Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9kier

Pytania do 9kier

Polecane posty

Dlaczego wybrałaś akurat CDA? Zanim zdecydowałaś się wkroczyć do męskiego grona redakcji CDA zastanawiałaś się nad innymi gazetami/czasopismami?

Z jakiegoś powodu byłam święcie przekonana, że redakcja CDA jest w Warszawie. Kiedy tylko zorientowałam się, że jest we Wrocławiu, w podskokach pobiegłam do redakcji ;] Byłam jeszcze na studiach, a praktyki miałam już zaliczone, nie musiałam więc na siłę nic szukać i mogłam spokojnie realizować się w czymś, co lubię. Odpowiadając na pytanie: bo lubię. Grać, pisać. I z reguły nie dogaduję się z kobietami wink_prosty.gif

Używasz facebooka, czy uważasz to za dzieło szatana?

Używam. Inna sprawa, że wrobiono mnie w założenie konta wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz góry czy morze.Jaki kierunek wakacji preferujesz

Zależy od kaprysu smile_prosty.gif

Jak uczyłaś się w podstawówce, gimnazjum, szkole średniej? Były świadectwa z paskiem? wink_prosty.gif

W podstawówce i gimnazjum. W szkole średniej historyk udaremnił moje plany wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz(ałaś) muzyki reggae?

Lubię potańczyć do reggae, ale nie słucham.

Lapek czy PC? Umiesz np. naprawić sobie komputer?

Aktualnie laptop. Cenię sobie mobilność.

Jesteś wspólpracowniczką (?) która siedzi w redakcji czy pomagasz "na odległość" (z domu)

Jak mam ochotę, to przychodzę, jak nie mam ochoty, nie przychodzę. Jestem średnio co drugi dzień w redakcji, choć bywają okresy, kiedy bywam częściej.

PS Nie, nie umiem naprawić swojego kompa, mam mężczyzn od tego wink_prosty.gif Chociaż tak naprawdę zależy. Nie znam się na sprzęcie, ale jeśli do naprawy nie jest potrzebne rozkręcanie laptopa, na 90% sobie poradzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i gratuluje awansu, jeśli tak to mogę nazwać wink_prosty.gif Przy okazji mam parę pytań tongue_prosty.gif

1. Na jaką grę w 2013 czekasz?

2. Najlepsza gra przygodowa która uwielbiasz i bardzo cenisz to?

3. Czytasz jakieś książki, jeśli tak to masz swoich ulubionych pisarzy?

4. Grasz głównie tylko w przygodówki?

5. Masz jakieś ulubione filmy, które możesz oglądać nieskończoną ilość razy? wink_prosty.gif

6. Ostatnie pytanie jako, że jesteś kobietą to moje pytanie. Lubisz jakieś romansidła i inne babskie filmy/książki? biggrin_prosty.gif

7. Kiedy będzie można zobaczyć twoją większą recenzje? ^_^

8. Ulubione jedzenie to?

9. Jeśli musiała byś zabrać jedną rzecz na bezludną wyspę, co by to było? smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na jaką grę w 2013 czekasz?

Powtórzę: na żadną, jestem zen. Jest kilka takich, w które chętnie zagram, jak The Banner Saga czy nowa produkcja ludzi od L.A. Noire, ale nie rwę sobie włosów z głowy i nie zamierzam ustawiać się w nocnej kolejce przed Empikiem.

2. Najlepsza gra przygodowa która uwielbiasz i bardzo cenisz to?

Klasyk: Gobliiins 3. Gra mojego dzieciństwa smile_prosty.gif

3. Czytasz jakieś książki, jeśli tak to jakie?

Cofnij się stronę albo dwie, nie chce mi się tych gatunków wymieniać od nowa. Czytam dużo różnej literatury. Ostatnio skończyłam Za kogo ty się uważasz? Alice Munro (recenzja na blogu), a dzisiaj trzecią część sagi Millenium Larssona. Jestem w trakcie czytania reportażu Cygan to cygan.

4. Grasz głównie tylko w przygodówki?

Głównie w przygodówki, ale nie tylko.

5. Masz jakieś ulubione filmy, które możesz oglądać nieskończoną ilość razy? wink_prosty.gif

Nieskończoną liczbę (!) razy mogę oglądać wiele filmów: The Moon, Natural Born Killers, Prestige, The Fountain, Fight Club... Długo by wymieniać.

6. Ostatnie pytanie jako, że jesteś kobietą to moje pytanie. Lubisz jakieś romansidła i inne babskie filmy/książki? biggrin_prosty.gif

Czy jako że jesteś facetem, czytasz poradniki typu 'jak zwiększyć swój rozmiar w tydzień'? Nie ma czegoś takiego jak babskie filmy i książki, są tylko dobre i złe. Czytam i oglądam te dobre.

7. Kiedy będzie można zobaczyć twoją większą recenzje? ^_^

Jak ją napiszę i zostanie opublikowana.

8. Na jakiej konsoli grasz XBOX 360 czy PS3?

9. Będziesz może kupowała PS4 lub nowego XBOX'a na premierę?

Po raz czwarty: nie jarają mnie konsole, nie gram, nie lubię i nie pytajcie o to.

8. Ulubione jedzenie to?

Też było, znowu nie trafiłeś ;)

9. Jeśli musiała byś zabrać jedną rzecz na bezludną wyspę, co by to było? smile_prosty.gif

Błyszczyk. Ewentualnie internet ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałaś książkowy pierwowzór filmu Nolana?

Były momenty, kiedy zastanawiałam się, czy nie jest jeszcze lepsza niż film. Ale czytałam dawno, musiałabym sobie odświeżyć. Z drugiej strony, zrobiłam swego czasu podejście do innej książki Palahniuka (Opętani) i mimo fajnych pomysłów fabularnych (typu Święty Bez Kiszki) kompletnie między nami nie zagrało. Do tego stopnia, że jej nie skończyłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich tematach były twoje pierwsze teksty, gdy pokazałaś je redakcji CDA?

Różne. Między innymi homoseksualizm w grach. Czyli to, co zostało opublikowane w numerze 8/2012.

Nie zdradzę reszty, bo wciąż może wykluć się z nich publicystyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, zrobiłam swego czasu podejście do innej książki Palahniuka...

Powieść "Podziemny krąg" jest świetna, ale, moja droga, chodziło mi o książkę Christophera Priesta - "Prestiż". Ktoś tu nie doczytał mojego posta. ;)

Co do filmów - czy Ty też uważasz, że oba nie zostały należycie docenione (przynajmniej w okresie pierwszej świeżości)? Patrząc przez pryzmat otrzymanych nagród i nominacji, pochwalone zostały praktycznie tylko za warstwę techniczną, co zbrodnią jest okrutną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam reakcja innych, gdy przyjęto cię z otwartymi ramionami? Wrażenia były pozytywne? Padły teksty coś pomiędzy: O wreszcie dziewczyna!, a nie chłopak.

Tu już trzeba zapytać chłopaków, mnie się wydaje, że przyjęli mnie bardzo ciepło. Oczywiście pojawiały się (i pojawiają nadal) nawiązania czy żarty na temat mojej płci, ale nie pozostaję im dłużna wink_prosty.gif

Ghost przyznał mi się po jakimś czasie, że z racji płci nie wiązał ze mną wielkich nadziei, ale mile go zaskoczyłam. Ach, ten seksizm smile_prosty.gif

Ktoś tu nie doczytał mojego posta. wink_prosty.gif

Rzeczywiście napisałeś 'Nolana', wybacz. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że czytam jednocześnie pewien reportaż i byłam najwyraźniej myślami odrobinę w innym miejscu wink_prosty.gif Ale już nadrabiam: nie, Prestiżu nie czytałam, choć wiem, że istnieje. Myślę, że z czasem to nadrobię i wtedy chętnie podzielę się uwagami.

Co do filmów - czy Ty też uważasz, że oba nie zostały należycie docenione (przynajmniej w okresie pierwszej świeżości)?

Ciężko powiedzieć. Obejrzałam je długo po premierze i nie śledziłam doniesień medialnych na ich temat. Warstwa techniczna to tak naprawdę sporo, obejmuje przecież zarówno ujęcia, jak i ścieżkę dźwiękową czy stroje. Fabuła nie mogła być oceniana z oczywistych powodów. Co miałeś na myśli, grę aktorską czy jeszcze coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy na tapetę "Prestiż".

Parafrazując pierwszą polską encyklopedię - Bale jaki jest, każdy widzi. Czas premiery "Prestiżu" to okres, w którym Bale coraz częściej miał przypinaną łatkę drewnianego i bezpłciowego aktora (koronny przykład to pierwszy jego Batman ;)). Przyznasz jednak chyba, że w P. zagrał na więcej niż przyzwoitym poziomie, który powtórzył na razie tylko w "Fighterze". Nie na poziomie Oscara, rzecz jasna, ale skoro za "Batman - Początek" dostał Saturna, to ja uważam, że coś z tą nagrodą jest nie tak.

Kolejny niedoceniony - Nolan. W Hollywood mają chyba do faceta jakiś straszny uraz, skoro są starannie ślepi na jego pracę w "Incepcji" czy własnie "Prestiżu". Kilka płaszczyzn czasowych - trik, który Nolan sobie upodobał i wykorzystywał go w tych filmach z gracją - przy czym obrazy pozostały spójne i bez dziur fabularnych - zasługuje na to, by go docenić. Prowadzi to kolejnego punktu - montaż. Przedstawienie kolejnych poziomów snu czy opowieści Bordena i Angiera jest płynne i tworzy świetne napięcie. Zero nominacji.

Kiedy przeczytasz książkę, prawdopodobnie zgodzisz też się ze mną, że przeniesienie tamtej historii na ekran mogłoby skutkować ziewanie widzów. Tutaj z kolei brawa dla Christophera i jego brata na zmontowanie bardzo dobrego scenariusza.

Warstwa techniczna - owszem, to sporo. Ale czy to wystarcza do wynoszenia ołtarze filmów, które poza nią nie prezentują niczego w kwestiach aktorskich, obok tego posiadając bełkotliwy, udający oryginalność scenariusz - vide "Avatar"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikusdevil

Tu już trzeba zapytać chłopaków, mnie się wydaje, że przyjęli mnie bardzo ciepło. Oczywiście pojawiały się (i pojawiają nadal) nawiązania czy żarty na temat mojej płci, ale nie pozostaję im dłużna wink_prosty.gif

Ghost przyznał mi się po jakimś czasie, że z racji płci nie wiązał ze mną wielkich nadziei, ale mile go zaskoczyłam. Ach, ten seksizm smile_prosty.gif

O proszę, wyszło szydło z worka! No to piękny przykład daje nasz Admin FA.

A teraz zadam jakieś pytanko żeby nie było, że tylko plotkuję lol.gif

Jako fanka przodówek znasz pewnie serią Syberia, można dowiedzieć się o uczuciach jakie doznałaś w trakcie rozgrywki? Masz zamiar zagrać w III o ile pojawi się na rynku? a może wyjechałem z jakimiś mamutami o których nie masz zielonego pojęcia?

W razie czego pytanie zapasowe, co sądzisz o globalnym ociepleniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bale jaki jest, każdy widzi.

Nie wiem, ja po Prestiżu mam jakąś nieokreśloną słabość do Bale'a. Jak mówisz, więcej niż przyzwoicie. Powiedziałabym: więcej niż więcej niż przyzwoicie.

skoro za "Batman - Początek" dostał Saturna, to ja uważam, że coś z tą nagrodą jest nie tak.

Teraz dum, dum, dum, nie widziałam żadnego Batmana Nolana. smile_prosty.gif

Kilka płaszczyzn czasowych - trik, który Nolan sobie upodobał i wykorzystywał go w tych filmach z gracją

To trik, który w ogóle sobie cenię, zarówno w literaturze, jak i w filmie. Zgadzam się z Tobą, że w Prestiżu zostało to zrobione bardzo płynnie i naturalnie, ale ja naprawdę uwielbiam ten film i jestem bardzo, bardzo mało obiektywna wink_prosty.gif

Tym oto sposobem przypomniałeś mi jednak zacne Following. Co o nim myślisz?

Jako fanka przodówek znasz pewnie serią Syberia, można dowiedzieć się o uczuciach jakie doznałaś w trakcie rozgrywki? Masz zamiar zagrać w III o ile pojawi się na rynku?

Mieszane odczucia. Wiem, że to klasyk, ale moja przygoda z serią ograniczyła się do pierwszej części. Cenię za klimat mechanicznych zabawek (uwielbiam, są trochę straszne), w mniejszym stopniu za muzykę czy krajobrazy, cała reszta jest dla mnie niestety mocno przeciętna, a rozgrywka nudnawa.

O proszę, wyszło szydło z worka! No to piękny przykład daje nasz Admin FA.

Pewnie tylko trollował ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej niż opadem szczęki można podsumować człowieka, który przygodę z reżyserką zaczyna od "Śledząc" i "Memento"? :) Wiesz, tak sobie kiedyś gdybałem: co, jeśliby to Nolan, nie ten partacz Caruso, wziął się za "Niepokój" z LaBeofem, przypominając sobie wcześniej sztuczki ze swoich pierwszych filmów? Razem z tym filmem mógłby doskoczyć naprawdę wysoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało - http://www.youtube.com/watch?v=7e_RFeHhZ7U

Obejrzyj koniecznie to anime. Zapłaczesz gorzkimi łzami. Nie, ja wcale nie płakałem pół nocy, a przynajmniej publicznie się do tego nie przyznaję!

Berlin nie ma czasu i nie mam kogo męczyć Crawlersami. :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...