Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TeKay1994

Komputer co kilka minut zacina się na kilka sekund

Polecane posty

Witam.

Mój problem polega na tym że przy pracy co bym nie robił co jakiś czas komputer zawiesza się (kursorem mogę ruszać ale zamienia się w kółeczko ładowania i np. w przypadku opery pojawia się na górze napis "nie odpowiada", a np podczas oglądania filmu obraz staje, dźwięk nie gra ale czas filmu leci dalej). Z początku myślałem że to wina zasilacza bo miałem Tracer 4Life 400W, więc wymieniłem na CoolerMaster 450W ale dalej to samo. Co może być przyczyną tych zwiech? Dysk twardy? RAM sprawdzałem diagnostyką pamięci, nie wykrył błędów. HD tune nie wykrył żadnych bad sectorów. System świezo postawiony, Siódemeczka x86. Bardzo proszę o pomoc

Sprzęt:

Płyta Gigabyte GA-M52L-S3 AM2+

AMD Phenom Triple Core 8750 2.40Ghz

Kingston 2GB ddr 667

Geforce 8800GT 512 DDR3

Dysk twardy WDC 500gb

Zasilacz CoolerMaster Real Power 450W

W załączniku daje screen z benchmarka z HDTune i Crystal Disk Info

post-63274-0-30542500-1355442455_thumb.j

post-63274-0-62993700-1355442472_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury z HWmonitor:

EDIT: @ właśnie zapomniałem dodać jednej ważnej rzeczy. Nowy system postawiony został wraz z wymianą karty graficznej, wcześniej miałem 8600 ale padła. Sterowniki sprawdzałem i wersje 306.23 jak i 285.62 i nic nie pomogło.

post-63274-0-83410300-1355488813_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, istnieje spore prawdopodobieństwo uszkodzenia płyty, a takowego nie będziemy w stanie na 100% stwierdzić. :|

Daj jeszcze screena z HWM, z temperaturami pod obciążeniem (pograj w coś ze 20 minut a program niech działa w tle), bo chyba te są mierzone w spoczynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mogą być. Aczkolwiek istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rdzeniach są zaniżone. Natomiast ogólna CPU zbliża się do granicy przegrzania. Myślę jednak, że to raczej nie jest przyczyną problemu, a wynikiem tego, iż zdejmowałeś chłodzenie i nie nałożyłeś na nowo pasty. :> Zatem jeśli nie chcesz mieć dodatkowych kłopotów (które przy okazji "zamulą" obraz całej sytuacji), radzę ją wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...