Jump to content
Sign in to follow this  
Dawnrazor

Dragon Age - Początek - problemy z DLC

Recommended Posts

WitamDw

2 lata temu grałem w DA-Początek, gra lo się fajnie, gra się podobała. W związku z tym dokupiłem sobie DLC, m.in. "Witch Hunt" za punkty Bioware'u, "Kamiennego więźnia" (czy jakoś tak) dostałem jako kod w ramach promocji razem z grą. Grę przeszedłem, odstawiłem na półkę. W międzyczasie zmieniłem kompa. Ostatnio, przed zbliżającym się DA III postanowiłem odświeżyć znajomość z serią. Zainstalowałem oryginał, potm DA przebudzenie. Z większymi lub mniejszymi problemami udało mi się ściągnąć większość zakupionych wcześniej DLC z stron Originu, z wyjątkiem dwó ch wyżej wymienionych - po prostu nie były wymienione wśród zawartości dotychczas przeze mnie nabytej. Poniważ byhłem zdesperowany i miałem na koncie jakieś punkty Biowaru, zakupiłem oba dodatki ponownie (znajdowały się w ofercie), otrzymałem potwierdzenie zakupu ... i okazało się ,że nijak nie mogę ich ściągnąć - żadnego linka w potwierdzeniu, nic. Jako plan awaryjny podali, że mogę zainstalować zakupioną zawartość poprzez odnośnik pt. "odzyskaj kod promocyjny" - tam te DLC znowu się nie pojawiły. Czuję się zrobiony w konia i to 2 razy. Czy ktoś wie, jak te dewa DLC mogę w uczciwy sposób ściągnąć? Jeeżeli nie, traktujcie to jako ostrzeżenie, aby nie dać się tak zrobić jak ja:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie zakupione przez Ciebie DLC powinny być przypisane do konta BioWare. Zobacz, jak tam to wygląda: www.social.bioware.com .

Kod na DLC wpisujesz tylko raz i nie ma znaczenia zmiana kompa, reinstalacja systemu i tym podobne rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew, ale ja już przekopałem tę stronę i nijak nie mogę znaleźć tych dwóch DLC. Na stronie wchodzę w "moje gry", potem w "zarejestrowane promocje gry", tam jest wymieniony tylko kamienny strażnik, ale bez podanego linka z którego można go ściągnąć (przy innych jest odnośnik "pobierz"), "Witch Hunt" jest w ogóle niewymieniony (mimo, że kupiłem go 2 razy :( ). Co ciekawe, w wykazie osiągnięć na stronie zniknęł te z tych dwóch dodatków

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób tak:

Uruchom Dragon Age: Origins. W głównym menu zaloguj się na swoje konto. Potem wejdź w "Zawartość do pobrania" (piszę z pamięci, więc nazwy mogą się trochę różnić) i sprawdź, czy na liście masz te DLC, które uprzednio zakupiłeś. Przy każdym z nim "zaptaszkuj" jego aktywność w grze. Powinien się wtedy pojawić pasek postępu, a sam dodatek ma się automatycznie ściągnąć.

Ja kiedyś kupiłem cyfrową wersję Dragon Age: Origins - Ultimate Edition z Origin (pudełkową też mam) i po przypisaniu jej do konta BioWare mam zawsze wszystkie DLC pod ręką. Kiedyś reinstalowałem system i po ponownej instalacji gry wszystko zostało pomyślnie znalezione i dociągnięte.

Pamiętaj też o ważnej rzeczy: po instalacji dodatku Przebudzenie (Awakening) musisz ponownie zainstalować najnowszy patch do podstawki (bodajże 1.04). Powodem tego jest nadpisywanie plików (w tym łatek) przy instalacji dodatku i po prostu musisz ręcznie jeszcze raz tego patcha "zapodać".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, ale to już też póbowałem; pod "dostępną zawartością" jest pusta lista. Natomiast zastanawiam się, czy nie ma z tym coś wspólnego fakt, że ostatnio zapomniałem hasła do mojego konta Bioware i musiałem skorzystać z opcji "zmień hasło". Ale mam dostęp np. do dotychczasowych punktów Bioware na swoim koncie i loguję się bez problemu do profilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to jakiś czas temu była wymagana zmiana hasła i coś tam kombinowali z połączeniem z Originem. Może tu jest "pies pogrzebany"? Innymi słowy: spróbuj zalogować się na Origin i zobacz, jak tam wygląda sprawa z zakupionymi DLC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie Origin owszem, w historii zakupów jest wszystko, ale tak jak na stronie Bioware nie ma żadnych linków do ściągnięcia plików. Instalacja programu Origin też nic nie dała - w "Moich grach" jest tylko Dragon Age II. Zdaje się, że przy okazji zmian, o których piszesz towarzystwo olało klientów, którzy zamówili DLC do DA - Początek, bo to już "stara" gra. Nic to, napisałem maila do Origin, zobaczę co odpiszą - jeśli w ogóle. Anyway, dzięki za pomoc smile_prosty.gif. Wkurza tylko, że można ciągle na stronie Bioware zamówić te DLC za punkty Bioware, które przecież nie są za darmo i dostaje się tylko maila "z niczym"

Edited by Dawnrazor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specjalnie uruchomiłem grę, aby zobaczyć, jak to u mnie wygląda. Cóż, wszystko zainstalowane, DLC-ki aktywne. Naprawdę nie wiem, jak mam pomóc. Może spróbuj ponownie zainstalować grę (wraz z najnowszym patchem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to kod na Kamiennego więźnia (ten z pudełka) był ważny do 30.04.2010r. Jednak nie rozumiem dlaczego nie możesz pobrać go po ponownym zakupie... Czy odpowiedział coś dział pomocy technicznej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem masz taki jak większość ludzi miewała - z tego co pamiętam to trzeba poszukać jakiejś opcji w launcherze, którą wyłączamy (chyba auto updejt) i dopiero potem uruchamiamy grę - wtedy w menu pokazuje się iż możemy ściągnąć DLC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinieneś mieć włączona usługę "Dragon Age: Początek - Aktualizator zawartości" - miałem podobny problem, który ustąpił po stałym jej włączeniu.

Edited by Dj Ogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...