Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2007

Polecane posty

Ale czy słowa "pakujemy na siłce" nie pasują bardziej właśnie do łysego trolla w dresie niż do porządnego człowieka z wyższym wykształceniem?

To juz porzadny czlowiek z wyzszym wyksztalceniem nie moze mowic tak, jak mu sie podoba? Musi miec caly czas kij od szczotki w tylku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładki - mi również ta przeźroczysta strona szybko się odkleiła. Ale wystarczyło, że użyłem szybkowiążącego kleju do drewna (nazwy nie podam, żeby nie robić tu kryptoreklamy =P), i już trzyma się mocno jak ta lala ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podkładka odkleja sie od tej gąbeczki czy moge liczyć na jakoś wymiane podkładki czy mam ja sobie podkleic super klejem?

A co do numeru taka mała refleksja jesli te wszystkie gry z najwyższej technologicznie półki nie dostały 10 w tym numerze mowie tu o Crysisie Cod4 NFS PS to nie widze na horzyzoncie gry ktora moze na 10 w waszym pismie zasluzyla.Taka mam wizje ze najblizsza 10 bedzie przy recezji Starcrafta 2 ale moge sie mylic!:)

Pozdro Numer czadowy jak zawsze pelniaki spoko

ps juz wiem co zrobic z podkladka :)

Trzeba czytac dokladnie forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do numeru taka mała refleksja jesli te wszystkie gry z najwyższej technologicznie półki nie dostały 10 w tym numerze mowie tu o Crysisie Cod4 NFS PS to nie widze na horzyzoncie gry ktora moze na 10 w waszym pismie zasluzyla.

10 dostaje sie nie tylko za zaawansowanie technologiczne, bo nie ono jest w grze najwazniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do podkładki, przyłączam się do skarg. Ale skorzystam z rad forumowiczów i będzie dobrze :)

2. Co do pewnych dziwnych rzeczy w redakcji, to mam nadzieję że nie wpłyną te konflikty w żaden sposób na teksty. W sporcie (np. Mistrzostwa Europy siatkarzy) zawsze to widać w grze drużyny więc zastanawiam się jak to będzie tutaj. Zwłaszcza że to właśnie kultowość redakcji i jej atmosfery zapewniła w dużej mierze status kultowości CDA. Przydałoby się chyba tam u Was jakieś mocne zebranie typu katharsis, zresztą tak radzą zwykle specjaliści od zarządzania.

3. Pełniaki OK, solidny zestaw (do tej pory często nadużywaliście słowa "solidny" w stosunku do słabych gier, teraz jest rzeczywiście solidnie)

4. Recki - super. Szkoda tylko że w takim zestawie nie ma ani jednej 10 . Tak jak kolega wcześniej napisał, nie ma chyba w najbliższej przyszłości gry która miałaby szanse na 10 bo wszystkie moje typy uszły w tym numerze. Nawet Wiedźmin 2, Far Cry 2 czy Star Craft 2 które się już robią nie mają chyba szans bo jak wiadomo kontynuacje mają u Was utrudnione zadanie (wyjątek: Tony Hawk)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w drukarni , więc mogę się domyślać jak wygląda sprawa z gadżetem - podkładką.

Jeśli osoby sklejające je do kupy pracowały w systemie akordowym (czyli ile zrobią, za tyle im zapłacą) to się nie ma co dziwić, że to wszystko niektórym lata, rozłazi się, etc.

Tu gdzie pracuję, tak to właśnie wygląda jeśli chodzi o osoby zajmujące się gadżetami do gazet. Lecą na ilość nie na jakoś.

Czy tak samo jest w Krakowie? Tego nie wiem, niech wypowiedzą sie o tym osoby, które tam pracują, lub redakcja.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem! Szczerze mówiąc, pierwszy raz od roku. I jestem pozytywnie zaskoczony :P Co mnie do tego zmusiło? Przeglądałem ostatnio sobie stare numery CD-Action (2003 !) i się do tego przekonałem (miałem jeszcze jeden numer sprzed roku, ale nie wiem gdzie). Wszedłem (albo i weszłem, a czemu by nie ^^) na stronkę i zobaczyłem, co będzie w najnowszym numerze. Nie, że specjalnie namówiły mnie do tego pełne wersje czy kalendarz z podkładką do myszy, jednak pozytywnie wpłynęły na chęć kupna nowego cda. Tak więc przeczytałem i miło jest mi stwierdzić, że zmiany w czasopiśmie są tylko na dobre. Chciałbym jednak, by w pełnych wersjach znalazłoby się też coś, co by mi się bardzo spodobało (nie chodzi mi o to, że chcę, byście dali CoDa 4, WoK czy Crysis, ale coś dla oldschoolowców i coś naprawdę grywalnego, nawet o niskiej rozdzielczości - kocham gry z pixelozą, nawet takie tworzę :P ). W każdym razie ten numer doskonale mnie przekonał do tego, by powrócić do regularnego kupowanie CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie streszczenie najnowszego wydania cda:

Pełniaki jak zawsze trzymają najwyższą klasę i jestem z tego bardzo rad. Dziś już podchodziłem do Hitmana, ale jednak stwierdziłem że tego typu gry mnie nie "kręcą" ;) Recenzje- Pro "Shit" i 9?.. Na dodatek żadnej wzmianki o najgorszej optymalizacji w dziedzinie gier komputerowych. CoD 4 i 9?!?! Najeżona skryptami jest, fakt, ale nie zdarza się tego odczuć aż tak często.. No, może i jest bardzo, baardzo krótka co nie oznacza, że przereklamowanego Crysisa bije na głowę. Ten kalendarzopad na pierwszy rzut oka okazał się świetnym gadżetem, ale jak już coniektórzy wspomnieli- przeźroczysta folia odpada już po chwili. Za to w AR nieźle się uśmiałem.. CDA i III Reich.. Smuggler i Hitler :lol: Co do zestawienia komputerów, to za 3000 moim zdaniem można by sobie skompletować coś lepszego od tego co podaliście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer cda spodobał mi się. Recenzje samych Hitów, fajne pełniaki i gadżet skłaniają, żeby wydać tę złotówkę więcej. jeśli chodzi o odklejającą się przeźroczystą część podkładki, to nie przeszkadza mi ona, ba, nawet pomaga mi w w wyrywaniu kartek z kalendarza :wink: (bo je się wyrywa, prawda? :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź dla mnie większość numerów CDA jest naprawdę dobra, to 12/2007 jest doskonały ! Chociażby za recenzje: Crysis, NFS PS, UTIII i wiele innych gier, które zasługują na minimum 9/10. Co do gadżetu - takiego "bajeru" nie dało chyba jeszcze żadne pismo. Piszę to z wyrazami uznania ! Tak trzymać chłopaki (i dziewczyny, bo w redakcji i te są:P)!

P.S. kreve-ja bym Crysisowi nie dał 10 chociażby za wymagania. To chyba pierwsza gra do której potrzeba GF8800 by cieszyć się płynnością w 1280x1024 max detalami i antyaliasingiem 16x Q-chodź teraz właśnie w tą grę "naparzam" najchętniej. Aczkolwiek to jest tak, że to są oceny recenzujących. Ty możesz i masz prawo mieć inne zdanie. Takie czasy (na szczęście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jakaś kłótnia na górze ?

ktoś chyba focha strzela. Co do numeru - myślę że trzebaby popracować trochę nad formą "Na luzie". Za dużo historyjek w stylu "A mój znajony to powiedział..." tak sobie jest ze śmiesznością. Myślę że lepiej byłoby wkleić tam jakies fajne dialogi z chatów, gadu czy więcej śmiesznych fotek. Bo tak jest trochę za drętwawo jak na "na luzie". A recenzje w tym miesiącu obrodziły :)

BTW: Crysis, crysis, crysis - ciekawe co będzie po nim? Gra ochlapująca gracza wodą gdy wpadnie do jeziora, kłująca go w rękę mysz gdy się nabije na jakiś kolec, tryskająca flegma z monitora przy starciu z jakimś obcym, fetor zgnilizny w trakcie gry w jakąś grę z zombie ?

Myślę że gry idą w złą stronę. Zamias pobudzania naszej wyobraźni - usypiają ją. Jak daleko jeszcze zajdą - cholera wie. W każdym razie - realność i grywalnosć w grze to nie kwestia potężnej grafiki - to kwestia poruszenia wyobraźni gracza. Bo na nim kończy się jakby "łańuch przekazu". To czy ogniwa tego łańcucha będą czort wie jak poozdabiane nie zmieni tego że o ostatnim ogniwie decyduje sam gracz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreve-ja bym Crysisowi nie dał 10 chociażby za wymagania. To chyba pierwsza gra do której potrzeba GF8800 by cieszyć się płynnością w 1280x1024 max detalami i antyaliasingiem 16x Q-chodź teraz właśnie w tą grę "naparzam" najchętniej. Aczkolwiek to jest tak, że to są oceny recenzujących. Ty możesz i masz prawo mieć inne zdanie. Takie czasy (na szczęście).

Ależ ja również nie twierdzę że Crysis zasługuje na 10. Myślę tylko że skoro w tym CDA jest tyle next-genowych hitów i żaden nie dostał 10 to troche szkoda :) bo prędko lepszych gier nie zobaczymy. A poza tym bywało że dużo słabsze gierki dostawały dychę. Choć też dobrze że nie dali dychy tylko po to żeby była. Ale ja bym mimo wszystko dał Gears of War dychę ale to już moje zdanie, recenzent w końcu spędził nad tą grą wiele godzin więc jednak może więcej powiedzieć o niej niż ja.

PS. Dlaczego tym razem konkursy z Gadżetu kosztują aż 2,44 zł, zawsze były po 1,22 zł i było dobrze a teraz pół doładowania komórki zużyję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy słowa "pakujemy na siłce" nie pasują bardziej właśnie do łysego trolla w dresie niż do porządnego człowieka z wyższym wykształceniem?

To juz porzadny czlowiek z wyzszym wyksztalceniem nie moze mowic tak, jak mu sie podoba? Musi miec caly czas kij od szczotki w tylku?

Pewnie, ze moze. W koncu po tym poznaje sie porzadnych ludzi. Czego najlepszym przykladem jest ostatnia kampania wyborcza :lol: A ja glupi zawsze myslalem, ze ludziom porzadnym podoba sie mowic porzadnie. Akurat ta "silka" mnie jakos nie zgorszyla specjalnie.

Za to straszenie 14-letniego smarkacza, ze redakcja trenuje kung-fu i zrobi z nim porzadek to juz ubaw po pachy :D Jeszcze lepszy tekst to : "Im mniej ludzi tym wiecej miejsc pracy" Szkoda, ze ekonomiczne Noble juz rozdane w tym roku :P. Ogolnie poziom listow W AR jak zwykle na poziomi czulego Wojtka z onetu tyle, ze tu pisane chyba na serio. Za to odpowiedzi potrafia rozbawic.

Hehe jak zwykle czytam CDA od konca. Co do reszty to fajnie, ze wiecej jest o sprzecie- szczegolnie konfigurator. Pomoze zlozyc nowego kompa po swietach takiemu laikowi jak ja. Ciekawy jak zwykle artykul Khedrona. Sporo interesujacych opisow roznej masci gadzetow o istnieniu ktorych pewnie bym sie nie dowiedzial, a niektore sa warte grzechu.

Recenzji jeszce nie czytalem, ale i tak pewnie w najblizszym czasie pogram tylko w COD4, wiec nie spieszy mi sie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Grudniowy nr CD Action to już 41 w mojej domowej kolekcji! Mam 30 lat, pracuję zawodowo po około 10 - 12 h dziennie więc czasu na giercowanie niewiele, a giercowanie uwielbiam! Jakiś czas temu postanowiłem więc kupować tylko te gry (shootery i ścigałki) które w CDA otrzymują ocenę 9 lub wyżej (wiadomo brak czasu). No i w grudniu mam przysłowiową zagwozdkę, wypada kupić 5 gier. Nawet jeżeli nie kupię ich wszystkich to fakt tylu dobrych recenzji w jednym numerze to miód na moje serce, serce zagorzałego "piecowego" gracza! Dodam jeszcze, że ciągle jak dzieciak czekam na każdy nr cda, potem kupuję wsiadam do samochodu, zrywam folię, dodatki lądują na wycieraczce (nie są istotą cda) i chłonę!

Dla mnie grudniowy nr jest świetny, udowadnia, że granie na PC ma się dobrze, że ciągle ktoś tworzy i wydaję doskonałe gry na tę platformę!

Pozdrawiam Wszystkich!

S!dd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, czy recenzja GoW'a nie była zbyt hurraoptymistyczna (i ogólnie jakoś mało treściwa, zwłaszcza że ok. 50% to screeny...?)

Bo jakoś nie wspomnieliście o problemach z dźwiękiem przestrzennym, o cholernie ubogich możliwościach konfiguracji grafiki i o tym że AA tylko pod Vistą.

IMO, trochę za mało krytyczni jesteście ostatnio. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer kupiłem we wtorek zaraz po szkole - miałem farta został tylko jeden (jeśli było takie zainteresowanie to może padnie kolejny rekord sprzedarzy). Jeśli chodzi o moją prywatną kolekcję to pod względem recek jest najlepszym CDA jakie mam (poprzednim było to z lutego 2007 - z WOW:BC, SC i STALKEREM). Na coverze też niezłe sprawy, bo i Hitman się przyda i ten symulator czołgu, bo podobno fajny. Co do pozostałych dwóch gier to Nocna Straż mnie wkurzyła, gdy grałem w demko - teraz się chyba do niej nie przekonam. A wojennych RTS mam masę (choćby CoH czy moje ulubione Codenam'y Panzersy) więc ta 'I Wojna Światowa' miejsca na moim dysku nie zagrzeje.

Co do podkładki, to rozumiem że chcieliście dobrze, ale - jak dla mnie - wyszło tak sobie. Fajniej by wyszło gdybyście zrezygnowali z kalendarza. Mousepada sklejać superglu(tem) nie będę - bo jak zmieniałbym w kalendarzu kartki:)? Dodatkowo w pewnych miejscach myszka mi wariuje i przeskakuje na drugą stronę ekranu (mój gryzoń chociaż nie najmłodszy - to z Logitecha, a dotychczas mi problemów nie sprawiał).

Tak czy siak wasza podkładka leży teraz niedaleko obecnego m'pada - po prostu ładnie wygląda. No i jeszcze jedno - podobają mi się bonusy zamieszczone na płycie - fajnie wyszły.

Czekam teraz na numer styczniowy (jeśli dobrze pamiętam wychodzi 31 w sylwka) bo ciekawy jestem jakie są te gry które chcieliście dać w XII, a Wam się nie udało.

Jednym słowem - powodzenia w pracy twórczej. No i troche mi przykro, że nie możecie spędzić świąt wyluzowani, nie zajmując się pracą redakcyjną. To jest jednak poświęcenie mniejszości dla dobra i zadowolenia kilkuset tysięcy czytelników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na coverze też niezłe sprawy, bo i Hitman się przyda i ten symulator czołgu, bo podobno fajny.

To nie jest symulator, tylko zrecznosciowka.

No i troche mi przykro, że nie możecie spędzić świąt wyluzowani, nie zajmując się pracą redakcyjną.

Kto powiedzial, ze nie mozemy? :) Wystarczy sie sprezyc i wczesniej wyslac pismo do druku, co jest jak najbardziej wykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na coverze też niezłe sprawy, bo i Hitman się przyda i ten symulator czołgu, bo podobno fajny.

To nie jest symulator, tylko zrecznosciowka.

Mój bład - to rzeczywiście zręcznościówka.

No i troche mi przykro, że nie możecie spędzić świąt wyluzowani, nie zajmując się pracą redakcyjną.

Kto powiedzial, ze nie mozemy? :) Wystarczy sie sprezyc i wczesniej wyslac pismo do druku, co jest jak najbardziej wykonalne.

Jeśli tak to fajnie, ale czy da się to zrobić bez zarywania nocek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy słowa "pakujemy na siłce" nie pasują bardziej właśnie do łysego trolla w dresie niż do porządnego człowieka z wyższym wykształceniem?

To juz porzadny czlowiek z wyzszym wyksztalceniem nie moze mowic tak' date=' jak mu sie podoba? Musi miec caly czas kij od szczotki w tylku?[/quote']

Pewnie, ze moze. W koncu po tym poznaje sie porzadnych ludzi. Czego najlepszym przykladem jest ostatnia kampania wyborcza :lol: A ja glupi zawsze myslalem, ze ludziom porzadnym podoba sie mowic porzadnie. Akurat ta "silka" mnie jakos nie zgorszyla specjalnie.

>>>Piszę tak, jak mowie. Nie sile sie na wyrafinowane slownictwo, z drugiej strony nie popadam w ziomalstwo. Akurat "pakowanie na silce" brzmi mi lepiej niz "trenuje na silowni". Pudzian moze trenowac na silowni, ja tam macham hantlami na silce. (Akurat ja nie "pakuje", tzn. cwicze dla kondycji, nie masy miesniowej).

Za to straszenie 14-letniego smarkacza, ze redakcja trenuje kung-fu i zrobi z nim porzadek to juz ubaw po pachy :D

>>>Redkacja nie straszy, jeno ostrzega 14-letniego gangste, ze nie jest - jeszcze :P - grupa zdziadzialych emerytow, tylko facetami, ktorzy sobie bezkarnie "skroic delikatnych komputerowych buziek" raczej nie pozwola.

Jeszcze lepszy tekst to : "Im mniej ludzi tym wiecej miejsc pracy" Szkoda, ze ekonomiczne Noble juz rozdane w tym roku :P.

>>>No ba, bylem dumny z (glupoty) tego dowodu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, czy recenzja GoW'a nie była zbyt hurraoptymistyczna (i ogólnie jakoś mało treściwa, zwłaszcza że ok. 50% to screeny...?)

>>>Jakbyscie mieli recenzje na 1000 stron, to tez byloby marudzenie "ale polowa to screeny" i jakos nikt by nie pomyslal, ze te 500 stron teksty to naprawde duzo.

Bo jakoś nie wspomnieliście o problemach z dźwiękiem przestrzennym,

>>>Gralem, nie mialem,

o cholernie ubogich możliwościach konfiguracji grafiki

>>> A po co skoro i tak gra zarabiscie wyglada? Ze nie moge np. wybrac 17 poziomow jakosci tekstur? A po co mi, skoro dalem najwzysza i chodzi :)

i o tym że AA tylko pod Vistą.

>>>Nie mam Visty i AA wylaczylem :)

IMO, trochę za mało krytyczni jesteście ostatnio. :P

>>>Wiesz, mozesz popatrzec na Mone Lize i stwierdzic "ale ramka jakas taka, nie napisaliscie, ze powierzchnia obrazu jest spekana, a kolory nie tak zywe jak kiedys". I bedziesz mial racje, bo nie napisalismy. Napisalismy za to, ze to wspanialy obraz, arcydzielo i kazdy powinien go zobaczyc, a usmiech Giocondy jak byl tajemniczy, tak jest. A wiesz czemu? Bo jedni patrza na slonai z daleka, podziwiajac cale zwierze, drudzy ogladaja go przez lupe. I choc wiedza duzo wiecej o pryszczach na jego skorze, to nie widzieli slonia :).

A tak serio - gra nie jest bez wad, wiec tez nie dostala 10. Ale w moim wpadku sprawila, ze przerwalem grac w Crysis i zaczalem w GoW, a do Crysisa wrocilem dopiero po jej ukonczeniu. Jak dla mnie to wystarczajaca rekomendacja dla gry. Swoja droga - polecam. Okazuje sie, ze ukrywanie sie daje wiecej radochy niz strzelanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...