Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2007

Polecane posty

Dzięki chłopy za wypasiony najnowszy numer.

Dzięki demu z poprzedniego numeru stałem się posiadaczem świetnego najnowszego COD'a, a zapewne i Crisis, mimo że troszkę się tnie, zagości na moim twardzielu.

Juz zbieram kaskę na Crisisa, GoW, TimeShift oraz nowego Unreala

A tak przy okazji, czy to że dostałem DWA "kalendarzopady" to było celowe działanie ? [Magazyn kupiony w kiosku] :D

Dzięki jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Uriah the antyfan ;)

Jaki antyfan? Czy każda osoba, która coś skrytykuje w tym czasopiśmie nazywana jest "antyfanem"? Czy ja napisałem, że recenzje w CD-Action są do... luftu albo czy napisałem, że redakcja jest taka a nie inna? Lubię to czasopismo.

Po prostu wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Za dużo obrazków za mało tekstu w recenzjach. Do samej recenzji nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jednemu się podoba taki układ recenzji a drugiemu nie... Osobiście wolał bym przeczytać te 8 stron bez obrazków. Na pewno więcej bym się dowiedział aniżeli ze screenami.

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Osobiście wolał bym przeczytać te 8 stron bez obrazków. Na pewno więcej bym się dowiedział aniżeli ze screenami...

A myślisz, że autor recenzji się ograniczał? Że powiedzieli mu: nie pisz za dużo bo musimy screeny upchnąć?

I jeszcze jedno, co jak co ale przy tego typu grze grafika jednak odgrywa znaczącą rolę, więc brak screenów byłby raczej wadą w tym przypadku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem i ja ocenię nowe wydanie CDA :lol:

Cieszę się bardzo, że jest 196 a przy tym wiele znakomitych tekstów, ale i oczywiście warto wspomnieć o podwojonej liczbie reklam ;) Śmiem twierdzić, iż to jeden z najlepszych numerów CDA pod względem zawartości. Kilkanaście rewelacyjnych tytułów obok których nie wolno przejść obojętnie. Świetna recenzja Crysis i Call of Duty 4. NFS: Pro Street i ocena 9 ? Zgadzam się z tym w 100 %. Zupełnie nie rozumiem tych ocen z serwisów internetowych. Być może wszyscy za bardzo przyzwyczaili się do ziomalsko-nocnego stylu ? Szkoda, że znalazła się tylko jedna, krótka recenzja polonizacji. Muszę przyznać, że o nadmiarze takich recenzji nie mogę powiedzieć. Bardzo dużo zapowiedzi (w tym rewelacyjny tekst o EndWar). Jeśli chodzi o pełne wersje to jestem w miarę zadowolony. W Hitmana i Panzer Elite Action pogram na pewno kiedy będę miał odrobinę wolnego czasu. Wszyscy piszą, że są nimi zawiedzeni. Ludzie, spójrzcie na numer 13 z poprzedniego roku. Tam pełniaki były jeszcze gorsze, a wszyscy się cieszyli. Jak widać poprzednie gry z poprzednich numerów mocno Was rozpieściły. Kalendarzopad to zwykłe nieporozumienie. Pomysł bardzo fajny, ale wykonanie słabe i mało funkcjonalne. Na początku cały byłem w tym paskudnym kleju. Za rok widziałbym zwykły kalendarz do powieszenia na ścianie.

Ogólnie numer oceniam na 9/10. Brawo !? :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo fajny. Wykonaliście na prawde kawał dobrej roboty :)

Po pierwsze kalndarzopodkładka. Skacze mi na niej myszka, ale przyzwyczaiłem się. Zamiast jęczeć jakie to CDA jest niedobre, i dało rozwalającą się podkładke, walnąłem super glutem i skleiłem. Ogolnie gites.

Zawartość pisma 10/10!

Płyta DVD 7/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kalendarzopodkładka(wbrew oczekiwaniom) nie rozkleiła. Może trochę więcej czułości do niej wystarczy :?: :D A co so numeru to zawartość jest naprawdę świetna. Rzeczywiści kilka numerów można by obdarować. :) No i ta grubość, przez dłuższy czas trudno jest pisemko utrzymać w rękach :) Ale nie wiem cz to tylko moje schorowane już oczy ale kombinezon pana z Crysisa jakby nie wyraźny(ostry) był :?: Jednak sam pomysł na okładkę- świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kalendarzopodkładka(wbrew oczekiwaniom) nie rozkleiła. Może trochę więcej czułości do niej wystarczy

Szczęściarz :D Mi sie rozkleiła jak tylko otworzyłam folię, ale kalendarzyk mam, tak czy inaczej ^^

Okładka jak okładka, pełniaki jakoś mi podpadły, ale to kwestia gustu. Recenzje ciekawe (jak zwykle), ale muszę powiedzieć, że w niektórych tekstach zabrakło mi... (jak to napisał G.P w swoim liście (Konstruktywna krytyka") tego "beznadziejnego humoru" i "luzackiego rozwlekłego stylu", który akurat jest ok :)

Nawet jak pełniaki mi się niezbyt podobały, kalendarzyk się rozwalił, to wszystko wynagrodziłam sobie czytając AR. Te listy były zabójcze xD

Ps.

Witam wszystkich ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Uriah the antyfan ;)

Jaki antyfan? Czy każda osoba, która coś skrytykuje w tym czasopiśmie nazywana jest "antyfanem"?

>>>ma racje, nie jest antyfanem, a nawet gdyby byl, to z tych lepszych, bo argumentujacych.

Czy ja napisałem, że recenzje w CD-Action są do... luftu albo czy napisałem, że redakcja jest taka a nie inna? Lubię to czasopismo.

Po prostu wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Za dużo obrazków za mało tekstu w recenzjach. Do samej recenzji nie mam żadnych zastrzeżeń.

>>>No i spoko. Jest duzo i screenow i tekstu. :)

Jednemu się podoba taki układ recenzji a drugiemu nie... Osobiście wolał bym przeczytać te 8 stron bez obrazków. Na pewno więcej bym się dowiedział aniżeli ze screenami.

>>>Hehe, wiem o co chodzi - ze jakby zamiast screenow byl tekst - ale mialem ochote doradzic bys zamalowal obrazki tuszem i w ten sposob dowiedziec sie wiecej.

Jakby nie bylo zadnych screenow, recenzja nie bylaby na 8 stron. Bo to nie jest tak ,ze Allor wywalil polowe tekstu, zeby wstawic screeny. Napisal ile chcial. Megarecenzja ma u nas taka zasade - dostaje tyle stron. ile powinna miec, zeby wygladac ladnie. Mozemy sobie wstepnie ustalic, ze np. zajmie 6 stron ale jak DTP powie "wiecie co, na 6 to kijowo bedzie, potrzebuje 1-2 stron wiecej" to sie siada i kombinuje co tu zrobic zeby te 2 strony znalezc - czytaj co INNEGO wywalic, zeby jej dac. I od razu zdradze - wywaliliśmy Freeware i KMG z numeru 12/07...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki antyfan? Czy każda osoba, która coś skrytykuje w tym czasopiśmie nazywana jest "antyfanem"?

Dlatego też postawiłem emotkę - ;).

I od razu zdradze - wywaliliśmy Freeware i KMG z numeru 12/07

Swoją drogą to KMG już od paru miesięcy nie ma. Chyba że coś przeoczyłem... Będzie w 01/2008 ?

Eeetam. Z obrazkami się fajniej czyta. I podpisy śmieszne są :) Nie bez powodu książeczki dla dzieci są ilustrowane :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki antyfan? Czy każda osoba' date=' która coś skrytykuje w tym czasopiśmie nazywana jest "antyfanem"? [/quote']

Dlatego też postawiłem emotkę - ;).

I od razu zdradze - wywaliliśmy Freeware i KMG z numeru 12/07

Swoją drogą to KMG już od paru miesięcy nie ma. Chyba że coś przeoczyłem... Będzie w 01/2008 ?

<<<Co miesiac jest w rozpisce ale jak sie robi jakis takis problem, to wiecie co pierwsze wylatuje? KMG...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to kontynuować? W sumie grafika jest ciekawa i warto się jej bliżej przyjeć, ale Gimp to nie jedyny program i używany jest tylko przez część grafików. Jak wiadomo przewagą jest Photoshop.

Jakoś mi się nie widzi ten pomysł, ale to tylko moje zdanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może się mylę, ale chyba jest jakaś "wersja do użytku domowego" za jakieś 300$. Ale znając życie to jej możliwości niewiele wykraczają poza możliwości Gimpa... Albo w ogóle nie wykraczają. Tak czy tak po pierwsze nie rozumiem co w tym programie takiego jest, że zamiast niego możemy kupić najszybszą grafę na rynku, po drugie (kiedyś miałem okazję chwilkę się nim pobawić w biurze u ojca) wydaje się być masakrycznie nieintuicyjny. Gimp rules, nie obrażę się za kolejne dwie części instrukcji do niego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych numerów z jakiej strony nie patrzeć ,recka CoD4 ,fajne pełniaki ,3 część Hitmana! ,nie narzekać !! :twisted: 10/10

Ale zamurowało mnie że powstaje CoD5 :wink: ciekawe kiedy wyjdzie i czy na pecetki :twisted:

Zdaje sie ze tak, bo poszukuja programistow znajacych historie II wojna na rozne platformy W TYM PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer fajny , przed chwilą przyszedłem z Empiku z CDA , rozpakowuję , czytam trochę , ale w moim egzemplarzu brakuje jednej rzeczy - nie ma płyty ! Miał ktoś już taki przypadek ? Jakby co to mam paragon z Empiku.

Edit: Dobra już , wymieniłem , mam płyte , a numery 11/2007 i 12/2007 to najlepsze jakie czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Ale po co to kontynuować? W sumie grafika jest ciekawa i warto się jej bliżej przyjeć, ale Gimp to nie jedyny program i używany jest tylko przez część grafików. Jak wiadomo przewagą jest Photoshop.

Jakoś mi się nie widzi ten pomysł, ale to tylko moje zdanie :)

A ja bym chętnie widział kontynuację cyklu i to w formie o wiele bardziej szczegółowej, bo to co było to nawet nie jest czubek góry lodowej. Miło by było znać jakiś profesjonalny program graficzny lepiej choćby po to, aby obrabiać bardziej świadomie swoje zdjęcia (lubię popstrykać fotki). Twój Photoshop pasuje tu jak pięść do nosa z powodu zasadniczo jednej wady: ceny dla przeciętnego zjadacza chleba. Poza tym CDA nie kupują graficy tylko gracze, wśród których być może znalazłoby się paru, którzy jednak tematem obróbki grafiki byliby zainteresowani bliżej, a dla takich GIMP to rewelacyjne narzędzie, a do tego bezpłatne. Nie ma lepszej alternatywy i dostępnej dla mas za bezcen.

A teraz ocena numeru:

Na płytce same średniaki, w nic nie zagram. Hitman mnie nie bierze, a pozostałe tytuły też nie zachęcają. Płyta jednak to dodatek, bo w tym numerze rządzą teksty, a w nich recenzje gier z uwielbianego przeze mnie gatunku - FPSy. Ale po kolei.

Zapowiedzi zaostrzyły mój apetyt na Turoka. Mania poprzednich części na mnie nie podziałała, bo ówczesny komputer nie był w stanie ich pociągnąć, ale sądząc z zapowiedzi ten tytuł może mnie ponieść na dinozaurzym grzbiecie :). Oby się nie okazało, że z dużej chmury mały deszcz. Reszta tytułów kompletnie mnie nie zaciekawiła, no, może jeszcze nieco EU: Rome i Dead Island, ale bez szału. Za to z zapowiedzi "Sabotage" nic nie zrozumiałem. Gdzieś tam pomiędzy wierszami trzeba wyłuskiwać informacje, ale tak to jest napisane, że dajcie spokój. Do niczego.

Recenzje:

Crysis - obszerna recka Qn'ika, po lekturze której i po grze w demko zgodzę się z CormaCem (tekst z ramki). Gra dobra, ale nic więcej niż Far Cry na sterydach. Znowu dżungla, znowu stwory (tym razem z kosmosu, a nie mutanty), znowu jacyś żołdacy (tym razem z Korei, a nie najemnicy). Nuuudaaa... To już było. Za parę lat może się skuszę, kiedy będę miał nowego kompa, ale póki co nie ma sensu, bo niby że dla grafiki? Gdzie tam.

Call of Duty 4 - już mam. Dziś kupiłem. To nie jest dobra gra. To nawet nie jest seria dobrych gier. To religia :). Jestem fanem serii od pierwszego CoDa i Medal of Honor może jedynie czyścić CoD buty. Ten klimat, akcja, grywalność jest nie do podrobienia. Mogę nawet wybaczyć zdradę z konsolową trzecią częścią. Odnoszę wrażenie, że nieważne czy akcja toczy się w czasie II WŚ, obecnie czy gdyby toczyła się nawet za 300 lat w czasie najazdu Marsjan na naszą matulę Ziemię - ten tytuł zmiażdżyłby grywalnością konkurencję.

Gears of War - nie wiem czy będzie (jest?) demo. Jeśli będzie - zagram. Recenzja zachęca, opinie na forach również. Coś w tym musi być.

Need for Speed - nie moja branża, Nfsy nigdy mnie nie kręciły.

Timeshift - grałem w demo, recenzja Allora pokrywa się z moją opinią. Generalnie gra niezła, ale nie warta tej ceny. Za to warto poczekać. Wydał CD Projekt, wróżę, że za rok tytuł trafi do tańszej serii, a wtedy warto zainwestować.

UT III - Uwielbiałem pierwszego Unreala. W sieci nie grałem, bo jej nie miałem. Późniejsze zwrócenie się twórców wyłącznie w kierunku potyczek w sieci trochę mnie rozczarowało. Może i dobra gra, ale nie jestem multimaniakiem - mało gram po sieci, więc i tytuł mało dla mnie znaczący, niezależnie od tego jak cudowny by nie był.

Hellgate: London - po lekturze recenzji stwierdzam, że dla mnie to chyba za nowatorska i chyba nudna gra :) (nowoczesny h'n's?). Poza tym nie widzę powodu, by londyńczycy nie bronili się przed potworami sami. Ja tam sentymentu do Londynu nie mam :) (i jeszcze ten spyware, a feee... :evil: )

Kane & Lynch - dobra szczegółowa recenzja, narobiła smaczku, ale nie na tyle, żeby kupić już teraz. Natomiast za rok, kto wie... Może trafi do supersellera. Tytuł warty uwagi.

Lubię dział na luzie, zawsze się uśmieję, ale zacznę chyba omijać rameczkę z wyczynami dzieciaków, bo... raczej są żenujące niż zabawne. Rozumiem, że te akcje widziane na żywo mogły być śmieszne, ale przekazane słowem pisanym powodują tylko skrzywienie twarzy (a jak to zostanie? :)). Np. historyjka "nie skacz, bo ci walnę" czy z babcią całującą pociechę... Kiepskie, mało smaczne.

Dział sprzętowy - tradycyjnie - przekartkowałem, i tradycyjnie jedynie Khedron wart był uwagi.

Reasumując: płytowo numer średni, nic ciekawego, za to tekstowo sam miód. Większość recenzji przeczytałem od deski do deski, więcej niż jeden raz :). Ciężko powiedzieć, kiedy taki trik zostanie w CDA powtórzony (czy raczej, kiedy znowu materiału wystarczy na taki hicior). Spora doza przyjemności podczas lektury.

p.s. - Podkładka myszy jako dodatek to niezły pomysł. Co prawda wykonanie nieco kuleje (w moim przypadku wszystko oświnione klejem po brzegach), myślę, że dłużej niż ten rok nie posłuży, ale miły prezencik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość numera miodzio recki największych hitów, ciekawe zapowiedzi standardowo Na Luzie i AR. Co do pełnych wersji to Hitman 3 dobra gierka ale bez rewelacji, Panzer Elite Action miodzio wciąga po uszy natomiast o reszcie szkoda wspominać. Mam nadzieję że w następnym numerze zaskoczycie jeszcze bardziej szczególnie liczę na hitowy pełniak bo konkurencja nie śpi a już napewno PLAY Beyond Good & Evil, Hidden & Dangerous 2 z dodatkiem to tytuły które ciężko wam będzie przebić ale

wierzę że znów uda wam się mnie zaskoczyć Mimo wszystko bardzo dobry numer wam wyszedł.

PS A co do Playa to jeśli chodzi o pismo to wam do pięt nie dorasta cieniutki jest w porównaniu do was broni się tylko pełniakami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...