękuje, za nią CDA smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kocham te dyskusje na forum, gdzie się ma wiedzy może na 10%, a znajomość rzeczywistej sytuacji na 1.

Ale wracając do Anomaly to niestety nie jest to coś atrakcyjnego dla pokolenia 18+, głównie ze względu, że ktoś rozgarnięty (a często nawet poniżej granicy 18lat) posiada kartę płatniczą, PayPala i jak chciał to dawno grę zakupił.

Dawniej się mówiło, że gra została przeczołgana przez tanie serie, teraz będzie o czołganiu w bundlac, i kto da mniej, i kto za ile kupił.

Pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu jako 3 pełniak byłoby to nie do przyjęcia, żeby na taką gierkę narzekać. Czasy się zmieniają, technika idzie do przodu, ludzie się starzeją.

To już te Blazingi i Angelsy z poprzedniego numeru były IMO lepsze, ponieważ były mało popularne w PL i nawet trudno dostępne.

Rzekłem.

EDIT

@UP

Zostaw ich w spokoju. Oni właśnie się produkują do nowego koncika do NL: Teorie spiskowe w CDA okiem forumowiczów.

(Osobiście dużo lepsze, niż obecna forma na luzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma dobre oceny a cena na steamie 9,99 euro, ale jak to Polacy lepiej ponarzekac.

większość narzeka bo ta gra obeszła wszystkie obniżki, bundle itp. i końcowo już DAWNO była w grupie z kilkoma innymi za 3,3zł. Właściwie to ten klucz jest bardzo mało warty.

Ja tam mam to nawet w pudełku. Gra jest... słaba. Na tablecie gra się niesamowicie (niestety na mojej mancie bugi nie pozwalają na grę), ale na kompie wygląda to dużo gorzej i nie bardzo przy niej trzyma (przy czym główny wątek jest krótki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gierka nie dla mnie, ale pewnie dam jej szansę, ale z Fifą 13 nie wygra ;)

Co do przecieków- podejrzewam, że już cały czas będą alfabetyczne, bo dla jednego rzekomy pełniak nr 1 jest najgorszy, a ten nr 3 jest najciekawszy itp. a tak może dasz szansę każdej z tych gier, zamiast od razu je etykietować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przecieków- podejrzewam, że już cały czas będą alfabetyczne, bo dla jednego rzekomy pełniak nr 1 jest najgorszy, a ten nr 3 jest najciekawszy itp. a tak może dasz szansę każdej z tych gier, zamiast od razu je etykietować.

No wlasnie, a potem sa klotnie, ze czemu X to pelniak nr 1, a dla mnie to powinien byc Y! A tak to kazdy sam sobie ustawi kolejnosc, jak juz wszystkie pozna i nie bedzie marudzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...