Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sevinius

Rozwiązany: Lenovo Y580 czy Z500

Polecane posty

Witam,

Mam zamiar kupić laptop za +/- 3000 zł. Obecnie zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Lenovo Y580 a Z500, w poniższych konfiguracjach:

Y580

*i5-3210M Ivy Bridge 2x 2,5 GHz

*8 GB DDR3 1600 MHz

*GeForce GTX660M 2GB

*1 TB HDD 5400 RPM

Z580

*i7-3632QM 4x 2,2 GHz

*8 GB DDR3 1600 MHz

*GeForce GT645M 2GB

*1 TB HDD 5400 RPM

Jak widać laptopy różnią się przede wszystkim procesorami i kartami graficznymi. I tu moje pytanie - czy lepiej wybrać proc czterordzeniowy i gorszą grafę czy dwurdzeniowy z lepszą grafiką. Poza tym słyszałem, że czterordzeniowy i7 strasznie się nagrzewa w laptopach, które nie radzą sobie z odprowadzaniem tak dużych ilości ciepła wydzielanego przez cztery rdzenie.

Laptop służyć mi będzie przede wszystkim do gier, przeglądania internetu + słuchania muzyki i czasami do obejrzenia filmu. Prosiłbym przede wszystkim o opinie posiadaczy tych modeli, ponieważ oni będą wiedzieć najlepiej jak sprzęt się sprawuje smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wybrać laptop z gorszym procesorem ale z lepszą grafiką.

Gdzieś jest test na youtube jak niejaki "linustechtips" Kanadyjski unboxer części komputerowych porównał bodajże laptop z dwurdzeniowym i5, GTX580M, 8GB RAM do i7, GTX560M, 16GB RAM, wygrał ten pierwszy. Miażdżącą przewagą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Y580. Ok, a co myślicie o dysku? 5400 rpm to nie za mało? Mam zamiar kupić wersję bez systemu i samemu zainstalować W7 Ultimate 64 i zastanawiam się czy dysk nie będzie piętą Achillesową spowalniającą działanie programów i aplikacji. Poza tym jestem ciekaw ile taki dysk w laptopie może wytrzymać, w moim PC stacjonarnym po 3 latach padł Seagate 250 GB też 5400 rpm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy nie jest, ale ujdzie. Co do długości działania to ciężko stwierdzić, w przypadku Y580 jest pewien problem wynikający z dość wysokich temperatur dysku, ale na razie zbyt krótko ten lapek jest na rynku, by móc wyciągnąć jakieś wnioski z tego stanu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Przejrzałem trochę recenzji tego Y580 i trochę się przestraszyłem :) . Wiele osób pisze o wysokich temp. dysku i wynikających z tego problemów - od malejącej szybkości odczytu, przez utratę danych aż po "ugotowanie" dysku. Wiedziałem, że dysk w tym laptopie jest najsłabszym ogniwem, ale nie spodziewałem się że ma to aż takie znaczenie. Użytkownicy narzekają również na jego szybkość.

Ponieważ chciałbym bardzo, aby laptop który wybiorę posłużył mi bezproblemowo przez minimum 3-4 lata, postanowiłem wybrać nieco słabszy, ale i bardziej wytrzymały model wyposażony w dwa dyski - SSD i HDD.

Oto on:

Lenovo Z580

*i5-3210M 2,50 GHz

*8GB RAM DDR3, 1600 MHz

*GeForce GT 640M 2GB

*HDD 1TB 5400 rpm

*SSD 128 GB

Na SSD mam zamiar zainstalować system, natomiast na HDD gry, programy itd. Zastanawia mnie opis dysku HDD - "dysk zewnętrzny w obudowie...". Mam rozumieć, że będzie on podłączony za pomocą kabla SATA czy (oby nie) USB?

Bardzo chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

link ---> http://www.x-kom.pl/p/120171-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-z580-i5-3210m-8gb-1201000-dvd-rw-gt640.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...