Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nosferatu82

Zmiana grafy z 460.na 660ti czy zmiana platformy z 775 na 1155?

Polecane posty

Witam.

Mam problem odnośnie modernizacji blaszaka, która jest wynikiem okrutnej straty płynności w Guild Wars 2 w czasie WvWvW.

Spadek fps do poziomu nawet 5 klatek / sek przy wielkich bitwach i wyswietlaniu mnóstwa postaci i szczegółów. Full HD prawie max detale bez synchronizacji pionowej.

Do rzeczy. Obecna platforma:

Asus P5K (P35)

E8400@3.67

2x2GB DDR2 Kinston HyperX 1066@800(4.4.4.12)

Gainward GF GTX 460 1GB (256bit)

Chieftec 550W

W związku z tym, że max detale sprawiają mi dużą radoche postanowiłem dokonać upgrade. I tu pojawia się pytanie na które nie potrafię znaleść odp.

Mianowicie co zagwarantuje mi większy wzrost wydajności?

Wariant zakupowy:

a). GF GTX 660Ti + kolejne 4GB RAM

b). Asrock Z77 + Intel 2500K + 8GB RAM

c). dysk SSD 120GB + dysk HDD (do RAID) + 4GB RAM

d). a może Wasze propozycje?

Wiem że inwestowanie w stara platformę s775 nie należy do perspektywicznych lecz procek daje radę gorzej ze starymi interface'ami a grafa by mi została na ewentualną przesiadke gdy ceny płyt i prockow spadną.

Jak się będzie miała zmiana platformy na 1155 w zachowaniu 460ki?

Czy uzyskam realny wzrost i stabilność grafiki przy macierzy RAID i SSD?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji karta graficzna jest ograniczana przez procesor.

a) Zdecydowanie najgorsza opcja. Raz, że wymiana karty graficznej nic tu nie da, to jeszcze pamięci DDR2 są strasznie drogie.

b) :ok: Z płyt np. ASRock P67 Pro3 jak ma być tanio, z pamięci np. Crucial Ballistix.

c) SSD i RAID w grach wiele nie dadzą - bardziej wpłyną na czasy ładowania niż FPS jak już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz kasy do wydanie i czy zamierzasz podkręcać, ja bym raczej zmienił procesor, płytę główną i RAM potem dozbierać na kartę. Zestaw do OC to j/w czyli 2500k+ASRock P67 Pro3+Crucial Ballistix 8GB, jak nie zamierzasz podkręcać to polacam coś takiego: i5-3470+ASRock B75 Pro3+Crucial Ballistix 8GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja B jest najsensownejsza jako iż i5 2500K wystarczy ci na długi okres bez potrzeby wymiany w bliskiej przyszłości i to samo dotyczy się do 8GB pamięci ram. Sam mam Guild Wars 2 i kiedy wymieniłem kartę graficzną z HD5670 na HD7850 doznałem dużego wzrostu wydajności lecz nie w WvWvW gdzie zdecydowanie bardziej jest obciążony procesor ... wtedy wymieniłem mój Core 2 Quad q8300 2.5GHz + 2GB Ram na i2500K + AsRock Pro3 + 2x4GB Ram Corsair Vengeance 1600MHz po czy doznałem wyraźny wzrost wydajności w każdym aspekcie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...