Jump to content
Bethezer

Czy pójdą? III

Recommended Posts

Czy pójdzie AC Odyseja ?

Procesor Intel core i5-6500
Płyta MSI B15M Pro-VD s1151
Moduł pamięć DDR4 16GB
Karta graficzna Geforce GTX 1050 TI
Windows 7 64 bit

Edited by Coryn

https://www.x-kom.pl/p/469548-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-256-win10-mx150-ips.html

W jakie gry jestem w stanie pograć na tym sprzęcie? CS:GO i LoL to na pewno, ale czy pójdzie coś bardziej wymagającego? Głównie interesują mnie np. Total Wary, myślicie że Warhammer 1 i 2 da radę?  Może nowe Metro? (nie liczę na to:DCzego ogólnie się po tym sprzęcie spodziewać? Czy coś z nowszych gier, jakieś fpsy jest w ogóle w stanie uciągnąć czy raczej nie ma tu o czym myśleć? I czy ewentualne dołożenie 8GB RAMu coś by tutaj zmieniało?

Edited by Rad14

@Rad14 myślę , że w Warhammery pograsz spokojnie choć oczywiście na fajerwerki graficzne nie masz co liczyć. Metro Exodus też pójdzie na twoim sprzęcie :) Oczywiście na najniższych ustawieniach. Tu masz filmik gdzie jest prezentowane jak działa na sprzęcie jak twój

Oczywiście najniższe ustawienia i pytanie czy czasowe spadki do dwudziestu kilku klatek nie są dla ciebie problemem? Najlepiej obejrzyj i sam oceń czy taka płynność cię zadowala. Jeśli chodzi o RAM to rozumiem, że masz obecnie 8 GB i chcesz dołożyć drugą kość 8 GB? Czy chcesz kupić ten laptop i sprawdzasz w co dasz radę na nim pograć?

Właśnie kupiłem już ten laptop do pracy, a zastanawiam się po prostu nad jego możliwościami "gameingowymi" gdyż od nich zależy czy oddam swojego starego peceta bratu, czy też zostawię go na sytuacje gdyby naszła mnie ochota w coś pograć. Stary pecet jest wyposażony w kartę GTX 660 2GB, 4gb ramu ddr3 i Intel core i5-4430. Zastanawiam się po prostu na którym sprzęcie, że tak to ujmę, "mogę więcej". Bo jeśli na lapku, a chyba tak jest, to ten stary pecet w ogóle nie jest mi do niczego potrzebny i mogę się go pozbyć. :) A Warhammer nawet ładnie na nim śmigał i to chyba wcale niekoniecznie na najniższych.

E: generalnie chodzi mi tu o porównanie możliwości grafiki GTX 660 do tej MX150, bo jak chodzi o całą resztę to oczywiście nie mam żadnych wątpliwości że laptop jest lepszy.

Edited by Rad14

@Rad14 na żadnym fajerwerków nie będziesz miał ale jednak ja bym na twoim miejscu zostawił sobie laptopa. Tylko jeśli chcesz koniecznie zagrać w Metro to 8 GB RAM to minimum. Poza tym z tego co się orientuje to ten procesor, który masz w lapku można podkręcić i wtedy możesz osiągnąć lepszą płynność w grach. Tylko jeśli nie robiłeś tego nigdy to lepiej poszukaj kogoś obeznanego kto by ci to zrobił bo samemu można sobie usmażyć sprzęt :D 

@Nick Wazalski ja bym nie liczył na to. Uruchomić się może uruchomi ale komfortowo nie pograsz. Procesor jeszcze by dał radę ale przynajmniej drugie tyle ramu i mocniejsza karta graficzna by musiały być.

Czy gra Divinity: Original sin pójdzie na takim sprzęcie?

Windows 7 64-bit
Intel Core i3 M370 2,40 GHz
3 GB RAM
NVIDIA GeForce GT 330M

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dnia 1.12.2012 o 17:12, wilk555 napisał:

Czy będę mógł płynnie pośmigać po multi na rozdziałce wyższej niż 800x600 w Black Ops II na laptopie o takich parametrach?

Intel Pentium P610 2.00 GHz (dwurdzeniowy)

4gb Ram

Windows 7 64 bit

ATI Mobility Radeon HD 5470

I co z takimi produkcjami jak Skyrim albo Deus Ex?

BL II raczej ci na takim czymś pójdzie. Skyrim natomiast będzie bardzo mocno lagował przez procesor. Deus Ex: Human Revolution na najniższych.

Zastanawiam się czy na takim sprzęcie: (gtx660, 8gb i i5 4570) zadziała:

- AC Origins
- AC Oddysey

Pytam gdyż jakiś czas temu, polecono tu na forum AC Origins bądź Oddysey, jednak kilka dni później AC Unity był rozdawany na uplay, więc wziąłem, przeszedłem i mam wątpliwości, gdyż na wysokich mam ok +-30fps. (w większości ok 25-31fps) .

@need12 weź pod uwagę, że Unity to chyba najbardziej zabugowana i najgorzej zoptymalizowana część serii. Według oficjalnych wymagań, twój komputer spełnia minimum zarówno do Origins jak i Oddysey. Fajerwerków graficznych raczej nie uświadczysz ale myślę, że powinno być ok. W Origins nie grałem ale w Oddysey jedynie przycięcia zdarzały mi się w Atenach, które są chyba najbardziej wymagającą dla komputera lokalizacją w tej grze. Unity na twoim miejscu bym się nie martwił. To jedna z tych gier gdzie choćbyś miał nie wiadomo jak potężny komputer to zawsze coś się będzie kaszaniło. No chyba, że liczysz na grę na wysokich ustawieniach to niestety nie ma szans.