Skocz do zawartości
Bethezer

Czy pójdą? III

Polecane posty

Przepraszam za jedne post pod drugim ale chciałem zwrócić uwagę :D . Ostatnio natrafiłem na Dauntless. Chciałbym wypróbować ale trochę się boję o wymagania sprzętowe. Niby mam i5 8400 i 8 GB RAM ale na razie przez kilka miesięcy jestem zmuszony do siedzenia na integrze (Intel UHD 630). Da radę na niej odpalić tą grę? Na razie próbowałem odpalić Far Cry 4 i Primal i na niskich dało by radę grać przy około 30. Fortnite za to działa fajnie. Do Dauntless nie znalazłem nigdzie oficjalnych wymagań. Grał ktoś i może się wypowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bale tu masz filmik z gry w Wieśka na konfiguracji jak Twoja czyli będą to ustawienia średnio-niskie. Przy czym zalecałbym je raczej obniżyć w stosunku do tych prezentowanych tutaj gdyż są momenty (nie pokazane na filmiku) gdzie wydajność spada. Na materiale nie ma pokazanego jak gra działa w Novigradzie a tam na słabszych sprzętach potrafi się przycinać nawet jeśli w innych rejonach działa płynnie. Co do Far Cry 4 to ja bym celował w ustawienia średnie. Chyba, że ten GTX, którego masz nie ma 2 GB pamięci tylko 1 GB? Na przyszłość pisz takie rzeczy od razu bo pod jedną nazwą czasami kryje się wiele konfiguracji i nikt się tu nie będzie domyślał, którą masz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/469548-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-256-win10-mx150-ips.html

W jakie gry jestem w stanie pograć na tym sprzęcie? CS:GO i LoL to na pewno, ale czy pójdzie coś bardziej wymagającego? Głównie interesują mnie np. Total Wary, myślicie że Warhammer 1 i 2 da radę?  Może nowe Metro? (nie liczę na to:DCzego ogólnie się po tym sprzęcie spodziewać? Czy coś z nowszych gier, jakieś fpsy jest w ogóle w stanie uciągnąć czy raczej nie ma tu o czym myśleć? I czy ewentualne dołożenie 8GB RAMu coś by tutaj zmieniało?

Edytowano przez Rad14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rad14 myślę , że w Warhammery pograsz spokojnie choć oczywiście na fajerwerki graficzne nie masz co liczyć. Metro Exodus też pójdzie na twoim sprzęcie :) Oczywiście na najniższych ustawieniach. Tu masz filmik gdzie jest prezentowane jak działa na sprzęcie jak twój

 

Oczywiście najniższe ustawienia i pytanie czy czasowe spadki do dwudziestu kilku klatek nie są dla ciebie problemem? Najlepiej obejrzyj i sam oceń czy taka płynność cię zadowala. Jeśli chodzi o RAM to rozumiem, że masz obecnie 8 GB i chcesz dołożyć drugą kość 8 GB? Czy chcesz kupić ten laptop i sprawdzasz w co dasz radę na nim pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem już ten laptop do pracy, a zastanawiam się po prostu nad jego możliwościami "gameingowymi" gdyż od nich zależy czy oddam swojego starego peceta bratu, czy też zostawię go na sytuacje gdyby naszła mnie ochota w coś pograć. Stary pecet jest wyposażony w kartę GTX 660 2GB, 4gb ramu ddr3 i Intel core i5-4430. Zastanawiam się po prostu na którym sprzęcie, że tak to ujmę, "mogę więcej". Bo jeśli na lapku, a chyba tak jest, to ten stary pecet w ogóle nie jest mi do niczego potrzebny i mogę się go pozbyć. :) A Warhammer nawet ładnie na nim śmigał i to chyba wcale niekoniecznie na najniższych.

E: generalnie chodzi mi tu o porównanie możliwości grafiki GTX 660 do tej MX150, bo jak chodzi o całą resztę to oczywiście nie mam żadnych wątpliwości że laptop jest lepszy.

Edytowano przez Rad14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rad14 na żadnym fajerwerków nie będziesz miał ale jednak ja bym na twoim miejscu zostawił sobie laptopa. Tylko jeśli chcesz koniecznie zagrać w Metro to 8 GB RAM to minimum. Poza tym z tego co się orientuje to ten procesor, który masz w lapku można podkręcić i wtedy możesz osiągnąć lepszą płynność w grach. Tylko jeśli nie robiłeś tego nigdy to lepiej poszukaj kogoś obeznanego kto by ci to zrobił bo samemu można sobie usmażyć sprzęt :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2012 o 17:12, wilk555 napisał:

Czy będę mógł płynnie pośmigać po multi na rozdziałce wyższej niż 800x600 w Black Ops II na laptopie o takich parametrach?

Intel Pentium P610 2.00 GHz (dwurdzeniowy)

4gb Ram

Windows 7 64 bit

ATI Mobility Radeon HD 5470

I co z takimi produkcjami jak Skyrim albo Deus Ex?

BL II raczej ci na takim czymś pójdzie. Skyrim natomiast będzie bardzo mocno lagował przez procesor. Deus Ex: Human Revolution na najniższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy na takim sprzęcie: (gtx660, 8gb i i5 4570) zadziała:

- AC Origins
- AC Oddysey

Pytam gdyż jakiś czas temu, polecono tu na forum AC Origins bądź Oddysey, jednak kilka dni później AC Unity był rozdawany na uplay, więc wziąłem, przeszedłem i mam wątpliwości, gdyż na wysokich mam ok +-30fps. (w większości ok 25-31fps) .
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@need12 weź pod uwagę, że Unity to chyba najbardziej zabugowana i najgorzej zoptymalizowana część serii. Według oficjalnych wymagań, twój komputer spełnia minimum zarówno do Origins jak i Oddysey. Fajerwerków graficznych raczej nie uświadczysz ale myślę, że powinno być ok. W Origins nie grałem ale w Oddysey jedynie przycięcia zdarzały mi się w Atenach, które są chyba najbardziej wymagającą dla komputera lokalizacją w tej grze. Unity na twoim miejscu bym się nie martwił. To jedna z tych gier gdzie choćbyś miał nie wiadomo jak potężny komputer to zawsze coś się będzie kaszaniło. No chyba, że liczysz na grę na wysokich ustawieniach to niestety nie ma szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...