Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesrider

Głośniki 5.1 nie działa central i tylnie

Polecane posty

nabyłem drogą kupna głośniki creative inspire t6100, podłączyłem do kompa:

płyta intel Desktop Board DQ965GF

procek Core 2 duo E4500

ram 1 GB 667 MHz (nie wiem jaka firma, jaki numer i w ogole)

karta graf: GeForce 6800LE Winfast

zasil: 350W modecom feel

160 GB Seagate Barracuda, SATA II

ale zgodnie z tematem nie działają mi trzy głośniki: centralny i dwa tylnie, chociaż kartę ustawiłem na 5.1.... a najciekawsze jest to że jak daje test na 5.1 w programiku do karty dźwiękowej(onboardowej) to wszystkie przechodzą test i działają, tylko jak odtwarzam muzykę w winampie i wmp to nie chodzą.... jak na to zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do audio console to już wyjaśnione (tzn mój błąd, to jest program od creative'a do kart audigy).

W manualu do płyty nie ma ani słowa o dźwięku. Na stronie intela znalazłem tylko jedną pasującą sugestię: sprawdź ustawienia systemowe czy masz wybrane 5.1. Panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> na zakładce głośność, w dziale "ustawienia głośników" kliknij na "zaawansowane..." - tam powinno być wybrane 5.1.

M@TH3V -> Nie po to kupuje się takie głośniki by słuchać dźwięku w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś, że do winampa trzeba by zainstalować jakąś wtyczkę, żeby dało się posłuchać muzyki w 5.1

Na zintegrowanych kartach raczej się nie da takiego efektu uzyskać bez wyżej wspomnianej wtyczki. Wiem co mówię, bo sam do moich 6060 dokupowałem specjalnie audigy. Na gorszych głośnikach różnica między zintegrowanym dźwiękiem nie była aż tak słyszalna. Takie fajne głośniki aż żal dusić na zintegrowanej dźwiękówce.

Nie po to kupuje się takie głośniki by słuchać dźwięku w stereo.

Ja jeszcze od siebie dodam, że nie po to się kupuje takie głośniki, żeby je podpinać do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę państwa, sprawdzałem płytę główną w biosie, nic tam od soundcard nie ma. Głośniki w ustawieniach panelu sterowania są ustawione na 5.1 i o dziwo! test programu do nich (sigmatel audio) przechodzi i wszystkie głośniki reagują! tylko jak odtwarzam jakikolwiek dźwięk wychodzi on jako 2.1; ciekawostką jest to że znajomy ma ten sam problem na karcie audigy( czy jakoś tak) sound blaster....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę państwa, sprawdzałem płytę główną w biosie, nic tam od soundcard nie ma. Głośniki w ustawieniach panelu sterowania są ustawione na 5.1 i o dziwo! test programu do nich (sigmatel audio) przechodzi i wszystkie głośniki reagują! tylko jak odtwarzam jakikolwiek dźwięk wychodzi on jako 2.1; ciekawostką jest to że znajomy ma ten sam problem na karcie audigy( czy jakoś tak) sound blaster....

W jaki sposob chcesz uzyskac dzwiek na dodatkowych glosnikach, jezeli odtwarzasz muzyke w stereo?

Zeby cos takiego zrobic, trzeba miec oprogramowanie/sterowniki, ktore robia tzw upmix na 5.1 czy 4.0 czy do jakiejkolwiek innej konfiguracji.

Albo sie bawisz wtyczkami, albo ustawieniami oprogramowania swojej karty dzwiekowej - moze masz opcje 'enviroment', czy inne zajmujace sie efektami.

Niezaleznie od tego, co znajdziesz i co ustawisz, kazdy efekt bedzie ci zzerac procka az milo - po to wlasnie sie kupuje oddzielnie karty.

Kolega z augigy niech opisze problem, moze nie kliknal odpowiedniej opcji?

Czy ty masz opcje np '2x stereo' ? Sprawdz takie 'gadzety'.

A odtwarzanie filmow idzie bez problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...