Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Plebiscyt na Grę roku wg Forum Actionum

Polecane posty

Nie mam nawet możliwości zagłosowania na trzy gry, bo w tym roku... bawiłem się w tylko dwie nowe produkcje. Aż sam się zdziwiłem.

1. Mass Effect 3 - świetne zwieńczenie bardzo udanej sagi. Nie grałem jeszcze nawet w Rozszerzone Zakończenie, ale nic by to mnie zmieniło. Bardzo udana gra, która, jeśli nie traktuje jej się jako RPG, a raczej mieszankę gatunków, daje sporo zabawy. Warto też wspomnieć o multiplayerze. Rzadko grywam z innymi, ale tutaj spędziłem trochę czasu biegają po mapach.

2. FIFA 13 - kolejna FIFA, kolejna porcja grywalności. Każda następną edycja jest coraz lepsza. Gram tylko w sezony sieciowe, ale to mi w zupełności wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Forza Horizon - za otwarty świat, za niesamowicie urzekający klimat wyścigów, za masę licencjonowanych samochodów, za syndrom jeszcze jednego zakrętu i jeszcze jednej prostej, za widok z kokpitu, który podczas jazdy nocnej miażdży system. Genialna ścieżka dźwiękowa oraz przepiękna i płynna grafika zasługują na szczególne uznanie. Krótko mówiąc: jak dla mnie jest to gra roku 2012 (i to nie tylko w kategorii "gra wyścigowa").

Forza Horizon po prostu zdominowała w tym roku cały gatunek. Need For Speed? Jaki Need For Speed?

2. Borderlands 2 - godny następca części pierwszej, z jeszcze większym arsenałem broni, masą questów, smaczków i ogólnie pojętego "Gearboxowego humoru". Dla fana "jedynki", to pozycja wprost obowiązkowa.

3. Torchlight II - pomimo skromnego budżetu i niezbyt dużej liczby osób zajmujących się tym projektem, udało się stworzyć hack 'n' slasha, który z podniesionym czołem może konkurować z bogiem tego gatunku, czyli serią Diablo. Stopień skomplikowania tej gry jest odwrotnie proporcjonalny do ilości miodu wylewającego się z monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dark Souls: Prepare to Die Edition - do gry podchodziłem ze świadomością "to ta trudna gra", nie mając o niej zielonego pojęcia ponad to. Ale kiedy już zagrałem sam, okazało się że świat DS to jeden z najlepiej zaprojektowanych w historii gier (IMO), Poziom trudności nie frustruje, ale nagradza cierpliwość i opanowanie mechaniki gry, karząc jednocześnie za idiotyczne błędy, które popełniamy. Dla mnie najlepsza gra roku i jedna z najlepszych w ogóle. (Tak btw czy ten tytuł można w ogóle wymieniać? Na PC ukazał się w tym roku, ale jest starszą gierką, z tego co wiem)

2. Diablo 3 - niby zawód, niby rozczarowanie, ale 150 godzin na moim DH już nabite. Bawiłem się (i dalej się bawię, dzięki patchom) wyśmienicie, a magia losowego lootu działa na mnie jak za dawnych czasów "jedynki" i "dwójki".

3. Guild Wars 2 - moje pierwsze w życiu MMO nie będące jakiś freetoplejowym grind festem i... niby grind fest jest, szczególnie po osiągnięciu 80 poziomu (farmienie AC choćby), ale że mam spoko gildię, składającą się na dodatek z moich kumpli z LoL-a - gram, gram i gram. Bo system skilli jest świetny, robienie dungeonów wymaga jednak jakiegokolwiek skupienia się na grze, a mapy są tak piękne, że aż chce się je zwiedzać.

Tyle ode mnie i przeprosiny dla Batmana:AC, Darksiders 2, Risen 2 oraz The Walking Dead - niestety nie zmieściłyście się na mojej liście :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w sumie czego nominować, bo z gier roku 2012 grałem tylko w Diablo 3... I chyba jednak na ten jedyny tytuł postawię, bo choć pograłem w niego dość krotko, to mimo wszystko byl to mile spędzony czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Max Payne 3, nie wiem czy tylko mi gra się tak świetnie. Choć strzelanka liniowa, to dosyć długa, całkiem fajna fabuła i ładnie wplątana w grę, znakomita grafika, zróżnicowane lokacje. Jak dla mnie supcio. Co jeszcze można dodać... No po prostu przyjemnie się gra, a to chyba najważniejsze.

2. Euro Truck Simulator 2 - poczułem znowu chęć "kolejnego ładunku", świetna gra, która wciagnęła mnie jak kiedyś stary Hard Truck. Gra jest bardziej realistyczna od poprzedniczek, fizyka, itp. na dobrym poziomie, do tego ta trasa wcale nie jest nudna, teraz więcej się coś dzieje, w sensie, a to pociąg przejedzie, a to roboty drogowe, a to burza, a to mgła. No i najważniejsze, ze wciąga (nawet "odciągnęła" mnie od FIFA13), i daje radochę.

3. FIFA13 - cóż... Chyba nie muszę, pisać, że gra się jeszcze przyjemniej od 12'stki, o mały nowościach, które jednak zmieniają rozgrywkę. każdy mecz jest inny, do tego stopnia, że jesteśmy ciekawi następnego, i dajemy kolejne 10 minut najlepszej kopanki.

PS Dodam, że świetną grą jest również Rayman Origins, wciąga, sprawia przyjemność, rayman, fajny klimacik, ale powyższe gry były jeszcze lepsze.

EDIT:@mastalerzmm: Mistrzu, dlaczego kopiujesz moje uzasadnienie, do ETS2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dishonored - mimo, że jest trochę krótka, to tutaj zasługuje zdecydowanie na to miejsce ze względu na tryb rozgrywki jaki możemy prowadzić, fabułę, no i oczywiście w miarę oryginalny świat w którym się poruszamy. Kreacja głównego bohatera też zasługuję na pochwałę.

2. Diablo 3 - co tu dużo mówić, jestem wielkim fanem serii, trójka mnie nie zawiodła jak większości ludzi, cały czas pogrywam, chociaż już nie tak dużo jak na początku, ale jednak. Może fabuła nie jest najwyższych lotów, ale mi największą frajdę sprawia zdobywanie doświadczenia oraz ulepszanie swojej postaci. Cieszy mnie fakt, że Blizzard cały czas poprawia D3 i dodaje coś nowego.

3. Batman: Arkham City - co tu dużo mówić. Po prostu genialna gra. To co mieliśmy w Arkham Asylum, które na swój sposób było genialne, zostało po prostu powiększone i ulepszone - system walki, terytorium po którym się poruszamy. Największym plusem chyba jest większa ilość zagadek Riddlera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FIFA 13 - co tu dużo mówić, mistrz w swojej kategorii .

2. Assasin Creed III - choć gra ukazała się dotychczas jedynie na konsole, to i tak robi już niemałą furorę.

3. Euro Truck Simulator 2 - poczułem znowu chęć "kolejnego ładunku", świetna gra, która wciągnęła mnie jak kiedyś stary Hard Truck. Gra jest bardziej realistyczna od poprzedniczek, fizyka, itp. na dobrym poziomie, do tego ta trasa wcale nie jest nudna, teraz więcej się coś dzieje, w sensie, a to pociąg przejedzie, a to roboty drogowe, a to burza. Jak dla mnie bomba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman: Arkham City - Tylko i wyłącznie ta gra zasługuje na tytuł gry roku wg. jakże zacnego przecież forum CDA. Piękna, mroczna grafika, nieziemska grywalność, kapitalny system walki i takież same dialogi, boska fabuła... W kilku słowach nic dodać nic ująć. Inne gry z "rocznika" po prostu wymiękają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Batman:Arkham City-Jak dla mnie idealna kontynuacja Arkham Asylum,Rocksteady pokazało,że można wybić się poza nurt słabych gier tworzonych na podstawie superbohaterów i robi to w znakomitym stylu.

2.The Walking Dead-Za klimat,bardzo odważne podejście do tematu apokalipsy zombie,jak i również za wybory moralne które może nie zmieniają gry lecz powodowały u mnie zakręcenie się łezki.

3.Dishonored-Genialna gra dla fanów Thief'a lub Splinter Cella,mnóstwo sposobów na ukończenie misji,bardzo fajny system z runami jak i również ciekawa fabułą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i ja coś tu skrobnę :)

Niestety w tym roku nie było mi dane zagrać w zbyt wiele tegorocznych (no i tych starszych zresztą też) gier z powodu nieuchronnie zbliżającego się końca studiów (od ponad miesiąca jestem na growym odwyku - coś okropnego icon_frown.gif ), co stało się przyczyną tego, że nominacje otrzymają gry, których pewnie nie wybrałbym, gdy nie obecny stan mojej edukacji :/ A tymi grami są:

1. The Darkness II - bo jeszcze nigdy machanie swoimi "kończynami" nie było tak krwiste i soczyste icon_twisted.gif

2. Prototype 2 - bo już dawno nie "wymaksowałem" żadnej gry (poza tym moce głównego bohatera miażdżą) :)

3. Darksiders II - bo mam możliwość i chcę nominować trzy gry, a z powodu ogrania niewielkiej ilości gier i niewielkiego wyboru, ostatnią nominację otrzymuje właśnie ten tytuł ;)

Gdyby nie to, że kończę studia, z całą pewnością lista nominowanych gier wyglądałaby inaczej.. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borderlands 2 - tak jak zapowiadali twórcy. Więcej, lepiej. Takie jest B2. Nie mam dodatku jeszcze w swojej kolekcji, tylko jedna postać z max poziomem i druga po przejściu pierwszy raz gry oraz nowa postać z robocikiem na samym początku przygody, a nie mam pojęcia kiedy wpadło 140h ugranych. Jak najbardziej gra zasługująca na pozycję tutaj.

Max Payne 3 - niby sprzedaż nie była nie wiadomo jak wspaniała, to jest to gra w której naprawdę czuję przyjemność z biegania i strzelania. Nie jestem super bohaterem bo można bardzo łatwo zginąć. To mi się podobało. Świetna optymalizacja, dzięki której nawet na średnich ustawieniach mogłem biegać na moim bardzo starym sprzęcie. Historia wciągnęła mnie bardzo. Świetna, dopracowana produkcja (chociaż multi mnie strasznie zawiodło).

No to na koniec może jeszcze Risen 2: Mroczne Wody. Nie kupiłem gry zaraz po premierze, bo miałem mieszane uczucia. Trochę nie wiedziałem czego się spodziewać. Stary klimat twórców niczym z pierwszych Gothiców połączone z oczekiwanym na rynku gier pirackim klimatem i świetnym gnomem Jaffar'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy?

Max Payne 3 - gra bardzo mnie wciagnela, a to ostatnio udaje sie bardzo niewielu tytulom i juz samo w sobie jest wystarczajacym powodem, zeby zdobyc moja nominacje. Chociaz najnowsza czesc porzucila mroczny i zimny Nowy Jork na rzecz dusznego Sao Paulo, a sam Max stracil wlosy, to w dalszym ciagu czuc w tej grze ciezki, przygnebiajacy klimat charakterystyczny dla calej serii. Fabularnie produkcja trzyma poziom, sciezka dzwiekowa jest swietna, lokacje interesujace, bullet time jak zawsze rewelacyjny, a strzelaniny i posylanie kolejnych przeciwnikow do piachu daje naprawde sporo satysfakcji.

Mass Effect 3 - chociaz wiele osob narzekalo na ostatnia czesc trylogii opowiadajacej o walce Sheparda ze Zniwiazami, mnie trzeci ME bardzo sie spodobal. Do tego stopnia, ze przeszedlem go dwa razy, a nie pamietam, ktorej innej nowej grze udalo sie to osiagnac w ciagu ostatnich 2-3 lat. Chociaz rozgrywka byla bardzo schematyczna, a lokacje dosc sterylne, to tej grze udalo sie mnie "kupic" ciezkawym klimatem pozornie beznadziejnej walki z poteznym wrogiem i wizja nadciagajacej zaglady. Cenie tez wybory stawiane przed graczem i wplyw podejmowanych decyzji na to co sie dzieje w trakcie kampanii dla jednego gracza (zwlaszcza jesli skorzystalo sie z zapisanych stanow gry z ME2). Wiele osob bylo rozczarowanych zakonczeniem gry, tak oryginalnym, jak i rozszerzonym, ale na przekor ich zdaniu akurat mnie sie one podobaly. Inna sprawa, ze przed premiera gry jak ognia unikalem wszelkich informacji o niej i do konca nie wiedzialem czego sie spodziewac.

Z trzecia propozycja mam pewien problem, bo ciezko mi nominowac ostatni tytul, ktory by zaslugiwal na trafienie do tej trojki. bede wiec moze oryginalny i wspomnie tu o:

Bad Piggies - owszem, to prosta gra logiczna, ale zaden inny tytul, w ktory gralem na komorce nie sprawil mi tyle radochy. Kombinowanie, jaki by tu wehikul zbudowac, zeby udalo sie osiagnac glowne i poboczne cele na kazdej planszy okazalo sie byc bardzo wciagajace, wiec moja nominacje zdobywaja Zle Swinki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Souls - Najlepszy rpg wszechczasów, minęło 200 godzin i wciąż gram. Świetne budowanie świata, dobra fabuła, system walki nie jest męczący ani trochę.

Spec Ops: The Line - Póki co jedyna głębsza gra.

The Walking Dead - No póki co pierwsza gra w której obchodzą mnie postacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podbić temat :P

1. X-COM: Enemy Unknown. Godna kontynuacja pierwowzoru, przy której spędziłem troszkę czasu z radością zabijając ufoków. Z pewnością jeszcze do tego tytułu wrócę w wolnej chwili.

2. Mass Effect 3. Jedynkę i dwójkę dawno przeszedłem i to nie raz, a właśnie teraz ratuję galaktykę w trzeciej części. Mam wrażenie braku paru rzeczy z poprzednich części jak choćby hackowanie komputerów, ale sama historia, powrót do znanych bohaterów rekompensuje te drobne braki. Zresztą jak ktoś, kiedyś napisał na FA: galaktyka płonie, nie ma czasu na głupoty :-)

3. Diablo 3. Gra przy której spędziłem ponad 200 godzin, wciągnąłem żonę i zapewne nie raz będę wracał by radośnie ubić troszkę stworków. Jak dla mnie hicior i rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kings Bounty: Wojownicy Północy - Niby powtórka z rozgrywki, niby tylko jeden nowy zamek, niby nie wyeliminowano starych błędów... Ale ta grywalność! to się gra, i gra i gra i nie można się oderwać. Sposoby działania śnią ci się po nocach i masz ją ciągle w głowie póki nie przejdziesz do końca.

2. Torchlight 2 - Bo tak powinien wyglądać porządny hack'n'slash - dużo broni, sprzętu, zróżnicowane światy i przeciwnicy, duży plecak i ładna grafika. Jedyna wada - brak quick safe'a. Diablo 3 jest gorsze.

3. Skyrim - Naprawdę porządny kawał dobrego RPG. Epickość wręcz z niego bije.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Alan Wake (PC)

Bo wyszła po dwóch latach od premiery na X360? To co! Alan Wake oferuje świetne wykreowane postacie, urokliwe i tajemnicze Bright Falls i fenomenalną oprawę dźwiękową. Dodatkowy plus, to cena tej gry u nas.

2. Resident Evil 6

Szósta Rezydencja Zła stawia na widowiskową rozgrywkę, rodem z filmu. Nie straszy podobnie jak poprzedniczka, ale gra się nad wyraz fajnie.

3. The Walking Dead

No dobra, piąty epizod ma wyjść na dniach, wiec nie mogło jej tu zabraknąć. Przygodówka, która może nie "ryje beretu" ale oddziałuje na psychikę. Dobre kreacje postaci, wybory moralne i przygnębiająca muzyka, dają niemal prawdziwy obraz zombie-apokalipsy. Czekam na drugi sezon.

( Sorry ETS2, ale w starciu z Walking Dead, niestety przegrałeś, tak bywa icon_mrgreen.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo tytułów na ten rok nie mam, bo za wiele ich nie kupowałem.

1.Diablo III

Głównie ze względu na ogromny wjazd z buta oraz moją sentymentalność do części wcześniejszych.

2.Borderland 2

Gra świetna. Rozwałka, rozwałka i jeszcze więcej rozwałki. Pandora naprawdę ryje psychikę co mi się bardzo podoba :)

3.Assassin's Creed:Revelations

Gra wydana 29 listopada na PC tak więc jeszcze się załapuje :P. Mimo że bardziej spodobał mi się Brotherhood to jednak Revelations również trzyma poziom. Trochę przekombinowany, ale jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za oddanie głosu w nominacjach.

Teraz zabiorę się za podliczanie głosów i jutro ruszamy z ostatecznym głosowaniem na najlepszą wg forumowiczów grę ostatnich dwunastu miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...