Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 02/2013

Polecane posty

To dość zabawne, bo kiedyś nie było gier po polsku i wszyscy siedzieli ze słownikiem i tłumaczyli, a teraz dużo ludzi nawet gry nie tknie kijem, jeśli nie po polsku :D

Dokładnie. Co za czasy przyszły...

W Polsce dystrybutor sobie planuje, ze jeszcze wczesniej pusci ja w Taniej Serii, Tanszej Serii i Najtanszej Serii, wiec prawa na cover da np. na druga polowe 2014. A na zachodzie im wszystko jedno... "a dajcie chocby jutro, byle kasa wplynela wczesniej na nasze konto".

I to jest prawidłowe podejście. Widać, że u nich zdrowy rozsądek stoi wyżej w hierarchii wartości, niż zarobek "pięćdziesięciu pośredników".

Jakby nie patrzeć - ta dziwna sytuacja jest wielkim plusem dla czytelników, którzy są zwolennikami kluczyków steamowych. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deBug - czyli nie zagrasz w grę, bo jest po angielsku... ciekawe, bardzo ciekawe podejście, serio. Tak jak wyżej się wypowiadali, kiedyś ludzie siedzieli ze słownikiem (ja sam nie pamiętam tych czasów, ale bardzo chciałbym), a teraz co? Człowiek nie tknie przypuszczalnie dobrej gry, odmówi sobie kilku godzin dobrej zabawy, bo jest w innym języku. Jak tak bardzo Ci przeszkadza, to nie problem poświęcić dosłownie kilku minut na znalezienie spolszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gry mogę zagrać po angielsku (przykładem tego jest świetne War of the Roses; rzekomo steam dodał spolszczenie, ale ja go nie mam), ale tylko jeśli jest to mój, świadomy wybór.Nie lubię być przymuszany do grania w innym języku; jeśli tak jest, to jeśli gra nie jest moim top target, to zwyczajnie jej nie kupuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w grach akcji dialogow za wiele nie ma, a i za bardzo skomplikowane nie sa (aaargh!) wiec dacie rade, jesli tylko odrozniacie "yes" od "no way!". Kiedys w ogole nie bylo polskich wersji i sie gralo w przygodowki i RPGi ze slownikiem w reku i dalo rade...

Dokładnie, pamiętam jak się pytałem kogoś grając w Super Mario 64 o co chodzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azyliszek, dałbyś skany recek obu Riddicków? Dzięki z góry.

Jak dla mnie, podział jest prosty:

1. Kroniki Riddika- słyszałem o tej grze wiele dobrego. Na bank się skuszę.

2. Anomaly- gdyby nie Steam, zagrałbym

3. FME- nie trawię mechów. Poza tym Steam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, numer kupię ze względu na Riddicka, w którego miałem chcęć zagrać już dawno temu.

Mam pytanko: Jeśli Escape from Butcher Bay to pełna wersja gry, to dlaczego nie podaliście jej osobno, tylko w formie: Gra X, zawiera grę Y? Nie czepiam się, po prostu ciekawość

Jeśli się nie mylę, EFBB można zainstalować tylko razem z drugą częścią gry, a obydwie uruchamia się z poziomu jednego menu. Prawdopodobnie dlatego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(śmiech) Matulu... Jak nie narzekanie na Steam, to teraz narzekanie, że gra po angielsku. Co za dużo, to nie zdrowo. Jeśli dalej będą takie narzekania, to następnie na coverze CDA da sapera w HD ;). Dla mnie Riddick starczy, i nie przeszkadza mi, że jest w angielskiej wersji, a kto nie zna english language, to widocznie labował na lekcjach :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzone - pełniak like a pro!

Front - wrzucę na steam, nie zagram, bo gra po angielsku

Riddick - nie ma szans, bo po angielsku

Trololollo?

boże święty jaka wiocha confused_prosty.gif z jakichś powodów facet nie zna angielskiego i ty naprawdę w to uwierzyć nie możesz???

Swoj ą drogą jakim cudem ty Smugler nei zostałeś pijakiem to ja nie wiem- ja tam bym na trzeźwo nie wyrobił. Przyznam się, ze juz rozumiem- choć pismo tworzycie b.dobre to na forum panuje wysoki poziom gimbazy,, to może stąd te skojarzenia negatywne z CDA. Niesłuszne ale to cena waszej masowości, wszak jesteście anjwieksi w Polsce i to zdecydowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie śmieszy narzekanie, że coś jest po angielsku. W dzisiejszych czasach władać tym językiem to praktycznie żadne szczególne osiągnięcie. A nie znać go ...

No, ale dobrze piszę posta właściwie po to, żeby wypowiedzieć się na temat pełniaków. Anomaly: Warzone Earth mi gatunkowo nie pasuje, chociaż zawsze chciałem chociaż przez chwilę zobaczyć co to za gra jest. Z resztą i tak zawsze aktywuję każdą grę wymagającą steama z cdaction, nawet jak specjalnie mnie nie ciągnie, żeby profil trochę ładniej wyglądał.

Front Mission Evolved aktywuję raczej tylko dla ładnego profilu, chociaż jeżeli da się je w 3-4 godzinki załatwić to może nawet pogram...

A Riddick to jak dla mnie najlepszy pełniak co najmniej od roku. Tylko, że jego akurat nawet nie zainstaluję, bo swoją kopię mam już od dawna i wymęczyłem tak mocno, że na razie nie mam ochoty jeszcze raz w to grać. Pewnie poczeka do wakacji, albo przyszłych świąt. Naprawdę fajny klimat (skradanie się po statku kosmicznym to raczej coś niecodziennego w grach). Tylko to określenie "gatunek FPS" jest trochę krzywdzące dla tytułu będącego skradanką. Fakt, że można też całość szturmem przechodzić, ale skoro jest dużo trudniej, nie jest to chyba najwłaściwsza metoda.

Czekamy na zapowiedź numeru (mam nadzieję, że w info pojawi się klasyczne "najczęściej piracone" - pewnie CoD wygra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mamy XXI wiek, angielski w każdej szkole, nie to co kiedyś jak chodziłem do podstawówki od klasy 4 do 8 rosyjski a potem jeszcze przez pięć klas technikum rosyjski. Może nie umiem angielskiego ale dam rade zrozumieć.

od razu zaznaczę, ze w najmniejszym stopniu nie mówię o sobie bo posługuję sie swobodnie angielskim , na poziom językowy gier (bardzo ubogi zresztą, wystarczy wziąć powieść jakąs bardziej rozbudowaną po ang i zobaczyc ile słownictwa sie nie zna, dobry test swoją drogą) wystarcza aż nadto.

ale to co piszecie to jest po prostu żenada. Ot weźmy choć cytowanego usera- n"nie umiesz ang a dasz rade zrozumieć"?

Co zrozumieć? opcje w menu? Ha, o pomyślałeś, ze ktoś tam może chciałby jeszcze niuanse historii poznać? Pewnie, że nie, lepiej klepnac taki sam post jak 10 ostatnich.

zresztąo czym kur...a rozmowa? O poziomie edukacji w Polsce? Bardzo proszę ale w odpowiednim topiku i dziale. Tu wypowiadają się klienci CDA i każdy ma prawo oczekiwać czego tam chce- ot choćby j. polskiego.

Co też nie znaczy, ze mam jakiekolwiek pretensje do redakcji o wer ang ale rozumiem innych,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...