Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9kier

Pytania do 9kier

Polecane posty

No oczywiste jest, że żaden człowiek nie musi sądzić czegoś o wszystkim smile_prosty.gif A tak kontynuując temat - są jakieś videoblogi, czy też kanały youtube'owe, które oglądasz regularnie? Pytam, bo redaktorzy CDA już niejednokrotnie pchnęli mnie na coś naprawdę ciekawego, czym sam pewnie bym się nie zainteresował (chyba nie ma na świecie takiej bombonierki , jaką chciałbym dać Ghostowi za polecenie "Baranka Shaun'a") smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wideoblogi mnie nie interesują. Youtube'a używam praktycznie tylko do słuchania muzyki oraz oglądania bardzo-głupich-filmików. Ostatnio na przykład eksploruję Tima Minchina i AVByte. Ale jak widzisz, nie są to ani recenzje, ani branża growa :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube'a używam praktycznie tylko do słuchania muzyki oraz oglądania bardzo-głupich-filmików. Ostatnio na przykład eksploruję Tima Minchina

Woooow smile_prosty.gif, uwielbiam typa, gdybym miał okazje pójść na jego show to wywaliłbym na to kase bez wahania.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=150684&st=0&p=2473901&hl=+tim%20+minchinentry2473901

topik zaspamowałem prawie sam wink_prosty.gif

Jakieś ulubione kawałki, żarty?

Wolisz go teraz jako rock star z orkiestrą (sam się tak określa), czy może jak występował pojedyńczo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ulubionych zdecydowanie należą: Ten Foot C*ck and a Few Hundred Virgins, Dark Side, If you really loved me, If I didn't have you, If you open your mind too much, your brain will fall out oraz Inflatable. Ale tak naprawdę wciągam bez opamiętania i nucę na okrągło wszystko, co mi wpadło dotychczas w ręce :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga dziewiątko, szybkie pytanie.

Czeka nas apokalipsa, góry się zapadną, wulkany wybuchną, Smug odpali MMO, Allor zrzuci screeny przed terminem - jednym słowem, 21 grudnia staną się rzeczy straszne.

Jakie gry byś wzięła na szybkiego, których nie zaliczyłaś, a chciałabyś? Kilka dni na przejście kilku tytułów, czy może powrót do jednego ulubionego? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zabrałabym się w końcu za Mass Effecta 3 (nawet nie wiecie, jak ciężko jest unikać spoilerów w redakcji, ale starałam się, jak mogłam), drugą część The Book of Unwritten Tales lub/i zagrałabym jeszcze raz w The Journey.

Chociaż tak naprawdę pewnie w końcu odkleiłabym się od komputera wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety, które grają w gry komputerowe to wciąż bardzo rzadkie zjawisko. Nie znam dokładnych statystyk, ale powiedziałbym, że tak na oko stanowią one nie więcej niż 10% graczy. Zresztą fakt, że w ciągu całej, szesnastoletniej historii CDA były zaledwie dwie redaktorki (wliczając w to Ciebie), oraz reakcja, jaką wywołało Twoje pojawienie się na tym forum, wśród co niektórych jego użytkowników mówią same za siebie. Co według Ciebie jest tego przyczyną? Dlaczego jest tak mało kobiet graczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiet-graczy jest według mnie więcej niż 10%, a przynajmniej ja obracam się w takim towarzystwie. Chyba po prostu tylko faceci są zazwyczaj na tyle bezczelni, żeby robić z tego zawód wink_prosty.gif

Aha, jeszcze coś. To, że w redakcji nie było za dużo kobiet, mogło wynikać z wielu przyczyn: może były nieśmiałe, może bały się wejść w męskie towarzystwo, może nie traktowały gier na tyle poważnie (choć to nie argument, ja też nie traktuję ;)), może nie wierzyły, że można dostać się do redakcji, a może po prostu nie potrafiły/nie lubiły pisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym origami trafiłeś, z rzeczy artystyczno-manualnych właśnie to zajmowało mnie jeszcze jakiś czas temu.

Poza tym w nie tak dalekiej przeszłości zdarzało mi się rysować (węgiel, pastele), robić specjalnymi farbkami witraże na szybę (takie naklejane) albo witraże z brystolu i bibuły, a także ? dość rzadko jednak ? rzeźbić z gliny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o The Walking Dead? Warto kupić?

Ukończyłam dopiero trzeci epizod. Gra jest na pewno wciągająca i podejrzewam, że w wolnej chwili zrobię całość od nowa, podejmując ekstremalnie inne decyzje. Dobrze zarysowane postaci, interesująca fabuła, sporo trudnych wyborów (raz w przypływie niezdecydowania i pod presją czasu uciekłam do menu :)). Niemniej nie jest to produkcja, która nie pozwoli mi spać po nocach, więc nie podzielam ogromu zachwytów. Ale zapoznać się warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się publicystyką i stąd moje pytanie do Ciebie, droga 9kier. Jakie są według Ciebie drogi rozwoju dla początkujących dziennikarzy? Samo pracowanie nad własnym warsztatem jest niewystarczające; droga do kariery zawodowej wcale nie usiana różami, niełatwo jest być opublikowanym gdziekolwiek. Czy dobrym rozwiązaniem jest ciągłe pisanie i wysyłanie swoich prac do redakcji gazet lub magazynów, zgodnych z tematyką moich tekstów?

Sam osobiście studiuję kierunek niezwiązany z dziennikarstwem. Czy w związku z tym, możliwe by było dla mnie odbycie praktyk w redakcji jakiegokolwiek magazynu, czy brani pod uwagę są wyłącznie studenci jedynego słusznego kierunku, a pozostali wystawiani z kwitkiem? Chętnie wybrałbym się do siedziby jakiegoś magazynu, ale boję się szyderczej reakcji na mnie z tego właśnie względu.

Piszę do Ciebie, gdyż sama nie tak dawno przechodziłaś etap "rekrutacyjny" do CDA i powinnaś w miarę ogarnąć zasady obecnie panujące wśród pismaków. Liczę na odpowiedź, niekoniecznie szybką... Miłego wieczoru! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W redakcji CD-Action preferowani są studenci dziennikarstwa, ale to już pewnie wiesz. Ciężko mi wypowiadać się w kwestii tego, czy przyjmuje się ludzi 'spoza branży', bo jako że studiowałam właśnie ten kierunek, nie musiałam o to pytać. Na pewno studentom związanym z dziennikarstwem czy szerzej, z językiem, jest łatwiej - filologia jest milej widziana niż kierunki ścisłe. Część redakcji (a podejrzewam, że większość) podpisuje też umowy z konkretnymi uczelniami. Tyle w kwestii formalnej.

Natomiast mogę Ci doradzić, żebyś publikował, gdzie tylko będziesz mógł. Podam Ci przykład - zanim przyszłam do redakcji, przez dwa lata wolontaryjnie pomagałam w robieniu zina o RPG i różnego rodzaju grach wrocławskiemu stowarzyszeniu Wielosfer, w międzyczasie zaczęłam pisać recenzje filmowe i książkowe dla dwóch różnych serwisów (wszystko za darmo w ramach rozwijania warsztatu). Nawet teraz mimo że zrezygnowałam z wielu rzeczy, aby móc poświęcić się pracy dla CDA, wciąż co kilka tygodni piszę recenzję jakiejś książki.

Z publicystyką jest trudniej, ale zasada jest podobna - dobrze jest na początku wziąć parę zleceń na teksty pisane dla warsztatu i w ramach rozwoju zainteresowań. Całkowicie inaczej wygląda potem rozmowa kwalifikacyjna, gdy przychodzi się z tekstami zamiast bazować na CV. Dodam tylko, że Ghost podczas naszej pierwszej rozmowy odwrócił moje CV treścią do stołu i powiedział 'to mnie nie interesuje', po czym zaczął czytać (czy raczej przeglądać) teksty. Dobrze jest też przynieść kilka różnych gatunków: dwa felietony, dwie recenzje, artykuł publicystyczny, w ostateczności kilka informacji (chociaż tak naprawdę zależy to od stanowiska, o jakie się starasz). I nie chodzi tylko o wrażanie wywierane na pracodawcy, ale o Twoje wciąż rosnące doświadczenie pisarskie. Kiedy ktoś zobaczy, że potrafisz pisać albo że masz potencjał, aby się nauczyć, wtedy Twój kierunek studiów może mieć mniejsze znaczenie.

Aha, jeszcze jedno. Dostarczanie tekstów jak najbardziej, wysyłanie niekoniecznie. Lepiej jest dostarczyć go osobiście i dodatkowo wysłać mailem. Inaczej rozmawia się z człowiekiem, który nie jest tylko adresem mailowym, ale posiada twarz, sposób bycia, jest sympatyczny albo nie, a przede wszystkim - poświęcił czas/pieniądze, aby ruszyć się do redakcji.

Powodzenia smile_prosty.gif I głowa do góry, większość dziennikarzy nie skończyła dziennikarstwa smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi. Osobiście studiuję na wydziale filologicznym- więc rozejrzę się, w miarę możliwości, za praktykami w dziedzinie dziennikarskiej. Oczywiście piszę, staram się rozwijać; współpracowałem nawet chwilę z pewnym portalem internetowym i przyznam, że było to całkiem ciekawe doświadczenie. Poczułem się jak w domu; ta branża zdecydowanie mi odpowiada. Tak więc zgodnie z Twoimi zaleceniami, za które szczerze dziękuję, będę się dalej rozwijał i szukał jak najwięcej okazji do publikowania moich wypocin.

*łap wirtualną chałwę, w ramach podziękowań* http://fotoforum.gaz...ZUKjHyoxknB.jpg :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...