Jump to content
Bethezer

Czy pójdą? III

Recommended Posts

Wymagania na PC Yakuzy Zero są już znane, wystarczy spojrzeć na kartę produktu Steam. A prezentują się następująco:

Procesor: Intel Core i5-3470, AMD Phenom FX-6300

Ram: 4 GB

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 | AMD Radeon HD 6870

System operacyjny: Windows 7 64Bit

Jak na port z PS4 to naprawdę niskie wymagania. 

Edited by goliat

@ANDERMON to równie dobrze mogłeś napisać, że prawdopodobnie mu nie pójdzie i wyszło by na jedno i nie dostarczyło pytającemu żadnej konkretnej informacji, bez sensu. A odpowiadając na pytanie @Hrabia93 Yakuza 0 będzie Ci śmigała bez problemu. Musieli by strasznie skopać port żeby były problemy z działaniem.

@arturdzie nie wydaje mi się, żeby istniała taka strona. Po prostu należy przeczytać recenzje gry, która Cię interesuje bo zwykle jeśli coś jest skopane to recenzenci o tym piszą. Jeśli Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe zalecane przez producenta to zwykle oznacza to, że gra będzie Ci działała bez problemu bo częstą praktyką jest zawyżanie tych wymagań by dać użytkownikowi pewność płynnej rozgrywki. Jeśli koniecznie chcesz się posiłkować jakąś stroną przy sprawdzaniu czy Twój komputer udźwignie grę to sprawdź sobie https://www.systemrequirementslab.com/cyri

Ładnie pokazuje, które podzespoły spełniają minimalne i zalecane wymagania, a które powinno się wymienić. Na ogół jeśli tam wszystko będzie ok to możesz grę kupować bez strachu. Do tej pory tylko raz się u mnie pomylił ten system. Przy Fortnite - pokazało mi, że spełniam minimalne wymagania podczas gdy  gra okazała się niestety niegrywalna. Ale możliwe, że to u mnie w laptopie coś szwankuje bo oglądałem materiały z rozgrywki na podobnej konfiguracji.

Jak myślicie, Call of Duty Infinity Warfare i remaster COD 4 będą działać na tej konfiguracji? Grał ktoś na podobnej? Ghost działał na średnio-wysokich, a COD BO III na niskich. Niestety, po załadowaniu poziomu miałem przez chwilę pokaz slajdów.

Intel Pentium G3240 3,1 Ghz

R7 260x 2GB

8 GB RAM DDR4

Windows 10 64 bit

Dysk HDD Toshiba 1 TB. Podobny do P300.

Witam. Zastanawiam się nadd remakiem trzech części wspomnianego Crasha Badicoota w wersji Steam :) Czy pójdzie na minimalnych ? 

Mój sprzęt to Acer Aspire F 15  F5 - 573G, windows 10, intel core i5 - 7200U 2,5 GHZ, Geforce 940 MX i 4 GB RAM.

Znów powracam, teraz zastanawiam się nad Monster Hunter World, które za około 2 tygodnie wychodzi. Chętnie kupiłbym na PC (mimo iż posiadam PS4), gdyż większość moich znajomych gra niestety na blaszaku i na tą platformę zamierzają kupić tą grę.

AMD Phenom II x4 955 Black Edition
Asus M4N68T v2
GoodRam 2 x 4 GB DDR3 1600 Play
Zotac GTX 1070 AMP!
GoodRam Iridium Pro 240GB
Toshiba 1TB HDD
CoolerMaster CM 690 II Advanced
Be quiet! Pure Power L8 630W

Normalnie aż jestem ciekaw, czy w/w gra odpali na tym.

To i ja spytam. Mass Effect Andromeda, powinno pójść?
Lenovo y580
Windows 10
Procesor Intel i5 3210M
2.4 GHa, 4 GB RAM,
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX660M 2 GB z obsługą DirectX? 11

Teoretycznie nie spełniam wymagań, lecz miałem nadzieję, że w formie ultra-minimalistycznej pójdzie. Zainstalowałem i odpaliłem, niestety klatkuje i wolno ładuje. Zastanawiam się, to kwestia właśnie za słabego komputera, czy tego, że jest zbyt "zmęczony" innymi aplikacjami/programami? Może jest jakaś opcja zoptymalizowania Andromedy na trochę słabsze konfiguracje?

Edited by Immi

@Immi ja bym sobie odpuścił na Twoim miejscu. Andromeda w minimalnych wymaga procesora z ponad 3 Ghz i 8 GB ramu a Ty atakujesz z 2,4 Ghz i 4 GB ramu? No sory ale takie cuda to się raczej nie zdarzają. Nadzieja by była jakby tam grafika troszkę niedomagała ale w takiej sytuacji nie ma przebacz. Tutaj nic Ci nie pomoże i tracisz tylko niepotrzebnie czas a weź pod uwagę, że takie wyciskanie siódmych potów z laptopa też nie wpływa na niego dobrze.

• Thanks 1

@Problematyk12 gra jest we wczesnym dostępie więc oficjalne wymagania ciężko traktować jako konkretną informację, na której można się opierać. Jednak patrząc na te wymagania to na twoim miejscu celowałbym w średnie ustawienia.

@NaBekonie pójdzie spokojnie, @elosa Conan Exiles powinien działać. Co do reszty poniżej masz filmiki z rozgrywki na sprzęcie jak Twój z tą różnicą, że masz więcej RAMu  więc możesz liczyć na nieco więcej klatek. Warto też zauważyć, że to wersje Beta czyli końcowe wersje obu powinny mieć lepszą optymalizację.

Edited by Arlekin

2 godziny temu, NaBekonie napisał:

Dzięki za odp! :) A jak się sprawa ma z AC: Odyssey?  Nadal intel core i7 4700hq, Nvidia GeForce GTX 850M, 8GB, Win 8.

Myślę, że na niższych ustawieniach powinno być ok. Z tego co widzę to Odyssey ma podobne wymagania jak Origins a z tego widziałem film z rozgrywką na bardzo podobnej konfiguracji do Twojej z fpsami na poziomie 30-40. Jeśli te wymagania faktycznie nie będą wyższe niż przy Origins to będzie dobrze. Ale pytanie czy 30 klatek Cię zadowala? A czasem może się trafić drobne przycięcie.

Przepraszam za jedne post pod drugim ale chciałem zwrócić uwagę :D . Ostatnio natrafiłem na Dauntless. Chciałbym wypróbować ale trochę się boję o wymagania sprzętowe. Niby mam i5 8400 i 8 GB RAM ale na razie przez kilka miesięcy jestem zmuszony do siedzenia na integrze (Intel UHD 630). Da radę na niej odpalić tą grę? Na razie próbowałem odpalić Far Cry 4 i Primal i na niskich dało by radę grać przy około 30. Fortnite za to działa fajnie. Do Dauntless nie znalazłem nigdzie oficjalnych wymagań. Grał ktoś i może się wypowiedzieć?

@Bale tu masz filmik z gry w Wieśka na konfiguracji jak Twoja czyli będą to ustawienia średnio-niskie. Przy czym zalecałbym je raczej obniżyć w stosunku do tych prezentowanych tutaj gdyż są momenty (nie pokazane na filmiku) gdzie wydajność spada. Na materiale nie ma pokazanego jak gra działa w Novigradzie a tam na słabszych sprzętach potrafi się przycinać nawet jeśli w innych rejonach działa płynnie. Co do Far Cry 4 to ja bym celował w ustawienia średnie. Chyba, że ten GTX, którego masz nie ma 2 GB pamięci tylko 1 GB? Na przyszłość pisz takie rzeczy od razu bo pod jedną nazwą czasami kryje się wiele konfiguracji i nikt się tu nie będzie domyślał, którą masz.

Czy pójdzie AC Odyseja ?

Procesor Intel core i5-6500
Płyta MSI B15M Pro-VD s1151
Moduł pamięć DDR4 16GB
Karta graficzna Geforce GTX 1050 TI
Windows 7 64 bit

Edited by Coryn