Jump to content
9kier

Pytania do 9kier

Recommended Posts

Godzina pozna, gre przed chwila wylaczylem, a jestem ledwo po 400 days i pierwszym rozdziale drugiego sezonu. Wiedzialem, ze powinienem byl od razu odpalic TWD, a nie po raz n-ty siadac "tylko na moment" do The Frozen Throne.

Super, że ludzie jeszcze grają w trzeciego Warcrafta. smile_prosty.gif

Poki co jest dosyc przewidywalnie, jak tylko pojawia sie moment sielanki, to juz wiem, ze zaraz pojawia sie jacys walkersi.

W zasadzie w "jedynce" było tak samo. Nic tak nie podkręca napięcia jak odpowiednio wykorzystany zombiak wink_prosty.gif

Chociaz przyznaje, ze atak psa mnie zaskoczyl, a i zszywanie sobie reki bylo niczego sobie.

No tak, jest kilka tego typu motywów, ale nic tak silnego jak farma. Ale nie będę z Tobą rozmawiać o fabule i ogólnych odczuciach, dopóki nie skończysz. :)

A wracajac jeszcze na chwile do The Wolf Among Us, nie wydalo Ci sie dziwne, ze Bigby wszedzie musial jezdzic taksowka? Jak na pelniona przez niego funkcje stroza prawa w Fabletown to nie widze w tym sensu.

Jakbyś pił tyle whisky, też byś jeździł wink_prosty.gif

Super, że ludzie jeszcze grają w trzeciego Warcrafta. smile_prosty.gif

Na regularna gre w WoWa nie mam juz niestety czasu, a w RTS od czasu do czasu mozna pograc dla relaksu. W koncu tragiczna historia Lich Kinga jest moja ulubiona, nawet Cloud z FF7 musial sie pogodzic z drugim miejscem na podium. Nic nie poradze, ze Frostmourne hungers... wink_prosty.gif

Jakbyś pił tyle whisky, też byś jeździł wink_prosty.gif

Nie pomyslalem o tym, a takie wytlumaczenie rzeczywiscie ma sens. :D A na chwile obecna w TWD S2 zostalo mi jeszcze poltora epizoda.

Edited by Tesu

A na chwile obecna w TWD S2 zostalo mi jeszcze poltora epizoda.

Nie masz takiego poczucia, że za dużo zrzucają Clem na kark? Ja się miejscami czułam jak w tanim erpegu: ludzie by sobie beze mnie nie poradzili, nie mogliby niczego znaleźć, przeprowadzić żadnej akcji sami. Trochę chyba twórcy przegięli ze zrzucaniem rzeczy na kark małej dziewczynki. Rozumiem, że jest mała, lekka, bystra i wzbudzająca współczucie, ale jakoś chyba za dużo tego było.

Dobra, niedawno skonczylem caly sezon 2. I mam mieszane uczucia. Chyba jedna z wiekszych wad drugiego sezonu jest to, ze wczesniej gralismy juz w pierwszy i tym razem nie bylo zaskoczenia klimatem i koniecznoscia wyborow albo-albo. Historia zla nie jest, swoj ciezar ma, ale wedlug mnie nie dorownuje tej z Lee. W jedynce mielismy jasno okreslony cel - dostac sie do Savannah, odnalezc tam kogo trzeba i przy okazji nie zginac po drodze. W drugim sezonie to ostatnie wciaz sie sprawdza, ale tego konkretnego kierunku podrozy zabraklo. Niby jakis jest, ale prawie nikomu na dotarciu tam nie zalezy. Przez wiekszosc czasu ludzie zachowuja sie, jakby nie mieli przed soba zadnego celu i cala swoja energie poswiecaja na klocenie sie miedzy soba. A my sterujac 11-letnia Clementine robimy za jedyny glos rozsadku wsrod grupy doroslych ludzi, ktorzy tak jak napisalas, sami nie sa w stanie praktycznie nic zrobic i musimy ich nianczyc. Nie potrafie logicznie wytlumaczyc tego, ze to wlasnie Clem musiala wylaczyc wiatrak albo prowadzic samochod. Podobalo mi sie, ze w drugim sezonie pojawil sie Kenny, za to pozniejsza brutalizacja jego zachowania wydala mi sie nadmierna i sztuczna. Co jeszcze... Nastoletnia Sarah i ciezarna Rebecca dzialaly mi na nerwy i pewnie wiesz, jakich wyborow dokonalem. tongue_prosty.gif

Jesli mialbym sie czepiac, to w jednym miejscu widzialem, ze w grupie dobijajacych sie do kabiny walkerow byly dwa bez szczeki, a przeciez w takiej sytuacji nie powinny juz myslec o posilku. Kolejnym niedociagnieciem bylo dla mnie uzbrojenie - wyglada na to, ze wedlug Telltale jedyna bron automatyczna jaka jest dostepna w Stanach to rosyjskie AK47. Wydaje mi sie, ze ocalalym duzo latwiej by bylo wejsc w posiadanie wysluzonych amerykanskich M16 zamiast tych rosyjskich karabinow, w ktore wyposazeni byli ludzie Carvera. No ale to juz czepianie sie...

EDIT:

No i mam nadzieje, ze ludzie w Telltale wreszcie zrezygnuja z wyswietlania informacji o tym, ze gra wlasnie tworzy punkt zapisu. W wiekszosci przypadkow ta informacja pojawia sie na ekranie tuz przed jakims dramatycznym wydarzeniem, w ktorym bedziemy mieli sekwencje QTE, przez co wiadomo, ze zaraz COS sie stanie. Strasznie to wybija z wczuwki i psuje niespodzianke.

Edited by Tesu

No i mam nadzieje, ze ludzie w Telltale wreszcie zrezygnuja z wyswietlania informacji o tym, ze gra wlasnie tworzy punkt zapisu. W wiekszosci przypadkow ta informacja pojawia sie na ekranie tuz przed jakims dramatycznym wydarzeniem, w ktorym bedziemy mieli sekwencje QTE, przez co wiadomo, ze zaraz COS sie stanie. Strasznie to wybija z wczuwki i psuje niespodzianke.

Osobiście mam nadzieję, że tego nie zrobią. Czasami jest tak, że chcę wyłączyć grę - nie chciałabym potem musieć robić 15 minut po raz drugi, wolę wiedzieć, kiedy jest save.

Co do Twoich wyborów, ja jestem akurat dobrym człowiekiem ;p Ale też faktem jest, że jakoś nie przywiązałam się do postaci z tego sezonu, dlatego kiedy zobaczyłam znajomą twarz z "jedynki", od razu się do Kenny'ego przykleiłam, nawet jeśli nie był specjalnie zrównoważony wink_prosty.gif

Mnie się to nawet podobało, że nie było konkretnego celu. Ten klimat beznadziei i niemożności zagrzania sobie nigdzie miejsca bardzo do tego pasował. Dopiero w tym sezonie czułam, że nie ma ani chwili spokoju, wiecznie gdzieś trzeba biec, uciekać, coś zostawiać, czegoś szukać. Podobał mi się też epizod ze śniegiem, śnieg jest taki ciężki emocjonalnie.

Podobał mi się też epizod ze śniegiem, śnieg jest taki ciężki emocjonalnie.

To znaczy, ze olimpiady zimowe wywoluja u Ciebie depresje...? ;)

Zastanawiam sie, na co scenarzysci poloza nacisk w kolejnych sezonach The Walking Dead. Czy to bedzie zwykle szwedanie sie w poszukiwaniu jedzenia i schronienia w atmosferze ogolnej bezradnosci, czy tez moze (i mam taka nadzieje) skupia sie na bardziej psychologicznym watku dorastania Clem i zmian, jakie beda zachodzic w jej sposobie bycia. W pierwszym sezonie byla zagubiona 9-latka, ktora pierwszy raz wziela bron do reki, w drugim nauczyla sie kopania walkerow po nogach i skutecznego ich eliminowania bronia biala. Na dodatek Carver wyraznie jej sugerowal, ze sa do siebie podobni w postrzeganiu swiata, ze rozumieja, jak to wszystko dziala, tylko ze Clem jeszcze tego nie zaakceptowala. Kolejne dramatyczne sytuacje i koniecznosc podejmowania trudnych wyborow moga sprawic, ze mala Clem z czasem stanie sie kims w rodzaju Michonne z serialu TV. Scenarzysci w Telltale musza wymyslic cos wykraczajacego poza zwykle poznajemy nowych ludzi->chwile jest ok->pojawiaja sie walkersi->musimy uciekac->pif-paf, pif-paf->ktos zginal->grupa sie rozdzielila->poznajemy nowych ludzi itd., w przeciwnym razie seria zacznie zjadac wlasny ogon...

To byloby ciekawe. Wszystko w rekach scenarzystow w Telltale. Choc w ich przygodowkach teoretycznie nasze decyzje maja wplyw na fabule, to w praktyce jest to wplyw iluzoryczny, bo zawsze musimy wybierac albo sposrod czterech narzuconych nam z gory odpowiedzi albo jedna z dwoch osob. Juz wiele razy zdarzylo mi sie, ze zadna z dostepnych wypowiedzi nie byla mnie odpowiednia i moj wybor sprowadzal sie do mniejszego zla. Tak samo bylo w przypadku koniecznosci podjecia jednej z dwoch decyzji. Nic nie stoi wiec na przeszkodzie, zeby podsuwane graczowi opcje dialogowe i wybory czynily z Clementine osobe coraz bardziej znieczulona na ludzkie nieszczescie i nastawiona na wlasne przetrwanie.

W weekend zainstalowalem i przeszedlem platformowke Brothers: A Tale of Two Sons. Gra sliczna, odprezajaca, ale tez bardzo krotka. Uswiadomila mi, ze The Walking Dead Sezon 2 zostal wykonany poprawnie, ale pod wzgledem emocjonalnym jest taki sobie. Wieksze emocje wywolala we mnie fabula, rozgrywka i sciezka dzwiekowa w platformowce Brothers (w ktorej nie pada ani jedno slowo w zrozumialym jezyku) niz w przegadanym interaktywnym filmie od Telltale.

A jak Ci się podoba New Dawn cinematic od Riota ? I Twist of Fate ? Jak dla mnie majsterstrzyk. Jak oglądam making of i dociera do mnie ile czasu oni poświęcają żeby te 6 minut było na wysokim poziomie to nawet moja bardzo bujna wyobraźnia ma problemy z ogarnięciem. Dlatego dla mnie osobiście te filmiki są poziomiem przynajmniej zbliżone do tego co robi Blizzard w swoich dziełach. Baardzo zbliżone. Zwłaszcza że blizzard zwłaszcza z filmikiem do Wrath of The Lich King, Cataclysm oraz Mists of Pandaria jakoś strasznie przysiadł w mojej ocenie.

Jaka przygodowke z humorem polecasz na dzien dzisiejszy? Nosze sie z mysla o zakupie The Book of Unwritten Tales 1&2, wydaja sie byc bardzo fajne, ale moze warto zwrocic uwage na cos innego?

@KazioWihura

Z poziomem wykonania filmikow do Wrath of The Lich King i Mists of Pandaria to Ty tak na serio? Przeciez technicznie sa lepsze od intra z podstawki czy TBC, o animacjach z Warcrafta III nie wspominajac. No i nie zapominajmy o filmach z Wings of Liberty i Heart of the Swarm oraz tych z Diablo 3 i dodatku Reaper of Souls. Jak dla mnie Blizz zadnego spadku formy nie ma, jedyne w czym mnie zawiodl to brak porzadnego outro na koncu dodatku do Diablo 3.

Diablo 3 akurat się nie czepiam bo są sensowne fabuły tych filmików i ogólnie coś się dzieje. Reaper of Souls i Starcrafta w ogóle nie widziałem bo chcę najpierw przejśc podstawkę a reaper jest póki co na liście zakupów.

Tak czy siak jeśli chodzi o WOTLK popatrzmy co tam się dzieje mamy widok na jezioro i monolog przez 95% filmiku. Potem Arthas w całym swym majestacie wbija miecz w jezioro - wow jest akcja i potem znów majestat smoka lecącego nad armią nieumarłych no ja dziekuje za taki filmik.

Teraz Pandarianie. Walka z jedną Pandą przez przedstawiciela Hordy i Przymierza. Dobra jest lepiej bo coś sie dzieje, ale minimalnie bo to co się dzieję jest strasznie infantylne jak zresztą cały dodatek.

Dlatego sorry blizzard, ale muszę to powiedziec. Zróbcie coś na poziomie mega klimatycznego filmiku powrotu Arthasa do Lorderonu i zabójstwa ojca, bo stracicie tron cinematiców jeśli już go nie utraciliście.

Edited by KazioWihura

@KazioWichura

A to w intrze do podstawki i TBC byla fabula? ;)

A co do WotLK, jesli znasz fabule W3+TFT to intro jest klimatyczne. Slowa krola Terenasa skierowane do mlodego Arthasa kontrastuja z tym, co widac na ekranie, czyli Arthasa bedacego juz Lich Kingiem, majacym zupelnie inna moc i innych poddanych niz to o czym myslal jego ojciec. Dla mnie Blizz swietnie przedstawil tragicznosc tej historii, w ktorej nadzieja krolestwa stala sie jego zguba i teraz zagraza calemu Azeroth. A akcent polozony na moc Frostmourne i przywrocenie do zycia znanej z lore Sindragosy - jak mozna na to narzekac? Ze niby walczace ze soba bezimienne postacie z podstawki sa lepsze? To przynajmniej wprowadza w fabule i klimat dodatku.

Robimy tutaj offtop, wiec prosze 9kier i moderacje o wybaczenie, a Ciebie zapraszam do dyskusji na PW lub do tematu o WoWie.

W weekend zainstalowalem i przeszedlem platformowke Brothers: A Tale of Two Sons. Gra sliczna, odprezajaca, ale tez bardzo krotka. Uswiadomila mi, ze The Walking Dead Sezon 2 zostal wykonany poprawnie, ale pod wzgledem emocjonalnym jest taki sobie. Wieksze emocje wywolala we mnie fabula, rozgrywka i sciezka dzwiekowa w platformowce Brothers (w ktorej nie pada ani jedno slowo w zrozumialym jezyku) niz w przegadanym interaktywnym filmie od Telltale.

Niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo nie grałam w Brothers.

A jak Ci się podoba New Dawn cinematic od Riota ? I Twist of Fate ?

Są OK, ale wolałabym, żeby trwały maksymalnie 2-3 minuty, bo potem zaczynam ziewać. Wynika to z faktu, że nie wywołują we mnie żadnych emocji, są od początku do końca starciami różnych czempionów. A to mnie nie interesuje szczególnie.

Z New Dawn zapamiętałam głównie to, że Ahri ma przesłodzoną twarz i niebieski lakier do paznokci (widać go bodajże wtedy, kiedy wychodzi zza jakiegoś pniaka czy się podnosi). Teraz, gdy sobie o przypominam, widzę, że Graves jest rewelacyjny, z tym swoim petem, którego mieli między zębami i przerzuca z lewej na prawą. smile_prosty.gif

A Twist of Fate podobał mi się zdecydowanie bardziej, choćby dlatego, że był mroczniejszy, miał klimatycznego Fiddle'a i Twisted Fate'a (karty są zawsze mile widziane), Ryze'a (który nie był leszczem) i Nocturne'a ("Darkness..."), a przede wszystkim Barona. <3

Zwłaszcza że blizzard zwłaszcza z filmikiem do Wrath of The Lich King, Cataclysm oraz Mists of Pandaria jakoś strasznie przysiadł w mojej ocenie.

Nie jestem WoW-owa, więc akurat te, które wymieniłeś, ominęłam. Jednocześnie przypomniałam sobie cutscenki z Warcrafta III - lubię. Miały odpowiedni ciężar, wywoływały emocje, nastawione były na jakiś efekt.

Jaka przygodowke z humorem polecasz na dzien dzisiejszy? Nosze sie z mysla o zakupie The Book of Unwritten Tales 1&2, wydaja sie byc bardzo fajne, ale moze warto zwrocic uwage na cos innego?

Nie noś się, tylko kupuj. The Book of Unwritten Tales jest fajna. smile_prosty.gif Tylko nie wiem, gdzie Ty chcesz kupić dwójkę, skoro premiera za kilka miesięcy wink_prosty.gif

Co do przygodówek z humorem - jakoś mnie do nich nie ciągnie. Lubię te ciężkie, mroczne, trudne, ryjące głowę, wywołujące silne emocje.

czyli Arthasa bedacego juz Lich Kingiem

Arthas <3

Robimy tutaj offtop, wiec prosze 9kier i moderacje o wybaczenie, a Ciebie zapraszam do dyskusji na PW lub do tematu o WoWie.

Udzielam łaski. wink_prosty.gif

Zacznijmy od tego że to są dwa trochę różne filmiki. Twist of Fate był jednak zlepkiem bardziej przypadkowych zdarzeń i starc, dopiero jak się pojawia Katarina i Garen(kocham Katarine,kocham Leonę,kocham Ashe, kocham prawie każdego kobiecego championa w LoL-u jakby się zastanowic w sumie) scena jest dłuższa i jest jakiejś rozwinięcie. W New Dawn wszystko sie dzieje w lesie (dżungli ?) i jest to jakoś bardziej ułożone. Obie koncepcje mają swoje wady i zalety. Oba filmiki są dla mnie strasznie klimatyczne i oddają charakter postaci co mi się osobiście bardzo podoba.

Niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo nie grałam w Brothers.

Toc to wielki blad, grzech prawie. Jak bedzie na wyprzedazy z dopiskiem -75%, to z reka na sercu Ci polecam. Nie jestem fanem platformowek, do gier podchodze zazwyczaj ze spora rezerwa, ale ta produkcja ma w sobie to cos, co sprawia, ze ladunek miodnosci i relaksu jest w niej bardzo duzy i uwazam, ze naprawde warta jest polecenia innym.

Nie noś się, tylko kupuj. The Book of Unwritten Tales jest fajna. smile_prosty.gif Tylko nie wiem, gdzie Ty chcesz kupić dwójkę, skoro premiera za kilka miesięcy wink_prosty.gif

Masz racje, pomylilo mi sie z TBoUT: The Critter Chronicles.

Co do przygodówek z humorem - jakoś mnie do nich nie ciągnie. Lubię te ciężkie, mroczne, trudne, ryjące głowę, wywołujące silne emocje.

Ciezka, mroczna, trudna, ryjaca glowe i wywolujaca silne emocje to ja mam prace. ;) Dlatego tych bardziej mam ochote zagrac w przygodowke, ktora swoim humorem bedzie przypominac Discworlda, Malpia Wyspe, Sama & Maxa czy Ksiecia i Tchorza chociazby. :P

Arthas <3

Tu sie zgodze. Kiedys nawet chcialem sobie kupic licencjonowana przez Blizza replike Frostmourne w skali 1:1, ale jej cena mnie powalila. W dodatku naklad byl niesamowicie ograniczony i bardzo szybko sie wszystkie egzemplarze rozeszly, a ja i tak przed jej zakupem bym musial uzyskac najpierw zgode na policji na przechowywanie broni bialej w domu, nawet jesli to tylko nieostra replika.

Udzielam łaski. wink_prosty.gif

Wdziecznym bardzo za okazane milosierdzie. ;)

Owszem nie jest to ambitna fabuła ala David Lynch, czy Stanley Kubrick, ale jakaś jest co jest wartym docenienia jak dla mnie zabiegiem.

Tutaj akurat dzielę opinię Berlina: nie wpychaj fabuły tam, gdzie jest niepotrzebna.

Toc to wielki blad, grzech prawie. Jak bedzie na wyprzedazy z dopiskiem -75%, to z reka na sercu Ci polecam. Nie jestem fanem platformowek, do gier podchodze zazwyczaj ze spora rezerwa, ale ta produkcja ma w sobie to cos, co sprawia, ze ladunek miodnosci i relaksu jest w niej bardzo duzy i uwazam, ze naprawde warta jest polecenia innym.

Zniechęciła mnie jakoś recenzja gema. Zresztą platformówki nie jarają mnie kompletnie.

Masz racje, pomylilo mi sie z TBoUT: The Critter Chronicles.

Tak właśnie myślałam. :) Sama nie grałam w dodatek, w sumie nie wiem dlaczego.

Ciezka, mroczna, trudna, ryjaca glowe i wywolujaca silne emocje to ja mam prace. wink_prosty.gif

Fajnie! To jak ja ;)

Wdziecznym bardzo za okazane milosierdzie. wink_prosty.gif

Ale nie przyzwyczajaj się ;)

Zniechęciła mnie jakoś recenzja gema. Zresztą platformówki nie jarają mnie kompletnie.

Trailer przedpremierowy byl zachecajacy, ale ta recka gema i mnie zniechecila do zakupu Brothers. Zreszta mnie tez platformowki nie kreca - w ciagu ostatnich dwoch lat zainteresowalem sie tylko Limbo oraz Deadlight i to tylko ze wzgledu na ich klimat. Jednak podczas wyprzedazy na Steam mialem jeszcze troche wolnych srodkow w portfelu, na Brothers byla niezla promocja, wiec sie skusilem. I nie zaluje. To pierwszy raz, kiedy nie moge sie zgodzic z ocena gema, bo gra naprawde przypadla mi do gustu.

Fajnie! To jak ja wink_prosty.gif

No ale teraz Smugg jest na urlopie w Grecji, wiec jest chyba troche lzej, nie? ;)

Ale nie przyzwyczajaj się wink_prosty.gif

Hmmm.... Grozisz czy obiecujesz? :P Tylko nie zmieniaj nicka na Berlinke... ;)

Tutaj akurat dzielę opinię Berlina: nie wpychaj fabuły tam, gdzie jest niepotrzebna.

Ja akurat wychodzę z założenia że jeśli twórcy uznają że jest miejsce na trochę fabuły a nie czysta akcja to czemu nie ? Ale po pierwsze trzeba miec pomysł, po drugie dobrze wyważyc proporcję. Niestety często albo jeden element szwankuje albo drugi. Nierzadki jest też przypadek że niestety oba. Nazwałbym to sztuką tworzenia trailerów, ale często nadużywa się słowa sztuka więc nie pośpieszałbym się aż tak bardzo z jego użyciem. Może raczej warsztatem robienia dobrego trailera.

W związku z b. pozytywną recenzją gry The Last Door - co sądzisz o opowiadaniu-prequelu, który udostępnili jakiś czas temu twórcy (a które można znaleźć po polsku na forum gry/Steam - wiem, shameless plug :) )? Pomimo faktu, że gra jest świetna, to wg mnie samo opowiadanie, mimo objaśnienia paru kwestii, trochę 'odstaje' od reszty.

W związku z b. pozytywną recenzją gry The Last Door - co sądzisz o opowiadaniu-prequelu, który udostępnili jakiś czas temu twórcy (a które można znaleźć po polsku na forum gry/Steam - wiem, shameless plug smile_prosty.gif )? Pomimo faktu, że gra jest świetna, to wg mnie samo opowiadanie, mimo objaśnienia paru kwestii, trochę 'odstaje' od reszty.

Ojej, nic nie wiem na jego temat i też nie widzę tego na Steamie. Podrzucisz jakiegoś linka? Bardzo, bardzo chętnie zobaczę, skoro to oficjalne, i wtedy się podzielę opinią. smile_prosty.gif

W związku z b. pozytywną recenzją gry The Last Door - co sądzisz o opowiadaniu-prequelu, który udostępnili jakiś czas temu twórcy (a które można znaleźć po polsku na forum gry/Steam - wiem, shameless plug smile_prosty.gif )? Pomimo faktu, że gra jest świetna, to wg mnie samo opowiadanie, mimo objaśnienia paru kwestii, trochę 'odstaje' od reszty.

Ojej, nic nie wiem na jego temat i też nie widzę tego na Steamie. Podrzucisz jakiegoś linka? Bardzo, bardzo chętnie zobaczę, skoro to oficjalne, i wtedy się podzielę opinią. smile_prosty.gif

Opowiadanie po angielsku było dostępne dla subskrybentów Phoenix Online/Pelgrane Press, ale twórcy zezwolili nam na tłumaczenie. Link: http://steamcommunit...87839469994977/

Swoją drogą, TGK jest zadowolone ze wsparcia polskich fanów i być może wkrótce wersja PL gry będzie dostępna na Steamie [tzn. walczymy o nią, tłumacze z innych języków też] smile_prosty.gif

Edited by piterbro