Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

deBug

Używany XBOX 360 - którego wybrać?

Polecane posty

Czerść wam! Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem używanej konsoli z allegro.pl Myślałem nad takim ustrojstwem : http://allegro.pl/okablowanie-xbox-360-zasilacz-203w-hdtv-2x-vga-i2880622417.html - kable oraz http://allegro.pl/xbox-360-i2893334650.html . Czy wszystko będzie ok? Jeśli nie, prosiłbym o podanie linków do innych ofert, gdyż zupełnie nie orientuję się w Premiumach, Jasperach i Arcadach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xboxa, jeżeli nie masz pewności że to Jasper to nie kupuj ani nie licytuj, ja osobiście bym tamtego nie licytował bo tak jak sprzedawca napisał - nie wie nawet czy działa. Jak znajdziesz coś wartego uwagi to podpytaj sprzedającego czy nie był naprawiany, czy to Jasper i czy nie instalowano w nim żadnych modyfikacji typu lepsze chłodzenie bo to może znaczyć że z konsolą były jakieś problemy.

Kable z tego co widzę też odpadają, bo:

Zasilacz - 203W jest do starszego modelu, Falcona. Szukaj 175W.

Kabel Component - nie jest w idealnym stanie a HDMI oferuje z tego co wiem minimalnie lepszą jakość

VGA - jak masz HDMI to chyba nie jest to potrzebne, w razie czego niech ktoś mnie poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Xboxa ja bym go nie brał jak mówi sprzedawca nie wie czy działa nawet jakby działał to podziała może tydzień może 2 a może i nawet miesiąc. Ale teraz z innej strony załóżmy że Xbox będzie działał dłuuugo bardzo dłuuuuugo ( w co bardzo wątpię ) to nie wiadomo czy przerabiany czy nie jak przerabiany to już w sieci nie pograsz. Na twoim miejscu już więcej do tej strony nie wracał i zapomniał o tym Xboxie

EDIT : tak jak mówił kolega goldeneye456 ile chcesz wydać może starczy na Slima smile_prosty.gif który jest obecnie najlepsza wersja z wszystkich Xboxów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xboxa, jeżeli nie masz pewności że to Jasper to nie kupuj ani nie licytuj, ja osobiście bym tamtego nie licytował bo tak jak sprzedawca napisał - nie wie nawet czy działa. Jak znajdziesz coś wartego uwagi to podpytaj sprzedającego czy nie był naprawiany, czy to Jasper i czy nie instalowano w nim żadnych modyfikacji typu lepsze chłodzenie bo to może znaczyć że z konsolą były jakieś problemy.

Kable z tego co widzę też odpadają, bo:

Zasilacz - 203W jest do starszego modelu, Falcona. Szukaj 175W.

Kabel Component - nie jest w idealnym stanie a HDMI oferuje z tego co wiem minimalnie lepszą jakość

VGA - jak masz HDMI to chyba nie jest to potrzebne, w razie czego niech ktoś mnie poprawi.

Zasilacz do Falcon'a jest 175W, 203W jest od Xeona (Tego najstarszego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ten dysk jest aż tak potrzebny? Myślałem, że 4GB na zapisy (o ile można je tam zapisać) wystarczy. Nie mam zamiaru ściągać i kupować gier ze sklepu Microsoft. Takie pytanie, swoją drogą - słyszałem, że internet w X jest płatny. To prawda? Jakoś nie mam ochoty płacić za granie w MP :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba zapłacić ja kupiłem zdrapkę w Vobisie na 14 miesięcy za 159 zł to daje nam 11,36 zł miesięcznie. (teraz w Vobisie mają już za 200 zł confused_prosty.gif)

W Rtv Euro Agd maja za 169 zł ale na 12 miesięcy http://www.euro.com....-miesiecy.bhtml

http://www.ceneo.pl/9671199

http://www.ceneo.pl/9513476

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to konto Gold to nie tylko multiplayer, ale też zniżki, aplikacje (koniecznie załóż konto na UK) itd. Po drugie PS3 to nie jest konsola dobra pod względem usługi sieciowej. Powody są chyba oczywiste. Dlatego jeśli szukasz platformy do grania przez sieć to lepszy jest X360 (XBOX Live i exy, które są świetne w sieci, np. Halo, Gearsy ), a jak nie będziesz dużo grał przez internet to możesz wziąć PS3 (exy raczej do singla, bo Killzone, Uncharted to nie są wybitne gry w multi, a w dodatku PSN i granie z randomami bez headsetów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 400zł będzie Ci ciężko znaleźć coś sensownego, na 100% nie kupisz za tyle Slima a co dopiero Slima z padem. Musisz codziennie sprawdzać czy nic ciekawego nie ma na Allegro, po świętach na pewno będzie wystawione sporo konsol (nie trafione prezenty). Co do płacenia za multiplayer, też z tego powodu wybrałem PS3. Tam mogę sobie wykupić PS+ i mam oprócz tych samych możliwości co Xbox Live Gold też darmowe gry co miesiąc dzięki czemu w sumie więcej dostaję niż płacę.

Swoją drogą, ciężko znaleźć używanego X360 bez przeróbki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matis Trochę przesadzasz. Konsola sony też oferuje "konto premium" czyli PS+, a daje ono zniżki, 12 pełnych wersji gier w roku(bardzo dobre tytuły) i jeszcze około 30 mniejszych gier, więc nie jest, aż tak źle. Nie jest ono też wymagane do grania w multi, więc jest to też wielki plus dla PS3. W exach, ich zróżnicowaniu i ilości też góruje Sony. Dobra koniec fanbojstwa, bo i tak cię nie przekonam do PS3. biggrin_prosty.gif

Co do oferty z konsolą 4GB... Dzisiaj ściągałem 2GB pacza do BF'a, a to już chyba czwarty, który ściągam... Niech da ci to do myślenia, bo jest sporo gier, które potrzebują aktualizacji o podobnym lub trochę mniejszym rozmiarze, a demko rozbudowanej gry waży 1GB. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matis Trochę przesadzasz. Konsola sony też oferuje "konto premium" czyli PS+, a daje ono zniżki, 12 pełnych wersji gier w roku(bardzo dobre tytuły) i jeszcze około 30 mniejszych gier, więc nie jest, aż tak źle. Nie jest ono też wymagane do grania w multi, więc jest to też wielki plus dla PS3. W exach, ich zróżnicowaniu i ilości też góruje Sony. Dobra koniec fanbojstwa, bo i tak cię nie przekonam do PS3. biggrin_prosty.gif

W ilości exów może tak, ale pod względem jakości wygrywa X360. W tym roku miał dwa wspaniałe exy (pudełkowe)Halo 4 i Forze Horizon, a PS3 co? Wonderbook? LBPK? Nie wiem czemu każdy pisze, że Sony daje darmowe gry skoro płaci się za nie ten abonament, a potem jak nie przedłużysz to nie masz mozliwości grania w nie. W dodatku płacąc za Golda, płacę za te małe aktualizacje, działające serwery (znalazło by się o wiele więcej zalet). W dodatku grając przez sieć mogę rozmawiać z innymi graczami, a na PSN mało kto ma headset. Brakuje też na PS3 takich podstawowych rzeczy jak cross-game chat. BTW. Taki Killozne3 nie ma porównania z Halo 4 w multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matis Trochę przesadzasz. Konsola sony też oferuje "konto premium" czyli PS+, a daje ono zniżki, 12 pełnych wersji gier w roku(bardzo dobre tytuły) i jeszcze około 30 mniejszych gier, więc nie jest, aż tak źle. Nie jest ono też wymagane do grania w multi, więc jest to też wielki plus dla PS3. W exach, ich zróżnicowaniu i ilości też góruje Sony. Dobra koniec fanbojstwa, bo i tak cię nie przekonam do PS3. biggrin_prosty.gif

W ilości exów może tak, ale pod względem jakości wygrywa X360. W tym roku miał dwa wspaniałe exy (pudełkowe)Halo 4 i Forze Horizon, a PS3 co? Wonderbook? LBPK? Nie wiem czemu każdy pisze, że Sony daje darmowe gry skoro płaci się za nie ten abonament, a potem jak nie przedłużysz to nie masz mozliwości grania w nie. W dodatku płacąc za Golda, płacę za te małe aktualizacje, działające serwery (znalazło by się o wiele więcej zalet). W dodatku grając przez sieć mogę rozmawiać z innymi graczami, a na PSN mało kto ma headset. Brakuje też na PS3 takich podstawowych rzeczy jak cross-game chat. BTW. Taki Killozne3 nie ma porównania z Halo 4 w multi.

To prawda, ale rok 2013 pod względem exclusivów będzie należał do PS3. The Last of Us, Ni No Kuni, God of War Ascension... A Xbox? Poza tym, z tego co wiem jak przedłużysz PS+ przed jego skończeniem się to nie tracisz gier ani niczego takiego, dlatego Sony poleca wykupienie drugiego abonamentu przed skończeniem trwającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratchet nowy wyszedł, Epick Mikey, Play station battle royal, Socery ale to gry bardziej skierowane do młodszych odbiorców. Zgodzę się ten rok był bardziej ubogi dla "hardcorowych" graczy. Ale wystarczy tylko spojrzeć co przygotowuje dla nas Sony, a co Xbox w następnym roku i co miało dla nas rok temu i już widać sporą różnicę. :D

Tylko, że abonament nie jest narzucony i daje więcej niż ten z X'a. Servery też działają na Ps3... To nie winą firmy jest to, że część gier ze słabym multi/starych wymiera... Jako przykład podam tylko Uncharted 2, które jest prawie martwe, bo nie ma graczy i pobawić można się tylko w TDM, ale inne tryby dalej działają tylko znaleźć kogoś do gry bardzooo ciężko.

Ludzi z HS też jest sporo na PSN. Kiedyś ze znajomym poznanym podczas gry w BF'a wchodziliśmy do różnych meczy i jak rozmawialiśmy przez HS w grze to sporo osób się z Polski odzywało i graliśmy razem. Z innych krajów też często słychać ludzi np. włochów(ten ich styl mówienia niezapomniany xD) i francuzów czasami słychać.

Często używasz cross-game chat'a? Bo dla mnie ta opcja jest trochę naciągana. Jak gram w jakąś grę i skupiam się na niej to raczej nie chcę słuchać kogoś kto gra w inną grę.

Gry to już kwestia gustu. Mi w Killzone do gustu przypadła tylko gra snajperem, bo inne klasy mi się nie podobały. Gra sama w sobie nie jest zła grafika trzyma wysoki poziom, gameplay też, strzela się dość przyjemnie i nie potrzeba pół magazynka, żeby kogoś zabić jak to jest czasami w BF'ie. Boli tylko mała ilość map i bronie, które trzeba odblokowywać za każdym razem na różnych klasach.

BTW. Ale z nas fanboje kłócić się w wigilię. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę z bezsensowności tego tematu, bo :

a) Do grania w np. BF 3 mam komputer PC

b) Moja Slimka PS2 ma się dobrze, co więcej mam na nią same hitu - Singstary, Buzzy, Guitar Hero i parę innych gier, więc do pełni szczęścia brakuje tylko EyeToy

c)Xboxa kupiłbym tylko dla odczucia, że mam coś nowej generacji oraz dla Kinecta. Oczywiście nie miałbym go, dlatego znowu zbierałbym pieniądze. Znając mój talent do kupowania podczas promocji Steam i innych platform, do czasu wyjścia PS4 I X720 i tak niemiałbym potrzebnej kwoty

d) Mikołaj w tym roku albo o mnie zapommiał, albo odczuwa ogólnoświatowy kryzys. Tak czy inaczej był bardzo PFFFF... - mógłbym sobie pozwolić co najwyżej na okablowanie!

Jednak gorąco zapraszam do dyskusji na temat wyższości PS3 nad X360 i odwrotnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że abonament nie jest narzucony i daje więcej niż ten z X'a. Servery też działają na Ps3... To nie winą firmy jest to, że część gier ze słabym multi/starych wymiera... Jako przykład podam tylko Uncharted 2, które jest prawie martwe, bo nie ma graczy i pobawić można się tylko w TDM, ale inne tryby dalej działają tylko znaleźć kogoś do gry bardzooo ciężko.

Miałem na myśli serwery XBL. Tu raczej niemożliwe jest to co działo się z PSN, że przez miesiąc nie działało.

Często używasz cross-game chat'a? Bo dla mnie ta opcja jest trochę naciągana. Jak gram w jakąś grę i skupiam się na niej to raczej nie chcę słuchać kogoś kto gra w inną grę.

To dla mnie podstawa. Sony zrobiło duży błąd, bo ta opcja bardzo ułatwia komunikację. W dodatku fajnie jest porozmawiać ze znajomymi nawet jak grają w inną grę lub w ogólne nie grają tylko siedzą w interfejsie głównym itp. Z resztą w Vicie już jest cross-game chat.

BTW. Ale z nas fanboje kłócić się w wigilię. wink_prosty.gif

W dodatku dyskusja nie ma sensu, bo ja nikogo nie przekonam na X360, a mnie nikt na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie podyskutować o wyższości którejś z konsol zapraszam do odpowiedniego tematu. Ten miał służyć do zupełnie innych spraw, więc koniec offtopu. Kolejne posty traktujące o PS3 zostaną skasowane. Natomiast jeśli problem został rozwiązany proszę autora tematu o informację, wtedy zamknę temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...