Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9kier

Pytania do 9kier

Polecane posty

Miałem za zadanie krótko streścić wybrany przeze mnie tekst publicystyczny. Wskazać jego problematykę i dlaczego jest dla mnie ważny. Do głowy od razu przyszedł mi GEJ(m)PLAY. Ależ się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że to Ty jesteś jego autorką. Gratuluję podjęcia się tematyki. Czy Tobie wątki homoseksualne w grach przeszkadzają? Mnie owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję podjęcia się tematyki.

Dziękuję.

Czy Tobie wątki homoseksualne w grach przeszkadzają? Mnie owszem.

Nie, nie przeszkadzają mi absolutnie. W teorii co dziesiąty NPC powinien być homoseksualistą.

Mówisz, że Ci przeszkadzają ? cóż, masz do tego prawo. Tak samo jak homoseksualiści mają prawo do własnej orientacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich pytań tu jeszcze nie było? (ech, ta popularność musi cię przytłaczać)

Ode mnie dodatkowe: zamierzasz może dołączyć do jednej (lub kilku) z forumowych zabaw? Człowiek się w nich kształci :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przeszkadzają mi absolutnie. W teorii co dziesiąty NPC powinien być homoseksualistą.

Mówisz, że Ci przeszkadzają ? cóż, masz do tego prawo. Tak samo jak homoseksualiści mają prawo do własnej orientacji.

A według jakich danych? Liczba homoseksualistów waha się od jednego do dwóch procent społeczeństwa danego kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według jakich danych? Liczba homoseksualistów waha się od jednego do dwóch procent społeczeństwa danego kraju.

A według jakich danych?

Nawet 8-10% podaje Paweł Fijałkowski w książce Seksualność, psyche, kultura (Warszawa 2007). W książce Homoseksualizm w rodzinie. Ujawnienie tajemnicy (Sopot 2011) pojawiają się natomiast badania National Longitudinal Study of Adolescent wykazujące, że "8% młodych mężczyzn i około 7% młodych kobiet żywi romantyczne uczucia wobec osoby swojej płci lub pozostawało z taką osobą w związku uczuciowym" (to z kolei cytat z Adolescent sexual orientation and suicide risk: Evidence from a national study).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd oni te liczby wzięli? Ostatnie badanie Wlk. Brytanii podaje 1,5%, dane na Wikipedii też mówią o najwyżej ok. 3%.

Edit:

"8% młodych mężczyzn i około 7% młodych kobiet żywi romantyczne uczucia wobec osoby swojej płci lub pozostawało z taką osobą w związku uczuciowym"

Domyślam się, że to tzw. "homosexual experience" nie jest to jednak jednoznaczne z byciem homoseksualistą i te dane są zazwyczaj podawane oddzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie badanie Wlk. Brytanii podaje 1,5%

A może jakaś konkretna nazwa opracowania? Bo póki co rzucasz procentami z powietrza.

dane na Wikipedii też mówią o najwyżej ok. 3%.

Nie rozśmieszaj mnie. Znam wykładowców, którzy na imprezach wpisywali hasła do Wikipedii po pijaku.

"8% młodych mężczyzn i około 7% młodych kobiet żywi romantyczne uczucia wobec osoby swojej płci lub pozostawało z taką osobą w związku uczuciowym"

Domyślam się, że to tzw. "homosexual experience" nie jest to jednak jednoznaczne z byciem homoseksualistą i te dane są zazwyczaj podawane oddzielnie.

Uczucia i doświadczenia/epizody to dwie różne sprawy i te dane zazwyczaj są podawane oddzielnie, masz rację, ale tu chodzi o te pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś konkretna nazwa opracowania? Bo póki co rzucasz procentami z powietrza.

Niestety na stronie ONS znalazłem tylko dane z Walii, a nie mam czasu na głębsze szukanie. Sexual Identity in Wales

Nie rozśmieszaj mnie. Znam wykładowców, którzy na imprezach wpisywali hasła do Wikipedii po pijaku.

Dlatego trzeba patrzeć na zródła... Norwegia, Kanada, USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane, jak widzisz, są różne, bo nawet najlepsza grupa reprezentacyjna to wciąż grupa indywidualnych badanych. Nie rozumiem tylko, dlaczego ten temat wypływa tak regularnie od czerwca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jeżeli dobrze pamiętam, to Twój artykuł Gej(m)play (sorry za ewentualny błąd, z pamięci piszę) ukazał się właśnie w okolicach czerwca w CDA tongue_prosty.gif Wcześniej nie mieliśmy na forum praktycznie w ogóle takich wątków, no, chyba że w Sensie życia czy Religii okazyjnie... Dobrze więc, że coś się zmienia, chociaż na razie spora część ewentualnych rozmówców nie dojrzała do dyskusji (nie, nie mówię o Tobie, Cambrinus).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktokolwiek w redakcji zna się na poezji, musiałbyś zapytać.

To Allor nie mówi na co dzień wierszem? Całe życie w kłamstwach...

Interesujesz się tematyką snów, ich znaczeniem itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujesz się tematyką snów, ich znaczeniem itd.?

Niespecjalnie. Śmieję się z senników i wychodzę z założenia, że każdy powinien sam interpretować to, co mu się śni. Ten sam symbol dla każdego oznacza coś innego. Natomiast zgadzam się z tym, że interesujących rzeczy można dowiedzieć się, zastanawiając się nad tym indywidualnym znaczeniem.

No i sny są świetną inspiracją pisarską, bo istnieje jakaś szansa, że nikt na to przed Tobą nie wpadł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że teraz nadrabiamy normę?

Nie, nie chodzi o wyrabianie czegokolwiek. Po prostu zauważam, że temat powraca, ponieważ kiedyś popełniłaś artykuł, który go dotyczył i ludzie ten tekst pamiętają i Ciebie z nim kojarzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że teraz nadrabiamy normę?

Nie, nie chodzi o wyrabianie czegokolwiek. Po prostu zauważam, że temat powraca, ponieważ kiedyś popełniłaś artykuł, który go dotyczył i ludzie ten tekst pamiętają i Ciebie z nim kojarzą.

I mimo że nie udzielam się w wątku dotyczącym tego numeru, tam w najlepsze trwa homoseksualna wojna? No nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, niestety to nie działa w ten sposób. Jak niektórzy coś zaczną, to istnieje niebezpieczeństwo, że temat nigdy się nie skończy, szczególnie jeżeli udzielają się jednostki... zażarte. Twój tekst był zapalnikiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 stron - TL:DR

Dlatego też takie pytanie mogło już paść, ale co tam.

Na 1 stronie napisałaś że w kwestii hazardu ograniczasz się do "borderlandsowych automatów". Wnioskuję więc że grałaś/grasz w Borderlands :)

Pytanie - ulubione postacie z obu części ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...