Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Co-Relacja Podcast

Polecane posty

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Tematem odcinka 16. już Co-Relacji stał się niedoceniony przez wielu Binary Domain, odsłona ta stoi również pod znakiem dużej ilości interesujących edycji kolekcjonerskich, zdecydowanie było więc o czym rozmawiać. Oprócz tego? Sniper: Ghost Warrior 2, raport z zamkniętej bety Neverwinter MMO, rozwiązanie giveaway i zapowiedzenie rozdawajek na ten odcinek (m.in. Solar 2 i Loadout) oraz rozkmina nt. dildosów w kolekcjonerce Saints Row IV. Do odsłuchu zapraszają

bleub, yaper i SennseJ

Drobna uwaga - bleubowi skaszaniło się nagranie z aktualności, jego głos więc w tej części podcastu obiega od naszego dotychczasowego poziomu technicznego. Reszta odcinka jest w porządku, dlatego pozostaje nam przeprosić za zaistniałą sytuację i zwalić winę na "złośliwość rzeczy martwych"

wink_prosty.gif

Marzec w pełni, co poskutkowało debiutami wielu ciekawych gier i towarzyszących im kolekcjonerek. To właśnie kącik im poświęcony gra pierwsze skrzypce w szesnastym odcinku Co-Relacji. Chodzi tutaj naturalnie o wypasione edycje Starcrafta 2: Heart of the Swarm oraz God of War: Wstąpienie, które mieliśmy okazje zakupić i ocenić z pierwszej ręki. Ponadto dzielimy się wrażeniami z pierwszego realnego unboxingu Bioshocka: Infinite Ultimate Songbird Edition, ostatniej wielkiej premiery tego miesiąca. Na dokładkę zapowiedź ekskluzywnych wydań Ultimatum i 5th Freedom Splinter Cella: Blacklist dostępnych na polskim rynku. Dział aktualności zdominowała smutna wieść o zamknięciu kolejnego wielkiego gracza na polskim rynku growej prasy drukowanej, co skłoniło nas do głębszego wywodu na temat teraźniejszości i przyszłości. Równie gorąco zapowiadają się rozważania o Steam Eearly Access - inicjatywie polegającej na kupowaniu gier już w fazie ich produkcji. Szał premier dosięgnął również Pogrywankę, gdzie yaper dzieli się kontrowersyjną opinią o Sniper Ghost Warrior 2. Nie jest to bynajmniej temat odcinka, ponieważ cała trójka prowadzących (bleub, SennseJ, yaper - tym razem wyjątkowo bez kravena) miała okazję ograć jedną z najbardziej niedocenionych produkcji ubiegłego roku - Binary Domain. To naturalnie nie wszystko, ponieważ usłyszycie chociażby o To The Moon, zamkniętej becie MMO Neverwinter, czy Wiedźminie 2 ogranym przez Sennseja. Na deser rozwiązanie konkursu i zapowiedź nowego - chętni kluczy do gier winni trzymać rękę na pulsie. Przypominamy również o wzbogaceniu naszego podcastu o sferę wizualną.

Enjoy!

PS. Podziękowania dla Hellspawna aka Robsona z Gameplay.pl za udostępnienie grafik z GoW: Ascension EK na potrzeby videocastu.

--------------------------

Zwycięzcy rozdawajek Co-Relacji #15:

- Sasilton - Dynamite Jack (Steam)

- TheJaszczurek - World of Warplanes Closed Beta Key

--------------------------

Do wygrania w tym odcinku:

- Solar 2 (steam)

- Loadout Closed Beta Key

- Kod na Hawken Points do gry Hawken

Pytania do konkursu:

1. Co, według Co-Relacji, mogłoby przypaść do gustu kobietom w nadchodzącej edycji kolekcjonerskiej Saints Row IV?

2. Wymień jeden z najgorszych zdaniem Co-Relacji elementów Ultimate Songbird Edition Bioshocka Infinite.

3. Jaką ocenę wystawił yaper grze Sniper: Ghost Warrior 2?

Adres mailowy do nadsyłania zgłoszeń: corelacjapodcast@gmail.com

Termin nadsyłania odpowiedzi - 07.04.2013r.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy w trakcie następnego, 17. odcinka trzech zwycięzców.

Do zgłoszenia prosilibyśmy byście dorzucili uszeregowaną listę kluczy z puli od tych, które najbardziej chcielibyście zagarnąć do tych, które interesują Was najmniej.

O czym posłuchasz w Co-Relacji #16?

Co w branży piszczy:

- Wstęp, rozwiązanie giveaway, zapowiedź rozdawajek do tego odcinka; [od 0:30]

- NEOplus znika z rynku; [od 4:30]

- Steam Early Access okiem Co-Relacji; [od 13:34]

- Powraca zremasterowane Age of Empires II HD; [od 19:35]

- Saints Row 4 w sierpniu; [od 22:21]

- Project C.A.R.S. W 2014 r.; [od 27:07]

Kącik kolekcjonerski:

- Okazje w sklepach wysyłkowych; [od 30:20]

- Przegląd edycji kolekcjonerskich Splinter Cell: Blacklist; [od 32:10]

- Starcraft II: Heart of the Swarm Collector's Edition okiem bleuba i Yapera; [od 35:20]

- Wrażenia Yapera z zakupu EK God of War: Wstąpienie; [od 41:55]

- Bioshock Infinite Ultimate Songbird Edition okiem Co-Relacji; [od 47:10]

Pogrywanka:

- TEMAT ODCINKA: Binary Domain by bleub, Yaper & SennseJ; [od 54:25]

- Sniper: Ghost Warrior 2 by Yaper; [od 1:14:18]

- To the Moon by bleub & Yaper; [od 1:27:15]

- Neverwinter MMO Closed Beta okiem bleuba & Yapera; [od 1:33:30]

- Wiedźmin 2 by SennseJ; [od 1:40:40]

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest,

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dan-O - Realm of Zeltros

Grace Kelly - Ready Set Stay

Dan-O - Hudson River Station

Epic Soul Factory - Amazona

Dan-O - Invisible Love

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem miał być wymieniony SennseJ zamiast kravena? wink_prosty.gif To tak na początek :]

Ale wtopa facepalm.png. Fixed, pal, dzięki za zwrócenie uwagi (byki wypisane największymi wołami są zazwyczaj najtrudniejsze do wyłapania ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcast świetny, słuchałem sobie dziś rano i uważam, że odwalacie super robotę. No a w poprzednim udało mi się nawet wygrać kluczyk do Metro 2033 (tak się złożyło że przegapiłem darmowe kody na facebooku). Dzięki! Mam nadzieję, że nie stracicie weny. Wyświetleń na Youtubie mało, ale dla garstki zapalonych słuchaczy warto to robić, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, to głównie dzięki tak miłym komentarzom chęć do działania wciąż nie ustaje, mimo faktycznie niewielkiego grona słuchaczy i w ogóle zainteresowanych.

Rozdawajki rządzą się własnymi prawami, świetnie się złożyło iż załapałeś się na Metro, zresztą - do tego odcinka zostały nadesłane tylko 2 zgłoszenia, była więc pewność zgarnięcia tego czy tamtego przez jeszcze jedną osobę, wystarczyło tylko wysłać odpowiedzi. Plus jest taki, że dzięki takiej swego rodzaju "weryfikacji" możemy faktycznie potwierdzić iż co najmniej 2 osoby faktycznie słuchają Co-Relacji :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaję wiernym słuchaczem i trzymam kciuki za mój ewentualny występ w którejkolwiek z przyszłych Co-Relacji :). Faktycznie potrzeba wam większej atencji - wkładacie w to sporo pracy i aż żal wiadomo co ściska, że taki potencjał pozostaje niezauważony w internetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, mięliśmy zamiar nakręcić 16. odcinek właśnie z Hellspawnem, jednakowoż z kilku ważnych powodów do korelacji nie doszło.

W sumie bardzo miło byłoby gdyby osoby mające już kontakt z naszą nową formułą dystrybucji podcastu na Youtube skrobnęły nam 2 słowa nt. zasadności dorzucania do odcinków filmików z gier. Jak Wam się taki koncept podoba w praktyce? Daje radę? Może coś należałoby zmienić, poprawić, dodać lub wyrzucić. Merytoryczne rady zawsze w cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, skrobnę parę słów o motywie "dorzucania do odcinków filmików z gier" wink_prosty.gif

W mojej skromnej opinii takowy dodatek jest w porządku. W momentach kluczowych, kiedy rozmawiacie o grach które mnie interesują, przerywam swoje dotychczasowe poczynania, przełączam kartę w przeglądarce i oglądam materiał filmowy. Na pewno ta nowość nie przeszkadza w odbiorze podcastu, bo jeśli kogoś materiał wideo nie interesuje, to całość odsłuchuje identycznie jak przed dodaniem filmików. A jeśli ktoś chce oglądnąć co tam ciekawego zmajstrowaliście w danym momencie - po prostu ogląda - i tyle smile_prosty.gif Prosto i rzeczowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie do Tresera. Generalnie zawsze sugeruję takie propozycje rozwoju Co-Relacji, które by mnie interesowały jako potencjalnego słuchacza. Po co robić content, który uważałbym na mało interesujący? Byłoby to sprzeczne z moją pasją, werwą do dalszego samodoskonalenia się. Z takim założeniem powinni wychodzić wszyscy twórcy czy to na YT, czy innych serwisach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślami jesteśmy już przy 17. odcinku Co-Relacji która zapowiada się wyśmienicie ze względu na to, iż udało nam się zaprosić człowieka zajmującego się zarówno growym dziennikarstwem jak i podcastingiem. Jeżeli mięlibyście do tego typu persony jakiekolwiek pytania - walcie śmiało, ten najsensowniejsze z pewnością zostaną wykorzystane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nawet nie podejrzewam kto to może być, ale właśnie zdobywanie tego typu gości może pomagać w zdobywaniu szerszej publiki dla waszego podcastu, dobra robota :D

Co do pytań to nie będzie ich wiele:

a) jak wyglądały początki w tej "branży" i z jakimi problemami trzeba było się zmierzyć?

b) czy nadal to raczej pielęgnowanie pasji na boku czy jakaś forma pracy?

c) jego przepis na udany podcast (to też wam się przyda ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadow,

Na pewno wiesz o kogo chodzi, znasz go doskonale. Zresztą, nie dociekaj to będziesz miał niespodziankę :trollface:

BTW: Nasz facebookowy fanpage świeci pustkami, ale też nie mam go gdzie sensownie polecić, rozleklamować. Polubcie, bo jest to dobra droga do wrzucania codziennych informacji związanych z Co-Relacją, a im większa liczba lików, tym większy będzie zapał do updatów.

http://www.facebook.com/corelacja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowaliśmy z projektem krótkich pogadanek nt. newsów mijającego tygodnia. QuickShot, bo taką nazwę (przynajmniej tymczasową :>) nosi seria, planowo ma wychodzić co tydzień, mniej więcej koło soboty i tworzony będzie obok Co-Relacji, nie będą one ze sobą kolidowały. Pierwszy odcinek i nasze (moje oraz yapera) spostrzeżenia w kwestii Battlefielda 4, idei always-online w Nextboxie i kolejnej filmówce od Activision trafił dzisiaj na YT - wszystkich zainteresowanych contentem odsyłamy w to miejsce. Miało wyjść krótko, wyszło jak zawsze (:trollface:), zamysł jednakże przewiduje ~15-minutowe pogadanki i do tej długości QuickShotów będziemy dążyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jaram się Saints Row. Mimo, że generalnie opinie nie są pochlebne (oglądając trailer na YT widziałem spore narzekania), to sam przy trójce bawiłem się świetnie i chętnie wejdę w posiadanie czwórki, bo to dobry czas, aby przed GTA spędzić trochę czasu w fajnym sandboxie, przy którym naprawdę sporo czasu można spędzić. Fajne pomysły odnośnie kolekcjonerki. :D Szkoda, że znowu się nie udało zgromadzić całej czwórki, bo takie epizody (z pełnym składem) wychodziły Wam IMO najlepiej.

QuickShot jeszcze do przejrzenia, także edytuję post lub napiszę nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quickshot - ok.gif

Fajna forma dla uporania się z małymi newsami, które na miejsce w dużym podcaście nie zasługują. Śmieszny Battlefield, nowy Xbox, Fast&Furious. Pfff... Lepiej w podcaście pogadajcie o LucasArts. :)

Fast&Furious: Showdown zamówię jak tylko będzie się dało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłodziliśmy dzisiaj 17., w pewnym sensie specjalny odcinek, którego postprodukcja wre w najlepsze. Warto oczekiwać wtorku :>.

@Menez

Następny odcinek zebrał całą ekipę do kupy. Masz podobne odczucia - epizody z pełnym składem zazwyczaj były najprzyjemniejsze w samym nagrywaniu, a i odbiór takich odcinków jakby nieco lepszy.

@lubro

QuickShot approved? Bardzo nam miło! F&F? Jak już mówiłem, jestem umiarkowanie zainteresowany, niemniej czekam na więcej informacji o samej grze. Może będzie w takim razie z kim w co-opie poszpilać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kravenie drogi, zwyczajnie nie wyrobię. Sam rendering końcowego materiału trwa bite 6 godzin, a ja jestem dopiero mniej więcej w połowie sklejania audio do kupy. Wolę obrobić wszytko na spokojnie niż wrzucić materiał jak najszybciej i potem żałować, dlatego też dzisiaj na spokojnie wszystko dopnę, jutro do południa wypluję gotowy film i wrzucę na "jutuba".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Co-Relacja #17 okazała się odcinkiem szczególnym, z gościnnym występem Adziora z CDAction.pl. W tej odsłonie mnóstwo przemyśleń dot. Bioshocka Infinite, jednej z największych premier tego roku, prócz tego m.in. rozwiązanie zagadki Smugglera, potwierdzone informacje o pełniaku czerwcowego CD-Action i yaperowe testy Elizabeth w damskiej toalecie - działo się! Do odsłuchu zapraszają

bleub, yaper, Kraven, SennseJ i Adzior.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami serwujemy odcinek z przytupem! Siedemnastka w numerze odcinka przynosi ze sobą wyjątkowego gościa, redaktora największego czasopisma o grach w Polsce, Adama ?Adziora? Saczko z CD-Action! Kolega po podcastowym fachu, głównoprowadzący CD-Radio, uświetnia słuchowisko swoimi kwiecistymi przemyśleniami. Aktualności przybrały tym razem formę swoistego Q&A, gdzie nie omieszkaliśmy zapytać gościa o to i owo, wykorzystując również nadesłane przez Was pytania. Kulisy powstania CD-Radia, atmosfera panująca w redakcji CD-Action, tożsamość Smugglera, zaskakująca pełna wersja numeru czerwcowego? O tym wszystkim dowiecie się od nas z pierwszej ręki! Temat odcinka mógł być tylko jeden - 'Bioshock Infinite' - gra, nad którą rozpływa się większość branży. Niemal pięćdziesiąt minut bitej analizy poszczególnych elementów perły w koronie Kena Levine'a i Irrational Games od całego składu Co-Relacji (tym razem udało nam się zebrać w komplecie), ostrzegamy jednak, że niektóre fragmenty zawierają spoilery! Kącik kolekcjonerski cierpi przez brak konkretnych zapowiedzi, znalazło się jednak miejsce dla szeregu edycji specjalnych Assassin's Creed IV: Black Flag oraz polskiej kolekcjonerki Dead Island: Riptide. Na deser podsumowanie Gears of War: Judgment od Adziora i yapera. Wisienką na torcie jest kolejna już rozdawajka z m.in. Blades of Time i NightSky.

Enjoy!

PS. Hej, kolego! Polub nas na Facebooku, by być na bieżąco wink_prosty.gif

--------------------------

Zwycięzcy rozdawajek Co-Relacji #16:

- Sasilton - Hawken Poins do Hawkena

- Damian Roszak - Solar 2 (steam)

- Gacmen33 - Loadout Closed Beta Key

- BuffaloBill994 - Loadout Closed Beta Key

--------------------------

Do wygrania w tym odcinku:

- Blades of Time (Steam)

- Nightsky (Steam)

- World of Warplanes Closed Beta Key

Pytania do konkursu:

1. Jaką pełną wersję CD-Action da do najbliższego numeru?

2. Którą edycję Assassin's Creed IV kupiłby Adzior?

3. Co znajdowało się na butelce z vigorem Adziora? (Protip - okolice 86. minuty wink_prosty.gif)

Adres mailowy do nadsyłania zgłoszeń: corelacjapodcast@gmail.com

Termin nadsyłania odpowiedzi - 21.04.2013r.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy w trakcie następnego, 18. odcinka trzech zwycięzców.

Do zgłoszenia prosilibyśmy byście dorzucili uszeregowaną listę kluczy z puli od tych, które najbardziej chcielibyście zagarnąć do tych, które interesują Was najmniej.

O czym posłuchasz w Co-Relacji #17?

Co w branży piszczy:

- Wstępniak, rozwiązanie giveaway, zapowiedź rozdawajek do tego odcinka; [od 0:30]

- Adzior w ogniu pytań ekipy Co-Relacji; [od 4:10]

Kącik kolekcjonerski:

- Okazje w sklepach wysyłkowych; [od 40:40]

- Dead Island: Riptide Edycja Kolekcjonerska okiem Co-Relacji; [od 42:56]

- Ujawnienie zawartości edycji specjalnych Assassin's Creed IV: Black Flag; [od 53:30]

Pogrywanka:

- TEMAT ODCINKA: Bioshock Infinite; [od 1:11:05]

- Gears of War: Judgment by Adzior & yaper; [od 2:00:40]

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dan-O - Realm of Zeltros

Epic Soul Factory - Titan

Dan-O - 7Skies

George Woods - Lucky One

Dan-O - Luz Solar Sutil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obeszło się bez zgrzytów w postaci niefortunnego debiutu podcastu w sieci, ale mamy nadzieję, że jego zawartość w pełni Wam to zrekompensowała. I co Shadow? Rozważałeś w ogóle Adziora jako gościa odcinka? :>

Bardzo mnie cieszy, że idea QuickShotów się przyjęła. Postaramy się co tydzień dostarczać taką krótką pigułkę newsów, które nie znajdą miejsca we właściwym podcaście, a nadają się do krótkiego komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Byłem przekonany, że ów gość to będzie Hellspawn i zaskoczyliście mnie na całej linii. :) Adziora jak zawsze słucha się miło i mam nadzieję, że nie był to jego jednorazowy występ. Oby więcej odcinków w tak licznym gronie i tak ciekawych tematów jak wyborny Bioshock Infinite życzę sobie i Wam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...