Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2007

Polecane posty

Mniamuśny numerek. Najlepszy jaki mam w swojej kolekcji. Tyle recenzji tak smakowitych gierek. Sam miód po prostu. Trzeci Hitman na coverze... Mmm... Tylko Hellgate mnie trochie zawiódł. Liczyłem na fajnego RPG/slashera a otrzymałem hmm... mało udaną hybrydę RPG'a i FPS'a. I szkoda trochę, że stosunek ilości tekstu autorów jest dziwny. Hut pochwalił, "Kunik" pomarudził. A wydaje mie się, ze trzeba było podzielić grę na dwie częsci- ciachhh! I jeden opisuje plusy i minusy jednej połówki, a drugi plusy i minusy tego co zostało, a Quń plusów prawie żadnych nie podał. No ale... Jeśli idzie o cały nr. jest całkiem bardzo git! Jak dla mnie numerek 10/10.

PS: A gdzie bonus2 na coverze, eee?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się o CDA 12/07, bo niebawem ten temat może zostać zamknięty, a jeszcze nie przedstawiłem swojej opinii.

Okładka... cóż, pominę to wymownym milczeniem, zawsze jakiś babolek może się trafić.

Pełniaki są świetne, co tu dużo gadać. Sam Hitman jest grą dla której warto kupić CDA, jeżeli ktoś zwraca uwagę tylko na zawartość płytki. I niech mi nikt nie mówi, że to najgorsza część serii. Tak, jest to najsłabsza część, ale co z tego, jeżeli jest i tak piekielni grywalna? Wiele pozycji się do niej nawet nie umywa i nikt jakoś mięchem nie rzuca. A o H3 słyszymy dookoła, że jest to badziew. Ech, te dzieci...

Jeżeli chodzi o tematy numeru, są b. interesujące i fajnie napisane. Naprawdę porządna robota. Również do recenzji nie można mieć zastrzeżeń. I nie dołączę tu do rzeszy osób chwalących Was za to jakie gry trafiły do numeru, bo przecież nie mieliście na to wpływu, nie ma żadnego exclusive'a. Jednak merytorycznie txt są b. dobre. AR oraz NL też są w porządku. Dział o modowaniu gier to świetny pomysł, wielkie brawa za to. Mam nadzieję, że będzie rozwijany. Czekam na opis Mrocznych Tajemnic :wink: Poradnik do gimpa to świetny patent i liczę na więcej takich artykułów.

Cóż, numer świetny, jednak szkoda, że nie było w nim zapowiadanego killera. :wink:

EDIT: Aha, zapomniałbym o jednej bardzo ważnej kwestii. Podkładka imo rządzi. Nie gryzie się z moim gryzoniem (czego o poprzedniej powiedzieć nie mogę) i ogólnie mi się podoba. Początkowo miałem wątpliwości, czy da radę w dynamicznych grach, jednak przeszedłem CoDa 4 z niej korzystając, tak więc i w innych grach powinno być ok.

Oczywiście są minusy: jedna gra na 2 miesiące, oraz produkcje tylko z katalogu CDP. Jednak, jak za gadżet za 1 zł jest świetnie. Szkoda tylko, że po roku, będzie mnie straszył wiedźmiński wili. Jako ostatnią stronę mogliście rzucić jakiegoś arta z logo CDA, lub prześmieszny komiks Marka Lenca. Tak, w szczególności ta druga opcja byłaby genialna. No, ale może za rok znów dacie podkładkę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No luuuudzie, czy naprawde okladka dla was jest TAK istotna?

Rozumiem nierzetelną recke, ale okładka? W dodatku musieliscie sie chyba bardzo zawziąć by ją dostrzec, bo ja na nia zwrocilem uwage dop. po waszym marudzeniu.

A moze mam alternatywny system priorytetów? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No luuuudzie, czy naprawde okladka dla was jest TAK istotna?

Rozumiem nierzetelną recke, ale okładka? W dodatku musieliscie sie chyba bardzo zawziąć by ją dostrzec, bo ja na nia zwrocilem uwage dop. po waszym marudzeniu.

A moze mam alternatywny system priorytetów? :wink:

Tak okładka jest istotna. I nie, nie mam alternatywnego systemu priorytetów. A co, jak kupujesz samochód to zwracasz uwagę tylko na to jak się nim jeździ i jakie ma osiągi? Nasze marudzenie? Wolne żarty. Jest babol, to o nim mówię. Tak jak recenzent wytyka czasami grze drobne, nie wpływające w znaczący sposób na zabawę błędy, bo musi być rzetelny, tak jak piszę o ewidentnym "bugu" w CDA. Proste? A to, że Ty masz najwyraźniej kłopoty ze wzrokiem, to szczerze powiedziawszy nie moja sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec samochody? Imo okładka tez jest troszkę wazna (i porównałbym ją do uchwytu na kubek w aucie - jak jest, to super, jak nie ma, da sie zyc) ale nie na tyle, zeby non stop na to narzekac. Nie pasuje? Wyrwij / zamaż.

Sensowna krytyka, a niekonczace sie marudzenie to zupelnie co innego

A ty masz widocznie problemy z czytaniem, ale to tez nie moj problem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec samochody? Imo okładka tez jest troszkę wazna (i porównałbym ją do uchwytu na kubek w aucie - jak jest, to super, jak nie ma, da sie zyc) ale nie na tyle, zeby non stop na to narzekac. Nie pasuje? Wyrwij / zamaż.

Sensowna krytyka, a niekonczace sie marudzenie to zupelnie co innego

A ty masz widocznie problemy z czytaniem, ale to tez nie moj problem :wink:

Tu Ci rację przyznam, faktycznie niechcący przekręciłem jeden wyraz. I nie porównywałbym okładki, do uchwytu na kubek. Okład jest wyraźnie eksponowana, na zewnątrz. Ja bym raczej powiedział, że jest to coś jak kształt całej tylnej części nadwoziowa. Nie sugeruj, żebym wyrwał, czy zamazał. Co, jak kupisz telefon komórkowy i nie podoba Ci się jeden przycisk, to również go usuwasz? I nie jest to nieustanne marudzenie, ja zbyt często tego działu forum nie czytam, ponieważ jest tu aż za dużo wypowiedzi dzieci neo, antyfanów, czy wazeliniarzy. Jeżeli coś mi się w CDA nie spodobało, to o tym piszę, a nie wertuję 12 stron topicu, żeby sprawdzić, czy się nie powtarzam. I co, to, że okładka razi pikselozą to nie jest sensowna krytyka? Fajnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna powiedziec sympatycznie lub troche mniej.

A jak kupuje telefon z przyciskiem ktory mi nie odpowiada... to w ogole nie kupuje (ok, juz nie wyzlosliwiam sie)

Tylnia czesc nadwozia? Hmm, bez tego samochod nie pojedzie (czyli nie bedzie udanego numeru CDA?) za to uchwyt troche umila podroz i eksploatowanie samochodu.

W dodatku wszystko to rzecz gustu. Dla innych NL jest najwazniejszą czescia CDA, dla innych Kaszanka Zone.

Dla mnie najwazniejsza zdecydowanie nie jest okladka. Liczy sie wnętrze :wink: Ale wiesz, to tylko i wylacznie moje zdanie. Oczywiscie, nie wszyscy musza sie zgadzac. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprecedensowy brak odpowiedzialności! Tak, oto w skrócie można nazwać dwunaste wydanie CD -Action. Które obarczone wieloma błędami, rażącymi już na samym progu sklepiku z gazetami i innym badziewiem, w koncu raczyłem zakupić.

Pierwsze primo, Panowie Redaktorzy. Nie wolno zawijać gazety w świstakowe sreberka, ponieważ nerwowe rozpakowywanie na rondzie Rataje w Poznaniu. Mało nie doprowadziło do katastrofy! Bo oto w tym miejscy łączy się wiele komunikacyjnych szlaków Poznania. I niedopuszczalne jest by kierowca… Kierowca, sprawdzał czy w podkładce pod mysz, naprawdę znajduje się kalendarz.

A mało tego. Owa czynność uniemożliwiła mi odbieranie telefonu komórkowego, bowiem obie ręce i zęby miałem wtedy zajęte. Tak! Także i zęby! Na opakowaniu nie było napisane, jak je otwierać…

Zaskarżę w najbliższym punkcie skupu makulatury! I pójdziecie na dno, jak rybki akwariowe nakarmione pszennym chlebem!

I to nie ostatnie primo. Niestety dwunaste wdanie Waszego czasopisma, rozeszło się w mig, co utrudniało mi zakup, straciłem mnóstwo czasu....

Wesołych Świąt! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 12, zarówno tak jak i poprzedni, dzięki wysypowi wielu bardzo dobrych gier, prezentuje się świetnie. Recenzje wypadają imponująca, choć jak zawsze dla mnie, są zbyt krótkie :)

Chciałem napisać o pixelozie na okładce, ale widzę, że już to ktoś zauważył. Troszkę bije ona po oczach. Dziwne jest to tym bardziej, iż zarówno w reklamie na stronie 86 mamy oraz w recenzji na stronie 67 mamy identyczne zdjęcie w dobrej jakości (w recenzji troszkę "poćwiartowane"). Dziwne też jest to, że głowa wygląda normalnie, natomiast pozostała część niestety nie.

Jeśli miałbym się jeszcze do czegoś przyczepić to (o ile dobrze pamiętam) fakt, że w recenzji Kane & Lynch nie podano informacji, że gra jest strasznie krótka. Trochę dziwne, gdyż w przypadku CoD4 zostało to dostrzeżone w recenzji, a także podane jako minus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer bardzo OK. Czekam jednak na przyszly(Mac narobil mi smaku we wstepniaku o tej pelnej wersji). Recka Crysisa calkiem niezla. Ocena Hellgate mnie zdziwila. No i gadzet super. Jak powiedzialem ojcu ze bedzie podkladka pod mysz. I nagle szok. Zapytalem sam siebie glosno czy tez bedzie miec taki "boski" zapach jak tamta pierwsza moj staruszek na to:

-ta nowa nie bedzie tak smierdziec. Ta stara byla zrobiona ze skarpet Czarnego Iwana a ta bedzie ze skarpet Smugglera.

rotfl byl niezly. Tak trzymac z poziomem numerow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jedno pytanko:kiedy bedzie zapowiedz nowego CDA :?: bo slyszalem ze nie ma byc przeciekow

Czytasz forum i dane tematy?? Czy walisz od razu pytanie? Które ktoś już kiedyś zadał i otrzymał na nie odpowiedz... a co do zapowiedzi powinna sie wg Smugglera ukazać dzisiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz forum i dane tematy?? Czy walisz od razu pytanie? Które ktoś już kiedyś zadał i otrzymał na nie odpowiedz... a co do zapowiedzi powinna sie wg Smugglera ukazać dzisiaj.
Po co te nerwy? Ktoś pyta, to się albo odp, albo olewa, albo raportuje :/ a zapowiedź już jest http://www.cdaction.pl/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego numeru, zestaw gierek w dziale w recenzja udał się wręcz wyśmienicie. Cieszę się również, że powstał nowy kącik o nazwie modulator, w końcu każda popularna gra doczekuję się jakiś modów. Szkoda tylko, że jest na razie mały objętośćiowo, ale może na forum utworzycie temat związany z modami, gdzie gracze by polecali modyfikacje do przeróżnych produkcji? Co do felietonu Smugga odnośnie profesjonalności recenzji Wiedźmina w pewnym znanym zagranicznym serwisie, nie są to niestety odsobnione przypadki. Zresztą po samym artykule dokładnie widać, czy jego autor dokładnie z daną produkcją się zapoznał. A swoją drogą kiedyś w serwisie Gamespy czytając reckę Painkiller: Battle out of Hell naknąłem się na ciekawy minus, ak onkretnie "na zabicie bossów trzeba sposobu". Biedaczek, nie wiedział, że nawet w strzelankach trzeba ruszyć głową :lol: :roll: . A wracając do do recenzowanych pozycji to wygląda na to, że Hellgate: london okazał się sporym rozcarowanie na bieżący rok. Nie jest to produkcja zła, ale od panów, którzy maczali palce w kultowym Diablo 2 wymaga się przecież więcej. I z pewnośćią konfigurator jest dosyć okazały, w końcu trzeba kiedyś posiadany sprzęt wymienić na nowszy. Dodam tylko, że mam nadzieję, że AMD nawiąże jakąś walkę z Intelem, bo w przeciwnym razie jak mówi Khedron monopol tej drugiej firmy może okazać się dla graczy bardzo kosztowny. Szkoda tylko, że karty graficzne nie kosztuję tyle, co kiedyś. Bo dawniej można było dostać goroące nowośći za 800, góra 1000. Teraz nówki kosztuą 2 tysiaki, ale jak mówił Khedron w jednym z odcinków NDSN my gracze sami doprowadziliśmy się do takiej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...