Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bratanek

Zawieszanie się systemu

Polecane posty

Witam mam taki problem że od jakiegoś czasu system mi się Zawiesza, a dokładniej zacina tzn. łapie "zwiechy" na jakieś 15-30 sek, w tle normalnie myszka pracuje, lecz nic nie funkcjonuje potrzebuje pilnie pomocy, jak jakieś logi wrzucić to niema sprawy. Naprawdę przydałaby mi się ta pomoc. format nie pomógł ;/ powiedzcie co wrzucić dzięki za pomoc.

Wrzuciłem Loga z OTL.

OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z temperaturami pod obciążeniem (możesz do tego użyć programu HWMonitor - pograć w coś z kilkanaście minut, a program niech działa w tle). Poza tym podaj również S.M.A.R.T. dysku, np. korzystając z programu HD Tune (zakładka Health).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury raczej dobre, jedyne zastrzeżenia można mieć ewentualnie do wspomnianej temperatury dysku. Poza tym HWM nie wykrywa karty, więc nic nie wiemy na temat jej "ciepłoty". Spróbuj z GPU-Z i zobacz, czy w zakładce Sensors jest pokazywana temperatura. Jeśli tak, powtórz całą "procedurę" (tak jak to było w przypadku programu HWM), tylko ustaw wszelkie atrybuty na "Show Highest Reading".

BTW, choć już co nieco o konfiguracji kompa można dowiedzieć się ze screenów, to jednak podaj ją razem z marką, modelem i mocą zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen z gpu

i zrobilem tez screeny z cpu z powinienes miec wsio co powinno byc wszystkie svreeny swiezo po skonczonej grze a zasilacz zaraz sprawdze jutro bo niebardzo mam teraz jak rozebrac komputer :)chyba ze jest jakis inny sposob na sprawdzenie i po za faktura bo tez niewiem gdzie mam wiec jutro podam

jezeli cos jeszcze niema problemu

post-224357-0-30941800-1354056110_thumb.

post-224357-0-38351400-1354056962_thumb.

post-224357-0-58250000-1354056968_thumb.

post-224357-0-39899500-1354056985_thumb.

post-224357-0-35670200-1354056991_thumb.

post-224357-0-47150500-1354056996_thumb.

post-224357-0-64603600-1354057002_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta ciepła, ale taka temperatura nie powinna być jej straszna. Dysk znajduje się obok niej (chodzi mi o to, czy ciepło grafiki nie ma wpływu na wyższą temperaturę dysku)?

BTW, na pewno nie zaszkodzi wyczyszczenie kompa, ani też sprawdzenie RAMu programem Memtest86+.

(...)powiem ze najczesciej mi sie zawiesza przy sc2
Multi czy single? Jeśli to pierwsze, to może masz problem z netem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o zasilacz to moze byc on przyczyna logic 500w ;/ niestety mam nadzieje ze to nie jest przyczyna bede jeszcze probowal formatu zmniejszenia ilosci partycji z 7 na 3 moze przeinstalowaniu wszystkich sterownikow dokladnie i zainstalowanie najnowszych chyba ze jest jakies inne rozwiazanie ;/ a jezeli chodzi o zasilacz to rozumiem ze poprostu sie on przegrzewa tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak widac na swieta bedzie trzeba sobie sprawic prezent smile_prosty.gif lepszej jakosci smile_prosty.gif pozdrawiam dosc ciekawe jest to ze jak odlaczylem naped to zawiesza sie duzo rzadziej i sa to krotsze zwiechy smile_prosty.gif a jeszcze takie pytanie bo wiatraczek przy zasilaczu strasznie wolno sie kreci niewiem tez czy tak powinno byc i czy mozna to jakos zmienic ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odłączenie napędu, coś tam pomaga, wina zasilacza wydaje się bardziej prawdopodobna.

Kwestia obrotów: hm, nie wiem co do końca znaczy, że wiatrak wolno się kręci (rzecz względna, subiektywne spostrzeżenie), ale jeśli rzeczywiście obroty są za wolne, to na pewno tak być nie powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość wentylatora powinna być dostosowana do wymagań zasilacza. Są zasilacze półpasywne, w których przy małym obciążeniu wentylator nie pracuje wcale. Ten zasilacz jest jednak kiepskiej jakości i trudno przewidzieć czy jest to przewidziane, czy jest usterką czy niedoróbką. Odradzam samodzielne grzebanie w zasilaczu - promieniowanie oraz wysokie napięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...