Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elano

Netbook/Notebook dla studenta

Polecane posty

Witam. Od razu przyznam, że na przenośnych komputerach zupełnie się nie znam. Potrzebny mi sprzęt głównie do robienia prac na uczelnię, gdyż mój stacjonarny komputer jest mocno oblegany przez rodzeństwo i niestety się nie wyrabiam.

Matryca? Taka, aby w miarę dobrze przeglądało się internet, pisało w Wordzie i obsługiwało proste programy (typu Corel).

Cena? Mam nadzieję, że ok. 1000 zł. Jeśli jest jakaś rzecz, którą warto by mieć, to jestem skłonny zapłacić więcej. Myślę, że do 1300-1400 zł, ale im taniej, tym lepiej. Zbędne bajery nie są mi potrzebne.

Warto by było, gdyby miał już na pokładzie system operacyjny. Ostatnio popularna jest "siódemka", więc pewnie ten Windows byłby dobry.

Mobilność - będę go używał praktycznie tylko w domu, po prostu, tak jak pisałem wyżej, nie bardzo mam jak wykonać cokolwiek na stacjonarce, a jeśli już, to na lepszym (czyli stacjonarnym) sprzęcie wolałbym nieco pograć w nowsze tytuły, aniżeli pisać głupoty mądre eseje. Czyli bateria też nie musi być super wytrzymała.

Możliwość grania nie jest dla mnie ważna, choć chyba takie tytułu jak Baldur's Gate, Planescape:Torment czy Disciples II powinny się uruchomić nawet na kalkulatorze, więc pewnie i na bardzo tanim netbooku mógłbym sobie pograć w kryzysowych sytuacjach. Choć w sumie jak widzę specyfikację sprzętową laptopów w cenie ok. 1500 zł, to nie są one o wiele gorsze od mojej stacjonarki (oprócz procesora). Ale to akurat ma dla mnie niewielkie znaczenie - jeśli cokolwiek się odpali, to ok, ale jak nie, to nie ma problemu.

To jak, polecacie coś konkretnego? chytry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju nie ma bajzlu, nie wiem, skąd te informacje. A szczerze mówiąc, to cenowo wielkiej różnicy nie ma, 100 zł. No i nosił go raczej nigdzie nie będę, tak jak pisałem. W sumie to chyba nie ma co drążyć tematu, dzięki za propozycje, można go już nawet zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...