Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Euro Truck Simulator (seria)

Polecane posty

No ale właściwie dlaczego nikt na to nie narzeka? Przecież jest to jak już pisałem nierealne, a zresztą gdyby były ręce, wyglądałoby to po prostu fajniej. No bo sam powiedz, co jest lepsze? Gdy widzisz, kiedy ręce obracają kierownice, czy kiedy obraca ją jakaś tajemnicza niewidzialna siła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphine: no przecież ci pisałem to po co znowu pytasz? Zrobienie realistycznych rąk nie jest proste a po drugie maniacy robią np. własne kabiny i wirtualna kierownica pokrywa się z prawdziwą w taki sposób, że widzą swoje ręce. Popatrz jak to wygląda w symulatorach lotu różnych fanatyków itd.

Zrób moda:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to dostępna jest opcja swobodnej kamery w kokpicie byśmy mogli oglądać nasze kanciaste łapki - wbrew pozorom symulatorowym purystom taka opcja tylko by przeszkadzała, bo nie ma szans na jej wierne odwzorowanie.

Gram w Euro Trucka dosyć regularnie i gra wciąż szalenie mi się podoba. Naprawdę dobry symulator jazdy ciężarówką :)

Jeszcze co do śmigania na klawiaturze - jest to możliwe i jak najbardziej da się w ten sposób prowadzić, wystarczy tylko pogrzebać chwilkę w ustawieniach czułości, szybkości skrętu, martwych pól itp. Oczywiście, gra na padzie czy kierownicy sprawiać może więcej frajdy ale model jazdy jest na tyle uniwersalny że mi chwilowy brak analogowych gałek w niczym nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to dostępna jest opcja swobodnej kamery w kokpicie byśmy mogli oglądać nasze kanciaste łapki - wbrew pozorom symulatorowym purystom taka opcja tylko by przeszkadzała, bo nie ma szans na jej wierne odwzorowanie.

Tu się z tobą nie zgodzę. Nie ma szans na wierne odwzorowanie? No to spójrz sobie, jak wygląda sprawa z jeżdżeniem autem i rękami na kierownicy w grze Far Cry 3 w FPS-ie zrobili to dobrze, to czemu w symulatorze nie byli w stanie zrobić wogóle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

yao-ming.png

Akurat Far Cry 3 to jedno z najgorszych możliwych porównań, gdzie model jazdy to kaszana a odwzorowanie rąk na kierownicy zostało stworzone tylko "aby było". Trzeba by zakręcić się koło Forzy 4, Gran Turismo 5 lub bardziej symulacyjnych ścigałek by w ogóle zacząć polemikę w tym temacie. Chodzi o to, że najprawdopodobniej celowo nie zrobiono animowanych łapek na kierownicy, gdyż tylko przeszkadzałoby to w immersji prawdziwym truckowym purystom. Btw, wpadł mi właśnie do głowy bardzo interesujący wpis lubro na Jego blogu dot. m.in. tego zagadnienia. Polecam lekturę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

yao-ming.png

Akurat Far Cry 3 to jedno z najgorszych możliwych porównań, gdzie model jazdy to kaszana a odwzorowanie rąk na kierownicy zostało stworzone tylko "aby było". Trzeba by zakręcić się koło Forzy 4, Gran Turismo 5 lub bardziej symulacyjnych ścigałek by w ogóle zacząć polemikę w tym temacie. Chodzi o to, że najprawdopodobniej celowo nie zrobiono animowanych łapek na kierownicy, gdyż tylko przeszkadzałoby to w immersji prawdziwym truckowym purystom. Btw, wpadł mi właśnie do głowy bardzo interesujący wpis lubro na Jego blogu dot. m.in. tego zagadnienia. Polecam lekturę :)

Odnoszę wrażenie, że nie grałeś wogóle w FC3. A nawet jeśli grałeś, to chyba ani razu nie wsiadłeś za kółko. Tam zarówno model jazdy, jak i animacja rąk na kierownicy są zrobione naprawde dobrze. Więc nie wiem, co za głupoty opowiadasz. Chociaż przyznaję, w FC2 wygląd rąk na kierownicy i kierowanie to była porażka. Tam to wyglądało tak, jakbym miał dwu-metrowe ręce :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega się uparł na te ręce :trollface: .

Mam pomysł. Zamiast się wyżalać na Forum CD-Action, to zarejestruj się na oficjalnym forum gry i stwórz wątek na ten temat. Serio. Może developer Cię posłucha i w którymś z nadchodzących patch zawrze łapki na kierownicy.

Jeżeli o mnie chodzi, to jestem nastawiony neutralnie wobec tego zagadnienia. Dla mnie ważna jest inna kwestia: ja chcę wersji na konsolę Xbox 360... I chyba sam założę wątek na ten temat (o ile jeszcze go nie ma) :trollface: ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, Morphine, kpisz czy o drogę pytasz ? Porównujesz kompletnie inny gatunek gier z symulacją ? :| Co mają ze sobą te 2 gry wspólnego ? Takie porównanie to byś mógł zrobić porównując ETS 2 i np. GTR 2 lub GT Legends, gdzie tam ręce co prawda są na kierownicy, ale ludzie i tak je "zdejmują, bo mają kierownice praktycznie tuż przed monitorem (poszukaj na YT gameplayów z tych gier, to zobaczysz, o czym piszę). A co do fizyki w FC3, to te kręcenie kierownicą jest tylko dla picu, byle by było, a fizyka jest co prawda lepsza niż w FC2, jednak i tak [beeep] nie urywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

Yeaa, dobry model jazdy w sandboxie to zaobserwowałem jedynie w GTA IV (gdzie odczuwalna była prawdziwa namiastka realizmu mimo faktu zbytniego pływania pojazdów), nic innego w tej chwili nie przychodzi mi do głowy. Chyba trudno będzie przekonać człowieka o swym błędnym rozumowaniu, gdy twierdzi on że model jazdy w FC3 (gdzie zasadniczo prowadzenie pojazdu opiera się na gnaniu przed siebie bez choćby muśnięcia hamulca) jest "bardzo dobry". Dosyć więc "gadania głupot" jak to sam określiłeś, jak widać mamy bardzo rozbieżne pojęcie jeśli chodzi o porządny odwzorowanie prowadzenia pojazdu i dobrą animację ruchów ciała dlatego trudno mi kontynuować dalszą dysputę, w gruncie rzeczy to przecież nie temat o FC3.

@Wuwu

Nie rozumiem do końca dlaczego wyczekujesz edycji X360 skoro PCtowa jest już w tej chwili tania jak barszcz, podepniesz sobie do pieca każdy kontroler, a w dodatku mnóstwo miodu rozgrywce dodaje jej odpowiednie zmodyfikowanie. Póki co mimo wszystko krucho jeszcze z porządnymi modami, stan rzeczy zmienia się jednakże z tygodnia na tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bleub:

Masz rację - wersja na PC jest tania, jak barszcz, ale ja wolałbym sobie wygodnie usiąść w fotelu i zaliczać autostrady na ekranie dużego telewizora, niż "ślipić" się w 22" monitor. Może się człowiek zrobił zbytnio wygodny :trollface: ? Co do modów, to mnie one nigdy nie kręciły. Serio. One zakłócają wizję dewelopera ;) .

Ale musimy stwierdzić z całą stanowczością: Euro Truck Simulator 2 to obecnie najlepszy symulator ciężarówek, jaki mamy na rynku. I kto by pomyślał, że Czesi wyrosną na lidera i praktycznie monopolistę w tym względzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy nowy trucker, począwszy od starusieńkiego Hard Truck 18 Wheels of Steel, przez wszelakie Hauliny, na ETS2 kończąc rozwijały tę koncepcję i były coraz lepsze. Pomimo mojej miłości do tego tytułu nie gloryfikuję jej nadto, jednak to naprawdę porządny tytuł dający masę frajdy. Na swoim, mocno specyficznym poletku - bardzo dobra gra.

Co do Twojej odpowiedzi na mojego posta - miast przygotowywać 160zł na edycję X360 (która tak czy inaczej nie powstanie :trollface:) zainwestuj 2 dyszki na 5 metrów kabla HDMI i podepnij PC pod telewizor.

Co do modów, to mnie one nigdy nie kręciły. Serio. One zakłócają wizję dewelopera wink_prosty.gif

Niektóre faktycznie tak, nie mógłbym zdzierżyć przykładowo jakiegoś odjechanego tuningo zewnętrznego (kto co lubi). Jednakże gro z modów nie zakłóca a rozwija wizję dewelopera, gdyby nie były lepsze od tych opracowanych przez twórców to nikt by się nimi nie interesował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, Morphine, kpisz czy o drogę pytasz ? Porównujesz kompletnie inny gatunek gier z symulacją ? :| Co mają ze sobą te 2 gry wspólnego ? Takie porównanie to byś mógł zrobić porównując ETS 2 i np. GTR 2 lub GT Legends, gdzie tam ręce co prawda są na kierownicy, ale ludzie i tak je "zdejmują, bo mają kierownice praktycznie tuż przed monitorem (poszukaj na YT gameplayów z tych gier, to zobaczysz, o czym piszę). A co do fizyki w FC3, to te kręcenie kierownicą jest tylko dla picu, byle by było, a fizyka jest co prawda lepsza niż w FC2, jednak i tak [beeep] nie urywa.

Ech... Nie porównuje gier, tylko samą kwestie animacji kierownicy, rąk na niej itd. Zanim zaczniesz oceniać, doczytaj może dokładniej o co chodziło, dobra? A mówiąc "bardzo dobry", był on bardzo dobry dla mnie i mi się podobał. Chyba można mieć swoje zdanie? Zadałeś mi pytanie "Co mają ze sobą te 2 gry wspólnego?". Odpowiedź brzmi:nic. Bo jak już pisałem, nie porównywałem gier, tylko system jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony. Wydawało mi się, że ETS 2 to tylko nudny symulator, który znudzi mi się po pierwszych godzinach grania. Ale nie. Tak mnie to wciągnęło, że mógłbym grać bez przerwy. Jeździ się bardzo przyjemnie, ale na padzie od X-a jakoś nie za bardzo. Znacznie wygodniej się gra konfiguracją klawiatura+myszka, którą wszsystkim polecam. Dięki kierowaniu myszką, ruchy kierownicą są bardziej płynne i realistyczne. A, jeszcze jedno, jednak się z wami zgadzam, że brak rąk jest ok i wcale mi nie przeszkadza ich brak.

P.S. Podalibyście mi numer CDA, w którym była recenzja ETS 2? Bo jakoś nie mogę znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 13/2012- ten z GTA V na okładce.

Wuwu- można podłączyć kompa do TV

A ja tam mam dużo wgranych modów. Bo te na licencjonowane marki to podstawa. Do tego tabliczki ADR, dodatkowe miejsca na lampy, dodatki w kabinach. Gra od razu nabiera kolorów. Modów jest już tyle, że głowa boli.

Choć lepiej nie przesadzać z oświetleniemtrollface.gif

96624c8900c55a0dm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Poprosiłbym o mody, które wgrałeś. Przynajmniej nazwy modów, które masz i uważasz za najlepsze. Od razu spytam czy jest taki co podmienia wszystkie marki na licencjonowane, czy trzeba się bawic oddzielnie? Czy jakiś mod na prędkość masz. Ogólnie, co polecasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- mody na licencje. są trzy- ciężarówki, stacje benzynowe i firmy spedytorskie. Tyle, ze nazwy to jedno. Inne dodają nazwy (loga) na naczepach, na znakach, w menu. Mody na tuning, wnętrza, dodatki- słowem- jest tego masa. Aktualnie mój folder z modami zajmuje prawie 500 MB. Zmiany są widoczne aż nadto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wzialem kredyt na 400.000? z dzienna rata ponad 5.000. No ale w zaden sposob nie moge go splacac. Myslalem ze bedzie mi samo odejmowalo kase, ale nie. Wchodzilem do banku, a tam nadal jest napisane "do splaty:400.000?". Jak moge splacic kredyt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 24h czasu gry automatycznie odciąga Ci z konta 5 tysięcy, po uzbieraniu całej sumy możesz ewentualnie spłacić całą pozostałą kwotę na raz, ale to dopiero za czas jakiś, najpierw trzeba tą kaskę w końcu uzbierać. Po spłacie tegoż kretydu udostępni Ci się opcja wzięcia kolejnego o tej samej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...