Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

max.99

Wiedźmin

Polecane posty

Tez tak sobie myslalem kiedy sie pojawi ale jak zobaczysz w krypcie na cmentarzu w Vizimie prawdziwego Raymonda (ktury juz niezyje od jakiegos czasu) pojdzie znowu do "falszywego" raymodna (dom kolo wejscia do kanalow) i pogadasz z nim i on ci da 10 safire i powie zebyscie sie spotkali przy wierzy maga i on tam bedzie ale jak wyjdzie okaze sie ze to naprawde byl ilusion spell i ze "falszywy" Raymond to ten zly mag z poczatku gry w twierdzy.Mam nadziejie ze pomoglem:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, mianowicie nie moge wykonywać dobicia (chodzi mi o dobicie przeciwnika po ogłuszeniu go np mieczem). Kiedy wróg jest ogłuszony klikam lewy przycisz myszki tak jak w poradniku a geralt go nie dobija ino wykonuje zwykły atak (z dobijaniem lerzących nie mam kłopotu). Na samym początku w Kaer Moren nie było żadnych problemów, dobicia wychodziły zarąbiście, a teraz lipa... ;( Cz to normalne czy ja mam coś zrąbane??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Otóż jestem w trzecim akcie. Gram po stronie Wiewiórek (ale to chyba mało istotne). Wykonuję to zadanie dla Leuvandeera polegające na zniszczeniu obu baz Salamandry. Zniszczyłem obie, znalazłem co trzeba i teraz wg poradnika Siemko w kanałach powinien mi dać zadanie "wyzimski łącznik". Niestety, klawisz zamiast nawiązać rozmowę gada coś o "czekaniu na dalsze postępy" lub o "zabezpieczaniu śladów". Już kilka dni czekam, a on dalej to samo i przez niego utknąłem. Wgrałem patcha, ale nic nie pomogło. Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problemik ;-)

Kupiłem Wiedźmina, przepełniony optymizmem po recenzji w CDA i wypowiedzi kumpli...

...zainstalowałem...

...i guzik, nie chce działać. (Tzn. w ogóle się nie chce gra włączyć, że niby nie spełniam wymagań minimalnych)

Wszystkie wymagania ok (2,8 GHz procek, 1,5GB ram) , oprócz tego, że moja karta ma 64 mb zamiast 128 mb... (GeForce 7300 LE)

Wszystko ładnie pięknie, wystarczyłoby zainstalować SP2, gdyby nie jedna rzecz...

...ja mam Viste a nie XP. :-(

Czy można cos zrobic, zainstalowac, cokolwiek, zeby uruchomic Wiedźmina na Viscie, gdy sie nie spelnia minimalnych wymagań?

EDIT:

Żeby nie było - najnowszy patch, jak i 'hotfix' Visty zainstalowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z Wiedźminem jest ot taki problem że nie w pełni z nią działa. Możliwe że masz wyczerpana 32-bitową przestrzeń adresową systemu Vista. Wejdź sobie na oficjalne forum Wiedźmina i wejdź na forum pod tym tytułem.

Możliwe problemy techniczne w Wiedźminie być może tam uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.

A tu masz linka: www.thewitcher.com/forum

Polecam bo tam na forum posiadacze Wiedźmina rozwiązali chyba większość swych problemów z płynnym działaniem gry.

I oprócz tej sytuacji można zrobić również tylko jedna rzecz wymienić kartę na której będzie 256MB RAM-u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Otóż jestem w trzecim akcie. Gram po stronie Wiewiórek (ale to chyba mało istotne). Wykonuję to zadanie dla Leuvandeera polegające na zniszczeniu obu baz Salamandry. Zniszczyłem obie, znalazłem co trzeba i teraz wg poradnika Siemko w kanałach powinien mi dać zadanie "wyzimski łącznik". Niestety, klawisz zamiast nawiązać rozmowę gada coś o "czekaniu na dalsze postępy" lub o "zabezpieczaniu śladów". Już kilka dni czekam, a on dalej to samo i przez niego utknąłem. Wgrałem patcha, ale nic nie pomogło. Co robić?

Czy w tej bazie Salamandry w kanałach wziąłeś ze skrzyni list od Gellerta Blenheima i w rozmowie z Siemkiem poruszyłeś ten temat? Wtedy powinien on automatycznie zlecić ci to zadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sprzęt

windows XP (Service pack 2)

celeron 2,93 Ghz

nvida geforce fx5200

1 GB RAMu

wejdzie mi

Bardzo mocno wątpię, czy ruszy na FXie 5200. Ale możesz spróbować z demkiem, ma się wkrótce ukazać.
Mam pewien problem, mianowicie nie moge wykonywać dobicia (chodzi mi o dobicie przeciwnika po ogłuszeniu go np mieczem). Kiedy wróg jest ogłuszony klikam lewy przycisz myszki tak jak w poradniku a geralt go nie dobija ino wykonuje zwykły atak (z dobijaniem lerzących nie mam kłopotu). Na samym początku w Kaer Moren nie było żadnych problemów, dobicia wychodziły zarąbiście, a teraz lipa... ;( Cz to normalne czy ja mam coś zrąbane??
Też tak czasem miewam, to jakiś bug jest, ale na dobrą sprawę poza efektywnością raczej mało istotny :P

Co do tego problemu z Vistą - 64 MB RAM na karacie to za mało dla samej Visty na dobrą sprawę, a co dopiero jeszcze dla Wiedźmina pod nią :P A i na XP przy 64 RAMu dziwnym będzie, jeżeli da się grać w Witchera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Siemko w ogóle nie chce ze mną gadać. Stoi przed wejściem do kryjówki, ale nie zaczyna rozmowy, tylko rzuca jakimiś hasłami, jak przechodnie w Wyzimie. List mam, i owszem, kryjówkę Salamandry sprawdziłem 3 razy i na pewno wszystko wzięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokładnie przeczytać to, co napisano w dzienniku - mój ojciec podobnie utknął, jak się okazało dziennik wyraźnie poleca pójście do bodaj "wielkiej kraty" (na mapie kanałów takie odosobnione miejsce od którego odchodzi rozwidlenie). Znajdziesz tam ludzi z których zwłok wyjmiesz deszyfrator do tego listu. I załatwione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak dużo ludzi pisze w tym temacie o wymaganiach sprzetowych też sie jeszcze raz spytam o pewien fakt czy gra pojdzie na karcie graficznej GeForce FX 5200??I na procesorze 2.4ghz i 1,5 giga ramu?? Chociaz na minimalnych ustawieniach i na najmniejsze jrozdzielczosci w miare plynie??

Raczej nie pójdzie, karta jest za słaba. Reszta ok, polecam zmianę karty grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po ukończeniu II aktu, chciałbym dokończyć następujące zadania poboczne, których mi się nie udało wykonać jeszcze:

1. Zbłąkana owieczka - jestem na etapie, gdzie okazało się, że druidzi chłopca nie mają i obiecałem Vasce, że jak go znajdę, to go przyprowadzę.

2. Poszukiwany - mam czekać na ruch Leuvardena (czy jak się to pisze:P)

3. Kościany poker - zagrałem z talarem i 1 z krasnoludów w oberży. Z kim teraz?

4. Zlecenie na aghule - nie mogę dostać wpisu do dziennika o aghulach no i przede wszystkim, nie wiem gdzie ich szukać.

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Zabłąkaną owieczką wszystkie zadania wykonują się same z siebie tak jakby:P W pokera to jeszcze w bodaj V akcie będziesz grał, podobnie z walką na pięści jest. Kupca ponownie spotkasz na swojej drodze i kiedyś ten jego ruch nastąpi, spokojnie. Alghule pojawią się w kilku kryptach, są też na Cmentarzu na bagnach (ale to V akt dopiero) - na pewno nie przegapisz:P Wpis o nich znajdziesz czytając stosowną książkę, przejrzyj ofertę antykwariusza i po problemie. Natomiast nie wiem jak to jest z tą Zbłakaną owieczką, nie ukończyłem tego questa, albo nawet tego nie zauważyłem. Ale możliwe, że podczas grania po stronie Wiewiórek, nie da się zadania ukończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki nietypowy problem. Mianowicie jestem w końcówce aktu III dokładnie w tawernie tej całej nowy narkot czy jakoś tak. Walcze z tą całą salamandrą tam (Vincent mi pomaga) pokonam wszystkich i mam lecieć na górę do Triss i Leeuvardena. I tu występuje problem kiedy tam wchodze oni nie chcą ze mną rozmawiać (wszystkie wcześniejsze zadania zrobiłem i mam sojusznika Zygfryda) walą tylko do mnie teksty typu ''Czekamu już tylko na wiedźmina" i " mam nadzieje że nikt cie nie widzał". Wczytywałem wcześniejszego save, próbowałem odczekać do 24 itp ale to nic nie daje.

Wie ktoś może jak ten problem rozwiązać?? Cholera gierka mi sie strasznie spodobała (jak mi przysłali do grałem prawie cały czas tylko w to) a teraz takie coś uniemożliwia mi przejście gry normalnie krew człowieka zalewa.

Z góry thx za pomoc.

Ps. Patcha mam najnowszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała misja o której piszesz nosi tytuł "Bez przebaczenia". Ma ona na celu zdobycie sojuszników w walce z Salamandrą i zabicie Maga ( Javeda)

Aby wykonać to zadanie w całości i bez problemów musisz zorganizować sobie sojuszników.

Z tego co napisano w poradniku do Wiedźmina można zauważyć że Velerad czyli sługa królowej Addy powinien Ci odmówić współpracy, za to Twój najlepszy kompan Zygfryd zgadza się. Zgodzi się jeżeli wykonasz questa pt. "Sześć stóp pod ziemią" lub jeśli stanąłeś po jego stronie w Zakonie podczas napadu na bank. Elf Yaevin zgadza się jeżeli wykonałeś dla niego zadanie które brzmi "Echa przyszłości" lub też jak wcześniej stanęliśmy po jego stronie w wspomnianym napadzie na bank. Przede wszystkim musisz porozmawiać z Triss na temat planowanego spotkania. Po skończonej rozmowie udaj się do kraczmy "Nowy Narakot" wtedy Jaskier skończy grać swoją balladę dla dziewcząt.

Po skończonej rozmowie udaj się do kupca, do Triss, Zygfryda lub elfa Yaevinna. Wtedy przybędzie podwładny księżniczki Addy De Wett z wojskiem. Triss w ostatniej chwili przeleteportuje Geralta do bazy Salamandry. Po paru krokach w tym zadaniu (w bazie Salamandry, z tego co pamiętam jest to komnata). W tym momencie musisz zabić Magistra którego już poznałeś na samym początku gry. Nie jest on trudnym przeciwnikiem, ale używa on dosyć mocnych czarów i towarzyszą mu wojownicy i kikimory (takie duże pająki).

Po zabiciu Magistra musisz przeszukać jego zwłoki, musisz zabrać wszelkie dokumenty oraz fragment wiedźmińskich tajemnic i eliksir.

Wychodzisz na powierzchnię.

Po dalszej rozmowie nastąpi koniec aktu III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie walki z Magistrem:

SPOILER:

Magister jest bardzo łatwy do pokonania, jeśli w II Akcie nie dopuściłeś do kradzieży książki z Wieży przez Azara. Wtedy nie dysponuje on (Magister, nie Azar) żadnymi czarami i cała filozofia sprowadza się do wyjęcia miecza stalowego i, jak to kiedyś powiedział EGM "walenia w mordę i patrzenia, czy równo puchnie", oczywiście stylem szybkim. A z tym zabieraniem przedmiotów ze zwłok pokonanego to nie tak prędko. Trzeba jeszcze zabić Królową Kikimor (dosyć nietypowym sposobem :P ) i z jej bebechów zabrać Tajemnice i resztę stuffu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiEcIA_17 zrobiłem już wszystko w tym queście że tak w powiem w misjach otawrtych. Rozmawiałem z triss na temat spotkania i z zykfrydem (pomogłem mu w banku i jeszcze jakiegoś questa zrobiłem dla niego) wszystko jest ok wszystkie questy zakończone (oprócz tam jakiegoś buga z wieża na bagnach bo mam napisane że moge już tam wejśc chociaż już tam byłem) jedyny problem to ten że nie moge w żaden sposób pogadac z triss ani z tym kupcem (nie ma w pomieszczeniu zykfryda)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...