Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Kruk_tk

Krasnal

Recommended Posts

Wiatm. Mam problem z Krasnalem. Przeinstalowalem zonie system (nowa plyta gl. i proc). Udalo mi sie uruchomic stary system (napraw system). Nie zmienialem hasel. Zainstalowalem Krasnala. Na starym systemie, ktory jakims cudem dziala - dziala rowniez krasnal. Na nowym systemie wyskakuja bledy - nie potrafie sie zalogowac do MySQL (phpmyadmin). Nie dziala domyslny login i haslo - root/krasnal - nic nie zmienialem w starym dziala. Zainstalowalem od nowa krasnala. Skopiowalem folder - wciaz to samo. Z reszta domyslny login i haslo nie dziala nawet na domyslnej instalce (na tym systemie - normalnie dzial. Odinstalowalem, przeinstalowalem i inne takie). Troche nie mam pojecia co poczac. Pomocy (bo mnie zona zabije - to dosyc wazna dla niej baza - Ci co maja wlasna plec przeciwna zrozumieja...). Nie pozwolcie mi zginac. Prosze. :-)

Link to comment
Share on other sites

"wyskakuja bledy" - jakie?

Skoro na starym systemie działa, to pobierz i odpal mysql administrator i zrób backub bazy (przywrócisz wszystko w nowej BD). Hasło do BD w phpmyadmin jest w pliku tekstowym przechowywane, więc powinno dać się wyciagnąć.

Spróbuj krasnal/krasnal.

Generalnie polecam odpuscić krasnala - pakiety wchodzące w jego skład to archaizm.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu polecam instajację apache'a, php i mysql z oryginalnych paczek i konfigurację ręczną. To jest do zrobienia, na necie są poradniki, tylko trzeba uważać i znaleźć poradnik pod swoje wersje (apache + php czasem wymagają chwili czasu żeby działały - poradnik pod apache'a 2.0 nie naadje się do 2.2).

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź, czy w pliku "php.ini" (jest w folderze windowsa) jest wszystko ok (np. w ścieżkach nie ma "/" zamiast "" - sam miałem przez coś takiego zgryz z podobnym programem), jeśli Krasnala zainstalowałeś tak samo, jak na poprzednim systemie (przede wszystkim chodzi o zgodność ścieżek) to możesz zaryzykować i przenieść ten plik ze starego systemu.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...