Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kostuh

Gears of War

Polecane posty

No lepiej, ale jeżeli już ktoś ma pirata to to chyba jedyne wyjście poza tym zdaje się, że ktoś tam pisał, że ma problemy w multi (co-op) w oryginalnej wersji więc wtedy również hamak wydaje się być szybkim i prostym rozwiązaniem problemu. Jasne, że zawsze lepiej na oryginale ale jeśli i na nim coś nie tyka jak trzeba wtedy...no właśnie.

Btw. tylko ja miałem w GoW'ie problem z save'ami ? tj w zależności od (omg) włączonego neta savy się traciły lub nie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trutral widze, że mało wiesz o sieci.

Niestety ludzie, którzy mają tylko wewnętrzne IP (czyli ukryte, nie publiczne) za przeproszeniem zesrają się prędzej niż zagrają z kimś kto ma także wewnętrzne IP, a wielu przypadkach są problemy jak nawet jedna osoba ma zewnętrzne.

Wiele użytkowników Neozdrady ma ten problem, a także wielu nieświadomych tego co oferuje dostawca internetowy, a niektórzy nawet nie mają wyboru i od razu dostają tylko wewnętrzne.

Jak zaś wiadomo wewnętrzne IP jest ukryte przez co wiele portów jest poblokowanych co np. uniemożliwia Peer to Peer lub podobnych tego typu programów.

Zaś właśnie Hamachi jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ przydziela IP specjalne każdemu w tej sieci i dzięki temu wszyscy mogą się widzieć i grać ze sobą.

Ja np. kupiłem 2 egzemplarze C&C: Generals i właśnie jedynym sposobem by móc grać z kumplem przez neta to właśnie hamachi, inaczej się nie dało lub były gigantyczne problemy.

Jeśli chodzi o Gears of War to granie przez hamachi nie zmienia żadnych plików, po prostu gra się tak jakbyście byli na wirtualnym LAN party. Grałem przez Hamachi swego czasu w wiele rzeczy i na prawde jest to zbawca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w prawie każdej grze to działa, ale nie o to mi chodzi.

Szczerze mówiąc, nie jestem netowym wymiataczem i pierwszy raz się z tym spotkałem. Ale może to kwestia doświadczenia. ;]

Misja z nietoperzami jest masakryczna jeżeli chcesz w nią grać we dwóch! Nie wiem dlaczego, ale to po prostu nie skutkuje. Najlepiej zrób to co ja - przejdź ją sam, będzie prościej :)

OK, spróbuję tak. Dzięki. :] Strasznie nam jedzie po ambicji fakt, że nie udało się jeszcze skończyć kampanii na insane'ie. ;]

Mam też jedno pytanko: Koza napisałeś, że grasz z kumplem w co-op, więc podejrzewam, że grasz przez "Games for Windows" - moje pytanie jest takie: jak odnajdujecie swoją grę (swój serwer)? Próbowałem grać z kumplem to nie wiedzieliśmy swoich serwerów. Czytałem na grach-online, że można grać przez internet z kumplem bez abonamentu gold , choć trzeba się nieźle nagimnastykować. Może wiesz jak to zrobić?

My robimy tak, że ja otwieram grę, a on po prostu wyszukuje mojego gamertaga na liście dostępnych serwerów (musisz wyszukiwać w "grach z listy LIVE"). Ważne jest to, żeby robić to natychmiast, ponieważ jeśli mój kumpel się w ciągu kilku sekund nie dołączy od momentu założenia gry przeze mnie, to zawsze znajdzie się ktoś, kto go podsiądzie. Serio, niektórzy są szybcy. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"My robimy tak, że ja otwieram grę, a on po prostu wyszukuje mojego gamertaga na liście dostępnych serwerów (musisz wyszukiwać w "grach z listy LIVE"). Ważne jest to, żeby robić to natychmiast, ponieważ jeśli mój kumpel się w ciągu kilku sekund nie dołączy od momentu założenia gry przeze mnie, to zawsze znajdzie się ktoś, kto go podsiądzie. Serio, niektórzy są szybcy. ;]"

Nigdy nie sprawdzałem, ale czy czasem nie powinno się dać hasła ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi podnieca się trudnością misji z kryll (tak chyba zwą się te nietoperze), a jest ona banalnie prosta. Po prostu jedziesz tak długo dopóki coś się nie pojawi gdziekolwiek. Wtedy zatrzymujesz się i tylko strzelasz (nie uruchamiasz dalszych skryptów) W drugiej części misji już końcówkę z kolei tylko jedziesz. Ot cała tajemnica tej misji.

Ostatecznego bossa (General Raam) też się łatwo pokonuje. Obczajcie filmiki na youtube. Wystarczy w dwóch mieć dwie bronie. Jeden musi mieć łuk drugi snajperkę (albo obaj mogą mieć łuk) i naparzacie w niego non stop na zmianę (po 45-60 sekundach padnie), nam z kumplem padł za 3 podejściem i się brechtaliśmy jak nam szybko poszło.

Co do samego "Insane". Jest świetnym poziomem trudności, bo jest dobrze wyważony. I jeśli nie idziesz "na pałę" a ukrywasz się to miło, łatwo i przyjemnie się go przechodzi. Sam przeszedłem insane'a, jedynie gdzie warto mieć pomoc to ostatni budynek kopalni, general raam i gdy ktoś jest stosunkowo nowy, cały ostatni akt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi podnieca się trudnością misji z kryll (tak chyba zwą się te nietoperze), a jest ona banalnie prosta. Po prostu jedziesz tak długo dopóki coś się nie pojawi gdziekolwiek. Wtedy zatrzymujesz się i tylko strzelasz (nie uruchamiasz dalszych skryptów) W drugiej części misji już końcówkę z kolei tylko jedziesz. Ot cała tajemnica tej misji.

Hm, strasznie mało klimatyczne rozwiązanie, ale rzeczywiście umożliwiające bezproblemowe przejście. Dzięki. :]

Ostatecznego bossa (General Raam) też się łatwo pokonuje. Obczajcie filmiki na youtube. Wystarczy w dwóch mieć dwie bronie. Jeden musi mieć łuk drugi snajperkę (albo obaj mogą mieć łuk) i naparzacie w niego non stop na zmianę (po 45-60 sekundach padnie), nam z kumplem padł za 3 podejściem i się brechtaliśmy jak nam szybko poszło.

Akurat Raam w co-opie w ogóle nam nie sprawiał kłopotów. Na hardcorze to była dosłownie sprawa kilkunastu sekund żeby draba położyć. We dwóch mieliśmy snajperki, wspierane łukiem i granatami. Kilka synchronicznych headshotów i już było po sprawie. BTW: granaty równie dobrze rozpędzają krylle co i łuk.

Co do samego "Insane". Jest świetnym poziomem trudności, bo jest dobrze wyważony. I jeśli nie idziesz "na pałę" a ukrywasz się to miło, łatwo i przyjemnie się go przechodzi. Sam przeszedłem insane'a, jedynie gdzie warto mieć pomoc to ostatni budynek kopalni, general raam i gdy ktoś jest stosunkowo nowy, cały ostatni akt.

Zgadzam się - insane to kwintesencja tej gry. Grywalność i radocha rosną po prostu niesamowicie. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznego bossa (General Raam) też się łatwo pokonuje. Obczajcie filmiki na youtube. Wystarczy w dwóch mieć dwie bronie. Jeden musi mieć łuk drugi snajperkę (albo obaj mogą mieć łuk) i naparzacie w niego non stop na zmianę (po 45-60 sekundach padnie), nam z kumplem padł za 3 podejściem i się brechtaliśmy jak nam szybko poszło.

Ja go załatwiłem nieco inaczej... pacnąłem z łuku, przebiegłem obok, podbiegłem do miniguna na podwyższeniu i załadowałem serię w pysk draniowi.

Zadziwiająco skuteczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie...Chcialem pograc z kumpelm na coopie na jednym kompie...ja na klawie on na padzie...czy jest to mozliwe? jesli tak to proslibym o opisanie jak to zrobic...Probowalem ale wychodzi na to ze gramy na obydwu kontrolerach jednoczesnie (doslownie!)....

Prosze o odpowiedz..

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do was tu zgromadzonych. Jak się gra w Gearsy na PC przez sieć? Przez tego chorego Windows Live'a, czy normalnie jak np. w UT (są serwery i sobie wybierasz, który chcesz). Chciałbym też ogólną waszą opinię na temat tego portu, bo słyszę niesamowicie często, że to słaby port który właśnie ssie za sprawą multi. Coś mają racji, czy chrzanią jak potłuczeni? Sprawdzić Gearsów póki co nie mogę, bo za słaby sprzęt (niedługo upgrade) i chciałbym od was się dowiedzieć. Nie chodzi mi o singel, bo wiem, że walka z brumakiem itp. Chodzi mi o multi, bo to jest właśnie najlepsze w tej grze i sterowanie (choć wiem, że i na padzie xboxowym się da). O komentarz prosiłbym hardkorowców, którzy w to grali na Xboxie i na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do was tu zgromadzonych. Jak się gra w Gearsy na PC przez sieć? Przez tego chorego Windows Live'a, czy normalnie jak np. w UT (są serwery i sobie wybierasz, który chcesz). Chciałbym też ogólną waszą opinię na temat tego portu, bo słyszę niesamowicie często, że to słaby port który właśnie ssie za sprawą multi. Coś mają racji, czy chrzanią jak potłuczeni? Sprawdzić Gearsów póki co nie mogę, bo za słaby sprzęt (niedługo upgrade) i chciałbym od was się dowiedzieć. Nie chodzi mi o singel, bo wiem, że walka z brumakiem itp. Chodzi mi o multi, bo to jest właśnie najlepsze w tej grze i sterowanie (choć wiem, że i na padzie xboxowym się da). O komentarz prosiłbym hardkorowców, którzy w to grali na Xboxie i na PC.

Grałem dużo na PC i trochę na Xboxie (a w planach mam przejście całej gry na spleet screenie w święta - właśnie na X360). Powiem tak, na padzie dało się grać, ale żeby osiągnąć sensowny wynik, trzeba naprawdę sporo trenować. Zaś duet mysz plus klawiatura sprawdza się świetnie. Co do jakości portu - wersja na PC jest taka, jak na X360, tylko że jeszcze bardziej wypasiona, zaś multi jest po prostu miodne! IMHO, możesz śmiało kupować, gdyż raczej rozgrywką wieloosobową nie powinieneś być zawiedziony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...Chcialem pograc z kumpelm na coopie na jednym kompie..

Nie można na PC. Można na X-Boxie.

:arrow: j3drz3j

Gra się przez "cholernego Windows Live'a", ale naprawdę można pograć nawet na słabszych łączach (jak 512).

W GoWa na padzie grałem troszkę na PGA i grało się nie najgorzej (lubię grać na padzie w zręcznościówki, wyścigi, gry sportowe itp. - choć ostatnio trochę mniej), ale dopiero porządnie grało mi się na duecie klawiatura + myszka. Nie ma nawet co porównywać. Jeżeli konwersja nie jest schrzaniona do wszelkiego typu strzelanek lepiej nie kombinować z padami i zostać przy starym sprawdzonym zestawie.

Pierwsze. Granie na padzie tudzież myszce + klawiaturze jest jedynie kwestią przyzwyczajenia (wiem, sprawdzone).

Drugie. Jak ma się sprawa z usługą Windows Live? Jest również płatna (zdaje mi się, że to pytanie retoryczne, w końcu to microsoft, ale że pewności nie mam...), a jeśli tak to ile?

Jak dobrze rozbudowana jest społeczność Gears of War PC? Nie narzeka się na zbyt niski poziom graczy, bądź problemy ze znalezieniem gry?

Ostatnie. Czy komputer za 3500 zł (i tak będę pewnie kupował za 2 miechy) pociągnie GoW na maksymalnych detalach w panoramicznej rozdzielczości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j3drz3j

Z tym komputerem to zależy nie od ceny tylko od jego parametrów (procesor, karta graficzna i pamięć ram) a na Windows LIVE możesz zapłacić żeby mieć więcej opcji do dyspozycji (np. rankingowe mecze) ale nie musisz a jak już się decydujesz płacić to zależy na ile czasu kupujesz sobie GOLD'a (to jest to konto po ulepszeniu dzięki zapłaceniu) to zależy na ile czasu bo jak na 3 miesiące to GOLD może kosztować tak 100-120 zł a jak już na rok _12 miesięcy) to gdzieś tak 400-550 zł. Nie musisz tego płacić bez przerwy tylko poprostu jak chcesz to kupujesz i masz a potem nie musisz jeszcze raz kupować (chodzi mi o zdrapkę z kodem ktory trzeba wpisać na jakieś tam stronie żeby mieć konto GOLD)n Raczej nie narzeka się na niski poziom gracza tylko najczęściej ci słabsi narzekają bo ci lepsi zabijają ich jednym strzałem z shotguna. Społeczność jest dobrze zbudowana choć zdarzają się ludzie nieźle grający których jak zabijesz to odrazu cię wyzywają od lam noobów itd a tak naprawde oni są tymi noobami bo dali się zabić a myślą że są niewiadomo kim. Na problemy ze znalezieniem gry też się nie narzeka chyba że serwer kolegi jest już pełny to już go nie pokazuje na liście. Ale możesz mieć problemy z rejestracją w Windows LIVE bo będziesz musiał wpisać sobie tzn. GamerTag (nick pod którym będziesz widoczny w grze) a większość jest już zajęta (niedawno doszedłem do klanu i chcialem sobie zrobić konto z tagiem klanu i nie mogłem zrobić konta o wszystkie fajne GamerTagi były zajęte).

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j3drz3j

Z tym komputerem to zależy nie od ceny tylko od jego parametrów (procesor, karta graficzna i pamięć ram) a na Windows LIVE możesz zapłacić żeby mieć więcej opcji do dyspozycji (np. rankingowe mecze) ale nie musisz a jak już się decydujesz płacić to zależy na ile czasu kupujesz sobie GOLD'a

Pozdro

Zdaję sobie sprawę, że to zależy od parametrów komputera :P. Chodziło mi o to, czy za 3500 zł mogę kupić części, których parametry będą wystarczająco dobre, by komputer ładnie obsługiwał gearsy (i inne nowe gierki).

Dobrze, że się trochę pohamowali w usługach Live na PC. Zresztą, czy live na PC nie jest droższy? Bo coś widzę, że 3 miesiące = 110, więc za miesiąc wychodzi 37 zł średnio. Notowania dolara spadają a Live taki drogi? Co do graczy to widzę, że jest jak wszędzie. Standardowy przykład zachowania: niewyżyte nastolatki myślą, że są najlepsze (kompleksy spowodowane widocznie innymi małymi częściami ciała), a jak przegrają to twierdzą, że przeciwnik miał szczęście, oszukiwał, lub oba naraz. Zdarza się też, że próbują się tłumaczyć, jak to się stało, że przegrali (pomimo że nikogo to nie obchodzi, ale muszą coś sobie wmówić), tak jakby przegrana była czymś nienormalnym np. ojej myszka mi się tnie to dlatego przegrałem noobie! Bardzo to smutne, lecz cóż... bywa. Fajnie się takich klepie, bo wtedy czuć te łzy w ich oczach, a te ich tłumaczenia i pseudobluzgi doskonale bawią lub smucą zależnie od nastroju.

Co do Gamertagu. Słyszałem, że również są achievementy. Czy gamertag z Xboxa może również obsługiwać wersję PC? Czy nie ma łatwo? Co do nazwy użytkownika trudno. Jak będą wszystkie normalne zajęte (ponad 50 wpisanych przezemnie) to da się jakiś bezsensowny typu lol31256675 (chociaż też pewnie zajęty :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa użytkownika to będzie twój GamerTag a achievmenty są i to chyba 49 albo 39 coś takiego i chyba twoje konto z xboxa nie zadziała na piecu a to że GOLD jest taki drogi nie zależy od wartości dolara u nas w Polsce tylko za ile sklepy np Empik sprzedają takie zdrapki z kodem pozwalający uzyskać konto GOLD. LIVE na PC jest taki sam jak na xboxie tyle że nie jest obsługiwany w Polsce (dlatego zarejestrowałem się jako Szkot :P )ale i tak jak się zarejestrujesz jako obcokrajowiec to będzie ci pokazywać że jesteś z Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gamertagu. Słyszałem, że również są achievementy. Czy gamertag z Xboxa może również obsługiwać wersję PC? Czy nie ma łatwo? Co do nazwy użytkownika trudno. Jak będą wszystkie normalne zajęte (ponad 50 wpisanych przezemnie) to da się jakiś bezsensowny typu lol31256675 (chociaż też pewnie zajęty :P)

Zadziała bez problemu. :] Tu masz przykład:

http://live.xbox.com/en-US/default.aspx

Mam zarówno GoWa oraz Kane & Lynch pod Windowsa, jak i kilka gier pod X360 i wszystko działa po prostu bez żadnego problemu. Niedługo do tego dojdzie jeszcze GoW na X-a. ;]

EDIT: Aha, achievy są i jest ich łącznie 50, z czego są takie perełki jak zabicie Brumaka, którego z oczywistych względów na X-ie nie było. ;]

Pozdrawiam,

KoZa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to zależy od parametrów komputera :P. Chodziło mi o to, czy za 3500 zł mogę kupić części, których parametry będą wystarczająco dobre, by komputer ładnie obsługiwał gearsy (i inne nowe gierki).

Da się. Posiadam Samsunga SM 2032BW i mam PC'ta gdzieś za 3200 zł, i na razie gram we wszystko na full detalu bez zacinek. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę o problemie dotyczącym savów, ale trochę innym niż opisywane tutaj. Po wyłączeniu gry(byłem gdzieś w 4 akcie) i ponownym włączeniu jej rano spróbowałem włączyć "kontynuuj kampanie" na moim profilu. Wtedy wyskakuje cos takiego "Na tym urządzeniu przechowującym nie jest zapisany żaden punkt kontrolny". O dziwo na dysku gdzie jest zainstalowana gra w folderze z checkpointami jest normalnie chyba z 35 chapterów. Wkleilem te savy do folderu C;/Moje dokumenty/My games/Gears of War i w folder z checkpointami i nadal nic nie działa. Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę o problemie dotyczącym savów, ale trochę innym niż opisywane tutaj. Po wyłączeniu gry(byłem gdzieś w 4 akcie) i ponownym włączeniu jej rano spróbowałem włączyć "kontynuuj kampanie" na moim profilu. Wtedy wyskakuje cos takiego "Na tym urządzeniu przechowującym nie jest zapisany żaden punkt kontrolny". O dziwo na dysku gdzie jest zainstalowana gra w folderze z checkpointami jest normalnie chyba z 35 chapterów. Wkleilem te savy do folderu C;/Moje dokumenty/My games/Gears of War i w folder z checkpointami i nadal nic nie działa. Bardzo proszę o pomoc.

Jest jeszcze jedna rada- wyłącz Internet. Miałem tak samo, to pomogło. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam następne pytanie. Jak się zarejestrować na Games for Windows. Mi pisze, że usługa Games for Windows - LIVE nie jest dostępna w Polsce. Więc proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. gdy włączam grę, jestem automatycznie zalogowany na swój profil, ale aktualizacji z neta pobrać nie mogę, bo "nie ma LIVA w Polsce"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam następne pytanie. Jak się zarejestrować na Games for Windows. Mi pisze, że usługa Games for Windows - LIVE nie jest dostępna w Polsce. Więc proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. gdy włączam grę, jestem automatycznie zalogowany na swój profil, ale aktualizacji z neta pobrać nie mogę, bo "nie ma LIVA w Polsce"

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26379&pid=1385

Tylko nie rejestruj sie na Polske. Wybierz Anglie czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...