Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kostuh

Gears of War

Polecane posty

Co trzeba zrobić aby móc grać przez sieć??

Tzn. problem tkwi w tym, iż ja zakładam nowe konto i chce dołaczyć do windows live, to dostaje nie miłą wiadomość, w której jest napisane ,że usługa windows Live w moim rejonie nie jest dostępna.

Co powoduje że nie moę grać przez sieć!!!

Cd-projekt chyba tu trochę nawalił albo to jakieś jedno wielkie nieporozumienie?? :?

Nie CDP, a raczej Microsoft, bo usługa Live! to ich działka... Jak ktoś umie, rejestruje konto Live! w Anglii czy gdzie bądź. Jak nie umie (jak ja), musi czekać, aż Microsoft łaskawie udostępni Polakom Live!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, skąd ja to znam, gra jest super, ale pod wzgledem technicznym to totalna porażka przez duże P. Te zanikające sejwy też mnie prześladują,

byłem na ukończeniu pierwszego aktu, następnego dnia włączam grę a tu sejwów nie ma.

Jeśli chodzi o przycinanie, to również u mnie występuje, a nie mam wcale tekiego złego sprzętu. Radeon 1950pro. Geil 2x1GB ramu 800mhz, Athlon X2 4800+. Ilość FPS na njawyżyszch detalach waha się w przedziale od 30-40.Sciagnołem najnowsze stery do grafiki i też nic.

Wiem, że z Radeonami są czasami problemy w grach, ale takie produkcje jak Crysis czy NFS PRO Street i Cod 4 chodzą mi bez najmiejszych problemów.

Wracam jeszcze do tego przycinania, sprawdzałem na każdych detalach jest tak samo, lekkie przyciniki, które są bardzo uporczliwe podczas grania.

A z tą usługą Live, a szkoda gadać-totalna klapa.

Mam pytanie czy są już jakieś patche poprawiające te wszystkie babole???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przycinki to normalka... poprostu gra doczytuje tekstury i nic na to nie poradzicie (chyba ze to OnlyStreamInTextures dziala). Tworcy sie chwala tym ze podczas gry nie ma zadnych "loadingow". Czesto wam sie ciacha tak ? Mi tylko jak jest nowe pomieszczenie albo cus to zatnie na 0.1 sek i przez nastepne 15 min mam luz. Ile macie RAM ?

PS: Znikajace savy - a zrobiliście profil ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przycinki to normalka... poprostu gra doczytuje tekstury i nic na to nie poradzicie (chyba ze to OnlyStreamInTextures dziala). Tworcy sie chwala tym ze podczas gry nie ma zadnych "loadingow". Czesto wam sie ciacha tak ? Mi tylko jak jest nowe pomieszczenie albo cus to zatnie na 0.1 sek i przez nastepne 15 min mam luz. Ile macie RAM ?

Chłopie, zeby na 2 GB Ramu sie cięło??? Przy 2 Giga po załadowaniu textur dysk tawrdy wogóle nie powinien byc uzywany, a jak juz to rzadko do doczytania jakiejs pierdoły. Wiecie ile to 2 Giga? Gra zajmuje 9 Giga, wiec do w takiej ilosci miscie sie gdzies 27% całej gry, a tu gra w misyjkach ma problemy z dostarczeniem danych? Smieszne. Gra jest spapraniona na maxa. Crysis mi takich cudów nie odstawiał, a gdzie tam GoW do wymagan Crysisa. Nie ma łatek, nie ma nic. Tylko kombinowac pozostaje. W CDA gra otrzymała 9, wow fajnie tylko, że o tych babolach to nie raczyli wspomnieć. Jakby nie było to uprzykrzają troche zycie, myslisz se, że gierka pod kazdym wzgledem wypas a tu d^pa. Co do przycinków, to w pliku WarGameSettings - sciezka moje dok/my games/gearsof war/War game/config trzeba w linijce OnlyStreamInTextures zmienic na true. Zrobiłem tak ale problem z doczytywaniem i tak pozostał, moze nie wystepuje tak często ale nie powinno wogóle wystepować!!! Chyba, ze sie myle i gra ma w minimalnych 3 GB Ramu. Sam juz nie wiem. No cóz, trza zacisnąc zęby i......... grac, bo gra jest wciagajaca. Zna jeszcze ktoś sposoby, na poprawe wydajnosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Bill musiał w tym maczać palce - mam C2D @ 3GHz, GeForce 8600 GTS i 2x 1GB 800 MHz Geil, i przycina. Mało tego, grałem w GoW na PGA (tam powinni mieć RACZEJ dobre kompy), ale też się cięło. Gra tnie się akurat nie podczas największej młócki, tylko w przeróżnych innych momentach :roll: Do tego tnie się praktycznie tak samo na każdych ustawieniach, minimalnie pomógł mi update, spróbujcie go zainstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze trzeba sie bedzie meczyc z tymi zaciachami, bo zanim panowie co robili GoWa( w zasadzie to nie wiem kto to spartolił ale chyba People Can Fly, przeciez oni robili konwersje, czyli oni optymalizowali gre) w koncu pomoga graczom, to ja juz gre ukoncze. Jasny gwint, kiedy sie to k^!$@#$!@ skończy. To jakis spisek, pewnie Ci co robia konwersje z platform, specjalnie partoli gre, by wywołac oburzenie i niechec u PieCowych graczy do swego sprzetu, gdyz to w koncu wychodzi na to, że kłopoty "MAMY" przez sprzęt jaki "MAMY". Na konsoli "TYCH" problemów nie ma. Nie spotkałem jeszcze osobiscie udanej konwersji, a lata mijaja i chyba nie ujrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 2GB ramu i mam te minimalne przycinki... Na multi tez tak masz ze tak to ci przeszkadza ? Na singlu to jak powiedzialem normalka poniewaz gdy przechodzisz po mapie to doladowuja sie jej kolejne etapy... Na multi POWINNO byc WSZYSTKO OK.

Moj PC:

E2140 1.6 @ 2.8

PDP 2GB 700mhz 3-3-3-9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na singlu to jak powiedzialem normalka poniewaz gdy przechodzisz po mapie to doladowuja sie jej kolejne etapy...

Zapewniam Cie, ze to nie jest normalne. Singla jeszcze nie ukończyłem to skad mam wiedziec jakie jest multi. Najpierw singiel potem multi. To ja CI powiem czemu to jest niemożliwe na 2 GB Ramu. Skoro wszystko jest w pamięci lokalnej, to skad te doczytki? . Przy wczytywaniu nowego etapu z cała pewnoscia wczytane sa wszystkie textury i pliki potrzebne do poprawnego działania w 2gigabajtowa pamięc. Przeciez terazniejsze komputery maja transfer z pamieci i do pamieci na poziomie 5 GB/s. Nie mów, ze jest to normalne, bo Crysis ma NIENORMALNE wymagania, a takich jaj nie było. Patche, sratche, nic nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zaciachami to troche racji jest. Jak sobie gram i jest na maxa sieczka na jekiejs otwartej przestrzeni to wszystko plynnie chodzi , a czasem gdy wejde w jakies malutkie pomieszczenie gra zaczyna przycinac tak sama z siebie. Przyciecia trawaja jakies 2-3 sekundy i dalej idze normalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze cały etap nie jest wczytany od razu. Sa strefy doczytywania, jak opuszczasz pewien obszar i wchodzisz do nowego program musi doczytac dane. Robi to niestety na tyle nieumiejetnie, ze zarzyna najmocniejsze konfiguracje. Mozna sie pobawic w ustawienich, w pliku WarGameSettings. Kiedys ustawiłem tak fortunnie, ze gierka chodziła przepięknie, nie było nawet doczytywan miedzy lokacjami, było widac, ze chodzi jak trzeba ale nie wiem czyja to zasługa, przypadku czy moja???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multi jest gitara - Mniejsza przestrzeń, zero doczytań, ale gdy zaczyna się mecz, można zobaczyć, jak tekstury się dekompresują, to samo jest w nowym UT - od rozmytych modeli, po spekulary, bumpy i normale. Jedyny zgryz to to, że trzeba się pobawić na stronie xBoxa, żeby profil był w Live! Polski na liście oczywiście nie ma, udaję Szkota :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze cały etap nie jest wczytany od razu. Sa strefy doczytywania, jak opuszczasz pewien obszar i wchodzisz do nowego program musi doczytac dane. Robi to niestety na tyle nieumiejetnie, ze zarzyna najmocniejsze konfiguracje. Mozna sie pobawic w ustawienich, w pliku WarGameSettings. Kiedys ustawiłem tak fortunnie, ze gierka chodziła przepięknie, nie było nawet doczytywan miedzy lokacjami, było widac, ze chodzi jak trzeba ale nie wiem czyja to zasługa, przypadku czy moja???

Dokładnie tak jest Chłopaki.Mam Athlona 6000+, 3,0 Ghz RAM'u GEIL'a taktowanego na 800 mhz i Radeona 3870 Sapphire'a.Z początku gra się cieła ale to była wina sterów,później było wszystko ok ale na małej rozdzielczości 1024 x 768 i średnich detalach.Zaczęło mi się ciąc ostatnio na max detalach ale tak samo się teraz dzieje na średnich.Jestem pewien,że to nie wina karty lecz może konfiguracji plików config gry lub znów coś ze sterownikami,bo gra się nie tnie na otwartych przestrzeniach, w pomieszczeniach itd. lecz w pewnych momentach,w których słychac prace procesora.Jest to ładowanie kolejnych etapów tak jak powiedział mój przedmówca....Epic mógłby w końcu zacząc prace nad jakimiś patchami do gry,bo bugów w niej nie miara ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKA PROSBA -> niech ktos mi powie co sie wciska zeby pisac do ludzi w multi, tylde txt i enter? Musze miec pewnosc bo chyba to nie jest to raczej powinno mi sie pokazac na ekranie co napisalem nie xP?

Co do multi to kompletnie tego nie czaje - da sie grac praktycznie bezproblemowo na serwach zagranicznych to dlaczego kurde Polakom tego nie udostepnia??? Tez sie pod Szkota podszylem xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKA PROSBA -> niech ktos mi powie co sie wciska zeby pisac do ludzi w multi, tylde txt i enter? Musze miec pewnosc bo chyba to nie jest to raczej powinno mi sie pokazac na ekranie co napisalem nie xP?

A w instrukcji tego nie opisali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wracam do tematu zacinek, nie wiem jak Wam, ale mi ta kombinacja zmiany z OnlyStreamInTextures=FALSE na OnlyStreamInTextures=TRUE bardzo pomogła, gra chodzi teraz jak powinna chodzić od samego początku :D czyli bez tych denerwujących zacinek.

Mam za to problem z rejestracją.

Zalogowałem się na tej stronie z tego linku co znalazłem na forum, ale to nic nie dało nadal nie mogę grać przez sieć, przy logowaniu w grze, podczas sciągania mojego profilu, nagle wyskakuje błąd, że nie można ściągnąć profilu i jakiś numer błędu 0x016... itd.

W czym tkwi problem, może coś źle zrobiłem podczas rejestracji albo coś źłe jest z tym windows live id, sam już nie wiem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakby opisali to bym sie nie pytal >< pewnie to say zeby jacys wariaci po dostaniu heada nie mogli nic napisac dopoki im zacmienie mozgu nie przejdzie xP

PINIO zawsze pozostaje reinstalacja gry i/lub ponowna rejestracja na LIVE >< u mnie chodzi bez problemow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też raz nie pobrał profilu. Wszedłem na stronkę, pogrzebałem i w końcu się udało. Choć mówił chyba na początku, że serial jest zły - był wpisany jakiś dziwny. Wpisałem prawidłowy i ruszyło.

Jedyne, co mnie wkurza, to polonizacja - babole w singlu i niekonsekwencje w multi. Da się jakoś zmienić język na angielski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo problemów z tym GoW... A ja jak zwykle muszę mieć je wszystkie! Te przycinki jeszcze da się jakoś przeżyć, ale znikające sejwy naprawdę potrafią wk***** Zna ktoś jakiś sposób, żeby gra zapisywała się normalnie? I czy mógłby ktoś napisać jakąś krótką instrukcję do uruchomienia gry po sieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo problemów z tym GoW... A ja jak zwykle muszę mieć je wszystkie! Te przycinki jeszcze da się jakoś przeżyć, ale znikające sejwy naprawdę potrafią wk***** Zna ktoś jakiś sposób, żeby gra zapisywała się normalnie? I czy mógłby ktoś napisać jakąś krótką instrukcję do uruchomienia gry po sieci?

Wystarczy podczas uruchamiania się gry (np. kiedy widzimy logo epica) wcisnąć klawisz "home" i oto przed nami możliwość stworzenia profilu, a tym samym normalnej i komfortowej gry- bez ryzyka zniknięcia save'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dziwie, ze wam tnie, urywa klatki, majac lepszy komp od mojego... Kupilem gre za 17,99 funta (normalnie kosztuje 29,99 - 34.99), bo na game.co.uk (jedna z najwiekszych sieci gier w UK) byl BIG SALE. Na nastepny dzien przyszla paczka, odpalilem i spokojnie sobie gram. Moj komp ma juz ponad 2 lata. Owszem obraz nie jest super plynny, ale nie przeszkadza to w rozgrywce. Miejscami "szarpnie", jednak bez gubienia klatek (wina 1GB ramu), ale GF EN7600 GT podkrecony dzieki Asus SmartDoctor i sterownikom Enhanced Drivers w zupelnosci daje grze rade. Mozecie wierzyc lub nie - gram w 1360x768 i ustawilem wszelkie detale na full i nie narzekam. Jedyne to szczena mi opadla gdy zobaczylem grafe (w Crysis jeszcze nie gralem - kupie jak stanieje i pewnie bede mial juz cos lepszego na stanie). Ale to dlatego, ze moj komp jest w pelni odlaczony od netu i ma czysty win xp z samymi sterownikami, i nie ma niczego co by zamulalo system (antywirus, firewall, komunikator, etc). A moze ci co maja dwa tarde dyski tez by cos takiego zrobili?? Na jednym dysku/partycji system tylko do netu (w moim przypadku debian - chodzi na laptopie), a na drugim tylko do gier (pc)? Wowczas nic by wam nie zajmowalo niepotrzebnie pamieci podczas grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

OK.... Wszystko pięknie ładnie. Były propozycje zmiany sterowników, ale czy ktoś wie czy istnieją sterowniki Omegi do GeForce 7 ?? Z tego co mi wiadomo to Omegi sa na bazie starych sterów nVidii nie obsługujących kart z serii 7.

Przed chwilą musiałem przywracać system, po uprzednim odinstalowaniu sterów nVidii i zainstalowaniu nowych Omegi (co się okazało był to jakiś upgrade :? o czym dowiedziałem się po fakcie)

Czy może ktoś może mieć jakieś pomysły na stuningowanie karty którą posiadam (GeForce 7950 GX2)...??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, właśnie zacząłem ściągać. Wcześniej też ściągnąłem stamtąd, tyle ze był to nVidia Omega Driver 1.169.21 (bo widzę ze pierwszy jest pod Viste). Generalnie po tym zabiegu - tak jak pisałem - padał mi ekran zaraz po restarcie i klocek.... Norton Ghost....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytano (może nubskie), te Omega Driver'y to wystarczy zainstalować i już czy trzeba coś tam jeszcze konfigurować. Mam kartę Radeon X1650 Pro 512 MB i Omega Driver ATI. I jeszcze coś, to może pomóc w tylko w GoW, czy np. w Wiedźminie i w TDU też?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...