Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Euro Truck Simulator (seria)

Polecane posty

Czy ktoś ma jakieś rzeczywiste odniesienie do ceny mandatów w ATS? Koly moly zarobiłem 23 000$ z czego 7k poszło na mandaty za przejazd na czerwonym bo się zagapiłem i nie wyhamowałem przed linią.

BTW czy jest jakaś opcja, aby domyślnie ustawić tryb parkowania przy dostawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mandatami to po prostu trzeba uważać i tyle, a co do parkowana, to niema automatycznego w sensie takiego auto pilota który parkuje za ciebie a ty tylko się przyglądasz, ale jak masz trudność z parkowaniem to klikasz enter i wtedy zaparkuje samo, ale dostajesz tylko info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba uważać, zastanawiałem się tylko czy wysokość mandatów jest adekwatna do rzeczywistości.

A z parkowaniem miałem na myśli to okienko, które pozwala nam wybrać 3 opcje (trudne, łatwe, skip), nie mogę jakoś znaleźć opcji typu "zawsze będę parkował na trudnym poziomie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś grał w Euro Trucka 2 to na ATS niekoniecznie warto od razu się rzucać. Nie ma tu nic przekonującego. Nowa mapka, do tego sporo mniejsza niż ostatnio (mam wrażenie, że troszkę oszukali zwiększając skalę i miasta są dalej od siebie) i dwa koty w worku. Zarządzanie firmą to klon ETS 2, mamy wpływ na rozwój kierowców, ale nie na to czym się zajmują. Do tego te cholerne mandaty... rozumiem, że chcieli zachęcić graczy do ostrożnej jazdy itp., ale pomijając już ich wysokość, sam system wykrywania działa kiepsko. Można grzać dwa razy ponad ograniczenie i nic się nie dzieje, a spróbuj w mieście choć 5-10 mil więcej na liczniku wyciągnąć, a już się okazuje, że radiowóz mijamy. Największą porażką mandatów jest to, że gra ma problem z wykrywaniem kolizji. Potrafi skasować 1800 dolarów za podjechanie za blisko do stojącego przed nami na światłach, a potrafi przemilczeć czołówkę pod prąd. No i optymalizacja jest jednak dość słaba, na najwyższych ustawieniach ledwie 40 klatek ze spadkami do 20 (!), a grałem przecież u siebie w betę The Division na najwyższych i 50+ klatek było. Różnicy w grafice pokazywać nie trzeba :). Ogólnie jak ktoś jeszcze nie ograł dodatków do ETS 2 to niekoniecznie warto wydawać 80 zł na tego Amerykańskiego. Niby to taniej niż nowe gry, ale faktycznych zmian jest tu po prostu za mało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca. Mandaty są owszem za wysokie ale są już odpowiednie mody. Po drugie do tej pory tylko raz źle mi gra dała mandat...za brak świateł chociaż je miałem włączone.

Co do odległości - skala jest fajna, zwłaszcza jak jedzie się po jakimś pustynnym zadupiu. O to właśnie chodzi...długa droga gdzie inny samochód możesz spotkać co kilkanaście minut. Pustka. Tylko Ty, ciężarówka i dziki zachód ;)

Przy miastach już ruch robi się znacznie bardziej gęsty.

Co do spadków płynności - do tej pory chrupnęło na 2-3 sekundy tylko dwa razy. Przy zjeżdżaniu z autostrady. Pomijając to...full detale + mody i jest świetnie.

Natomiast zgadzam się: ETS2 jest znacznie bardziej rozbudowany. ATS to na razie ledwo pakiet startowy...ew dlc do ETS2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja policję wyłączyłem całkowicie, bo miałem już dosyć tego, że jadąc powyżej limitu, radiowóz jadący z przeciwka nic ze mną nie robi, tak jakby mnie nie było, a po chwili drugi radiowóz jadący tym samym pasem już mi ten mandat daje. Co do samej optymalizacji, to zdania są podzielone, jedni twierdzą że ATS jest lepiej zoptymalizowany od ETS2, drudzy że gorzej. Ja mam raczej tą drugą opinię, bo mimo że mój komp wypasiony nie jest, to ETS na tych samych ustawieniach co ATS działa mi lepiej. Ale pewnie to też kwestia konfiguracji sprzętowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to z tym grzaniem z naprzeciwka to akurat realistyczne jest :). Prawa fizyki nie bardzo pozwalają na pomiar prędkości, kiedy ciała zbliżają się do siebie, bo wtedy prędkość z jaką się zbliżają do siebie jest równa zsumowanej prędkości pojazdów. W przypadku ruchu w zgodnym kierunku prędkość jak najbardziej można zmierzyć. Warto sobie z tego zdawać sprawę, bo znając ten prosty fakt można czasami w rzeczywistym życiu uniknąć płatności jak się mija jadącą policję i postanowią zawrócić icon_twisted.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym właściwie opiera się ocena kierowcy? Pamiętam, że w pierwszym podejściu do ETS 2 dość łatwo 5.0 otrzymałem i utrzymałem. Kiedy po przerwie do niego powróciłem, na długi czas zatrzymałem się na 2.5 i tak już zostało, mimo masy perfekcyjnych dostaw. Teraz w ATS mam 1.7, ale powiedzmy, że to dopiero początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Prezentuje się to następująco:

1. Czas spędzony w grze (im dłużej grasz tym więcej punktów reputacji zdobędziesz)

2. Odkryte miasta (drugie odkryte miasto daje ci 10 pktów reputacji, przy 25tym zdobywasz 100pktów)

3. Screenshoty (tak, o dziwo to też dodaje ci punkty, nie od groma, ale zawsze ileś tam wpada)

4. Ilość dostarczonych ładunków bez uszkodzeń pod rząd

5. Rodzaje ładunków (im większa różnorodność tym lepiej)

6. Dystans przebyty bez mandatów, itd. (Im dłużej będziesz jeździł bez stłuczek, itd. tym więcej punktów dostaniesz)

Źródło: nie, nie z tyłka wzięte, tylko z jednego z tematów na forum SCS :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wczoraj pobrałem nowe ciężarówki. szkoda że w wersji podstawowej nie ma Kenworth-a jest supeeeeer.

Tu macie linka do filmika z Kenworth-em i link do pobrania.

Spoiler

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niedawno relację jednego z polskich youtuberów po wizycie w studiu SCS Software i muszę przyznać ze pokazane urywki prezentujące momenty z nowego rozszerzenia scenerii Francji robią naprawdę piorunujące wrażenie, przejazd przez niewielkie miasteczka wygląda jak na pocztówkach albo filmach do tego twórcy naprawdę zadbali o lepsze odwzorowanie roślinności jak i terenów, pola i łąki wyglądają teraz bardzo wiarygodnie. Podobnie jak lasy, ten element dosłownie spowodował u mnie opad szczeny bo producenci dodali nowe modele drzew, więc podczas przejazdu przez las wygląda to niemalże autentycznie. Oczekiwania wobec nowego dodatku mam naprawdę spore i widzę że jest na co czekać, zdecydowanie ETS 2 wyniósł symulatory ciężarówek do czołówki gatunku w ogóle. 

Jeśli chodzi o nowe scenerie to testowałem też nową mapę Arizony w otwartej becie dla ATS, co prawda ze względu na brak czasu nie pojeździłem zbyt wiele i nie widziałem głównej atrakcji czyli Wielkiego Kanionu, jednak to co widziałem naprawdę cieszy bo pomimo pustynnego charakteru tego Stanu, producenci zadbali o odpowiednią ilość detali. Z większych rzeczy wyróżniają się nowe tekstury dróg i bardziej rozbudowane węzły drogowe (te słynne przecinające się autostrady), ale są też mniejsze detale jak między innymi przydrożne bary czy zaparkowane na poboczach motocykle, dodano także bardziej nowoczesne radiowozy i nowe ciężarówki (wywrotki i betoniarki) do ruchu AI. Szkoda jedynie że na nowy Stan przyszło nam czekać 3 miesiące (pomimo zapowiedzi że ukaże się wkrótce po premierze), nadal też nie mamy oficjalnego Peterbilta 389, wiem że z SCS trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale w takim tempie to na wschodnie wybrzeże zawitamy gdy ATS będzie już przestarzały. Co prawda oczekiwanie się opłaca bo jakość wykonania jest u czeskiego studia wysoka, jednak niestety upływu czasu zatrzymać się nie da. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to co robi SCS ostatnio z ETSem ETSem i ATSem to się można za głowę złapać - wsparcie DX11 ma być dopiero za 2 lata (!), a pierdoły takie jak kurz na samochodzie, czy opcje takie jak kupno własnej naczepy będą możliwe dopiero po wprowadzeniu wsparcia DX11 (ta, a jakoś w 18WoS Haulin potrafili tę opcję dodać od razu....) Do tej pory w grze nie ma możliwości jeżdżenia truckami w wersji tandem, co też jest kpiną (chyba że to też jest spowodowane ograniczeniami silnika :| ), a i sama gra, 4 lata od premiery, też chodzi dupnie na niektórych mocnych konfiguracjach, gdzie gracze nie mogą wyciągnąć stabilnych 60fps na wysokich detalach. Fajnie, aktualizacje aktualizacjami, ale mimo wszystko mogli by się skupić też na podstawowych rzeczach, jak choćby nawet optymalizacja silnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do ETS2 (po dwuletniej przerwie) na "wypasionej" wersji ze wszystkimi dodatkami i co? I nic. 

SCS dodaje do gry flagi, jakieś pierdółki do kabiny, a tuning zewnętrzny całkiem olali. Nie ma fajnych pinezek (czyli tych czerwonych kropek) na grilu ciągnika, zeby sobie przyczepić te małe światełka, co fajnie wygląda. Nie ma nowych lamp czy nadal brak tabliczek z oznaczeniami.  Z modami (dedykowanymi na 1.24) jest syf, bo sporo działa połowicznie, albo wcale. Deszcz nadal wygląda paskudnie i nadal robi wrażenie tylko na szybach i tylko od wewnątrz. Nie, nie oczekuję tu cudów rodem z Driveclub. AI widzę nadal tak samo durne- albo stoją jak kołki, albo wpierdzielają nam się w bok, albo na czołówkę. Nadal brak regulacji czasu snu, przez co od razu wyłączyłem symulację zmęczenia. 

Tak, wiem, ze SCS to małe studio. Dlatego nie powinni byli brać się za ATS, który też ma swoje bolączki. Powinni byli przysiąść do ETS i poprawić błędy. Ale nie. Widać zrobienie animacji korbi przy stopkach naczepy było ważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na skończenie DLC do ETSa 2 o jeżdżeniu autokarami. Ładny czas temu zapowiedzieli w formie oddzielnej gry. Potem stwierdzili, że projekt zamknie się w formie dodatku. Aktualnie nie ma żadnych wieści o projekcie. Szkoda, ja tam czekam na to bardziej niż na "Vive la France".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wam gra w ETS2 po patchu z naczepami i częściowym odświeżeniem Niemiec? Moim zdaniem dobrze to zrobili, tyle dodatków co można sobie dokupić do naczepy bardzo fajnie granie uprzyjemnia, te różne osie, rodzaje obudów naczep (chłodnia, izoterma, plandeka itp.) Niemcy tak samo świetnie wyglądają, wrażenie jest podobne jakby się tam było naprawdę,  W przyszłych patchach czekam najbardziej na własne cysterny (mogą być spożywcze i adr) granie z nimi będzie extra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem do ogrywania ETS 2 i muszę przyznać, że wprowadzenie naczep do zakupu było świetnym pomysłem! Nie tylko urozmaica to rozgrywkę, ale też ze względu na dużą liczbę wariantów, części i malowań eliminuje potrzebę korzystania z modów bo wreszcie naczepy są lepiej wykonane i bardziej odpowiadające realiom. Dobrze też że stopniowo pracują nad ulepszeniem mapy i dodawaniem nowych ciągników jak niedawny MAN TGX, jeszcze Efficent Line 3 i Renault T i wszystko będzie. :)

 

Jeszcze idąc do tematu ostatniego dodatku. Początkowo nie byłem zachwycony brakowało tego "czegoś". Jednak im dłużej pojeździłem tym bardziej doceniłem klimatyczne drogi nierzadko przypominające znane z realu plenery, duże obszary industrialne czy świetnie odwzorowaną infrastrukturę jak choćby bardzo fajny odcinek autostrady biegnący przez przedmieścia Petersburga. Dodatek jest na pewno warty wypróbowania, ale nadal dla mnie Italia pozostaje najlepszym, Baltic mógłby ją przebić gdyby SCS trochę bardziej przyłożyło się do odwzorowania miast, dodało więcej aut AI odwzorowujących wschodnią myśl motoryzacyjną i trochę bardziej rozbudowało Rosję, bo jak dla mnie to właśnie ten kraj ma w dodatku najfajniejszy klimat. Liczę że kiedyś SCS rozszerzy mapę o kolejne rosyjskie miasta, a być może również dodadzą Kamaza skoro nieoficjalnie pojawiają się takie plotki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...